Galvės ežere dvi dienas rungtyniavo daugiau kaip 500 irkluotojų iš D. Britanijos, Moldovos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Baltarusijos, o veteranų aštuonviečių varžybose, kurias organizuoja Lietuvos irklavimo fondas, dar buvo ir Vokietijos bei Švedijos irklo meistrų.
Visus sportininkus nebuvo lengva apgyvendinti, tačiau vietos visiems užteko ir palapinėse nė vienai komandai neteko miegoti. Neteko važinėti ir į Vilnių bei atgal, kas pasitaikydavo anksčiau. Traluose pastaraisiais metais atsirado daug kaimo turizmo sodybų, kurių šeimininkai mielai apgyvendino irkluotojus, sportininkų paslaugoms buvo ir viešbučiai.
PASIRENGIMAS. Kaip teigė Lietuvos irklavimo federacijos generalinė sekretorė Inga Okulevičienė, šiemetinė regata buvo surengta viena savaite anksčiau nei iki šiol. Ji sutapo su Joninėmis, todėl gražiai buvo pasveikinti varduvininkai, kurių irkluotojų šeimoje netrūksta – Jonas Jankauskas, Jonas Čižauskas, Jonas Vilkas (krepšininko Jono Valančiūno tėvas). Jonai ir Pinskus bei Karbočius, tačiau jų šįkart trakuose nebuvo.
„Per „Gintarinių irklų regatą“ vyko dvi šventės vienu metu. Kažkiek dar pasilikome sau laiko pasitvarkyti prieš pasaulio irklavimo iki 23 m. čempionatą, kuris vyks liepos pradžioje Trakuose. Šią savo tradicinę regatą traktuojame kaip generalinę repeticiją prieš artėjantį planetos čempionatą. Atidaryta nauja irklavimo trasa, kurią dar porą savaičių reikės kažkiek pakoreguoti.
Jeigu regatą būtume surengę viena savaite anksčiau, į ją būtų atvykę ir Australijos bei N. Zelandijos irkluotojai, kurie į Trakus atvyksta palyginti anksti aklimatizuotis ir toliau rengtis Londono olimpinėms žaidynėms. Mūsų „Gintarinių irklų“ regatoje kasmet dalyvauja vis daugiau irkluotojų, pasaulyje ji turi savo vardą, puoselėja gražias tradicijas, turi stiprią infrastruktūrą, dėl ko ir susilaukiame tiek daug svečių“, - sakė I. Okulevičienė.
Trakų irklavimo bazė, artėjant pasaulio čempionatui, gražėja. Iš pagrindų pasikeitė finišo bokštelis, jo rekonstrukcija finansuojama iš Valstybės investicinių projektų (VIP) – Kūno kultūros ir sporto departamentas lėšų skyrė Lietuvos olimpiniam sporto centrui, kurie surengė konkursą. Bokštelio rekonstrukcija buvo baigta prieš mėnesį, kai vyko Lietuvos irklavimo taurės varžybos.
„Tačiau dar beliko kosmetinių pataisymų, surinkinėjami baldai. Įrenginio viduje atsirado komunikacijos, ko anksčiau nebuvo, tai didelis patogumas. Ant stogo yra apžvalgos aikštelė, kuri skirta televizijoms filmuoti, nes puikiai matyti vaizdas, sportininkams įveikus 1000 m distanciją. Bus mažiau katerių, kurie anksčiau vežiodavo žurnalistus su kameromis“, - sakė I. Okulevičienė.
TRADICIJA. Pirmą dieną „Gintarinių irklų“ regatoje buvo rungtyniaujama dėl žinomų praeityje mūsų irkluotojų prizų, kuriuos įsteigė jų artimieji, o antrą dieną – dėl Lietuvos irklavimo federacijos rėmėjų Trakų rajono savivaldybės apdovanojimų. Trakiškiai pagamino labai gražius atminimo medalius, nugalėtojai dar buvo apdovanojami ir gražiomis knygomis apie Trakų rajoną. Prizus įteikinėjo rajono meras Vincas Kapočius su savo komanda.
Buvęs Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) prezidentas Artūras Jukna jau eilę metų įteikia savo tėvelio Zigmo Juknos atminimo prizą dvivietės bei vairininko varžybų laimėtojams. Dabartinis LIF prezidentas Dainius Pavilionis – vievietininkams ir tuo pagerbia savo tėtį, ilgametį Lietuvos irklavimo organizatorių ir trenerį Joną Pavilionį, kuriam šiemet būtų sukakę 90 metų.
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas nepamiršta Monrealio olimpinių žaidynių medalininkės Eleonoros Kaminskaitės (irklavo su Genovaite Ramoškiene), ir LTOK viceprezidentas Vytas Nėnius bei velionės irkluotojos trenerė Janina Aleksandravičienė prizu apdovanojo moterų porinės dvivietės įgulos nugalėtojas.
Buvęs ilgametis Lietuvos moterų aštuonvietės treneris Adomas Baublys savo prizu apdovanojo jo mėgiamos valties nugalėtojas. O vyrų aštuonvietės įgulos laimėtojų laukė „Žalgirio“ sporto draugijos prizas, kuriuo draugija pagerbė ilgamečio draugijos pirmininko, didelio irklavimo entuziasto Algirdo Slanksnio atminimą.
Irklavimo entuziastai atkreipė dėmesį į tai, kodėl nebuvo pagerbtas legendinio irklavimo trenerio, Lietuvos moterų aštuonvietės įgulos trenerio Eugenijaus Vaitkevičiaus, kuris mirė praėjusiais metais, šviesus atminimas. Tačiau, kaip teigė LIF generalinė sekretorė I. Okulevičienė, šis legendinis treneris tikrai nebus pamirštas ir jo vardo prizas gali atsirasti jau per šiemetinį Lietuvos čempionatą, kuris įvyks rugpjūčio mėnesį.
Per regatą Lietuvos irklavimo federacija neužmiršo pasveikinti ir buvusios įžymiosios kauniečių trenerės J. Aleksandravičienės, kuri šiemet pažymėjo savo 75-erių metų garbingą jubiliejų.
SU OLIMPIEČIAIS. „Gintarinių irklų“ regata – privaloma Lietuvos rinktinės irkluotojams, todėl joje dalyvavo visi mūsų olimpiečiai: vienvietininkai Donata Vištartaitė ir Mindaugas Griškonis bei porinę dvivietę irkluojantys Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris. Jų pranašumas per abi varžybų dienas buvo ryškus ir savo valčių klasėse tapo nugalėtojais.
Olimpiečiams tai nebuvo jokios atrankinės varžybos, tačiau, stokojant varžybų, buvo puiki galimybė parungtyniauti. Vienviečių varžybose niekas rimčiau nepasipriešino vilniečiui Mindaugui Griškoniui. Tačiau sportininkas nusiskundė, kad turi šiokių tokių kojos problemų ir ją dabar jau trečią savaitę gydosi.
Irklavo ir dukart Europos jaunių porinių dviviečių čempionės vilnietė Milda Valčiukaitė ir kaunietė Ieva Adomavičiūtė. Jos abi dienas buvo antros ir tepralaimėjo Rusijos irkluotojoms.
SENJORAI. Didelį susidomėjimą sukėlė senjorų aštuonviečių varžybos, kurių susirinko net penkiolika. Buvo traukiami burtai, į valtis sėdo moterys bei vyrai iš įvairių šalių ir jie kartu irklavo 250 metrų. Šįkart neirklavo daugkartiniai šių varžybų dalyviai, garsūs mūsų irkluotojai vilniečiai Antanas Bagdonavičius, Vytautas Briedis ir Irena Vaitkevičienė ir kauniečiai Antanas Čikotas ir Vytautas Butkus, kurie buvo tarp sirgalių.
Vienam aštuonvietės įgulos nariui, tarptautinės kategorijos arbitrui vilniečiui Tadui Sudnickui pavyko tapti nugalėtoju ir jis su kitų šalių irkluotojais pasidalijo nugalėtojams skirtus 3 tūkst. Lt. Trečia buvo vilnietė Nijolė Kondrotienė.
O štai vilnietei, SSRS tautų spartakiados čempionei vilnietei Stefanijai Briedienei (valtyje irklavo ir Alvydas Varnas) nepasisekė – mūsų irkluotojai su kolegomis iš kitų šalių per parengiamąsias varžybas finišavo treti ir į finalą nepateko.