Marius Grinbergas | 2012 m. gegužės 3 d. 16:07 |
„Mielai atstovaučiau Lietuvai, bet Švedijoje neįmanoma rasti rėmėjų, jei esi Lietuvos pilietė“, - teigė 16-metė tenisininkė Gabrielė Bertašiūtė
Jau šešerius metus Švedijoje gyvenanti Lietuvos tenisininkė G. Bertašiūtė neslepia: „Ruošiuosi tapti Švedijos piliete. Jau senai turėjau tokią galimybę, bet neskubėjau. Tačiau dabar situacija yra tokia, kad norėdama pradėti profesionalės karjerą, turiu susirasti rėmėjų. O Švedijoje to neįmanoma padaryti, jei esi Lietuvos, o ne Švedijos pilietė“.
Švedijoje pirmas ten darbo reikalais atsidūrė jaunosios tenisininkės tėvas Vygantas. Šeima pas jį atvažiuodavo per atostogas.
„Kartą su mama nuėjome pasitreniruoti į vietos klubą. Vietinis treneris iškart pasiūlė treniruotis pas jį. Man labai pasisekė, nes patekau į labai aukštos kvalifikacijos, visa galva pasinėrusio į darbą specialisto rankas. Susidraugavome su jo šeima. Todėl prieš šešerius metus su tėvais nusprendėme persikelti į Švediją“, - pasakojo G. Bertašiūtė, besimokanti sporto gimnazijos dešimtoje klasėje.
Bertašiai įskūrę greta trečio pagal dydį Švedijos miesto Malmės. Sportinininkė treniruojasi Malmės klube „Bellevue Tennis Klubb-MBTK“, kartais atstovauja ir vienam kaimyninės Danijos klubui.
Pasaulio jaunių (iki 18 metų) reitinge G. Bertašiūtė šiuo metu užima 213-ąją vietą. Iš lietuvių ją lenkia tik 169-oje pozicijoje esanti Akvilė Paražinskaitė. Aukščiau už G. Bertašiūtę yra trys švedės.
Į Švediją jaunoji tenisininkė atvyko būdama vos dešimties. Tada ji jau mokėjo anglų kalbą, o dabar laisvai kalba švediškai. Į Lietuvą G. Bertašiūtė grįžta kelis kartu per metus.
Tiesa, sportininkė nepasinaudojo kvietimais į mūsų šalies rinktinę. „Kvietė dvejus metus iš eilės, tačiau dėl įvairių priežasčių negalėjau atvykti. Be to, panašaus lygio žaidėjų Lietuvoje tikrai yra“, - aiškino G. Bertašiūtė.
Gal tapusi Švedijos piliete lietuvė atstovaus šios šalies rinktinei? „Kol kas nesiūlo žaiti rinktinėje, nes šiuo metu Švedijoje yra pakankamai aukšto lygio žaidėjų“, - teigė sportininkė.
Lietuvoje G. Bertašiūtė jau buvo pradėta lyginti su penkiakovininke Donata Rimšaite, pasprukusia į Rusiją. Tačiau atvirame laiške teniso mėgėjams V. Bertašius paaiškino, kodėl šių sportininkių negalima lyginti.
„Mano dukters ir D. Rimšaitės lyginimas skamba labai juokingai. D. Rimšaitės pėdomis? Tai gal išteka? Reikės paklausti. Visų pirma, D. Rimšaitė - pasaulio vicečempionė (Gabrielei, deja, dar toli iki to). D. Rimšaitė augo, treniravosi, gavo finansavimą Lietuvoje. Mes viską nuo A iki Z darėme savo lėšomis“, - teigė tenisininkės tėvas.
V. Bertašius prisiminė įvykį, įskaudinusi jo šeimą: „2010 metais po ilgos pertraukos Gabrielė atvyko žaisti į Šiaulius ir buvo sutikta ypač „svetingai“. Trenerių tarybos pirmininkas Rimvydas Mugevičius bandė labai šiurkščiu tonu išvaryti Gabrielę iš treniruočių aikštelės (nors ji buvo oficialiai užsakyta), kad galėtų vietoje jos įkišti savo žaidėją. Gabrielės mama dar mėgino apie tai kalbėtis su Ramūnu Grušu, bet nepavyko. Tačiau net ir po tų visų įvykių Gabrielė labai nori atstovauti Lietuvai, kadangi yra patriotė - deja, vien norų ir patriotizmo neužtenka. Norėdama turėti rėmėjų Švedijoje ji privalo priimti šios šalies pilietybę, o be rėmėjų, tobulėti galimybės nėra. Užtempėme šį procesą kiek galėjome - deja, tolesniam tobulėjimui reikia labai daug lėšų. Švedijoje galima turėti dvigubą pilietybę, bet Lietuvoje - ne. Tad nustokite diskutuoti. Gal jau geriau matyti Gabrielę žaidžiančią su Švedijos vėliava (nors visada ji bus lietuvė ir kalbės lietuviškai) negu domėtis, kur dingo Gabrielė, kodėl nebežaidžia ir t. t.? Tikiuosi, kad ateis ta diena ir Gabrielė pasieks aukštą lygį tenise bei galės ateityje vėl atstovauti Lietuvai - tai Gabrielės noras“.
.