Sportas.info, lff.lt | 2011 m. lapkričio 8 d. 18:24 |
![]() ![]() |
Klubų valdybai vadovaus "Žalgirio" direktorė
„Reikia futbolą kažkokiu būdu išjudinti, kad pritraukti rėmėjus, pasidaryti tvarką tuose reikaluose, kuriuose mes matome spragas", - sakė V. Venslovaitienė
![]() |
Antradienį Kaune posėdžiavę Lietuvos futbolo federacijos A lygos klubai išsirinko vadovą.
Vienbalsiu sprendimu Klubų valdybos pirmininkės pareigos patikėtos VMFD „Žalgiris“ vykdančiajai direktorei Vilmai Venslovaitienei.
„Mes pateikėme konkrečius planus ir darbus, kuriuos būtina padaryti iki kito sezono pradžios. Pagrindinis klausimas buvo, kas apsiims juos koordinuoti“, - sakė naujoji Klubų valdybos pirmininkė.
V. Venslovaitienės teigimu, visų pirma bus kuriamas A lygos prekės ženklas, startuos internetinis puslapis, lyga didesnį dėmesį skirs bendravimui su futbolo gerbėjais socialiniuose tinkluose, svarstomas ir kokybiškesnių televizijos transliacijų klausimas.
„Puikiai žinome skaudulius ir problemas. Pirmiausia reikia užtikrinti kokybiškos informacijos sklaidą, išspręsti jos prieinamumo klausimą. Klubai taip pat pasirengę investuoti į kokybiškesnes rungtynių transliacijas“, - pasakojo V.Venslovaitienė – „Mums svarbu sukurti produktą, kuris būtų patrauklus būsimiems lygos partneriams, rėmėjams ir, aišku, sirgaliams bei visiems besidomintiems futbolu“.
Klubų valdybos susirinkime taip pat buvo pritarta siūlymui pirmajame etape nekurti atskiros organizacinės Klubų valdybos struktūros. Kol kas planuojama dirbti savo jėgomis bei naudotis futbolo federacijos resursais.
„Kai užsiauginsime daugiau „raumenų“, galėsime galvoti ir apie atskirą organizaciją. Šiuo metu ekonominė situacija neleidžia klubams to daryti“, - sakė V.Venslovaitienė.
A lygos klubai dar vasarą pritarė LFF iniciatyvai susiburti į Klubų valdybą. Pirmas bendras pasiekimas – sutartis su generaliniu A lygos rėmėju, pirkimo išsimokėtinai paslaugų ir vartojimo kreditų bendrove „General Financing“.
Dabar jau esate ne tik moteris – klubo vadovė, bet ir moteris – klubų organizacijos vadovė. Tai gana neįprasta Lietuvos futbole. Kaip vyrai moterį į tokias pareigas išrinko?
Dėl ko išrinko, aš galiu pasakyti labai paprastai: atėjau su pasiūlymais. O kadangi ir vyrai ir moterys supranta, kad jeigu baigėsi sezonas, tai tuoj prasidės kitas, tai supranta ir kad reikia padaryti labai daug darbų norint populiarinti futbolą, norint pritraukti rėmėjų. Todėl ir buvo iškelta mano kandidatūra ir visi beveik vieningai jai pritarė.
Ką reiškia: nekurti atskiros struktūros ir naudotis federacijos resursais?
Mes vasarą iškėlėme iniciatyvą, kad klubams reikia vienytis, nes reikia tą futbolą kažkokiu būdu išjudinti, tam, kad pritraukti rėmėjus, pasidaryti tvarką tuose reikaluose, kuriuose mes matome spragas. Mes todėl ir susibūrėm į klubų valdybą ir nutarėm, kad pereinamuoju laikotarpiu nekurti visos savo organizacijos struktūros. Tam reikalingi būtini etatai, kitaip įmonė neveikia. O mes nesame etatiniai darbuotojai. Susirinkime – 12 dalyvių ir aš kaip to susirinkimo „pirmininkas“ organizacinio darbo vykdymui.
Vadinasi visas A lygos valdymas ir liks LFF?
Negaliu pasakyti, kad jis liks federacijai. Šiuo metu visi klubai gavome tvarkaraščius ir visi teikiame pasiūlymus. Iki 18 dienos mums reikia parengti varžybų nuostatus. Visi klubai juos analizuoja ir teikia pasiūlymus kompetentingiems federacijos darbuotojams. Tvarkaraščio klausimu – Romui Pikčilingiui. Po to aptarsime tuos pasiūlymus klubų valdyboje ir balsavimu juos priimsime arba ne. Turime štai pasiūlymą, kad nebūtų iš anksto žinoma kas su kuo žais pagal tai, kas pastarą sezoną užėmė kokią vietą, o komandos traukiamos burtų keliu. Tam mes turėsime laiko pasiruošti ne taip, kaip pernai, kadangi šiemet komandų, žaisiančių A lygoje skaičius paaiškės anksčiau – klubų licencijavimas yra paankstintas visiems šiems reikalams išspręsti.