Šiaurietiškojo ėjimo pirmtaku galima vadinti slidinėjimą. Tik jam slidžių nereikia. Nereikia ir sniego. Būtinos tik specialios lazdos, kurios padeda eiti.
Lietuvos rytas. Tarsi virusas plintantis šiaurietiškasis ėjimas pasiekė ir Lietuvą – juo užsikrėtė jau tūkstančiai entuziastų. Kuo taip traukia ši sporto šaka ir kodėl specialistai sutaria, kad ji yra viena geriausių fizinio aktyvumo formų?
Du mažamečius vaikus auginanti Vaiva Poderienė bent penkiskart per savaitę šviečiant saulei, sningant ar lyjant griebia lazdas ir skubriu žingsniu keliauja Vingio parko takeliais.
Moteris per valandą įveikia 3–4 kilometrus. Galėtų nukeliauti dvigubai tiek ir vis tiek nesijaustų pavargusi.
„Augindama vaikus pasiilgau fizinio krūvio ir netikėtai atradau, kad šiaurietiškasis ėjimas – tokia mankšta, kuri ne tik neapkrauna organizmo, bet net priešingai – eidamas su lazdomis savotiškai pailsi, kvėpuoji grynu oru, išvėdini smegenis”, – aiškino 36 metų Grigiškių gyventoja.
Ji – viena iš daugelio, užsikrėtusių pasaulyje sparčiai populiarėjančio šiaurietiškojo ėjimo virusu.
Palyginti neseniai atsiradusi sporto šaka vilioja vis daugiau sporto mėgėjų – tiek senyvo amžiaus, tiek ir jaunimo.
Naudą pagrindė moksliškai
Šiaurietiškojo ėjimo pirmtaku galima vadinti lygumų slidinėjimą. Tik šiuo atveju slidžių nereikia. Nereikia ir sniego. Būtinos tik specialios lazdos, kurios padeda eiti.
Nors įvairių šiaurietiškojo ėjimo formų buvo ir anksčiau, oficialiai šios sporto šakos istorija skaičiuojama nuo 1997-ųjų.
Sportuoti vaikščiodami su lazdomis pirmieji pradėjo suomiai, tačiau labiausiai šią šaką ištobulino, išpopuliarino ir į ją įsigilino vokiečiai.
Pedantiški ir konservatyvūs Vokietijos gyventojai naujoves grindžia skaičiais ir mokslininkų išvadomis. O jos šiaurietiškajam ėjimui buvo itin palankios.
Pirmiausia todėl, kad užsiimant šiuo naujuoju sportu dirba beveik visos pagrindinės raumenų grupės.
„Ėjimas – natūraliausia žmogaus fizinė veikla, nes žmogus pirmiausia pradeda vaikščioti.
Tačiau šiaurietiškajam ėjimui labai svarbi technika, nes pradedantieji dažnai lazdas tik velka. Tokiu atveju tai yra tas pats ėjimas, tik velkant lazdas, o tai neturi prasmės”, – aiškino Lietuvos olimpinės rinktinės gydytojas Dalius Barkauskas.
Daugiau skaitykite čia