Kauno miesto savivaldybės administracijos Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Albinas Grabnickas gimė ir augo Rumšiškėse. Čia ir dabar gyvena, tėviškė jį traukia – į darbą daugiau kaip 20 metų kasdien važinėja į Kauną. Tradiciškai jis atostogauja dukart per metus: pavasarį ir artėjant rudeniui, - rašo laikraštis "Sportas".
„Esu gamtos vaikas, gamta mane traukia nuo vaikystės. Bandau ką nors sukurti prie savo namų esančiame 30 arų sklypelyje – darbuojuosi sode, šiltnamyje, persodinu medelius, krūmelius. Pasidarbuoju, o rudenį jie man už tai padėkoja, duoda vaisių. Kaime tikrai yra ką veikti, darbų užtenka, tik spėk suktis. Savo reikmėms užsiauginu daržovių, mėgstu sveiką maistą“, – sako 60 metų jubiliejų atšventęs A. Grabnickas.
BURIAVIMAS. Apie šią dar jaunystėje pamiltą sporto šaką jubiliatas gali pasakoti ištisas valandas. Buriavimas Albinui – hobis, laisvalaikis, pati geriausia atgaiva po sunkaus darbo. Į šią sporto šaka įsitraukė studijuodamas Lietuvos kūno kultūros instituto (LKKI) antrame kurse, kur gilino žinias Irklavimo, slidinėjimo ir dviračių sporto katedroje.
Būtent tuo metu Kaune atsidarė „Žalgirio“ specializuota buriavimo mokykla, kuriai reikėjo buriavimo specialistų. O jų nerengė jokia aukštoji mokykla – LKKI katedros vedėjas buriavimo treneriu pasiūlė padirbėti Albinui.
„Taip ir „užsikabinau“, nors vaikystėje su buriavimu neturėjau nieko bendra. Važinėjau dviračiu, išbandžiau savo galimybes kaip lengvaatletis, tapau rajono čempionu. Į „Pravienos“ kolūkį atvažiavus dirbti žinomam bėgikui Alfonsui Gedminui, kartu su juo bėgiodavau.
Kolūkyje jis buvo didelė žvaigždė, mane kalbino rimtai bėgioti ir siūlė studijuoti Vilniaus pedagoginiame institute bei treniruotis pas Povilą Karoblį. Tačiau savarankiškai sportuodamas, sugebėjau gauti klubo uždegimą, kurio kaime nebuvo galima išsigydyti, tad draugai patarė ne šokinėti į aukštį, o sėsti ant dviračio“, – prisimena Albinas.
A. Grabnickas pasirinko Kūno kultūros institutą. Tačiau studijuodamas aktyviai dviračių pedalų nemynė, nes klubą ir toliau skaudėjo. Albinas pradėjo ieškoti sporto šakos, kuriai nereikėtų didelio fizinio krūvio ir didelių pastangų.
„Buriavimas buvo išeitis, kitų sporto šakų alternatyva. Kūrėsi nauja sporto mokykla, o buriavimas – egzotiška, romantiška sporto šaka – gyvendamas Rumšiškėse per langą mariose matydavau bures, jos mane tiesiog užburdavo. Likimas ir nubloškė ton pusėn, buriavimas tapo savotišku mano gyvenimu“, – sako jubiliatas.
Kiek pavėluotai Albinas ir pats pradėjo buriuoti, dalyvauti miesto čempionatuose, vietinio pobūdžio varžybose. Gerai išmoko valdyti jachtas, burlentes, didžiąsias jachtas. Buriavimą nuo penkerių metukų pamėgo ir jo sūnus Linas. Jis net siekė kelialapio į Sidnėjaus olimpines žaidynes, laimėjo Europos taurę, o dabar sėkmingai dirba treneriu.
Turi subūręs gerą jaunų buriuotojų komandą, kurios lyderis – auklėtinis Rokas Milevičius – pateko i Londono olimpinės žaidynes. Jubiliato dukra Inga taip pat mėgsta buriuoti, dirba administracinį darbą Kauno buriavimo mokykloje „Bangpūtys“.
VEDĖJAS. A. Grabnickas – jau 14 metų Kauno miesto savivaldybės administracijos Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas. „Buvo visko – ir gerų prisiminimų, ir sunkių akimirkų. Valdžios keičiasi, o aš nepriklausau jokiai politinei partijai. Net ir nežinau, kuo tenka būti – ir diplomantu, ir marionete.
Nors mano širdis linksta prie buriavimo, tačiau nesistengiu aklai nematyti kitų sporto šakų. Viską stengiuosi daryti objektyviai, didesnių priekaištų nesusilaukiu. Pinigus skirstau ne vienas, o su sudarytomis komisijomis, viską darome demokratiškai, stengiamės padėti visų sporto šakų atstovams. Laikomės principo, kad pagal rezultatą – ir įvertinimas“, – sako Albinas.
Jubiliatas džiaugiasi, kad turi subūręs gerą Kūno kultūros ir sporto skyriaus darbuotojų komandą, be kurios jis vienas nieko nepadarytų. Kai gegužės mėnesį porą savaičių Albinas atostogavo, buvo ramus, nes žinojo, kad visi suplanuoti darbai bus padaryti, neiškils jokių trukdžių.
Jubiliatas pasitiki visa savo komanda, o jie – savo vedėju. Kaune yra 10 sporto mokymosi įstaigų. Jos visos pavaldžios Sporto skyriaus buhalterijai, iš viso dirba 19 žmonių.
OLIMPIEČIAI. Kauno kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas džiaugiasi, kad du jų buriuotojai jau pelnė teisę dalyvauti Londono olimpinėse žaidynėse ir vylėsi, kad prie jų prisijungs dar du sportininkai.
„Tikiu, kad Londone rungtyniaus apie 20 mūsų sportininkų“, – sako Albinas. Jis rengiasi stebėti jau penktąsias olimpines žaidynes (matė Barselonos, Sidnėjaus, Atėnų ir Pekino). Vyras viliasi, kad Kauno sportininkai iš olimpinių žaidynių parveš ir medalių.
Albinas GrabnickasA. Grabnickas gimė 1952 m. balandžio 16 d. Rumšiškėse, Kaišiadorių rajone. 1975 m. baigė Lietuvos kūno kultūros institutą. 1975–1977 m. dirbo Kauno „Žalgirio“ specializuotos buriavimo mokyklos treneriu, 1978–1979 m. – mokymo dalies vedėju ir treneriu, 1980–1987 m. – Lietuvos buriavimo rinktinės vyr. treneriu, 1987–1992 m. – Aukštojo sportinio meistriškumo mokyklos treneriu, 1992–1994 m. – Lietuvos buriavimo centro, 1994–1998 m. – Kauno „Žalgirio“ buriavimo klubo direktoriumi.
Išugdė daugkartinius SSRS čempionus G. Mincę, S. Pajarską, T. Rimonį, pirmuosius 1992 m. Barselonos olimpinių žaidynių dalyvius, 1997 m. klasės „Laser Radial“ pasaulio ir Europos čempionus R. Šiugždinį bei V. Balčiūną.
Nuo 1998 m. A. Grabnickas – Kauno miesto savivaldybės administracijos Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas.
Lietuvos nusipelnęs treneris (1998), LTOK Vykdomojo komiteto narys (nuo 2004 m. iki šiol), Lietuvos savivaldybių sporto padalinių asociacijos pirmininkas (nuo 2007 m.). Apdovanotas Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu (1997), LTOK Olimpine žvaigžde (2002), LTOK Olimpiniais žiedais (2012).