Daugiausiai komandų delegavo Lazdijai (vyrų ir moterų tinklinis bei futbolas), kuriems vadovavo Kūno kultūros ir sporto centro direktorius ir tinklinio treneris Anatolijaus Mikutovskis. Po dvi komandas atsivežė jurbarkiečiai ir Klaipėdos rajonas. Žalgiriečių finalinės varžybos visada pasižymi atkaklia kova, per jas nebūna ryškių favoritų ir autsaiderių.
STAIGMENOS. Kaip teigė draugijos vyr. specialistė Angelė Bilevičienė, kas galėjo pagalvoti, kad vyrų krepšinio varžybas laimės pirmą kartą į finalines varžybas patekę Elektrėnų vyrai, o bronzos medalius - Šakių penketukas. Tai šių metų žaidynių staigmenos. Vieniems pavyko nugalėti, o kitiems teko pralaimėti. Tačiau visų nuotaika aikštelėje ir už jos ribų buvo gera, kadangi pagrindinis žaidynių tikslas – ne vien tiktai kovoti ir nugalėti, bet ir susitikti su draugais, pabendrauti.
Žalgiriečiai į žaidynes suvažiuoja kupini gerų norų, puoselėti gražių tradicijų, žiūrintys su viltimi į ateitį ir suprasdami, kad būti visiems kartu daug geriau, nei po vieną. Žalgiriada vyksta klubuose, miestuose ir rajonuose bei zonose. Jau kelerius metus per žaidynes nėra bendrakomandinės įskaitos, tačiau tai nesumažina didelio azarto siekti pergalės, kovoti dėl kiekvieno taško, o komandų vadovai vis dėl to neoficialiai pasiskaičiuoja, kam jos buvo pačios sėkmingiausios.
DRAMA. Pagėgių tinklininkai, tapę žaidynių čempionais, iš džiaugsmo šėlo aikštelėje. Jie per lemiamą kovą nugalėjo pernykščius laimėtojus Klaipėdos r. tinklininkus 2:1 (20:25, 26:24, 17:15). Tai buvo bene pačios įtempčiausios rungtynės per visas finalines varžybas. Žaidynių pradžia Pagėgių tinklininkams buvo sunki ir nervinga.
Švenčionių tinklininkams pateikus protestą, jog Pagėgių komandoje žaidžia Lenkijos studentų lygoje rungtyniaujantis Jaroslavas Bagdanovičius, jiems buvo įskaitytas pralaimėjimas. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad „apkalta“ buvo neteisinga, sportininkas rungtyniauja mėgėjų komandoje, ir viskas stojo į savo vėžes.
Taip susiklostė, kad Pagėgių ir Klaipėdos r. (atstovavo gargždiečiai) komandos tarpusavyje susitiko du kartus. Per pogrupio varžybas pajėgesni buvo gargždiečiai (2:1), o per finalines – pagėgiškiai, palaikomi didelio tinklinio entuziasto, buvusio Pagėgių vicemero, o dabar VšĮ „Sporto ir turizmo“ centro direktoriaus Remigijaus Špečkausko.
Jo vadovaujamas centras populiarina 8 sporto šakas, tarp kurių ir tinklinį. Nugalėtojų komandoje gerai žaidė ne tiktai J. Bagdanovičius, bet ir broliai Tadeušas bei Kazimieras Mincevičiai. Broliai gyveno nedideliame Buivydžių kaimelyje, kuriame - vos 200 gyventojų, o tinklinį juos išmokė žaisti tėtis, Buivydžių mokyklos kūno kultūros mokytojas.
„Tinklinį žaidžiame jau daugiau kaip 20 metų. Dukart per savaitę rinkdavomės į mokyklos, kurioje mokėsi 150 vaikų, sporto salę žaisti tinklinį. Karti su tėčiu eidavome ir mes, keturi broliai. Mūsų jokia kita sritis nedomino, nuo mažumės suaugome su tinkliniu“, - sako T. Mincevičius.
Jo brolis Kazimieras Mincevičius baigė Visagino pasienio mokyklą ir su šeima išvažiavo dirbti į Pagėgius. Šiam miesteliui žalgiriečių žaidynėse panoro atstovauti ir Tadeušas Mincevičius, komandos draugams skirstantis kamuolius. „Mums pergalę žaidynėse nulėmė tiktai sėkmė ir niekas kitas“, - sakė T. Mincevičius, kuris teigė, kad, jeigu Vilniaus rajonas dalyvautų „Žalgirio“ žaidynėse, jis mielai atstovautų savajai komandai.
PASITIKĖJIMAS. Per futbolo pogrupio varžybas geriausiai žaidė Jurbarko ir Varėnos sportininkai. Pusfinaliai baigėsi taip: Radviliškis-Jurbarkas 2:0 ir Varėna – Lazdijai 4:2. Likus iki finalinių rungtynių pusvalandžiui, Varėnos futbolininkų vadovas Vytautas Leonavičius teigė, kad jie turėti nugalėti. Praėjusiais metais varėniškiai net nepateko į finalines varžybas, o šiemet jau žaidė dėl nugalėtojų vardų.
„Varėnoje puoselėjamos gražios futbolo tradicijos, tai daugiausiai Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio vidurinės mokyklos kūno kultūros mokytojo Antano Vėlyvio graži iniciatyva. Dabar jau yra daug puikių šios sporto šakos puoselėtojų. Mūsų komandoje žaidžia 21-26 -erių metų sportininkai. Komanda tikrai gera, jeigu jau su ja nieko nelaimėsime, tai su kita tikrai nieko nepasieksime. Būčiau prastas treneris, jeigu netikėčiau savo auklėtinių sėkme“, - sako V. Leonavičius.
Jis – didelį patyrimą turintis futbolininkas, aštuonerius metus žaidė Lietuvos aukščiausiosios lygos čempionate, atstovavo Alytaus „Dainavai“, Vilniaus „Žalgiriui“ dubleriams, Vilniaus „Pažangai“, o dabar treniruoja varėniškius.

Varėnos komandoje per pogrupio rungtynes su uteniškiais (3:2) ir radviliškiečiais (irgi 3:2) gerai žaidė Varėnos technologijų ir verslo mokyklos moksleivis Audrius Plytnikas, kuris pasiekė 4 įvarčius ir dabar yra kviečiamas atstovauti Alytaus „Dainavai“, bei Vilniaus edukologijos universiteto studentas vartininkas Aringas Šablinskas.
„Varžovės - labai geros komandos, rungtynėms reikėjo atiduoti visas jėgas. Mūsų žaidėjai pademonstravo puikias valios savybes, nes pirmavusius varžovus reikėjo vytis“, - kalbėjo V. Leonavičius.
Tačiau finale antrą kartą nugalėti Radviliškio futbolininkų nepavyko – varėniškiai jiems pralaimėjo 1:2 ir pelnė sidabro medalius. .
KOMENTARAS. Šių metų „Žalgirio“ draugijos finalines varžybas rajonų grupėje vertina draugijos prezidentas Vytas Nėnius:
„Atrankos ir zoninėse varžybose dalyvavo daugiau kaip 30 rajonų sportininkai, o į finalinę grupę pateko po šešias stipriausias komandas. Šįkart nebuvo moterų krepšinio komandų, jos vangiai dalyvaudavo ir ankstesniais metais. Krepšininkes pakeitė nauja mūsų draugijoje sporto šaka – moterų paplūdimio tinklinis.
Finalinių varžybų vietą pasirinkome Palangą, kur yra labai geros sąlygos - pakankamai sporto salių, kurios visos yra renovuotos, sutvarkyti persirengimo kambariai, dušai, mokyklų salės yra patrauklios, turi gerą sportinį inventorių. Miesto savivaldybė skiria nemažą dėmesį sporto bazėms. Palangoje viskas vietoje, sportininkams nereikia toli važiuoti, galima pėstute nueiti pasižiūrėti vienų ar kitų varžybų.
Kartu vyko ir Lietuvos organizacijos „Sportas visiems“ festivalis, mūsų sportininkams buvo įdomu jame dalyvauti. Palanga jau gyvena vasara, žalgiriečiai pajuto jos alsavimą – pavaikščiojo prie jūros, kai kas ir išsimaudė, kopose pasidegino saulėje. Kurortas turi visų kategorijų atskirų sporto šakų teisėjų, jiems per tinklinio ir futbolo varžybas dar talkino prityrę ir geros kvalifikacijos arbitrai iš kitur.
Ar ir kitąmet žaidynių finalinės varžybos vyks Palangoje, paaiškės po mūsų apklausos – jeigu žalgiriečių sportinės delegacijos balsuos už tai, tada tęsime tą tradiciją, ir kiekvienais metais žalgiriečių žaidynės rajonų grupėje vyks Palangoje. Jeigu tokį pageidavimą išreikš ir miestai, jų varžybas prie jūros būtų galima surengti kiek vėliau.
Susirinkti kartu mūsų miestų ir rajonų sportininkams būtų sudėtinga, nes neužtektų sporto bazių, nes kiekvienos sporto šakos finalinėse varžybose dalyvautų po 12 komandų. Per mūsų žaidynes pajauninome sportininkų amžiaus cenzą, jose galima dalyvauti, sulaukus 19 metų. Netaikėme jokių reglamentų, išskyrus profesionalius sportininkus, kuriems neleidžiame dalyvauti su mėgėjais.
Nepaisant to, komandos yra neblogo meistriškumo, kai kurios jų galėtų žaisti ir Lietuvos čempionatuose. Vienos varžybos baigėsi, o jau laukia kitos - birželio mėnesį šešios mūsų komandos dalyvaus atvirose Balkanų šalių sporto žaidynėse. Kitais metais Europos dirbančiųjų žaidynės vyks Prahoje, o pasaulinės – Rio de Žaneire“.
LAIMĖTOJAI. Tinklinis. Jonavos moterų (2. Lazdijai, 3. Kauno r.) ir Pagėgių (2. Klaipėdos r., 3. Lazdijai) vyrų komandos
Futbolas – 1. Radviliškis, 2. Varėna, 3. Jurbarkas
Vyrų krepšinis – 1. Elektrėnai, 2. Pakruojis, 3. Šakiai
Moterų paplūdimio tinklinis - 1. „Kupiškio pagardai“ (Virginija Vanagienė, Jurgita Jasinevičiūtė ir Raminta Šiškienė), 2. Klaipėdos r. „Garizda“, 3. Rietavas.