„Sportas visiems“ renginyje dalyvavo rekordinis sportininkų ir poilsiautojų skaičius – 10 268. Pagrindinėse Palangos gatvėse, pajūryje, stadione jaunimas ir vyresnio amžiaus žmonės žaidė gatvės krepšinį, rankinį, paplūdimio tinklinį, mažąjį futbolą, regbį, mėtė pasagą, važinėjo riedučiais, dalyvavo įvairiuose bėgimo, naktinio orientavimosi, svarmens mėtymo ir kitose varžybose, vyko šiaurietiškojo ėjimo pamokos. Prie jūros ankstų rytą mankštintis kvietė nenuilstančioji Lietuvos moterų asociacijos prezidentė Joana Bartaškienė, vyko „Džiaugsmo gimnastikos“ konkursas, aerobikos ir gimnastikos klubų pasirodymai, pramoginių šokių parodomoji programa, projekto „Aš, mama ir mano močiutė“ finalai, buvo pristatytas penktųjų pasaulio TAFISA sporto žaidynių „Šiauliai 2012“ simbolis Šauliukas.
Festivalyje buvo ir naujų rungčių – rankinis visiems, grindų riedulys, futbolo slalomas visiems, „Velo blick“ – poilsiautojai ir sportininkai, mindami dviračio pedalus, galėjo ne tik lenktyniauti, bet ir ekrane stebėti savo greitį. Pirmą sykį buvo pristatytas šokis „Zumba“, programą papuošė lengvojo kultūrizmo atstovų pasirodymai.
„Lietuva gyva, jaunimas sportuoja!“ – šiuos žodžius ištarė Lietuvos kūno kultūros mokytojų sporto asociacijos prezidentas Vytautas Deksnys. Jis liko sužavėtas dideliu sportuojančio jaunimo entuziazmu. Žaidynių programą organizavo 26 sporto organizacijos, teisėjavo daugiau kaip 190 teisėjų, dirbo daugiau kaip 50 savanorių.
ATIDARĖ OLIMPIADĄ. Pasveikinti sveikatos puoselėtojų ir žalgiriečių atvyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vadovai – prezidentas Artūras Poviliūnas ir generalinis sekretorius Vytautas Zubernis, šventės dalyvius sveikino ir Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Algis Vasiliauskas, įspūdingą parodomąją programą atliko Visagino akrobatai, Rygos estetinės gimnastikos komanda, net 700 projekto „Gimnastika visiems“ dalyvių.
Į Palangą suvažiavę sveikos gyvensenos propaguotojai ir poilsiautojai dar kartą įsitikino, kokia didelė vertybė sveikata. Renginys sutapo su dar viena reikšminga data – šiemet startavo ir ketverius metus iki 2016 m. tęsis Sveikatos olimpiada. Teisus buvo LTOK prezidentas A. Poviliūnas, savo sveikinimo kalba pabrėžęs, kad į šį judėjimą reikia įtraukti kuo daugiau žmonių. Jo manymu, svarbu, kad jie kovotų ne dėl medalių, o stiprintų savo sveikatą, visada būtų jaunatviški ir žvalūs. LTOK vadovas oficialiai paskelbė Lietuvos sveikatos olimpiados pradžią.
Visuose sveikatos renginiuose vyravo daug emocijų. Žmonės džiaugėsi medaliais, o dėl pralaimėjimų niekas neliejo ašarų. Net 260 sportininkų panoro išbandyti jėgas krepšinio baudų mėtymo varžybose. Kiekvienas sportininkas metė po 10 baudų. Buvo galima pasidžiaugti sportininkų taiklumu: visus kartus pataikė trys sportininkai, po devynis kartus taiklūs buvo trys, o po aštuonis – 12 sportininkų.
„Ir kas gali paneigti, kad Lietuva – krepšinio šalis?“ – klausė festivalio diktorius kaunietis Vytautas Kirkliauskas.
SU SVEČIAIS. Pajūryje žaidusios penkios mūsų regbio komandos sulaukė ir svečių iš Latvijos bei Kaliningrado. Pastarieji į Palangą atvyko jau penktąjį kartą ir atsivežė daugiau kaip 30 regbininkų, nors paplūdimio regbį žaidžia penki sportininkai. Svečiams atstovavo dvi komandos.
Ypač atkaklios buvo finalinės rungtynės: iki 50 metų amžiaus grupėje geriausiai žaidė kaliningradiečiai, nugalėję vilniečius, o 50+ grupėje sėkmė lydėjo klaipėdiečius. Vyresniųjų grupėje dėl medalių (varžybos vyko ratų sistema) kovojusios trys komandos surinko po lygiai taškų, o pergalę uostamiesčio regbininkams padovanojo vilniečiai (turnyre likę treti). Jie paskutiniosiose rungtynėse nugalėjo kaliningradiečius, nors šie jau šventė pergalę.
Tas rungtynes ypač gerai sužaidė vilnietis Gediminas Matuzevičius, o regbio varžybų organizatorius, Tarptautinės regbio federacijos viceprezidentas Alfonsas Grumbinas teigė, kad jam didelį įspūdį darė latvių komanda „Virtus“, užėmusi trečiąją vietą jaunesniųjų grupėje. Ji Latvijoje itin propaguoja mūsų renginį „Sportas visiems“, nes tokio latviai neturi.
Paplūdimio tinklinį festivalyje „Sportas visiems“ žaidė net 26 moterų ir 28 vyrų komandos, o žalgiriečių žaidynėse – šešios komandos (dvi atsisakė, nes dalyvavo šokių programoje). Tinklinio įranga atkeliavo iš Alytaus r. Simno žemės ūkio mokyklos. Jos kūno kultūros mokytojas Napoleonas Andrijauskas, mokykloje dirbantis nuo 1995 m., buvo ir festivalio bei žalgiriados varžybų vyr. teisėjas.

Simniškiai mokyklos direktoriaus Gintauto Radžiukyno iniciatyva vieni pirmųjų Lietuvoje įsirengė tris stacionarias ir tris išvežamąsias aikšteles. „Aikšteles galime pastatyti ir ant vandens. Kam reikia pagalbos, tris paplūdimio aikšteles atvežame su visa įranga“, – sakė N. Andrijauskas. Paplūdimio varžyboms teisėjavo 13 arbitrų.
NAUJI PROJEKTAI. Asociacijos „Sportas visiems“ viceprezidentas Giedrius Grybauskas apibendrindamas festivalį teigė, kad reikėtų išskirti keletą aspektų. „Pirmiausia – programos įvairovę ir masiškumo rekordą. Dalyviams ir miestelėnams pasiūlėme daugiau kaip 50 skirtingų sporto rungčių, varžybų ir kitokių sveikatingumo pratybų. Tai – savotiškas festivalio rekordas, nes nė vienas iki šiol tiek veiklos įvairovės neturėjo.
Pirmą kartą J. Basanavičiaus gatvėje vyko golfo suaugusiesiems ir vaikams pamokos, golfo paslapčių mokė šios sporto šakos instruktorius iš Švedijos. Festivaliu pradėti nauji projektai ir pristatyti kiti renginiai. Šie metai Lietuvos sporto kalendoriuje gausūs sporto renginių, todėl „Sporto visiems“ festivalis buvo tinkama proga juos prisistatyti. Į bendrą festivalio programą buvo įtrauktas TAFISA sporto visiems žaidynių anonsas, Sveikatos apsaugos ministerija pristatė veiklos projektą „Kai mūsų širdys plaka išvien“, kurį organizavo sveikatos centrai“, – sakė G. Grybauskas.
ŽALGIRIADA. „Sportas visiems“ dvasią pajuto ir „Žalgirio“ sporto draugijos finalinėse žaidynėse rajonų grupėje dalyvavę apie 400 sportininkų. Būti kartu su sveikos gyvensenos propaguotojais jiems labai patiko. Žaidynių dalyviai ir ateityje norėtų būti kartu. Per žalgiriečių žaidynes netrūko gražių, įdomių akimirkų.
Štai vyrų krepšinio varžybas pirmą kartą laimėjo finalinėse varžybose debiutavę elektrėniškiai. Jie lemiamose rungtynėse 70:60 nugalėjo sidabro medalininkus iš Pakruojo. Jaudinančią pergalę iš gargždiškių išplėšė Pagėgių tinklininkai. Jie varžovus nugalėjo 2:1 (20:25, 26:24 ir 17:15) ir tapo žaidynių čempionais.
Visas „Žalgirio“ žaidynių varžybas stebėjo ir nugalėtojus apdovanojo draugijos prezidentas Vytas Nėnius. Jis ir pats su savo komanda išmėgimo jėgas festivalio „Sportas visiems“ smiginio varžybose.
„Žalgirio“ žaidynių laimėtojaiTinklinis. Jonavos moterų (antri – Lazdijai, treti – Kauno r.) ir Pagėgių (antri – Klaipėdos r., treti – Lazdijai) vyrų komandos.
Futbolas. 1-oji vieta – Radviliškis; 2-oji – Varėna; 3-ioji – Jurbarkas.
Vyrų krepšinis. 1-oji vieta – Elektrėnai; 2-oji – Pakruojis; 3-ioji – Šakiai.
Moterų paplūdimio tinklinis. 1-oji vieta – „Kupiškio pagardai“ (Virginija Vanagienė, Jurgita Jasinevičiūtė ir Raminta Šiškienė); 2-oji – Klaipėdos r. „Garizda“; 3-ioji – Rietavas.