Per pusfinalio susitikimus kaunietės nesunkai nugalėjo Lietuvos jaunimo rinktinę, o Jonavos „Achemos-KKSC“ ir Vilniaus „Tauro SM-VTC“ dvikova buvo ypatingai atkakli. Komandos buvo apylygio meistriškumo, tačiau vilnietėms be kovos teko įskaityti pralaimėjimą savo aikštelėje. Mat salėje nebuvo pasirūpinta medicininiu aptarnavimu, ir rungtynės nebuvo žaidžiamos.
„Tai turėjo įtakos, siekiant teisės žaisti finale. Buvome įsitikinę, kad toms dviems komandoms prireiks penkerių rungtynių. Jonavoje pirmąsias rungtynes laimėjo Vilniaus tinklininkės, antrąsias – jonavietės. Tačiau būtent trečiasis susitikimas namuose vilnietėms ir pakišo koją.
Buvo gaila, tačiau Lietuvos tinklinio federacija kitaip pasielgti negalėjo – reikia laikytis čempionato nuostatų. Labai atkaklios buvo ir ketvirtosios rungtynės, kurias jonavietės laimėjo tiktai po penkių partijų kovos“, - sakė LTF generalinis sekretorius Juozas Lapeika.
Vyrų grupėje Šiaulių tinklininkams kelią į finalą lėmė tiktai penktos rungtynės išvykoje su Kelmės „Antivio-Etovio“ tinklininkais. Jas 3:0 laimėjo šiauliečiai, vadovaujami trenerio Aivaro Strockio. Įdomu tai, kad jie dvejas rungtynes laimėjo išvykoje. Praėjusių metų Lietuvos čempionės „Flamingo Volley-SM Tauro“ komandos kelias į finalą buvo gerokai lengvesnis: jie laimėjo visus tris kartus (3:0, 3:0 ir 3:1) nugalėjo Vilniaus VGTU komandą.
Studentų treneris Jonas Adomaitis teigė, kad po praėjusiais metais čempionate laimėtų sidabro medalių šiemet komandos pagrindinis tikslas bus čempionų vardai. Tačiau savo tikslo komanda neįgyvendino ir dabar jų lauks atkakli kova su kelmiškiais dėl bronzos medalių.
Kiek rungtynių komandos iki finalų sužaidė?, - paklausėme J. Lapeikos.
Čempionatas prasidėjo praėjusių metų spalio mėnesį. Vyrų varžybos vyko trimis ratais, kur kiekviename buvo sužaista po keturis susitikimus. Taigi iš viso – 12 rungtynių. Dar žaistos pusfinalio rungtynės ir finalas. Mano akimis žiūrint, rungtynių yra mažai. Minimum turėtų būti keturi ratai, tačiau komandos to nenori, nes neturi lėšų. Vyrus galima tiktai pagirti, jie sutiko žaisti tris ratus.
Moterims rungtynių užtenka, nes dar prisideda bendras Latvijos-Lietuvos-Estijos čempionatas, kur tarpusavyje žaidė 12 komandų. Vyrai šiemet nerungtyniavo „Schenker“ lygoje, nes klubai vien savo lėšomis neišgali dalyvauti tose varžybose. Tikimės, kad savo tinklininkams padės Vilniaus savivaldybė ir tame turnyre planuoja dalyvauti „Flamingo Volley-SM Tauras“ komanda, kuri šiemet realiai pretenduoja apginti pernykštės Lietuvos čempionės titulą.
Ar Lietuvos čempionate buvo staigmenų? Moterų čempionate staigmenų nebuvo, į finalą pateko visos tos komandos, kurios to labiausiai buvo vertos. Jos visos viena kitą gerai pažįsta, tarpusavyje dalijasi Lietuvos čempionato apdovanojimus. Šiemet visos keturios komandos dalyvavo bendrame Latvijos-Lietuvos-Estijos čempionate, kuriame kiekvienai šaliai atstovavo po 4 komandas ir jos tarp savęs susitiko po du kartus.
Tai labai geros, naudingos varžybos, puikus jėgų patikrinimas. Mūsų komandų tarpusavio susitikimai buvo įskaityti per Lietuvos čempionatą. Labai gaila, tačiau tiktai vienintelė Kauno „Heksa“, vadovaujama nesenstančios trenerės Jolitos Virbickienės, pateko tarp 8 stipriausių komandų, kurios dalyvaus finaliniame turnyre, prasidėsiančiame šį savaitgalį Jelgavoje.
Taškus tame čempionate labai išbarstė jonavietės, kurios visą laiką buvo aštuntuke ir galėjo patekti į finalinį turnyrą, tačiau nemažai rungtynių pralaimėjo po 2:3. Jonavietėms už žaidimą bendrame Latvijos-Lietuvos-Estijos čempionate turime priekaištų, jos turėjo tęsti kovą toliau finaliniame turnyre.
Jonavoje nuo praėjusių metų veikia Moterų tinklinio rengimo centras, kuriame suburtos jaunos Vilniaus, Šiaulių ir Jonavos žaidėjos. Jas ugdo dvi rinktinės trenerės Lija Darandovienė ir Jolita Kontvainienė. Tačiau per vienus metus iš centro gerų rezultatų sunku reikalauti, svarbiausia, jog jis veikia, padaryta pradžia.
Ką galite pasakyti apie Lietuvos čempionato vyrų susitikimus? Gan įdomiai vyko atrankos varžybų etapas, jam baigiantis buvo pakoreguotos užimtos vietos. Lyderiais buvo Šiaulių „Elgos-Masters Idea“ ir Vilniaus VGTU komandos, tačiau studentai prastai žaidė čempionato pabaigoje ir nukrito į ketvirtą vietą. Labai įsižaidė jaunieji šiauliečiai, kurie pateko į pusfinalį.
Šiauliečių komandos jaunieji tinklininkai šiemet dalyvavo Europos jaunimo čempionato atrankos turnyre, tačiau nesėkmingai. Labai prastai šiemetiniame čempionate pasirodė Panevėžio KKSC tinklininkai.
Ar čempionatas atskleidė jaunų, talentingų žaidėjų? Daug gražaus jaunimo yra šiauliečių komandoje, kuri kartu treniruojasi jau keleri metai. Vienas kitas talentingas žaidėjas yra „FlamingoVolley-SM Tauro“ kolektyve.
Kada čempionate prasidės lemiamos kovos? Šių metų čempionate yra naujovė, su kuria sezono pradžioje sutiko visi čempionate dalyvavusių komandų treneriai. Tačiau artėjant lemiamai kovai, kada vienoje sporto salėje bus žaidžiamos tiktai vienos moterų ir vyrų rungtynės bei paaiškės Lietuvos čempionai bei medalininkai, treneriai jau pradėjo abejoti, ar tai geras varžybų modelis.
Vienos rungtynės – tai savotiška loterija. Arba komanda taps čempione, arba ne. Mūsų graži šventė vyks balandžio 21 d. Vilniaus edukologijos universiteto sporto salėje, kur susirinks visos keturios stipriausios moterų ir vyrų komandos bei žais dėl 1-2 ir 3-4 vietų. Norėjome tą tinklinio šventę surengti „Siemens“ arenoje, tačiau tą svajonę atidedame kitiems metams – pažiūrėsime ar mūsų čempionato modelis pasiteisins, ar ne.
Ar komandos per finalines rungtynes galės pasistiprinti savo gretas užsienyje žaidžiančiais tinklininkais? Ne. Čempionato nuostatuose yra įrašytas reikalavimas, kiek sportininkas turi būti sužaidęs rungtynių atrankos etape.
Baigiasi tinklininkų žiemos sezonas, prasidės paplūdimio sezonas. Ką jis žada mūsų komandoms? Labai gaila, kad šiemet negavome teisės rengti Europos jaunių (U 20) paplūdimio čempionato. Praėjusiais metais Vilniuje gražiai surengėme Europos 18 metų jaunių čempionatą, visi juo buvo labai patenkinti, sulaukėme gražų pažadų, jog šiemet mūsų paplūdimio aikštelėse varžysis kito amžiaus tinklininkai. Tačiau pažadai liko pažadais.
Europos tinklinio federacija šį klausimą labai ilgai svarstė, dėliojo, buvo trys pretendentai (Austrija, Lenkija ir Lietuva,) rengti 20-mečių čempionatą, bet galutinis sprendimas mums buvo nepalankus: čempionatas vyks Austrijoje. Tačiau Vilniuje birželio mėnesį bus surengtas Rytų Europos šalių asociacijos suaugusiųjų paplūdimio čempionatas, kuriame žais pajėgios Rusijos, Ukrainos, Lenkijos, Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Azrbaidžano ir Lietuvos komandos.
Pirmą sykį Lietuvoje gegužės 26 d. organizuosime Rytų Europos šalių asociacijos kongresą. Gegužės mėnesį vyks ir Baltijos šalių sporto mokyklų salių čempionatas, mergaitės rungtyniaus Lietuvoje, o berniukai – Estijoje.