Vilniaus olimpiečiai-veteranai jau išaugino vaikus, bet ir toliau nepamiršta slidžių ar valties. Ir istorijos apie 500 baravykų...
Gražią tradiciją puoselėja Vilniaus olimpiečiai, kurie ketvirtus metus iš eilės susitinka sausio viduryje. Šiemet jų susitikimo vieta buvo Lietuvos olimpinis sporto centras.
Susirinko tikras sportininkų žvaigždynas: olimpiniai čempionai krepšininkė Angelė Rupšienė, plaukikai Lina Kačiušytė ir Robertas Žulpa, irkluotojas kanojininkas Vladas Česiūnas, medalininkai irkluotojai Genovaitė Ramoškienė ir Antanas Bagdonavičius, olimpinių žaidynių dalyviai lengvaatlečiai, klubo prezidentas Romualdas Bitė, Regina Čistiakova, Dalia Matusevičienė, Adolfas Aleksiejūnas, irkluotojas Sigitas Kučinskas, pasaulio eksrekordininkė lengvaatletė Ana Ambrazienė ir kt. Iš viso – 27 olimpiečiai iš 32.
Irklavo valtis Kiekvienam buvusiam įžymiam sportininkui buvo įteikta šių metų klubo veiklos programa, su kuria visi puolė susipažinti. Vilniaus olimpiečiai dalyvauja įvairiuose renginiuose, pagerbia jubiliejus švenčiančius savo kolegas, lanko sergančiuosius ir jiems suteikia pagalbą, tvarko olimpiečių alėją prie „Siemens“ arenos, lanko mirusiųjų olimpiečių kapus, sprendžia savo socialinius klausimus, dalyvauja Olimpinės dienos estafetėje, sueigoje „Vasarą pasitinkant“ ir kt.
Visi dar buvo gyvi praėjusių metų išvykos į Ignaliną, kur smagiai praleido laiką irkluodami, įspūdžiais. Šiemet olimpiečiai vėl kažkur keliaus. Kiekvienas, kuris tiktai pravėrė LOSC duris, buvo sutinkamas plojimais. Visų laukė naujametinė dovanėlės – klubo sportiniai marškinėliai ir knyga apie Vankuverio olimpines žiemos žaidynes, bei vakaro vaišės.
„Taip ir gyvename. Svarbiausia, jog esame gyvi, sveiki, džiaugiamės susitikę. Porą metų vasario mėnesį važiavome į Ignaliną paslidinėti, gamtoje buvome dvi dienas. Slidžių trasoje patyrėme daug emocijų ir sukaupėme adrenalino, susitikome su rajono meru Broniu Rope.
Aktyvi ir mūsų vasara. Gegužės pabaigoje vyksta mūsų išplėstiniai valdybos posėdžiai Grigiškėse, po to visi vykstame į Ignaliną ir plaukiame valtimis. Kasmet renkame klubo nario mokestį po 50 Lt., kurie praverčia mūsų reikmėms“, - sako klubo prezidentas, Miuncheno olimpinių žaidynių dalyvis Romualdas Bitė.
Sveikinimai Susitikimas prasidėjo nuo oficialiosios dalies. Visi buvo pasveikinti, pradėję Naujuosius metus. Neužmiršta buvo ir 400 m bei 800 m bėgikė Dalia Matusevičienė, kuri sausio 7 d. šventė garbingą 50 m. jubiliejų. Buvo pasveikinti ir sausio mėnesį gimtadienius šventę Lina Kačiušytė bei Romualdas Bitė. Olimpiečiai norėjo tą dieną su gimtadieniu pasveikinti ir pasaulio irklavimo čempionę irkluotoją baidarininkę Nataliją Kalašnikovą, tačiau jai sutrukdė atvykti prastos oro sąlygos.
Pirmoji klubo prezidentė G. Ramoškienė pasidžiaugė aktyvia klubo veikla, kad taip klubui gerai sekasi gyvuoti ir .... metė akmenuką į savo daržą. „Net nesinori ir prisiminti mūsų pirmųjų žingsnių, kurie buvo labai sunkūs. Dabar džiaugiuosi, kad viskas jau kitaip“, - sakė Monrealio olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja, irkluojant porinę dvivietę, 1970 m. Europos čempionė ir pasaulio čempionatų sidabro (1974 m.) bei bronzos medalio (1975 m.) laimėtoja G. Ramoškienė.
Per dieną – 500 baravykų! Prie vyno taurės netrukus užsimezgė pašnekesiai. Ilgai tarpusavyje bendravo Robertas Žulpa, Lina Kačiušytė ir Aleksandras Antipovas, Antanas Bagdonavičius ir Vladas Česiūnas, Romualdas Bitė, Adolfas Aleksiejūnas ir naujasis Vilniaus lengvosios atletikos federacijos vadybininkas Algirdas Maldūnas, Dalia Matusevičienė ir Regina Čistiakova ... Jiems buvo ką prisiminti, kuo pasidžiaugti.
Tiesiog neįtikėtina, kad greitakojis A. Antipovas vienu nuėjimu į mišką iš jo grįžo su 500 baravykų! „Grybų yra visur, tiktai reikia sugebėti juos užuosti ir visus susurinkti“, - šypsodamasis sakė A. Antipovas.
Į klubą stoja nauji sportininkai, dabar jį papildė Regina Čistiakova, Aleksandras Antipovas, Algirdas Maldūnas. Kai klubui pradėjo vadovauti R. Bitė, jo nare tapo Dalia Matusevičienė, kuri klubo prezidentą pavadino pačiu geriausiu ir nuoširdžiausiu žmogumi.
Tėvų pėdomis – ir vaikai Seulo olimpinių žaidynių 11-os vietos laimėtoja, Europos taurės trečios vietos ir Pasaulio taurės ketvirtos vietų laimėtoja D. Matusevičienė dar 1984 m. Kijeve 400 m nubėgo per 51,12, o 1988 m. irgi Kijeve 800 m - per 1:56,7. Šių Lietuvos rekordų dar ir šiandien nepagerino mūsų lengvaatlečiai.
Dabar D. Matusevičienė – Jono Basanavičiaus progimnazijos kūno kultūros mokytoja ir dar dirba lengvosios atletikos trenere. Jos vyras Edmuntas Matusevičius – praeityje puikus ieties metikas, Lietuvos rekordininkas ir daugkartinis šalies čempionas (geriausias rezultatas – 76.92), didelio meistriškumo beisbolo žaidėjas, o dabar - Kūno kultūros ir sporto departamento Investicijų ir turto valdymo specialistas.
„Kai tėvai sportininkai, tai ir vaikai žengia jų pėdomis. Kaip ir tėtis, ietį mėto du mūsų sūnūs: Edis jau tapo Lietuvos jaunučių čempionu, jis treniruojasi mano grupėje, o vidurinysis sūnus Edvardas studijuoja Amerikoje. Žaidžia beisbolą ir mėto ietį. Šeimoje yra dar vienas sūnus – vyriausiasis, 27-erių metų Edgaras, kuris netrukus baigs studijas ir taps geologu“, - sako D. Matusevičienė, kuri save įvardijo laiminga mama.
"Labai smagu sulaukti tokio amžiaus, jis ne veltui vadinamas auksiniu," - sakė laiminga mama D. Matusevičienė.