„Baltic Chain tour“ daugiadienės dviračių lenktynės kitais metais gali vykti ne tiktai Lietuvos, Latvijos ir Estijos keliais
„Baltic Chain tour“ daugiadienės dviračių lenktynės Latvijos, Estijos ir Lietuvos keliais šiemet buvo surengtos antrą kartą. Kaip jau buvo skelbta, asmeninėje įskaitoje jas laimėjo Gediminas Bagdonas, o Lietuvos dviratininkai tarp komandų buvo ketvirti.
Kaip šias varžybas vertina Lietuvos dviračių sporto federacijos generalinis sekretorius Vaclovas Šiugždinis?
„Galiu pasidžiaugti, kad organizacine prasme viskas pavyko. Važiuojant Lietuvos keliais dviratininkai buvo saugūs. Gerai šiam renginiui pasirengė Panevėžys ir ypač išskirčiau Molėtus, kur kiekvieną įvažiavimą į trasą saugojo pareigūnai, savanoriai ar kitų tarnybų darbuotojai.
Didžiulį darbą atliko pati Molėtų savivaldybė. Buvo puikiai parengtas ir žiedas velomaratono trasoje Vilniuje. Atvažiavę sportininkai, nesisaugodami automobilių, galėjo drąsiai varžytis. Už tai, kad varžybos vyko sklandžiai, esame dėkingi Lietuvos kelių policijos tarnybos darbuotojams, kurie antrus metus iš eilės aptarnauja šias daugiadienes lenktynes ir jų kvalifikacija yra puiki.
Varžybų prizinis fondas buvo toks, kokį yra numačiusi Tarptautinė dviračių sporto sąjunga 2.2 kategorijos varžyboms. Rėmėjų turėjome pakankamai, daug padėjo Kūno kultūros ir sporto departamentas, „Lietuvos geležinkeliai“, Vilniaus miesto savivaldybė, organizaciniai daug pagelbėjo kitos savivaldybės, per kurių teritorijas nusidriekė lenktynių trasa
O ar gera buvo lenktynių organizacija Estijoje ir Latvijoje?
Estijoje varžybos vyko šiek tiek geriau negu Latvijoje. Tačiau dviratininkams labiausiai patiko mūsų varžybų organizacija, kai kurių šalių treneriai netgi teigė, kad čia buvo vos ne kaip per „Tour de France“ lenktynes. Lietuvoje ir Estijoje buvo surengta po du etapus, o Latvijoje – vienas.
Apie šias lenktynes buvo pateikta daug informacijos specialiame tinklalapyje. Per varžybas svetainėje apsilankė apie 100 tūkst. lankytojų iš įvairių šalių – Norvegijos, Danijos, Estijos, Lietuvos, Latvijos, kitur.
Varžybose buvo pareiškusi norą rungtyniauti ir Alžyro komanda, bet ji nesusitvarkė vizų ir neatvažiavo. Paskutinėmis dienomis atsisakė ir bulgarai. Norėjome, kad varžybose dalyvautų 20 komandų, tačiau lenktynėms tai neturėjo jokios įtakos.
Ar nebuvo galimybės surinkti visų geriausių Lietuvos dviratininkų, tada gal būtume nugalėję ir komandinėje įskaitoje?
Nereiškia užmiršti svarbiausio dalyko – mūsų geriausieji dviratininkai atstovauja užsienio klubams ir jie tenai gauna atlyginimus. Tik susiderinus su savo klubu galima išspręsti klausimą dėl atstovavimo Lietuvos rinktinei. Surinkome pakankamai pajėgią komandą.
Tačiau Ramūnas Navardauskas turėjo dalyvauti dar aukštesnio lygio - Danijos turo varžybose. Galime didžiuotis mūsų dviratininku, kuris tenai iškovojo antrą vietą. Negalime surinkti šešių lyderių į vieną komandą, nes kas tada joje dirbs „juodą“ darbą. Yra dviračių sporto specifika.
Kokius uždavinius kėlėte mūsų dviratininkams?
Vertingiausia pergalė yra individuali. Už ją valstybei ir sportininkui skiriami reitingo taškai. Tai – svarbiausia vieta, dėl ko kovoja dviratininkai. Jie šaliai duoda vietų skaičių per olimpines žaidynes ir pasaulio čempionatus. Pagrindinis uždavinys – surinkti kuo daugiau taškų. Tai pavyko padaryti Gedimui Bagdonui, kuris Europos reitingedabar užima ketvirtą vietą.
Komandinėje įskaitoje nugalėjusiai komandai skiriama tiktai taurė ir prizinis fondas.
Ar kilo kokių nors minčių, organizuojant trečiąsias „Baltic Chain tour“ daugiadienes dviračių lenktynes?
Pasvarstymų yra, esame padavę paraišką Europos struktūriniams fondams dėl lėšų skyrimo šioms lenktynėms. Kitąmet galvojame etapą rengti ir Suomijoje, gavome įvairių pasiūlymų iš rusų. Reikės kuo greičiau apsispręsti, kad matytume ryškesnius kontūrus, nes tai susiję su visa organizacija.
Kuo lenktynėse dalyvaus daugiau šalių, tuo sudėtingiau bus organizuoti šį renginį. Tačiau, kita vertus, tai išskirtinis dalykas, gal būt, unikalus dviračių plėtrai, kadangi apie Baltijos jūrą driekiasi daug šalių.
Rugsėjo 16-23 d. Olandijoje vyks pasaulio dviračių sporto čempionatas. Ar daug jame dalyvaus Lietuvos dviratininkų?
Dvylika. Moterų startuos penkios, o vyrų – trys. Kiti dviratininkai jėgas bandys įvairiose jaunimo grupėse.