Dukart Europos čempionas vienvietininkas vilnietis Mindaugas Griškonis pastarosiomis dienomis buvo sunerimęs – tris savaites jį kamavo kojos trauma. Skausmus jis pajuto po paskutiniojo Pasaulio taurės varžybų etapo Šveicarijoje.
„Kažkur buvo užspaustas nervas, tirpo visa koja. Tačiau labai norėjau dalyvauti „Gintarinių irklų“ regatoje, pasitikrinti savo jėgas. Distancijoje savęs neforsavau, irklavau ne visa jėga. Nenumaldomai artėja olimpinės žaidynės, reikia gerinti sportinę formą“, - sako sportininkas.
Regata geriausiam Lietuvos vienvietininkui buvo puiki treniruotė, tarsi įžanga Londono olimpinių žaidynių paskutiniajam pasirengimo etapui. Mindaugui po varžybų nuotaika kiek pagerėjo – dar prieš savaitę jis negalėjo net sėsti į valtį, problema buvo labai rimta, o po nuolatinio gydymosi dabar kojos jau beveik neskauda.
M. Griškonis turi pasiūlymų kartu pasitreniruoti su kitų šalies vienvietininkais, tačiau nerizikuoja ir savo pagrindine užduotimi laiko gerai išsigydyti koją. „Man iškrito visa savaitė darbo. Sportavau, bet pratybos buvo nevisavertės, negalėjau dirbti visa jėga.“, - sako jis.
Irkluotojo treneris Alfonsas Mikšys galvoja, kad traumai didelės įtakos turėjo nemaži pratybų krūviai. Besirengdamas Pekino olimpinėms žaidynėms, per sezoną Mindaugas nuo lapkričio mėnesio buvo nuirklavęs 2700 km, o dabar kilometražas siekia jau 4 tūkstančius.
„Mindaugas be galo darbštus, jis stropiai treniravosi. Tas sunkus darbas, manau, ir „išlindo“. Tačiau sportininkas buvo nuodugniai medikų ištirtas, jokių stuburo pakitimų nebuvo. O tai – pagrindinis dalykas. Mindaugo kojos raumuo yra pervargęs, todėl ir atsirado šaknelių uždegimas. Tikrai tikiuosi, kad jis atsigaus.

Kaip sakoma, nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Jeigu būtume toliau tiek daug dirbę, gal mokinys per anksti būtų pasiekęs gerą sportinę formą arba persitreniravęs. Dabar liga mus sustabdė, ir visą birželio mėnesį Mindaugas treniruojasi palenga“, - sako A. Mikšys.
M. Griškoniui iškilo dar viena problema: kieno gamybos valtimi irkluoti. Sportininkas nemokamai gavo dvi vokiečių gamybos „Empacher“ valtis su sąlyga, jeigu ją irkluos per Londono olimpines žaidynes. Pasak trenerio Alfonso Mikšio, būtent vokiečių gamintojai dabar užima didžiąją rinkos dalį ir per pasaulio čempionatų finalus du-trys sportininkai irkluoja jų valtis.
„Tačiau dar pavasarį per treniruočių stovyklą Sevilijoje prasidėjo problemos su „Empacher“ valtimi. Ją buvo sunku sureguliuoti. Tai „sparnas“ per žemai, tai kilis per toli. Iš Sevilijos važiavome į „Empacher“ įmonę Vokietijoje ir mums dėmesingai, ką prašėme, valtį perdarė. Ši valtis unikali tuo, jog pasižymi vokišku tikslumu“, - sako A. Mikšys.
Pastaruosius penkerius metus M. Griškonis irkluoja ir italų gamybos „Filippi” valtį, kuri yra pigesnė už „Empacher“ vienvietę. Italai vilniečiui pagaminto jau keturias valtis. Baigiantis 2011 metams, Mindaugui nemokamai buvo pasiūlyta išbandyti naują „Filippi“ modelį. Būtent su ta valtimi šį sezoną jau nuirkluota 4 tūkst. km, dalyvauta Pekino olimpinėse žaidynėse, o su „Empacher“ - dar nė tūkstančio.
Tačiau kokią valtį M. Griškonis irkluos per olimpines žaidynes, dar neaišku. Pasak A. Mikšio, abi valtys yra geros, tačiau, kai paaiškės, kuri jų nors kiek yra greitesnė, - tą Mindaugas ir rinksis.
„Į pagalbą pasitelksime netgi katerį – užkabinsime abi valtis ir žiūrėsime, kuri jų yra greitesnė. Per olimpines žaidynes pergalę dažnai lemia netgi šimtosios sekundės dalys“, - teigia A. Mikšys.