Marytė Marcinkevičiūtė | 2011 m. gruodžio 19 d. 16:01 |
![]() ![]() |
Iššūkiai ne gniuždė, o sutelkė
Laikraštis "Sportas": Europos vyrų krepšinio čempionato Lietuvoje darbo grupės vadovas Raimundas Alekna norėtų dar ne kartą dirbti su savo komanda
![]() |
Lietuvoje vykusio Europos vyrų krepšinio čempionato rengėjai sulaukė daugybės liaupsių iš užsienio svečių.
Pirmą kartą žemyno pirmenybėse dalyvavo net 24 komandos, o rengti varžybas teko sunkmečiu. Bet čempionato darbo grupė, vadovaujama premjero visuomeninio patarėjo sveikatos ir sporto klausimais, gydytojo psichiatro-psichoterapeuto Raimundo Aleknos, sėkmingai įveikė visus sunkumus.
Dar kartą sugrįžkime į Europos vyrų krepšinio čempionatą. Kaip vertinate savo vadovaujamos komandos darbą? – paklausiau R. Aleknos
Suburti darbo grupę buvo labai paprasta. Tai puikiai atliko Mindaugas Špokas, atsakingas už tai, kad tokia iš profesionalų sudaryta darbo grupė būtų sutelkta ir padarytų visus darbus, kuriuos kėlė „FIBA Europe“. Man reikėjo vadovauti Vyriausybinei darbo grupei. Į ją buvo įtraukti savo veikla susijusių ministerijų, atsakingų, kad būtų tinkamai pasirengta, atstovai. Taip pat tų miestų, kuriuose vyko Europos čempionatas, merai ir atsakingi savivaldybių atstovai.
Darbo grupę, kuriai vadovauti savo potvarkiu mane paskyrė premjeras, būtų galima suskirstyti į dvi komandas: politinę ir profesionalų. Politinė komanda sklandžiai dirbo dėl to, kad Lietuvoje visi mėgsta krepšinį ir čempionato labai laukė. Rengimąsi čempionatui atidžiai stebėjo ir skyrė daug dėmesio pirmieji mūsų šalies asmenys, vadovai, ypač Andrius Kubilius.
Pirmą sykį Europos krepšinio čempionatų istorijoje dalyvavo 24 komandos. Krūvis padidėjo, bet Lietuvoje tarsi atrodė, kad taip ir turėjo būti. Niekas to neakcentavo, niekas tuo labai nesidžiaugė ir nesididžiavo. Tačiau tai buvo dar vienas iššūkis – juk reikėjo atsižvelgti į 24 čempionate dalyvaujančias komandas.
Buvo atsižvelgta taip, kad „FIBA Europe“ vadovai džiaugėsi – viskas vyko taip sklandžiai, kad tokią organizaciją galima būtų įtraukti į vadovėlį. Viskas atlikta taip, lyg mes tokius darbus būtume darę kasmet. Tačiau suorganizuoti nebuvo paprasta.
Jeigu dar sykį jums būtų patikėta vadovauti čempionato darbo grupei, ar neatsisakytumėte tų pareigų?
Tikrai ne, tačiau su viena sąlyga: jeigu dirbtų ta pati komanda. Tikrai būtų gera dirbti, nes žmonės patyrę. Darbo grupę sudarė ir Vyriausybės žmonės, ir profesionalai, jie galėtų organizuoti bet kokį čempionatą ir netgi, sakyčiau, bet kurioje šalyje. Mums šis čempionatas buvo labai gera patirtis ir tai ypač pajutau, kai tapau Vilniaus meru.
Dirbti su aukščiausio lygio vadovų komanda – ne tik malonumas, bet ir iššūkis, didžiulė atsakomybė, našta. Man tai gerokai padėjo pasirengti tam darbui, kurį teko dirbti, tapus Vilniaus meru. Pajutau, kad tai buvo darbo grupės, kuriai vadovavau, iki man tampant miesto meru, nuopelnas.
Buvote lyg ir tarpininkas tarp Vyriausybės ir darbo grupės, kuriai reikėjo rasti pinigų atlyginimams už darbą, kaip sekėsi tai daryti?
Viskas ėjosi sklandžiai dėl labai paprastos priežasties. Organizacinio komiteto vykdomasis direktorius M. Špokas ir visa profesionalų komanda ypač atsakingai ir supratingai viską įvertino, taip pat ir finansinius poreikius, kad tinkamai būtų pasirengta. Biudžetą reikėjo apsiginti, kad jį patvirtintų labai griežtai viską apskaičiuojanti finansų ministrė Ingrida Šimonytė.
Nebuvo kokių nors bandymų apgauti, vyko solidus valstybinių institucijų atsakingų asmenų ir tiesiogiai Europos krepšinio čempionato darbo grupėje dirbusių žmonių dialogas. Pasitikėjimas atsirado nuo pat pirmų susitikimų, nes buvo aišku, kad argumentai, kuriuos išsakė darbo grupės atstovai, buvo labai pagrįsti, buvome atsakingai suskaičiavę kiekvieną centą.
Remdamasi abipusiu supratimu ir pagarba Vyriausybė skyrė tiek lėšų, kiek reikėjo čempionatui tinkamai pasirengti.
Darbo grupėje tikriausiai greitai apšilote, nes pats jaunystėje aktyviai sportavote, buvote neblogo lygio dešimtkovininkas, jums gerai žinoma sporto specifika?
Galiu pasakyti, kad mūsų darbo grupėje krepšininkų buvo mažiausiai (šypsosi). M. Špokas – plaukikas, Vladas Garastas – buvęs lengvaatletis. Iš tikrųjų čia turbūt buvo daugiau vadybos negu krepšinio. Organizuojant šį čempionatą, reikėjo bet kurios sporto šakos profesionalo vadybos patirties.
M. Špokas pasirinktas neatsitiktinai, nes yra baigęs Liono (Prancūzija) universitetą, kur tapo vadybos ir rinkodaros magistru. Puikiai žinome, kad ten magistrantūrą studijuoja būsimi ar esami olimpinių komitetų prezidentai, tai – pats aukščiausias sporto vadybos lygis.
Vadovauti darbo grupei man teko ne pirmą kartą. Organizuodamas įvairius renginius, tos patirties įgijau dar studijų metais Kauno medicinos institute, kai man, vienam geresnių sportininkų, ne kartą teko telkti komandą, padaryti daug dalykų. Europos čempionato darbo grupės komandoje visi buvo jau ne pirmus metus savo srities lyderiai.
Lyderiai moka dirbti komandoje, maksimaliai tinkamai atlieka savo darbą, kad išryškėtų bendras, o ne asmeninis rezultatas. Visi dirbo vienodai gerai, jokių pastabų niekam neturiu, visas problemas išsprendėme darbo tvarka. Žinojome, kokie laukia iššūkiai ir kokių problemų gali iškilti, bet niekas jų nedramatizavo ir nesiskundė.

Prieš pat finalinį turnyrą Kaune buvo dingusi elektra, nerimą kėlė statybų eiga, tačiau to Lietuvos žmonės nepajuto. Kreipusis į Vyriausybę, tie klausimai buvo sprendžiami labai operatyviai, galutiniu etapu net šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė prisidėjo ir padėjo spręsti iškilusius klausimus. Nemažai rūpesčių turėjome dėl apgyvendinimo, tačiau ir juos sėkmingai išsprendėme.
„FIBA Europe“ buvo supratinga ir nekėlė tuščių reikalavimų, nes tai būtų sudarę papildomos įtampos. Nuo to čempionatas tikrai nebūtų tapęs gražesnė šventė ar kokybiškiau suorganizuotas. Mūsų darbo grupė buvo nusiteikusi dirbti konstruktyviai, atlikti savo pareigą.
Kokį pažymį pagal dešimtbalę sistemą parašytumėte savo vadovaujamai komandai?
Visiems, dirbusiems darbo grupėje, ypač toje, į kurią buvo surinkti profesionalai, reikėtų rašyti ne dešimtuką, o dvidešimtuką. Kaip Vyriausybinės darbo grupės vadovas sau parašyčiau mažiausiai, nes mano darbui nereikėjo daug energijos ir jėgų – visi dirbo labai sklandžiai. Viskas vyko po savivaldybių rinkimų, kai kuriose savivaldybėse pasikeitė merai, tačiau tęsėme savo darbą. Jeigu pasitaikė kokių nors trūkumų, tai juos visus turėčiau prisiimti aš pats.
Ar jūsų, kaip psichoterapeuto, pagalbos neprireikė mūsų krepšininkams?
Mano, kaip specialisto, paslaugų krepšininkams tikrai neprireikė, nes jie – aukšto lygio profesionalai. Tačiau kai kurių kitų sporto šakų pavieniai įvairaus lygio sportininkai kartais kreipiasi į mane ir labai džiaugiuosi, kad galiu jiems padėti, ir net šiek tiek egoistiškai įžvelgiu – toji mano pagalba padeda sportininkams pagerinti rezultatus.
Ar dabar palaikote santykius su savo darbo grupe?
Darbas truko ne vienerius metus. Kiek žinau, labai gražiai susidraugavo M. Špoko komanda, išliko gražūs santykiai. Mes taip pat su Mindaugu kartkartėmis susiskambiname, pasišnekame. Gyvenimas nestovi vietoje, vieni darbai baigiasi, dairomės į kitus. Dabar svarstome apie tai, kaip parašyti kitiems rinkimams sporto programą.
Mūsų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje esu sporto programą parengti turinčio komiteto vadovas. Kalbėjau su daug sporto, vadybos specialistų, kad Lietuvoje pagaliau reikia turėti tokią vyriausybinę programą, kuri sudėliotų visus taškus ant „i“ ir nebūtų diskusijų, koks pats priimtiniausias kelias Lietuvai plėtoti kūno kultūrą ir sportą, aktyvią gyvenseną, kad turėtume sveiką visuomenę, o žmonės suprastų, jog fizinis aktyvumas, kūno kultūra – neatsiejami dalykai nuo žmogaus, kaip asmenybės, formavimo.
Europos čempionatas atnešė ne tik didelį pripažinimą Lietuvai, bet ir pelno. Sakykite, kodėl valstybė nenori padėti, kad šalyje būtų surengtas olimpinis atrankos turnyras?
Valstybė daro viską, kas iš jos prašoma. Vyriausybės vadovas pasirašė raštą – kreipimąsi, kad Lietuvai būtų suteikta teisė rengti Europos čempionatą. Daugiau nieko ir neprašome. Priėmėme inspektorius, atvažiavusius į Lietuvą pasižiūrėti, ar mes apskritai galime pretenduoti surengti tokio lygio varžybas. Išsakėme poziciją, kad Lietuva palaiko Krepšinio federacijos siekį atrankos turnyrą rengti Lietuvoje.
Tą idėją palaikė ir Kauno miesto savivaldybės taryba. LKF ieško lėšų tam turnyrui rengti. Federacija – solidi organizacija, prisiimanti visą atsakomybę. Valstybė įnešė pradinį įnašą į Europos krepšinio čempionatą, ir jis sugrįžo.
Dabar svarstoma ir ieškoma „mechanizmų“, kaip tuos pinigus būtų galima panaudoti šiam turnyrui organizuoti. Valstybė tikrai nepasitraukia, o atsakingai ir rimtai žiūri bei remia LKF siekį surengti olimpinį atrankos turnyrą.
Dabar, kai užimtumas didelis, ar lieka laiko pasportuoti?
Kiekvieną dieną skiriu didelį dėmesį fiziniam aktyvumui. Savo gyvenimo neįsivaizduoju be kasdienės mankštos, kuri užtrunka įvairiai – nuo 20 min. iki 1,5 valandos.
Kokie bus sportui 2012-ieji?
2009 m. Vyriausybės priimti ryžtingi veiksmai leido Lietuvai pagal ekonomikos augimą šiuo metu užimti vietą tarp lyderių. Visi mūsų žmonės, manau, dabar kur kas ramiau gyvena nei graikai, italai ar prancūzai. Pagal bendrą kontekstą, kaip atrodo ekonominė finansinė krizė Europoje, mes viską gerai susitvarkėme.
Net neabejoju, kad Lietuva pagal savo proporcijas, pajėgumą rengtis olimpinėms žaidynėms skirs pinigų tikrai nemažiau nei kitos ES valstybės. Nors kai kurie asmenys buvo neįžvalgūs ir lėšas laikė rizikinguose bankuose, tikiuosi, kad užteks lėšų tinkamai pasirengti Londono olimpinėms žaidynėms.
Jų svarbą tikrai supranta valstybės, Vyriausybės, Seimo vadovai – jie nebandys nuvertinti šio Lietuvos ir viso pasaulio laukiančio sportinio renginio, tad jam bus rasta lėšų. Tinkamai sudėliojęs biudžetą, manau, šiai sričiai dėmesio skirs ir verslas, nesavanaudiškai įvertins tai, kad PVM nebuvo padidintas, ir kurią nors pelno dalį skirs sportininkams pasirengti.
Tikiuosi, kad bus remiamos ir sporto federacijos, o pavieniai sportininkai nejaus stygiaus, rengdamiesi svarbiausioms ketverių metų varžyboms. Manau, kad pilietiška visuomenė nebūtinai turi žiūrėti, ką duoda Vyriausybė. Kiekvienas kuo nors galime prisidėti prie to, kad mūsų perspektyvūs sportininkai gerai pasirengtų.
Kartais galima padėti nebūtinai pinigais. Yra ir kitų būdų. Lietuvos valdžia tikrai pinigų neslepia ir nekiša į kojinę, jų nešvaisto, bet sudėlioja kiekvieną litą ir atiduoda tam, kam buvo skirta. Jeigu ekonomika taip ir toliau plėtosis, tai gal visus lūkesčius patenkinsime labiau, negu buvo tikėtasi.
Pirmą kartą žemyno pirmenybėse dalyvavo net 24 komandos, o rengti varžybas teko sunkmečiu. Bet čempionato darbo grupė, vadovaujama premjero visuomeninio patarėjo sveikatos ir sporto klausimais, gydytojo psichiatro-psichoterapeuto Raimundo Aleknos, sėkmingai įveikė visus sunkumus.
Dar kartą sugrįžkime į Europos vyrų krepšinio čempionatą. Kaip vertinate savo vadovaujamos komandos darbą? – paklausiau R. Aleknos
Suburti darbo grupę buvo labai paprasta. Tai puikiai atliko Mindaugas Špokas, atsakingas už tai, kad tokia iš profesionalų sudaryta darbo grupė būtų sutelkta ir padarytų visus darbus, kuriuos kėlė „FIBA Europe“. Man reikėjo vadovauti Vyriausybinei darbo grupei. Į ją buvo įtraukti savo veikla susijusių ministerijų, atsakingų, kad būtų tinkamai pasirengta, atstovai. Taip pat tų miestų, kuriuose vyko Europos čempionatas, merai ir atsakingi savivaldybių atstovai.
Darbo grupę, kuriai vadovauti savo potvarkiu mane paskyrė premjeras, būtų galima suskirstyti į dvi komandas: politinę ir profesionalų. Politinė komanda sklandžiai dirbo dėl to, kad Lietuvoje visi mėgsta krepšinį ir čempionato labai laukė. Rengimąsi čempionatui atidžiai stebėjo ir skyrė daug dėmesio pirmieji mūsų šalies asmenys, vadovai, ypač Andrius Kubilius.
Pirmą sykį Europos krepšinio čempionatų istorijoje dalyvavo 24 komandos. Krūvis padidėjo, bet Lietuvoje tarsi atrodė, kad taip ir turėjo būti. Niekas to neakcentavo, niekas tuo labai nesidžiaugė ir nesididžiavo. Tačiau tai buvo dar vienas iššūkis – juk reikėjo atsižvelgti į 24 čempionate dalyvaujančias komandas.
Buvo atsižvelgta taip, kad „FIBA Europe“ vadovai džiaugėsi – viskas vyko taip sklandžiai, kad tokią organizaciją galima būtų įtraukti į vadovėlį. Viskas atlikta taip, lyg mes tokius darbus būtume darę kasmet. Tačiau suorganizuoti nebuvo paprasta.
Jeigu dar sykį jums būtų patikėta vadovauti čempionato darbo grupei, ar neatsisakytumėte tų pareigų?
Tikrai ne, tačiau su viena sąlyga: jeigu dirbtų ta pati komanda. Tikrai būtų gera dirbti, nes žmonės patyrę. Darbo grupę sudarė ir Vyriausybės žmonės, ir profesionalai, jie galėtų organizuoti bet kokį čempionatą ir netgi, sakyčiau, bet kurioje šalyje. Mums šis čempionatas buvo labai gera patirtis ir tai ypač pajutau, kai tapau Vilniaus meru.
Dirbti su aukščiausio lygio vadovų komanda – ne tik malonumas, bet ir iššūkis, didžiulė atsakomybė, našta. Man tai gerokai padėjo pasirengti tam darbui, kurį teko dirbti, tapus Vilniaus meru. Pajutau, kad tai buvo darbo grupės, kuriai vadovavau, iki man tampant miesto meru, nuopelnas.
Buvote lyg ir tarpininkas tarp Vyriausybės ir darbo grupės, kuriai reikėjo rasti pinigų atlyginimams už darbą, kaip sekėsi tai daryti?
Viskas ėjosi sklandžiai dėl labai paprastos priežasties. Organizacinio komiteto vykdomasis direktorius M. Špokas ir visa profesionalų komanda ypač atsakingai ir supratingai viską įvertino, taip pat ir finansinius poreikius, kad tinkamai būtų pasirengta. Biudžetą reikėjo apsiginti, kad jį patvirtintų labai griežtai viską apskaičiuojanti finansų ministrė Ingrida Šimonytė.
Nebuvo kokių nors bandymų apgauti, vyko solidus valstybinių institucijų atsakingų asmenų ir tiesiogiai Europos krepšinio čempionato darbo grupėje dirbusių žmonių dialogas. Pasitikėjimas atsirado nuo pat pirmų susitikimų, nes buvo aišku, kad argumentai, kuriuos išsakė darbo grupės atstovai, buvo labai pagrįsti, buvome atsakingai suskaičiavę kiekvieną centą.
Remdamasi abipusiu supratimu ir pagarba Vyriausybė skyrė tiek lėšų, kiek reikėjo čempionatui tinkamai pasirengti.
Darbo grupėje tikriausiai greitai apšilote, nes pats jaunystėje aktyviai sportavote, buvote neblogo lygio dešimtkovininkas, jums gerai žinoma sporto specifika?
Galiu pasakyti, kad mūsų darbo grupėje krepšininkų buvo mažiausiai (šypsosi). M. Špokas – plaukikas, Vladas Garastas – buvęs lengvaatletis. Iš tikrųjų čia turbūt buvo daugiau vadybos negu krepšinio. Organizuojant šį čempionatą, reikėjo bet kurios sporto šakos profesionalo vadybos patirties.
M. Špokas pasirinktas neatsitiktinai, nes yra baigęs Liono (Prancūzija) universitetą, kur tapo vadybos ir rinkodaros magistru. Puikiai žinome, kad ten magistrantūrą studijuoja būsimi ar esami olimpinių komitetų prezidentai, tai – pats aukščiausias sporto vadybos lygis.
Vadovauti darbo grupei man teko ne pirmą kartą. Organizuodamas įvairius renginius, tos patirties įgijau dar studijų metais Kauno medicinos institute, kai man, vienam geresnių sportininkų, ne kartą teko telkti komandą, padaryti daug dalykų. Europos čempionato darbo grupės komandoje visi buvo jau ne pirmus metus savo srities lyderiai.
Lyderiai moka dirbti komandoje, maksimaliai tinkamai atlieka savo darbą, kad išryškėtų bendras, o ne asmeninis rezultatas. Visi dirbo vienodai gerai, jokių pastabų niekam neturiu, visas problemas išsprendėme darbo tvarka. Žinojome, kokie laukia iššūkiai ir kokių problemų gali iškilti, bet niekas jų nedramatizavo ir nesiskundė.

Prieš pat finalinį turnyrą Kaune buvo dingusi elektra, nerimą kėlė statybų eiga, tačiau to Lietuvos žmonės nepajuto. Kreipusis į Vyriausybę, tie klausimai buvo sprendžiami labai operatyviai, galutiniu etapu net šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė prisidėjo ir padėjo spręsti iškilusius klausimus. Nemažai rūpesčių turėjome dėl apgyvendinimo, tačiau ir juos sėkmingai išsprendėme.
„FIBA Europe“ buvo supratinga ir nekėlė tuščių reikalavimų, nes tai būtų sudarę papildomos įtampos. Nuo to čempionatas tikrai nebūtų tapęs gražesnė šventė ar kokybiškiau suorganizuotas. Mūsų darbo grupė buvo nusiteikusi dirbti konstruktyviai, atlikti savo pareigą.
Kokį pažymį pagal dešimtbalę sistemą parašytumėte savo vadovaujamai komandai?
Visiems, dirbusiems darbo grupėje, ypač toje, į kurią buvo surinkti profesionalai, reikėtų rašyti ne dešimtuką, o dvidešimtuką. Kaip Vyriausybinės darbo grupės vadovas sau parašyčiau mažiausiai, nes mano darbui nereikėjo daug energijos ir jėgų – visi dirbo labai sklandžiai. Viskas vyko po savivaldybių rinkimų, kai kuriose savivaldybėse pasikeitė merai, tačiau tęsėme savo darbą. Jeigu pasitaikė kokių nors trūkumų, tai juos visus turėčiau prisiimti aš pats.
Ar jūsų, kaip psichoterapeuto, pagalbos neprireikė mūsų krepšininkams?
Mano, kaip specialisto, paslaugų krepšininkams tikrai neprireikė, nes jie – aukšto lygio profesionalai. Tačiau kai kurių kitų sporto šakų pavieniai įvairaus lygio sportininkai kartais kreipiasi į mane ir labai džiaugiuosi, kad galiu jiems padėti, ir net šiek tiek egoistiškai įžvelgiu – toji mano pagalba padeda sportininkams pagerinti rezultatus.
Ar dabar palaikote santykius su savo darbo grupe?
Darbas truko ne vienerius metus. Kiek žinau, labai gražiai susidraugavo M. Špoko komanda, išliko gražūs santykiai. Mes taip pat su Mindaugu kartkartėmis susiskambiname, pasišnekame. Gyvenimas nestovi vietoje, vieni darbai baigiasi, dairomės į kitus. Dabar svarstome apie tai, kaip parašyti kitiems rinkimams sporto programą.
Mūsų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje esu sporto programą parengti turinčio komiteto vadovas. Kalbėjau su daug sporto, vadybos specialistų, kad Lietuvoje pagaliau reikia turėti tokią vyriausybinę programą, kuri sudėliotų visus taškus ant „i“ ir nebūtų diskusijų, koks pats priimtiniausias kelias Lietuvai plėtoti kūno kultūrą ir sportą, aktyvią gyvenseną, kad turėtume sveiką visuomenę, o žmonės suprastų, jog fizinis aktyvumas, kūno kultūra – neatsiejami dalykai nuo žmogaus, kaip asmenybės, formavimo.
Europos čempionatas atnešė ne tik didelį pripažinimą Lietuvai, bet ir pelno. Sakykite, kodėl valstybė nenori padėti, kad šalyje būtų surengtas olimpinis atrankos turnyras?
Valstybė daro viską, kas iš jos prašoma. Vyriausybės vadovas pasirašė raštą – kreipimąsi, kad Lietuvai būtų suteikta teisė rengti Europos čempionatą. Daugiau nieko ir neprašome. Priėmėme inspektorius, atvažiavusius į Lietuvą pasižiūrėti, ar mes apskritai galime pretenduoti surengti tokio lygio varžybas. Išsakėme poziciją, kad Lietuva palaiko Krepšinio federacijos siekį atrankos turnyrą rengti Lietuvoje.
Tą idėją palaikė ir Kauno miesto savivaldybės taryba. LKF ieško lėšų tam turnyrui rengti. Federacija – solidi organizacija, prisiimanti visą atsakomybę. Valstybė įnešė pradinį įnašą į Europos krepšinio čempionatą, ir jis sugrįžo.
Dabar svarstoma ir ieškoma „mechanizmų“, kaip tuos pinigus būtų galima panaudoti šiam turnyrui organizuoti. Valstybė tikrai nepasitraukia, o atsakingai ir rimtai žiūri bei remia LKF siekį surengti olimpinį atrankos turnyrą.
Dabar, kai užimtumas didelis, ar lieka laiko pasportuoti?
Kiekvieną dieną skiriu didelį dėmesį fiziniam aktyvumui. Savo gyvenimo neįsivaizduoju be kasdienės mankštos, kuri užtrunka įvairiai – nuo 20 min. iki 1,5 valandos.
Kokie bus sportui 2012-ieji?
2009 m. Vyriausybės priimti ryžtingi veiksmai leido Lietuvai pagal ekonomikos augimą šiuo metu užimti vietą tarp lyderių. Visi mūsų žmonės, manau, dabar kur kas ramiau gyvena nei graikai, italai ar prancūzai. Pagal bendrą kontekstą, kaip atrodo ekonominė finansinė krizė Europoje, mes viską gerai susitvarkėme.
Net neabejoju, kad Lietuva pagal savo proporcijas, pajėgumą rengtis olimpinėms žaidynėms skirs pinigų tikrai nemažiau nei kitos ES valstybės. Nors kai kurie asmenys buvo neįžvalgūs ir lėšas laikė rizikinguose bankuose, tikiuosi, kad užteks lėšų tinkamai pasirengti Londono olimpinėms žaidynėms.
Jų svarbą tikrai supranta valstybės, Vyriausybės, Seimo vadovai – jie nebandys nuvertinti šio Lietuvos ir viso pasaulio laukiančio sportinio renginio, tad jam bus rasta lėšų. Tinkamai sudėliojęs biudžetą, manau, šiai sričiai dėmesio skirs ir verslas, nesavanaudiškai įvertins tai, kad PVM nebuvo padidintas, ir kurią nors pelno dalį skirs sportininkams pasirengti.
Tikiuosi, kad bus remiamos ir sporto federacijos, o pavieniai sportininkai nejaus stygiaus, rengdamiesi svarbiausioms ketverių metų varžyboms. Manau, kad pilietiška visuomenė nebūtinai turi žiūrėti, ką duoda Vyriausybė. Kiekvienas kuo nors galime prisidėti prie to, kad mūsų perspektyvūs sportininkai gerai pasirengtų.
Kartais galima padėti nebūtinai pinigais. Yra ir kitų būdų. Lietuvos valdžia tikrai pinigų neslepia ir nekiša į kojinę, jų nešvaisto, bet sudėlioja kiekvieną litą ir atiduoda tam, kam buvo skirta. Jeigu ekonomika taip ir toliau plėtosis, tai gal visus lūkesčius patenkinsime labiau, negu buvo tikėtasi.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.