Marytė Marcinkevičiūtė | 2011 m. gruodžio 2 d. 14:53 |
![]() ![]() |
Darbai pastebimi ne iš karto
Naujasis Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Jonas Liesys visą gyvenimą aktyviai sportuoja
![]() |
Spalį tapote Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininku, nauju veidu mūsų šalies sporto padangėje. Ar būtų galima teigti, kad esate sporto žmogus?
Tie, kurie mane pažįsta, tikrai sakytų, kad nesu naujas veidas sporto pasaulyje. Tiktai ne toks ryškus, negalintis pasigirti svariais laimėjimais ar išugdęs olimpiečių. Esu iš tų, kurie dirba savo darbą ir jo nemoka viešinti ar reklamuoti. Darbai paprastai pastebimi daug vėliau.
Dirbau Trakų r. Rūdiškių vidurinėje mokykloje kūno kultūros mokytoju, direktoriumi, Trakų rajone teko nemažai laiko praleisti su sporto bendruomenėmis. Lietuvoje padaryta daug gerų darbų, kuriuos reikia viešinti. Maniškiai nėra tokie dideli ir reikšmingi, bet, manau, jų reikia.
Mano visas gyvenimas bėgo sportuojant – vaikystėje žaidžiau futbolą, baigiau Kūno kultūros institutą, dirbau kūno kultūros mokytoju, sporto metodininku, prisidėjau prie stadiono, aikščių statybų, buriant komandas. Organizaciniai klausimai man gerai žinomi.
Buvau plataus spektro sportininkas, bet savo vietos didžiajame sporte neradau. Labiausiai patiko lengvoji atletika ir dviračiai. Mano stipriosios savybės buvo vidutiniųjų nuotolių bėgimas, buvau įvykdęs antrą atskyrį. Džiaugiuosi, kad porą puikių pamokų esu gavęs iš profesoriaus Povilo Karoblio. Važinėjau dviračiu, pedalus išmokė minti krikšto tėtis.
Tai laikais (1950–1960) dviratis buvo pasiturinčiųjų priemonė. Toks pomėgis atsirado pamačius daugiadienes dviračių lenktynes per Lietuvą. Sportininkai varžėsi sunkiomis sąlygomis, važiavo žvyrkeliais. Varžybų trasa driekėsi ir pro mano tėviškę Giedraičius Molėtų rajone.
Visi buvome susižavėję tomis lenktynėmis, mūsų mokytojas irgi bandė sudominti dviračių sportu. Mokykla nupirko dviračių ir jais važinėjome. Didelio meistriškumo dviratininku netapau, buvau tiktai mėgėjas. Nesakyčiau, kad su dviračiu važiuodavau gerti kavos, bet jis visą laiką buvo greta.
Nesigirdamas galiu pasakyti, kad dviratį dabar galiu nesunkai surinkti iš dalių. Mano visa šeima, vaikaičiai namie turi dviračius ir jais važinėja. O aš dabar tapau pagadintu žmogumi – važinėju automobiliu, nes pas rinkėjus nevažiuosi dviračiu. Dabar – reaktyvinis laikas, reikia visur spėti, skrieti lyg raketai. Dviračiu važinėju grybauti, žvejoti.
Kaimo vaikas negali atsisakyti gamtos, o Rūdiškėse, kur gyvenu, gausu grybų, uogų, todėl tomis gamtos dovanomis mielai naudojamės. Gauname ir peno, ir fizinio krūvio, ir gerai pailsime. Viską kartu sudėjus – stiprėja sveikata. Laisvalaikiu pažaidžiu ir krepšinį, tai daryti mane priverčia 15-metis vaikaitis.
Seimo vyrai taip pat sportiški, gal atstovaujate kokiai nors komandai?
Taip. Seime susibūrusi krepšinio komanda, kurioje žaidžiu ir aš. Dalyvaujame Baltijos asamblėjos taurės varžybose, kitąmet tą turnyrą patikėta organizuoti mums. Sieksime atsirevanšuoti estams už pralaimėjimą šiemet. Su Seimo komanda važiuojame į periferines vietoves ir rungtyniaujame su moksleiviais ar tėvais. Gruodžio 15 d. vyksime į Telšius, kur vyks dviejų dienų krepšinio turnyras.
Žaidžiu ir futbolą, kiekvieną trečiadienį „Sportimoje“ vyksta mūsų pratybos, tačiau dėl laiko stokos dažniausiai tenka sportuoti individualiai su šeima. Reikėtų pasigirti, kad esame Europos valstybių parlamentų narių čempionai komandinėje įskaitoje, iš Maskvos parsivežėme taurę. Tenai vyko penkių sporto šakų varžybos, o aš žaidžiau futbolą.
Žaibiškas greitis jau praėjo, dabar atėjo toks laikas, kai galva duoda komandą, bet kojos nelabai klauso. Tad tenka daugiau žaisti galva (šypsosi). Mūsų komandose labai smagu, gera atmosfera. Kai kur nors nuvažiuojame, nelieka politikos, o tik sportinis azartas. Visiems šypsodamasis sakau – jeigu nesate pajutę pergalės džiaugsmo, kvieskitės mūsų Seimo komandas.
Kas jums sutrukdė tapti didelio meistriškumo sportininku?
Tokio tikslo ir neturėjau, tačiau pasiekti dar geresnių rezultatų, manau, neleido gyvenimo sąlygos, šeimos padėtis. Buvau pakviestas į tarybinę armiją ir joje praleidau pustrečių metų. Tarnavau Čekoslovakijoje neramiais 1970-aisiais tankistu. Žinau, ką reiškia būti kariu, tai puikiai esu patyręs savo kailiu. Mes buvome pirmoji kareivių partija, keitusi anksčiau atvykusiuosius. Visam gyvenimui įstrigo prisiminimai, kaip žiemomis gyvenome palapinėse, kūrenome „buržuiką“.
Ar visas jūsų gyvenimas bėgo Rūdiškėse?
Esu molėtiškis, bet mano pirmoji darbovietė buvo Molėtų rajone. Rūdiškėse dirbau nuo 1973 m. iki tol, kol buvau išrinktas Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriumi, o vėliau – ir Seimo nariu. Rūdiškėms esu atidavęs 38 savo pedagoginio darbo metus.
Rūdiškėse bandėte įkurti Futbolo akademiją, bet nesėkmingai. Kas sutrukdė?
Įkurti akademiją buvo visos sąlygos ir galimybės, buvo surinkta nemažai moksleivių. Tačiau Lietuvos futbolo federacijos požiūris buvo kitoks, jos visas dėmesys buvo nukreiptas į Kauną. Nežinau, ar dabar Kaune gerai, ar visa Lietuva patenkinta, bet, manau, kad tokie rajonai, regionai, kaip Aukštaitija, Dzūkija, Žemaitija, turi turėti traukos centrą.
Mes turėjome ir neblogas sporto bazes, iš Rūdiškių ir „Vėtra“ kilo, buvau vienas šio futbolo klubų įkūrėjų. Džiaugiuosi, kad mano mokinys Romas Stašauskas išlaikė komandą. Tačiau gyvenimas padiktavo kitokias sąlygas. Esu labai sunerimęs, kad tokia komanda, kaip „Vėtra“, į kurią įdėta tiek įdirbio ir stadionas pastatytas, dabar net neminima geru žodžiu, kad buvo žmonių, kurie kūrė, darė, o dabar tos komandos nebeliko.
Futbolas – lyg ir komercinė sporto šaka, bet, manau, mes toli nenuvažiuosime su tomis komercinėmis sporto šakomis, nes valstybė taip pat turėtų rūpintis šiuo klausimu, turi domėtis, kokia Lietuvos rinktinės ateitis. Nesakau, kad žaidėjai nesistengia, bet perlas išauginamas ne iš karto – reikia surinkti gerų žvaigždučių komandą. Atrodo, vaikai, jaunimas gerai žaidžia, bet kai tik jie paauga, atsiranda problemų. Manau, kad visi kartu – federacija, treneriai, žaidėjai – turėtų daryti išvadas.
Gal Rūdiškių futbolo akademiją dabar būtų galima įkurti, ar jau rankos nuleistos?
Negaliu savo pareigomis Seime didžiuotis ar girtis, šitos pareigos verčia darbus dirbti. Dirbant šioje komisijoje, svarbūs ne vien tik sporto, bet ir jaunimo reikalai, moksleivių programų užimtumo kūrimas. Dabar jaunimas plūsta su įvairiomis idėjomis, nuomonėmis, projektais, jie nori paramos ir ieško galimybių.
Džiaugiuosi, kai galiu įgyvendinti vieną ar kitą savo idėją, todėl šiuo metu turiu ką veikti ir čia. Negaliu vadovauti, būdamas keliose vietose, tą mums draudžia ir statusas. Kaip bus su ta Futbolo akademija, bus matyti, nes bazė yra, o futbolo stadionų Lietuvoje labai trūksta. Mes neužauginsime žmonių, neturėdami aikščių.
Kur atsiranda geros aikštės? Periferijoje. O miestai neturi nei prestižinių stadionų, nei aikščių. Matyt, todėl ir mažėja jaunimo optimizmas. Gerose futbolo aikštėse visi nori žaisti rungtynes.

Su kokiomis viltimis pradėjote vadovauti Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijai?
Pats artimiausias darbas – Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) biudžetas. Jis, lyg gitaros stygos, gerokai įtemptas. Su KKSD generaliniu direktoriumi Klemensu Rimšeliu darome viską, matyt, kreipsimės į Vyriausybę, Finansų ministeriją, kad finansavimas būtų bent kiek padidintas, nes 2012 m. Lietuvai labai svarbūs – vyks Londono olimpinės žaidynės, pasaulio ir Europos čempionatai.
Po tokio gero efekto, kurį paliko krepšinio fiesta, nesinori, kad dingtų žavesys. Lietuva nori, gali ir turi viską gražiai padaryti. Vienas pagrindinių tikslų – kad pas mus aukšto meistriškumo sporto renginiai vyktų pakiliai, gražiai ir duotų naudos valstybei, bendruomenei ir visuomenei, pagaliau gal ir ekonomikai, nes suvažiuos daug šalių sportininkų.
Mūsų tikslas – jiems visiems padaryti gerą įspūdį. Juk ne veltui metamos monetos į baseiną, nes norisi grįžti dar kartą. Reikėtų stengtis, kad tie žmonės, kurie matė Lietuvą, norėtų dar kartą čia sugrįžti.
Tokie jūsų artimiausi planai, o tolesni?
Pasakysiu atvirai: šiandieną mano tikslas – susipažinti su esama sporto padėtimi ir išklausyti, ką mąsto KKSD, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK). Kartu sudėjus viską į vieną kupetą – bandyti pasiekti tai, ko sporto visuomenei reikia. Šiandien nekalbu apie didžiąsias statybas, jaunimo užimtumą, trenerių, Sporto mokyklų, kur vaikai rastų vietą, o jie būtų traukos centrai, darbą.
Turime spręsti problemą ne tik dėl to, kad šiandien visi turime sportuoti, bet ir dėl to, kad visiems reikia sveikai gyventi. Šiandien girdime, kiek įvyksta nelaimių, kiek nelaimingų šeimų – vieni vartoja alkoholį, kiti narkotikus. Man mamų ašaros ir tėvų rūpestis taip pat kelia didelį nerimą, nes jaunimas ir vaikai – mūsų Lietuvos ateitis. Kaip mes juos puoselėsime, mylėsime, kaip su jais dirbsime, tą ir turėsime.
Kurias sporto problemas neatidėliojant reikia spręsti?
Seimo Švietimo ir kultūros komitete nagrinėjamas Sporto įstatymas, į jį sudėta dalis problemų, sprendimų būdų. Nėra taip paprasta, kad kiekvieną žodį būtų galima pritaikyti gyvenime, o pagal įstatymą viskas turi būti apibrėžta ir aišku. Mūsų darbo grupė tikrai nuveikė didelius darbus ir, manau, Sporto įstatymas pavasarį galbūt bus priimtas.
Tai būtų vienas svarbių dokumentų ir darbų. Seime jau pateiktas ir Azartinių lošimų įstatymas, kurį ketinama priimti pavasarį. Rimtiems dokumentams reikia laiko. O mano pagrindinė idėja – kad kitąmet per Londono olimpines žaidynes kuo dažniau būtų giedamas Lietuvos himnas.
Tad kiek mūsų olimpiečiai pelnys medalių?
Kaip tik ta tema LTOK kalbėjomės su prezidentu Artūru Poviliūnu ir jo komanda. Ten nuotaikos kol kas optimistinės, ir man labai smagu. Kaip visi sako, viščiukus medalius skaičiuosime rudenį. Tikslas vienas – kova, darbo rezultatai. Jei medalių bus daug, bus visi patenkinti.
Kaip vertinate Lietuvos krepšinio federacijos norą olimpinį atrankos turnyrą organizuoti namie?
Yra du dalykai: pirmiausia – ar padeda namų sienos? Mums reikia, kad Lietuvos krepšininkai dalyvautų olimpinėse žaidynėse. Išsvajotoji vieta išslydo žaidžiant namie per Europos čempionatą. Rungtynes su Makedonija teko asmeniškai stebėti, buvau didelėje žiūrovų minioje. Pergalė buvo mūsų rankose, bet... kamuolys yra apvalus. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė turės dar kartą įrodyti, kad turi nemažų galimybių dalyvauti Londono olimpinėse žaidynėse.
Ne pinigai laimė, bet, kai taip puikiai buvo surengtas Europos čempionatas, nemanyčiau, kad FIBA turėtų nusisukti nuo Lietuvos. Tikiuosi, kad bus viskas padaryta, ir olimpinis atrankos turnyras vyks mūsų šalyje.
Mano visas gyvenimas bėgo sportuojant – vaikystėje žaidžiau futbolą, baigiau Kūno kultūros institutą, dirbau kūno kultūros mokytoju, sporto metodininku, prisidėjau prie stadiono, aikščių statybų, buriant komandas. Organizaciniai klausimai man gerai žinomi.
Tie, kurie mane pažįsta, tikrai sakytų, kad nesu naujas veidas sporto pasaulyje. Tiktai ne toks ryškus, negalintis pasigirti svariais laimėjimais ar išugdęs olimpiečių. Esu iš tų, kurie dirba savo darbą ir jo nemoka viešinti ar reklamuoti. Darbai paprastai pastebimi daug vėliau.
Dirbau Trakų r. Rūdiškių vidurinėje mokykloje kūno kultūros mokytoju, direktoriumi, Trakų rajone teko nemažai laiko praleisti su sporto bendruomenėmis. Lietuvoje padaryta daug gerų darbų, kuriuos reikia viešinti. Maniškiai nėra tokie dideli ir reikšmingi, bet, manau, jų reikia.
Mano visas gyvenimas bėgo sportuojant – vaikystėje žaidžiau futbolą, baigiau Kūno kultūros institutą, dirbau kūno kultūros mokytoju, sporto metodininku, prisidėjau prie stadiono, aikščių statybų, buriant komandas. Organizaciniai klausimai man gerai žinomi.
Buvau plataus spektro sportininkas, bet savo vietos didžiajame sporte neradau. Labiausiai patiko lengvoji atletika ir dviračiai. Mano stipriosios savybės buvo vidutiniųjų nuotolių bėgimas, buvau įvykdęs antrą atskyrį. Džiaugiuosi, kad porą puikių pamokų esu gavęs iš profesoriaus Povilo Karoblio. Važinėjau dviračiu, pedalus išmokė minti krikšto tėtis.
Tai laikais (1950–1960) dviratis buvo pasiturinčiųjų priemonė. Toks pomėgis atsirado pamačius daugiadienes dviračių lenktynes per Lietuvą. Sportininkai varžėsi sunkiomis sąlygomis, važiavo žvyrkeliais. Varžybų trasa driekėsi ir pro mano tėviškę Giedraičius Molėtų rajone.
Visi buvome susižavėję tomis lenktynėmis, mūsų mokytojas irgi bandė sudominti dviračių sportu. Mokykla nupirko dviračių ir jais važinėjome. Didelio meistriškumo dviratininku netapau, buvau tiktai mėgėjas. Nesakyčiau, kad su dviračiu važiuodavau gerti kavos, bet jis visą laiką buvo greta.
Nesigirdamas galiu pasakyti, kad dviratį dabar galiu nesunkai surinkti iš dalių. Mano visa šeima, vaikaičiai namie turi dviračius ir jais važinėja. O aš dabar tapau pagadintu žmogumi – važinėju automobiliu, nes pas rinkėjus nevažiuosi dviračiu. Dabar – reaktyvinis laikas, reikia visur spėti, skrieti lyg raketai. Dviračiu važinėju grybauti, žvejoti.
Kaimo vaikas negali atsisakyti gamtos, o Rūdiškėse, kur gyvenu, gausu grybų, uogų, todėl tomis gamtos dovanomis mielai naudojamės. Gauname ir peno, ir fizinio krūvio, ir gerai pailsime. Viską kartu sudėjus – stiprėja sveikata. Laisvalaikiu pažaidžiu ir krepšinį, tai daryti mane priverčia 15-metis vaikaitis.
Seimo vyrai taip pat sportiški, gal atstovaujate kokiai nors komandai?
Taip. Seime susibūrusi krepšinio komanda, kurioje žaidžiu ir aš. Dalyvaujame Baltijos asamblėjos taurės varžybose, kitąmet tą turnyrą patikėta organizuoti mums. Sieksime atsirevanšuoti estams už pralaimėjimą šiemet. Su Seimo komanda važiuojame į periferines vietoves ir rungtyniaujame su moksleiviais ar tėvais. Gruodžio 15 d. vyksime į Telšius, kur vyks dviejų dienų krepšinio turnyras.
Žaidžiu ir futbolą, kiekvieną trečiadienį „Sportimoje“ vyksta mūsų pratybos, tačiau dėl laiko stokos dažniausiai tenka sportuoti individualiai su šeima. Reikėtų pasigirti, kad esame Europos valstybių parlamentų narių čempionai komandinėje įskaitoje, iš Maskvos parsivežėme taurę. Tenai vyko penkių sporto šakų varžybos, o aš žaidžiau futbolą.
Žaibiškas greitis jau praėjo, dabar atėjo toks laikas, kai galva duoda komandą, bet kojos nelabai klauso. Tad tenka daugiau žaisti galva (šypsosi). Mūsų komandose labai smagu, gera atmosfera. Kai kur nors nuvažiuojame, nelieka politikos, o tik sportinis azartas. Visiems šypsodamasis sakau – jeigu nesate pajutę pergalės džiaugsmo, kvieskitės mūsų Seimo komandas.
Kas jums sutrukdė tapti didelio meistriškumo sportininku?
Tokio tikslo ir neturėjau, tačiau pasiekti dar geresnių rezultatų, manau, neleido gyvenimo sąlygos, šeimos padėtis. Buvau pakviestas į tarybinę armiją ir joje praleidau pustrečių metų. Tarnavau Čekoslovakijoje neramiais 1970-aisiais tankistu. Žinau, ką reiškia būti kariu, tai puikiai esu patyręs savo kailiu. Mes buvome pirmoji kareivių partija, keitusi anksčiau atvykusiuosius. Visam gyvenimui įstrigo prisiminimai, kaip žiemomis gyvenome palapinėse, kūrenome „buržuiką“.
Ar visas jūsų gyvenimas bėgo Rūdiškėse?
Esu molėtiškis, bet mano pirmoji darbovietė buvo Molėtų rajone. Rūdiškėse dirbau nuo 1973 m. iki tol, kol buvau išrinktas Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriumi, o vėliau – ir Seimo nariu. Rūdiškėms esu atidavęs 38 savo pedagoginio darbo metus.
Rūdiškėse bandėte įkurti Futbolo akademiją, bet nesėkmingai. Kas sutrukdė?
Įkurti akademiją buvo visos sąlygos ir galimybės, buvo surinkta nemažai moksleivių. Tačiau Lietuvos futbolo federacijos požiūris buvo kitoks, jos visas dėmesys buvo nukreiptas į Kauną. Nežinau, ar dabar Kaune gerai, ar visa Lietuva patenkinta, bet, manau, kad tokie rajonai, regionai, kaip Aukštaitija, Dzūkija, Žemaitija, turi turėti traukos centrą.
Mes turėjome ir neblogas sporto bazes, iš Rūdiškių ir „Vėtra“ kilo, buvau vienas šio futbolo klubų įkūrėjų. Džiaugiuosi, kad mano mokinys Romas Stašauskas išlaikė komandą. Tačiau gyvenimas padiktavo kitokias sąlygas. Esu labai sunerimęs, kad tokia komanda, kaip „Vėtra“, į kurią įdėta tiek įdirbio ir stadionas pastatytas, dabar net neminima geru žodžiu, kad buvo žmonių, kurie kūrė, darė, o dabar tos komandos nebeliko.
Futbolas – lyg ir komercinė sporto šaka, bet, manau, mes toli nenuvažiuosime su tomis komercinėmis sporto šakomis, nes valstybė taip pat turėtų rūpintis šiuo klausimu, turi domėtis, kokia Lietuvos rinktinės ateitis. Nesakau, kad žaidėjai nesistengia, bet perlas išauginamas ne iš karto – reikia surinkti gerų žvaigždučių komandą. Atrodo, vaikai, jaunimas gerai žaidžia, bet kai tik jie paauga, atsiranda problemų. Manau, kad visi kartu – federacija, treneriai, žaidėjai – turėtų daryti išvadas.
Gal Rūdiškių futbolo akademiją dabar būtų galima įkurti, ar jau rankos nuleistos?
Negaliu savo pareigomis Seime didžiuotis ar girtis, šitos pareigos verčia darbus dirbti. Dirbant šioje komisijoje, svarbūs ne vien tik sporto, bet ir jaunimo reikalai, moksleivių programų užimtumo kūrimas. Dabar jaunimas plūsta su įvairiomis idėjomis, nuomonėmis, projektais, jie nori paramos ir ieško galimybių.
Džiaugiuosi, kai galiu įgyvendinti vieną ar kitą savo idėją, todėl šiuo metu turiu ką veikti ir čia. Negaliu vadovauti, būdamas keliose vietose, tą mums draudžia ir statusas. Kaip bus su ta Futbolo akademija, bus matyti, nes bazė yra, o futbolo stadionų Lietuvoje labai trūksta. Mes neužauginsime žmonių, neturėdami aikščių.
Kur atsiranda geros aikštės? Periferijoje. O miestai neturi nei prestižinių stadionų, nei aikščių. Matyt, todėl ir mažėja jaunimo optimizmas. Gerose futbolo aikštėse visi nori žaisti rungtynes.

Su kokiomis viltimis pradėjote vadovauti Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijai?
Pats artimiausias darbas – Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) biudžetas. Jis, lyg gitaros stygos, gerokai įtemptas. Su KKSD generaliniu direktoriumi Klemensu Rimšeliu darome viską, matyt, kreipsimės į Vyriausybę, Finansų ministeriją, kad finansavimas būtų bent kiek padidintas, nes 2012 m. Lietuvai labai svarbūs – vyks Londono olimpinės žaidynės, pasaulio ir Europos čempionatai.
Po tokio gero efekto, kurį paliko krepšinio fiesta, nesinori, kad dingtų žavesys. Lietuva nori, gali ir turi viską gražiai padaryti. Vienas pagrindinių tikslų – kad pas mus aukšto meistriškumo sporto renginiai vyktų pakiliai, gražiai ir duotų naudos valstybei, bendruomenei ir visuomenei, pagaliau gal ir ekonomikai, nes suvažiuos daug šalių sportininkų.
Mūsų tikslas – jiems visiems padaryti gerą įspūdį. Juk ne veltui metamos monetos į baseiną, nes norisi grįžti dar kartą. Reikėtų stengtis, kad tie žmonės, kurie matė Lietuvą, norėtų dar kartą čia sugrįžti.
Tokie jūsų artimiausi planai, o tolesni?
Pasakysiu atvirai: šiandieną mano tikslas – susipažinti su esama sporto padėtimi ir išklausyti, ką mąsto KKSD, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK). Kartu sudėjus viską į vieną kupetą – bandyti pasiekti tai, ko sporto visuomenei reikia. Šiandien nekalbu apie didžiąsias statybas, jaunimo užimtumą, trenerių, Sporto mokyklų, kur vaikai rastų vietą, o jie būtų traukos centrai, darbą.
Turime spręsti problemą ne tik dėl to, kad šiandien visi turime sportuoti, bet ir dėl to, kad visiems reikia sveikai gyventi. Šiandien girdime, kiek įvyksta nelaimių, kiek nelaimingų šeimų – vieni vartoja alkoholį, kiti narkotikus. Man mamų ašaros ir tėvų rūpestis taip pat kelia didelį nerimą, nes jaunimas ir vaikai – mūsų Lietuvos ateitis. Kaip mes juos puoselėsime, mylėsime, kaip su jais dirbsime, tą ir turėsime.
Kurias sporto problemas neatidėliojant reikia spręsti?
Seimo Švietimo ir kultūros komitete nagrinėjamas Sporto įstatymas, į jį sudėta dalis problemų, sprendimų būdų. Nėra taip paprasta, kad kiekvieną žodį būtų galima pritaikyti gyvenime, o pagal įstatymą viskas turi būti apibrėžta ir aišku. Mūsų darbo grupė tikrai nuveikė didelius darbus ir, manau, Sporto įstatymas pavasarį galbūt bus priimtas.
Tai būtų vienas svarbių dokumentų ir darbų. Seime jau pateiktas ir Azartinių lošimų įstatymas, kurį ketinama priimti pavasarį. Rimtiems dokumentams reikia laiko. O mano pagrindinė idėja – kad kitąmet per Londono olimpines žaidynes kuo dažniau būtų giedamas Lietuvos himnas.
Tad kiek mūsų olimpiečiai pelnys medalių?
Kaip tik ta tema LTOK kalbėjomės su prezidentu Artūru Poviliūnu ir jo komanda. Ten nuotaikos kol kas optimistinės, ir man labai smagu. Kaip visi sako, viščiukus medalius skaičiuosime rudenį. Tikslas vienas – kova, darbo rezultatai. Jei medalių bus daug, bus visi patenkinti.
Kaip vertinate Lietuvos krepšinio federacijos norą olimpinį atrankos turnyrą organizuoti namie?
Yra du dalykai: pirmiausia – ar padeda namų sienos? Mums reikia, kad Lietuvos krepšininkai dalyvautų olimpinėse žaidynėse. Išsvajotoji vieta išslydo žaidžiant namie per Europos čempionatą. Rungtynes su Makedonija teko asmeniškai stebėti, buvau didelėje žiūrovų minioje. Pergalė buvo mūsų rankose, bet... kamuolys yra apvalus. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė turės dar kartą įrodyti, kad turi nemažų galimybių dalyvauti Londono olimpinėse žaidynėse.
Ne pinigai laimė, bet, kai taip puikiai buvo surengtas Europos čempionatas, nemanyčiau, kad FIBA turėtų nusisukti nuo Lietuvos. Tikiuosi, kad bus viskas padaryta, ir olimpinis atrankos turnyras vyks mūsų šalyje.
Mano visas gyvenimas bėgo sportuojant – vaikystėje žaidžiau futbolą, baigiau Kūno kultūros institutą, dirbau kūno kultūros mokytoju, sporto metodininku, prisidėjau prie stadiono, aikščių statybų, buriant komandas. Organizaciniai klausimai man gerai žinomi.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.