Ingvaras Butautas 2011 m. rugsėjo 28 d. 10:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Psichologinė našta – vis sunkesnė

Laikraštis "Sportas" rašo, kad stalo tenisininkė Rūta Paškauskienė į olimpiadą brausis per atrankos turnyrą, pilną Europos šalims atstovaujančių kinių

R. Paškauskienė neslepia, jog sunku derinti sportą ir motinystę.
Eltos nuotr.
R. Paškauskienė neslepia, jog sunku derinti sportą ir motinystę.
Jau ne pirmą dešimtmetį su partneriu serbu Aleksandaru Karakaševičiumi žaidžiančiai stalo tenisininkei Rūtai Paškauskienei rugsėjį laimėtas Europos pirmenybių sidabras nėra naujiena. Buvo šios poros karjeroje ir ne vienas Europos auksas.

Mišrių dvejetų varžybų sidabras Rūtai nė kiek nepadės patekti į Londono olimpines žaidynes, nes dvejetų rungčių olimpiadoje išvis nebus. Tačiau R. Paškauskienė pripažįsta, kad jos olimpinėms viltims jokios įtakos neturės ir asmeninės Europos pirmenybės, vyksiančios spalį. Vis vien teks žaisti atrankos etapą kitų metų balandį, o jeigu tenai nepasiseks – dar ir gegužę.

Ne vien apie tai kalbėjomės su stalo tenisininke. Šiek tiek ir apie jos trenerę mamą Romualdą Grakauskienę, sūnų Dovydą, kinių sportininkių antplūdį į Europą ir kitus dalykus.

Europos mišrių dvejetų čempionato sidabras Rūtai Paškauskienei – daug ar ne?
Normaliai. Tiksliau: vieną vertus, gerai, kita vertus, – norėjosi aukso. Kai keturis kartus tokį turnyrą esi laimėjusi, tai, suprantama, norisi aukso. Bet po to pagalvoji – juk ir sidabras nėra prastas laimėjimas.

Beje, nuo ko prasidėjo bendradarbiavimas su A. Karakaševičiumi? Jūs tame pačiame klube žaidėte?
Ne. Nežinojau su kuo žaisiu 2000-ųjų Europos čempionate ir mama man ieškojo partnerio. Bandė rasti Prancūzijoje, kitur, taip rado serbą. Jis taip pat neturėjo poros. Taip mes atsitiktinai tais metais pirmą kartą kartu žaidėme ir laimėjome.

O ne turnyrų metu, ar bendraujate su A. Karakaševičiumi? Treniruojatės kada nors kartu? Ar tiesiog susitinkate turnyre ir laimite medalius?
Esame turėję kelias treniruočių stovyklas per visus tuos metus, bet šiaip paprastai susitinkam per varžybas ir žaidžiam. Mes labai atitikome vienas kitą. Kiti ruošiasi turnyrams, kartu žaidžia, o mes dažniausiai – be jokio pasiruošimo kartu.

Bet mišrūs dvejetai – nėra olimpinė rungtis...
Pastarojoje olimpiadoje jau nebebuvo mišrių dvejetų. O kad ir anksčiau – vis vien reikia žaisti su savo šalies sportininku.

Kaip tikitės patekti į Londono žaidynes?
Visą laiką užimdavau labai geras reitingo vietas. Bet po pernykščio Europos čempionato, kuriame labai gerai sužaidžiau, pasijuto nuosmukis. Labai gaila, bet tą savo aukštą reitingą susigadinau. Dabar teks vykti į atrankos varžybas, vyksiančias kitų metų balandį Liuksemburge. Iki tol planuoju dalyvauti spalį rengiamame Europos čempionate. Daug bus įvairių šalių atvirųjų čempionatų, per kuriuos reikės ruoštis balandžio mėnesio atrankos varžyboms.

Net tapusi Europos čempione negautumėte vietos olimpinėse žaidynėse?
Ne. Europos čempionatas olimpiados atrankai neduoda nieko. Reikėjo patekti pagal reitingą. Dabar jau – nebent laimėti atrankos varžybas. Iš pradžių bus atranka iš europiečių. Nors, beje, tarp jų begalė Europos šalių pilietybes turinčių kinių. Jei nepatenki per Europą, gegužės mėnesį Katare vyks pasaulio atranka.



Auginate sūnų, važinėjat į Prancūziją, į įvairius turnyrus. Kaip suderinate mamos pareigas ir sportinius siekius?
Sunkiai... Ir kuo toliau – tuos sunkiau. Kai dar mažas buvo, tai mano tėtis prižiūrėdavo, po darbo vakare – vyras. Anksčiau sūnus dar nesuvokė – yra savas žmogus šalia ir gerai. O dabar jau kyla klausimų: kada grįši? Kodėl važiuosi? Ir psichologiškai vis sunkiau. Kad dėl to sporto reikia važiuot, palikti vaiką tam, kad sidabrą laimėtum... O kas iš jo? Nei kokia premija, nei rungtis olimpinė... Ir ne krepšinis, kad visi juo domėtųsi...

Jūsų trenerė ir mama visur važiuoja kartu su jumis?
Ne, tikrai ne visada. Štai į Austriją nevažiuoja. Ji daugiau vyksta į didelius turnyrus. Juk ji irgi turi savo darbą – gausybę vaikų. Prancūzijos klube „Saint Berthevin-Saint Loup au Dorat“, kuriame žaidžiu, treniruoja vietinis treneris. Bet čia – individuali sporto šaka. Mes, viena prancūzė, viena kinė, viena kroatė ir aš, kas dvi savaites suvažiuojame į varžybas pirmadienį, sužaidžiame savo varžybas antradienį ir išvykstam trečiadienį. Treniruojamės namie.

Iš ko gyvenate? Iš prancūziško atlyginimo? Ar labiau – iš olimpinės rinktinės kandidato stipendijos?
Iš atlyginimo Prancūzijoje išeina šiek tiek daugiau... Bet, žinokit, stalo tenisininkės atlyginimas – tikrai ne krepšininko ar futbolininko...

Tačiau dalyvaujate profesionalios lygos varžybose...
Taip. Tai labai stipri lyga. Joje žaidžia labai daug pajėgių kinių. Kai jų padaugėjo ir kiekvienoje komandoje yra bent po dvi, žaisti išties pasidarė sunkiau. Ir nelabai įdomu...

Kodėl neįdomu?
Na, kai klubams atstovauja, tai tiek to. Bet kad ir rinktinėse jų pilna. Anksčiau Europoje būdavo įdomesnis žaidimas. Nors gal taip sakau dėl to, kad su europietėmis buvo lengviau žaisti nei dabar, kai prancūzės – kinės, vokietės – kinės...

Neneigsite, kad stalo tenisininkai aukštą lygį pasiekia būdami labai jauni ir, atrodo, kad tai – paauglių sportas? Jūs jau seniai ne paauglė...
Ne, stalo tenisas – ilgametė sporto šaka. Yra olimpinėse žaidynėse aukštas vietas užimančių trisdešimtmečių, yra aukštu lygiu žaidžiančių keturiasdešimtmečių vyrų. Aišku, tam, kad ilgą laiką galėtumei aukštu lygiu žaisti stalo tenisą, reikia iš tiesų gerai save prižiūrėti. Yra tokių moterų, ilgamečių sportininkių, kurios dėl savo sportinės karjeros nenori nei vaikų gimdyti, nei šeimų kurti. O tai, kad stalo tenisą galima žaisti ilgai, galiu pasakyti iš savo patirties – galėčiau dar žaisi ir žaisti. Aišku, reikėtų aukoti šeimą, visus kitus dalykus.

Atsirinkti tuos turnyrus, kurių reikia, kurie būtų naudingi. Be to, žaidžiant stalo tenisą, ir traumų nėra daug. Čia nereikia stumdytis, kristi, kaip kokiems krepšininkams. Mūsų sportas nėra kontaktinis, dėl to traumą gauti – kur kas mažesnė tikimybė. Sportuoti galima kur kas ilgiau.

Rūta Paškauskienė
Gimė 1977 m. kovo 29 d. Kaune.
2008 m. – asmeninių varžybų Europos čempionato auksas.
2010 m. – moterų dvejetų varžybų Europos čempionato auksas.
2000, 2005, 2007 ir 2009 m. – mišrių dvejetų varžybų Europos čempionato auksas.
2002 ir 2011 m. – mišrių dvejetų varžybų Europos čempionato sidabras.
2009 ir 2010 m. – asmeninių varžybų Europos čempionato bronza.
1994, 1996, 2002 ir 2009 m. – moterų dvejetų varžybų Europos čempionato bronza.
2010 m. – mišrių dvejetų varžybų Europos čempionato bronza.
Atlantos, Sidnėjaus ir Pekino olimpinių žaidynių dalyvė.
Daugkartinė Lietuvos čempionė.



Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas