Marytė Marcinkevičiūtė | 2011 m. spalio 25 d. 21:50 |
![]() ![]() |
Svarbiausios varžybos - ir Lietuvoje, ir svetur
KKSD vadovas neabejoja - visos Lietuvoje rengiamos varžybos yra reikalingos, ypač sportininkams, tik reikia efektyviai naudoti joms skiriamas lėšas
Kūno kultūros ir sporto departamente per Nacionalinės kūno kultūros ir sporto tarybos posėdį buvo išklausytas KKSD generalinio direktoriaus Klemenso Rimšelio pranešimas apie Vyriausybės 2012-2014 m. strateginio veiklos planą, Lietuvos olimpinio sporto centro direktoriaus pavaduotojo Einiaus Petkaus pranešimas apie pasirengimą Londono olimpinėms žaidynėms, Europos vyrų krepšinio čempionato organizacinio komiteto direktoriaus Mindaugo Špoko ataskaita apie Lietuvoje organizuotą Europos vyrų krepšinio čempionatą.
Kalbėta apie 2012-2013 m. Lietuvoje įvyksiančius tarptautinius sporto renginius. Buvo pritarta organizuoti 2013 m. Vilniuje pasaulio kyokušin karatė, Kaune - pasaulio akrobatinio skraidymo ir Klaipėdoje - Europos sunkiosios atletikos jaunių čempionatus. Dabar bus teikiamos paraiškos, jog Lietuva gautų teisę juos rengti.
Išklausyta informacija apie kitais metais Panevėžyje įvyksiantį Europos dviračių treko čempionatą Panevėžyje, o Trakuose – pasaulio jaunių irklavimo čempionatą ir 2013 m Trakuose įvyksiantį pasaulio jaunimo irklavimo čempionatą, taip pat apie 2012 m. Šiaulių regione organizuojamas penktąsias pasaulio sportas visiems (TAFISA) žaidynes.
Po pietų įvyko spaudos konferencija, kurioje kalbėta apie pačius aktualiausius šiandienos sporto klausimus. Spaudos konferencijoje dalyvavęs Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis Europos vyrų krepšinio čempionato sėkmingą organizavimą pavadino „Lietuvos sėkmės istorija“. Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo KKSD generalinis direktorius Klemensas Rimšelis, Šiaulių vicemerė Daiva Matonienė ir Lietuvos olimpinio sporto centro direktoriaus pavaduotojas Einius Petkus.
KKSD generalinis direktorius K. Rimšelis žurnalistus supažindino su 2012 m. strateginiu sporto planu. Patys svarbiausi sporto renginiai - Londono olimpinės ir Parolimpinės žaidynės, TAFISA žaidynės bei Lietuvoje įvyksiantys pasaulio ir Europos čempionatai. 2013 m. Klaipėdoje vyks ir V pasaulio lietuvių sporto žaidynės, taip pat Europos iki 19 m. futbolo čempionatas.
„Be abejonės, 2013-ieji metai mums bus labai svarbūs ne tik sporto renginiais, bet ir tuo, kad Lietuva bus pirmininkaujanti Europos Sąjungos šalis“, - sakė K. Rimšelis. Žurnalistus labiausiai domino pasirengimas Londono olimpinėms žaidynėms. Kaip teigė Vidaus reikalų ministras R. Palaitis, lyginant su 2011 metais, pasirengimui Londono olimpinėms žaidynėms skirta 6 mln. Lt. daugiau.


Šiuo metu olimpinius normatyvus jau įvykdė 33 sportininkas, o VRM ministras tikisi, kad dar 30 ar daugiau sportininkų paklus olimpiniai normatyvai. KKSD generalinis direktorius K. Rimšelis teigė, kad olimpinės žaidynės – tai kiekvieno sportininko tikslas, kad prieš kiekvienas olimpines žaidynes didėja konkurencija, o po žaidynių jaučiasi tam tikras atsipalaidavimas, konkurencija mažėja, todėl daugėja medalių per pasaulio ir Europos čempionatus.
„Tikiu, kad Londone mūsų sportininkai pelnys vienos ar kitos spalvos medalių“, - sakė K. Rimšelis. Jis didelis viltis sieja su dviračių treko ir šiuolaikinės penkiakovės meistrių, lengvaatlečių bei krepšininkų pasirodymais, taip pat viliasi, kad apie 14 sportininkų kovos dėl 1-8 vietų. Pirmą sykį Lietuvos sporto istorijoje dėl patekimo į olimpines žaidynes kovoja tenisininkas Ričardas Berankis.
Tačiau sportininkų lauks perpus mažesnės valstybinės premijos: olimpiniam čempionui teks 200 tūkst. Lt., sidabro medalininkui – 100 tūkst. Lt., o bronzos medalininkui – 75 tūkst. Lt.
Olimpiniais metais Lietuvoje rengiama nemažai tarptautinių varžybų, todėl žurnalistus domino, ar ne geriau būtų tų varžybų skaičių mažinti, o padidinti lėšas sportininkams, besirengiantiems olimpinėms žaidynėms. KKSD generalinis direktorius yra įsitikinęs, kad tos varžybos Lietuvoje, kurioje dalyvauja ir mūsų šalies sportininkai, yra reikalingos. Tai – irgi vienas iš pasirengimo etapų Londono olimpinėms žaidynėms. Reikia tiktai sugebėti efektyviai naudoti tam skiriamas lėšas ir gerai pasirengti čempionatams.
„Nemanau, kad nustekenome olimpinį pasirengimą. Nuo 2009 m., kurie įvardijami kaip sunkmečio metai, dvigubai padidintos didelio meistriškumo sportininkų, siekiančių aukštų rezultatų, stipendijos. Atsižvelgiant į 2011 m. biudžeto asignavimus, didėjo olimpinių sporto šakų – sporto federacijų ir pačių sportininkų rengimosi - finansavimas. Kas praėjusioje Nacionalinės kūno kultūros ir sporto taryboje buvo pristatyti kaip ketinimai, tai šioje taryboje tie ketinimai buvo realizuoti, neliko pažadais“, - kalbėjo K. Rimšelis.
Pasak VRM ministro R. Palaičio, Kūno kultūros ir sporto departamentas įgyvendina vieną iš trijų programų, kuri vadinasi „Olimpinių rinktinių rengimas ir sportininkų sveikatos priežiūra“. 2011 m. asignavimas šitai programai buvo 15,8 mln. Lt, o 2012 m. numatoma skirti 22,1 mln. Lt.
„Pinigai - toks dalykas, kad jų visada trūksta ir kuo jų daugiau bus, - tuo lengviau visi gyvensime. Dar yra kitas posakis, kad pinigai ant medžių neauga“, - sakė R. Palaitis.
Pristatydamas KKSD strateginį veiklos planą, K. Rimšelis mato ateities perspektyvą. Numatyti Vingio stadiono rekonstrukcijos darbai Vilniuje, S. Dariaus ir S. Girėno stadiono Kaune sutvarkymas. Nacionalinis stadionas su ES pagalba galėtų patekti į 2014-2020 m. Europos Sąjungos perspektyvą. Tiesa, ne vienas, o kartu su regioniniais sporto multi funkciniais centrais. „Tas darbas jau yra atliekamas ir, manau, bus vaisingas“, - įsitikinęs K. Rimšelis.
Apie kitais metais liepos 5-11 d. Šiauliuose įvyksiančias TAFISA sporto žaidynes, kurios kas ketveri metai vyksta nuo 1991 metų, supažindino Šiaulių savivaldybės vicemerė Daiva Matonienė. „Žaidynės – tai didelis įvykis ne tiktai Šiaulių regionui, bet ir visai Lietuvai. Šitas renginys – tai įvaizdžio formavimo dalis. Planuojama, kad suvažiuos apie 100 šalių atstovai. Žaidynių metu 27 Europos Sąjungos šalių aukščiausio lygio vietos valdžios atstovai dalyvaus ir konferencijoje, bus pasirašyta sporto visiems plėtojimo bendradarbiavimo sutartis“, - sakė Šiaulių vicemerė.
Žaidynių programoje – 23 sporto šakų varžybos, 5 neįgaliųjų sporto šakų varžybos, vyks masiniai ir parodomieji sporto renginiai. ES biudžete įtraukta ir TAFISA žaidynių finansavimo Lietuvoje eilutė ir, kaip sako, D. Matonienė, laimėtas mūšis, bet dar nelaimėtas karas. Konkurentai buvo penki kitų šalių projektai. Lietuva prašė 1 mln. eurų.
TAFISA žaidynės skirtos mėgėjams, paprastiems žmonėms. „2014 m. perspektyvoje netgi tikėtina, kad bus fondai, kur sveikatingumo projektams Lietuva galėtų gauti finansavimą ir iš Europos Sąjungos“, - sakė K. Rimšelis.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.