Trijų olimpinių žaidynių dalyvis Antanas Bagdonavičius mūsų porinės dvivietės įgulos irkluotojus Saulių Ritterį ir Rolandą Maščinską vadina laimės vaikais. Abu dar jauni (Rolandui rugpjūčio 6 d. sukaks tiktai 20 metų) irkluoja vos trečius metus, o jau tapo Europos čempionais, iškovojo teisę dalyvauti Londono olimpinėse žaidynėse.
Praėjusią savaitę jie dalyvavo 50-ojoje tarptautinėje „Gintarinių irklų“ regatoje ir abi dienas nesunkai tapo nugalėtojais. Dabar sportininkai, vadovaujami trenerio Vladislavo Sokolinskio, Trakuose toliau rengiasi olimpinėms žaidynėms. Irkluoja du kartus per dieną. Ugdo greitį, tobulina techniką. Iki olimpinių žaidynių galvoja dar dalyvauti vienose ar kitose varžybose.
Ar judviejų valtis jau gerai slysta, esate patenkinti savo sportine forma?- paklausėme olimpiečių.
Saulius: Dar vis bandome, kuriam sėdėti priekyje, o kuriam už nugaros. Keičiamės vietomis, žiūrime, kaip geriau. Per Pasaulio taurės varžybas yrininku buvo Rolandas, o per „Gintarinių irklų“ regatą yrininkavau aš. Stengiamės pasiekti geriausią rezultatą ir kol kas nežinome, kuris geriau yrininkauja. Manau, kad abu jau esame pakankamai neblogai susiirklavę.
Rolandas: Gal mūsų tokia taktika bus ir per olimpines žaidynes. Mums nėra didesnių problemų pasikeisti. Vieną dieną gali yrininkauti vienas, o kitą – kitas. Dabar esame susitelkę svarbiausioms savo gyvenime varžyboms, aš netgi atsisakiau dalyvauti pasaulio čempionate (iki 23 metų), kuris vyks liepos mėnesį Trakuose.
Kam dabar skiriate didžiausią dėmesį per pratybas? Rolandas: Neseniai dalyvavome Pasaulio taurės antrojo etapo varžybose Vokietijoje, po jų Trakuose porą dienų pailsėjome, irklavome mažiau. Dabar vėl daug treniruojamės, pasitikrinsime savo sveikatą. Labai sunki bus liepos pradžia, lauks dviejų savaičių sunkus darbas, o po to – šioks toks atokvėpis.
Debiutantams niekada nėra lengva. Kokios judviejų olimpinės viltys? Saulius: Viskas priklausys nuo to, kaip olimpinėms žaidynėms bus pasirengusios kitos įgulos. Pasaulio taurės varžybų etapai parodė, kad vienas varžybas gali laimėti vieni irkluotojai, o kitas – kiti. Dešimt įgulų yra panašaus meistriškumo. Tiktai nuvykus į olimpines žaidynes bus galima pamatyti, ko vertos visos porinių dviviečių įgulos. Kamuoja didelis smalsumas, kaip gi mums seksis.
Rolandas: Trakuose ramiai treniruosime iki liepos 25 dienos. Mūsų nuotaika gera, nekantriai laukiu dienos, kada galėsiu debiutuoti savo pirmosiose olimpinėse žaidynėse. Juk jose susirinks patys stipriausi pasaulio irkluotojai.
Nemažą patyrimą įgijau per pasaulio jaunimo pirmąsias olimpines žaidynes Singapūre, kur irklavau vienvietę ir tapau čempionu. Tačiau dabar manęs laukia startas išsvajotose olimpinėse žaidynėse, kur rungtyniaus tiktai didelio meistriškumo irkluotojai.
Ar jaučiasi olimpinių žaidynių virpulys, skaičiuojate dienas, kiek jų liko iki žaidynių? Saulius: Apie tai stengiuosi negalvoti. Su Rolandu dirbame savo darbą, analizuojame pasirodymus per varžybas, su treneriu diskutuojame, kas mūsų irklavime dar yra taisytino.
Rolandas: Jeigu irkluodami nedarytume klaidų, būtume čempionai! Per „Gintarinių irklų“ regatą bandėme tą irklavimo modelį, kurį stengsimės pritaikyti Londone.