Lietuvos sveikatos olimpiada su šūkiu "Už sveiką Lietuvą" bus iškilmingai atidaryta per festivalį „Sportas visiems" Palangoje, gegužės 25-27 d.
Šią savaitę LTOK įvyko Lietuvos sveikatos olimpiados sąjūdžio Iniciatyvinės grupės posėdis. Jame buvo aptarti svarbiausi Lietuvos sveikatos olimpiados darbai, patvirtinti jos šūkis ir emblema. Nutarta Lietuvos sveikatos olimpiadą iškilmingai atidaryti festivalio „Sportas visiems" metu Palangoje, gegužės 25-27 d. Sveikatos olimpiados šūkis: "Už sveiką Lietuvą!"
"Balandžio pirmą dieną žadami internete atidaryti sveikatos olimpiados puslapį," - žadėjo Lietuvos sveikuolių sąjungos (LSS) prezidentas Dainius Kepenis.
Anot jo, sveikatos olimpiada - nėra renginys, kai per tam tikrą laiką suvažiavę sportininkai išsivaržo ir išsidalija prizus. Šios olimpinės žaidynės tęsiasi visą laiką, varžantis pagrindinai su pačiu savimi.
"Yra tokių žmonių, kurie nenori jokių varžybų - jiems pakanka įveikti save: mankštelę padaro, seka ką valgo. Bet yra žmonių, kurie nuo vaikystės iki pat mirties nori pasivaržyti. Tokiems žmonėms asociacija "Sportas visiems" suteikia galimybę pasivaržyti jei ne dėl medalių, tai bent tarpusavio varžybose. Visas sveikuoliškas gyvenimas vyksta keturiais etapais. Pirmas - įvertinimo, antras - pamokymo, trečias - praktinės veiklos, o ketvirtas - varžybų," - pasakojo D. Kepenis.
Tiesa yra ir sveikuoliško gyvenimo nugalėtojai ir prizininkai. Sveikuolių nugalėtojai apsprendžiami jiems atlikus testus. Ir lapkritį geriausiems įteikiama Lietuvos prezidento taurė. Taip vyksta jau nuo 1997-ųjų metų.
"Norintiems pasivaržyti dėl šios taurės bus atlikti "Eurofit" testai, kur kiekvienas gali pasitikrinti, kaip jis atrodo savo amžiaus grupėje ir gauti prizą," - teigė D. Kepenis.
Sveikuoliai renka ir savo gyvenimo būdui palankius klubus, labiausiai atitinkančius jų idėjas gydytojus.
"Olimpiados organizatorių tikslas - kiekvienų metų pabaigoje išsiaiškinti, kuriuose Lietuvos vietovėse ji organizuojama geriausiai, kur žmogus gali realiausiai užsiimti savo sveiku gyvenimu, sportu. Paminėti šeimos gydytojus, kurie iš tiesų rūpinasi savo pacientų sveikata, o ne jų ligų gydymu. Paskelbti sveikatos klubus, kurie geriausiai moko žmones sveikatingumo. Išsiaiškinti sporto klubus, kuriuose žmonės iš tiesų gali rūpintis savo sveikata. Ir metų pabaigoje tie skaičiai bus paskelbti,"- tikino LSS vadovas.