"V. Aminovas turėtų nustoti svaidytis žaibais ir prisiimti atsakomybę dėl to, kad suklaidino sportininkę ir pakenkė jos karjerai," - mano LIF prezidentas
Lietuvos imtynių federacijos (LIF) prezidentas Darius Čepauskas nekaltina į Rusiją perbėgusios Donatos Rimšaitės. Anot jo dėl to, kad penkiakovininkė negalės rungtyniauti Londono olimpinėse žaidynėse, kalti Rusijos sporto funkcinieriai ir asmeniškai Rusijos šiuolaikinės penkiakovės federacijos prezidentas Viačeslavas Aminovas.
LIF vadovas išplatino tokį pareiškimą:
"2012 metų sausio 27 dieną įvykęs LTOK generalinės asamblėjos posėdis užkirto kelią Donatai Rimšaitei startuoti Londono Olimpinėse žaidynėse. Lietuvos olimpinės šeimos sprendimas yra gerbtinas, vykdytinas ir turbūt teisingas. Tačiau nepritariu Donatos pasmerkimui ir atstūmimui. Ji nėra tautos išdavikė. Ji lietuvė, mūsų visų vaikas. Pasiklydęs vaikas. Vaikai dažnai iškrečia didelių kiaulysčių, bet ar mes jų atsižadame?
Norėčiau palinkėti sportininkei tvirtybės, laimės asmeniniame gyvenime ir pasimokyti iš jaunystės klaidų. Tegul Lietuva, kurioje tu gimei ir augai lieka tikraisiais tavo namais į kuriuos tau norėtųsi sugrįžti po ilgų klajonių.
Tuo tarpu mūsų kolega - Rusijos šiuolaikinės penkiakovės federacijos prezidentas ponas Aminovas turėtų nustoti svaidytis žaibais ir prisiimti atsakomybę dėl to, kad pervertinęs savo galimybes, suklaidino sportininkę ir pakenkė jos sportinei karjerai."
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) aukščiausias organas - Generalinė asamblėja buvusiai mūsų šalies šiuolaikinės penkiakovės atstovei D. Rimšaitei neleido Londono olimpinėse žaidynėse atstovauti Rusijai. Už tai, kad Rusijos pilietybę priėmusiai sportininkei išimties tvarka neduoti leidimo, penktadienį Vilniuje, "Karolinos" viešbučio konferencijų salėje, įvykusioje LTOK Generalinės asamblėjos sesijoje balsavo 49 iš 57 balsavimo teisę turėjusių delegatų.
Prieš balsavo vienas delegatas, susilaikė septyni.
Balsavime, kuris buvo atviras, galėjo dalyvauti tik LTOK Vykdomojo komiteto nariai ir federacijų, kurių sporto šakos yra olimpinių žaidynių programoje, atstovai.
Pagal Tarptautinio olimpinio komiteto priimtų pagrindinių principų, taisyklių ir jų oficialių išaiškinimų bendrą kodeksą - Olimpinę chartiją - olimpinėse žaidynėse atstovauti kitai valstybei galima tik praėjus ne mažiau trejiems metams po paskutiniojo starto savo buvusios šalies rinktinėje. Sutikus šalių olimpiniams komitetams ir Tarptautinei federacijai, Tarptautinio olimpinio komiteto Vykdomasis komitetas gali šį terminą sutrumpinti arba visai panaikinti.
D. Rimšaitė, kuriai šį sekmadienį sukaks 24-eri, į Rusiją išvyko 2010 metų gruodį. Sportininkė tarptautinėse varžybose Rusijos rinktinės marškinėlius vilki nuo praėjusių metų balandžio. D. Rimšaitė kol kas dar nėra iškovojusi kelialapio į Londono olimpines žaidynes.
Buvusi Lietuvos atletė 2008 ir 2009 metais iškovojo pasaulio taurę, 2010 metų pasaulio čempionate pelnė sidabrą, o Europos pirmenybėse - bronzą. Pekino olimpinėse žaidynėse Donata užėmė 13-ąją vietą.
LTOK Generalinės asamblėjos sesijoje dalyvavo 81 iš 104 LTOK narių ir 22 LTOK garbės nariai iš 28. Generalinės asamblėjos sesijoje, kai buvo svarstomas D. Rimšaitės klausimas, dalyvavo ir pati sportininkė. Atletė teigė, kad ją į Rusiją nuvedė meilė draugui.