Diskas - įkvėpimas gyvenimui
"Mano kojos taip giliai įklimpo į parolimpinį judėjimą, kad trauktis nėra kur," - sako Lietuvai parolimpiadoje atstovausiantis alytiškis A. Tatulis
2012 m. birželio 21 d. konferencijoje „Sportas – neformaliojo ugdymo priemonė“ Vilniuje Jungtinės Karalystės ambasadoriaus pavaduotojas Stevenas Conlonas pristatė bendrą Jungtinės Karalystės ambasados ir Lietuvos parolimpiniu komiteto projektą, kuris vykdomas Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Alytuje. Šio projekto tikslas – reklaminių plakatų forma viešinti 2012 m. Parolimpines žaidynes Londone ir raginti visuomenę keisti požiūrį į negalią.
Dar 1948 m. Londone vykusios olimpiados metu buvo padėti pamatai būsimoms parolimpinėms žaidynėms.
Novatoriškus gydymo metodus taikęs neurologas seras Ludwigas Guttmannas gydė antrojo pasaulinio karo sužeistus kareivius Stoke‘o Mandeville‘o (Jungtinė Karalystė) ligoninėje. Patyrę įvairias traumas gulintys su negalia žmonės buvo nusivylę. Gydytojas, matęs reabilitacinį sporto poveikį Antrojo pasaulinio karo veteranams su stuburo pažeidimais, norėjo pritaikyti šią patirtį visuomenėje, įkvėpti žmones naujam gyvenimui ir 1948 metais organizavo pirmąsias olimpinės žaidynės ligoninėje. Sportininkai įrodė, kad reikia keisti požiūrį į negalią, kad sportas yra ta priemonė, kuri negalią paverčia aktyviu gyvenimu.
Daugiau nei po šešiasdešimties metų parolimpinis sąjūdis 2012 metais grįžta į savo idėjinę tėvynę.
Algirdas Tatulis, Lietuvos lengvosios atletikos disko metikas, Atėnų parolimpinių žaidynių prizininkas, 2012 metais Londono parolimpinėse žaidynėse ruošiasi atstovauti ne tik šaliai, bet ir miestui. Jis dalyvaus gausiausiose 4200 dalyvių žaidynėse.
Alytaus sporto bendruomenė Algirdą Tatulį pažįsta kaip atkaklų sportininką, siekiantį savo užsibrėžto tikslo. Jo laimėjimai jau prasideda nuo 1996 m. parolimpinių žaidynių Atlantoje (4 vieta), kur sportininkui visai nedaug trūko iki prizinės vietos. 1999 m. Pasaulio čempionatas Barselonoje (Ispanija) – 3 vieta; 2000 m. parolimpinės žaidynės Sidnėjuje (Australija) – 5 vieta; 2001 m. Europos čempionatas Šveicarijoje – 1 vieta; 2003 m. Europos čempionatas Asene (Olandija) – 1 vieta; 2004 m. parolimpinės žaidynės Atėnuose (Graikija) – 3 vieta; 2005 m. Europos čempionatas Esape (Suomija) – 2 vieta; 2005 pasaulio IWAS žaidynės Brazilijoje – 3 vieta; 2006 m. pasaulio čempionatas Asene (Olandijoje) – 6 vieta; 2007 m. pasaulio IWAS žaidynės Taivane – 3 vieta; 2011 m. pasaulio IWAS žaidynės Arabų Emyratuose – 2 vieta.
Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus A. Tatulį apdovanojo ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi.
„Dirbu iš entuziazmo ir fanatizmo, jeigu toks nebūčiau – nemėtyčiau ir disko. Mano kojos taip giliai įklimpo į parolimpinį judėjimą, kad trauktis nėra kur. Noriu įrodyti jauniems, kad neįgalus žmogus gali daug pasiekti, tapti visaverčiu visuomenės nariu“, – taip apie save pasakoja Lietuvos parolimpinių žaidynių rinktinės narys A. Tatulis.