Julius Bliūdžius | 2010 m. balandžio 12 d. 18:46 |
![]() ![]() |
Donatai - medalis, vaikinams - akibrokštas
Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės varžybose Donatą Rimšaitę nustebino iškovotas medalis, o Edviną Krungolcą – teisėjų darbo viražai.
![]() |
“Žurnalistų dėmesys visąlaik stebina. Dažniausiai žurnalistų laukiame, kai sėkmingai pasirodo mūsų vyrai – Edvinas Krungolcas ar Andrejus Zadneprovskis“, - tik grįžusi iš Anglijos, kur vyko šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės trečiojo etapo varžybos, juokavo Donata Rimšaitė.
22 metų sportininkė sekmadienį tarp 36 finalo dalyvių užėmė antrą vietą. Sidabrą D.Rimšaitė pelnė ir prieš kelias savaites vykusiame antrajame pasaulio taurės etape Egipte. Taip pat medaliais Egipte pasipuošę E.Krungolcas ir Justinas Kinderis šįakart tenkinosi kur kas prastesnėmis pozicijomis. J.Kinderis finale liko 31-as, o E.Krungolcas – tik 34-as.
“Šįkart labai gerai pasirodžiau kombinuotoje [bėgimo ir šaudymo] rungtyje ir neblogai jojau. Visi kiti rezultatai buvo ganėtinai silpnoki. Taigi pradžia buvo ne kokia, o pabaiga – galinga“, - pasakojo D.Rimšaitė.
Ji buvo aštunta fechtavimosi rungtyje (880 tšk.), plaukime (1080 tšk.) liko 30-ta, jojime (1160 tšk.) užėmė vienuoliktąją vietą ir laimėjo jungtinę bėgimo bei šaudymo (2140 tšk.) rungtį. Iš viso surinko 5260 taškus ir nusileido tik prancūzei Amelle Caze (5312 tšk.).
Rezultatas – netikėtas
D.Rimšaitė tikino, kad, kaip ir prieš kelias savaites Egipte, taip ir šįsyk laimėtas medalis jai buvo netikėtas. „Blogas sportininkas, kuris nenori pirmos vietos. Visada norisi būti pirmai, bet labai džiaugiuosi iškovojusi ir sidabro medalį. Išbėgau ne iš pačios geriausios vietos – vienuoliktos, ir maniau, būtų smagu, jei pavyktų bent į šešetuką patekti. Vis dėlto pavyko nusikapstyti iki medalio ir tuo labai džiaugiuosi“.
Į Egiptą D.Rimšaitė vyko ne visiškai išsigydžiusi traumą, ne pačios geriausios formos, sportininkės teigimu, buvo ir šįkart. „Dvi savaitės – nėra pakankamas laikos tarpas atsigauti po varžybų. Tikrai nebuvau itin gerai pasiruošusi fiziškai, bet, pasirodo, to pakako“, - teigė penkiakovininkė.
Asadauskaitės netrūksta
D.Rimšaitė pasaulio penkiakovininkių reitinge vis dar išlieka antroje pozicijoje, nusileisdama tik dėl motinystės atostogų šį sezoną nestartuojančiai kitai Lietuvos atstovei Laurai Asadauskaitei. Paklausta, ar varžybose ir treniruotėse netrūksta tituluotos komandos draugės, D.Rimšaitė juokavo: „Kaip draugės – taip, kaip konkurentės – ne“.
D.Rimšaitė neabejoja, kad po dar vienerių sėkmingų varžybų Laurą geriausių penkiakovininkių kvalifikacijoje, kur skaičiuojami paskutinių 12 mėnesių rezultatai, aplenks.
Ketvirtas pasaulio taurės etapas gegužės 5-10 dienomis vyks Budapešte, Vengrijoje, penktas – birželio 3-6 d. Berlyne, Vokietijoje, o finalinės varžybos – birželio 18-20 d. Maskvoje, Rusijoje.
„Dalyvausiu abiejuose likusiuose etapuose – tiek Budapešte, tiek Berlyne. Taškų tam, kad patekčiau į taurės finalą, manau, užtektų sudalyvavus ir viename, tačiau yra suplanuotas pasiruošimas Europos ir pasaulio čempionatams, o taurės etapai yra šio pasiruošimo dalis“, - teigė D.Rimšaitė.
Nesuprato teisėjų sprendimų
Penkiakovininkų lyderis Edvinas Krungolcas pripažino, kad nesėkmė Didžiojoje Britanijoje, kiek pakoregavo planus. Jis neslepia, kad sėkmės atveju dėl finansinių sumetimų ko gero būtų atsisakęs dalyvauti viename iš dviejų likusių etapų, dabar – teks viską iš naujo perskaičiuoti.
„Dabar reikia paskaičiuoti, kiek reikės taškų, kad patekčiau į taurės finalą. Gal užteks ir vieno etapo, bet gali ir neužtekti. Neabejoju, kad sunkumų dėl patekimo į finalą nebus, klausimas grynai finansinis. Šiemet tai itin aktualu“, - teigė E.Krungolcas.
Olimpinis prizininkas tikino, kad prie prastų rezultatų Anglijoje labiausiai prisidėjo nesusipratimai iš teisėjų pusės. „Sportas toks dalykas – vieną dieną tu stipresnis, kitąkart tau nepasiseka. Šįkart didelės įtako turėjo ir tam tikros smulkmenos jojimo rungtyje. Tam tikri prieštaravimai tarp taisyklių ir teisėjų veiksmų, mano nuomone, mums ir sutrukdė užimti aukštesnes vietas“, - teigė E.Krungolcas.
„Būna tokie rekomendaciniai lapai, kuriuose paminėti visi žirgai ir rekomendacijos, kaip su jais joti – ar reikalingi pentinai, ar reikalingi rimbai, ir panašiai. Šįkart, mano nuomone, tos rekomendacijos buvo netinkamos. Apšilimo metu bandžiau joti su pentinu ir rimbu, bet prieš startą šitos priemonės iš manęs kažkodėl buvo atimtos“, - detaliau paaiškino sportininkas.
Po fiasko jojimo rungtyje E.Krungolcas nukrito į 34 vietą, iš kurios startavo jungtinėje bėgimo ir šaudymo rungtyje. „Be to, startavau nuo artimiausio varžovo atsilikdamas dviem minutėm. Nebuvo prasmės plėšytis, net ir norėdamas, nebūčiau kažką pasiekęs“, - tikino E.Krungolcas.
Sąlygos sudėtingos
Penkiakovininkai, kaip ir kiti aukšto meistriškumo sportininkai, prieš sezoną skundėsi drąstiškai sumažėjusiu finansavimu mokomajam darbui ir prognozavo, kad dėl to suprastės rezultatai. D.Rimšaitės atveju – bent kol kas nieko panašaus neįvyko: iš trijų pasaulio taurės etapų parvežti du sidabro medaliai.
„Stengiamės, dirbame. Sąlygos tikrai nėra geros. Kas žino, galbūt rezultatai galėtų būti dar geresni...“, - savotišką paradoksą aiškino sportininkė.
Be abejo, penkiakovininkų dalios nepalengvina ir tai, jog vis dar uždarytas vienintelis sostinės 50 metrų ilgio baseinas Lazdynuose. „Treniruojamės mažyčiame 25 metrų ilgio baseine Skroblų gatvėje [Vandens sporto mokyklos baseinas]. Sąlygos išties sudėtingos. Turime vieną valandą per dieną ir privalome išsitekti. Tikrai ne tai, kas buvo anksčiau“, - teigė D.Rimšaitė.