Jolanta Mockevičienė | 2011 m. rugsėjo 2 d. 10:12 |
![]() ![]() |
Čempionai iš karto neatsiranda
Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva įsitikinusi, kad šalyje yra daug talentingo jaunimo
![]() |
Šiemet nemažai pergalių ir rekordų pasiekė jauni Lietuvos lengvaatlečiai. Kaip jūs vertinate sezoną? – paklausėme N. Medvedevos.
Sezonas buvo labai įtemptas, nebuvo nė vieno savaitgalio, kad nevyktų varžybos. Labiausiai norėčiau išskirti jaunius, kurių ne vienas pasiekė viltingų rezultatų, asmeninių rekordų ir per svarbiausias metų varžybas pateko į pirmuosius dešimtukus. Gerai rungtyniavo ieties metikas kaunietis Povilas Dabašinskas: per pasaulio jaunių čempionatą Prancūzijoje jis užėmė penktąją vietą, šuolininkė į aukštį rokiškietė Gintarė Nesteckytė buvo aštunta.
Tie patys lengvaatlečiai, kurie dalyvavo pasaulio jaunių čempionate, atstovavo šaliai Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Trabzone (Turkija), kur pelnė visų trijų spalvų medalių. 400 m distancijoje mus visus nustebino ir labai malonią staigmeną pateikė čempione tapusi vilnietė Modesta Morauskaitė.
Daugiau tikėtasi iš Europos čempionato (iki 20 m.) Taline. Dalyvavo gana didelė mūsų komanda, į čempionatą suteikėme galimybę išvykti visiems, kas tik įvykdė normatyvus. Labai nesėkmingai mūsų sportininkams susiklostė varžybų pradžia, tačiau paskutinėmis dienomis nuotaika pakilo. Čempione tapo mūsų šuolininkė į aukštį vilnietė Airinė Palšytė, nedaug iki medalių trūko mūsų vaikinų estafetės komandai, turėjusiai tenkintis ketvirtąja vieta.
Nors vieno medalio tikėjomės per Europos iki 23 m. čempionatą Ostravoje (Čekija), bet iki jo šiek tiek pritrūko. Labai džiaugiamės vilniečio Dariaus Aučynos ketvirtąja vieta šuolių į tolį sektoriuje, jis pateko į aštuntuką ir trišuolio varžybose. Tikiu šiuo sportininku. Daugiau tikėjomės iš Amerikoje besimokančios bėgikės Natalijos Piliušinos. Ji 800 m distancijoje nepateko į finalą ir liko devinta.
Mes iš lengvaatlečių nieko nereikalaujame, tiktai norime, kad per pačias svarbiausias metų varžybas jie pakartotų ar pagerintų asmeninius rekordus. Tai jiems garantuotų tikrai aukštas vietas. Gero jaunimo tikrai turime ir tikimės, kad jį pavyks išlaikyti, kad baigę vidurines mokyklas jie neišsilakstys.
Tačiau kaip išlaikyti tą talentingą jaunimą?
Ne viskas nuo mūsų priklauso, federacijos galimybės ribotos. Jeigu mūsų sporto vadovams bus įdomus jaunimas, juos palaikys, tai mes jį ir išlaikysime. Tačiau jeigu norėsime tiktai olimpinių medalių, o daugiau nieko nematysime, tai ateityje talentingo jaunimo neturėsime.
Mes sportininkus galime palaikyti daugiausia morališkai. Kiek galime, tiek jiems padedame. Prieš pagrindinius sezono startus jaunimui surengiame treniruočių stovyklas, aprūpiname sportine apranga ir avalyne, atsigavimo priemonėmis. Tai jaunimui stimulas toliau treniruotis ir siekti gerų rezultatų.
Ankstesniais metais daug talentingo jaunimo buvo surandama rajonuose, mažuose miesteliuose. Ar dabar rajonų lengvoji atletika gyva, jų treneriai suranda gabių lengvaatlečių?
Džiaugiamės, kad rajonuose yra puikių lengvosios atletikos entuziastų, dirbančių labai gerai. Plungėje sėkmingai šuolininkus į aukštį rengia Eugenijus Jurgutis, Raseiniuose šuolininkus į tolį treniruoja Eugenijus Petrokas. Šie abu treneriai bendradarbiauja su kauniečių treneriais Algiu Baranausku ir Audra Gavelyte bei Romualdu Petruškevičiumi, iš jų mokosi ir kaupia patirtį. Gero lygio jaunuosius metikus ugdo Rokiškio treneriai.
Jaunųjų sprinterių treneriai palaiko glaudžius ryšius su Aleksu Stanislovaičiu. Tai normalu, taip buvo visą laiką. Labai norėčiau, kad ta graži tradicija vėl sugrįžtų. Rajonų treneriai turėtų idealą miestuose, norėtų, kad jų auklėtiniai, baigę vidurines mokyklas, pas juos toliau treniruotųsi. Kai bus toks glaudus bendradarbiavimas būtinas, tuomet ir rezultatai bus žymiai geresni.


Daug kam didelį įspūdį daro ieties metikas Povilas Dabašinskas. Šiemet per pasaulio jaunių čempionatą jis savo asmeninį rekordą pagerino daugiau kaip septyniais metrais. Kokios jo galimybės tobulėti toliau?
Manau, kad geros. Jį galėtų labiau apibūdinti trenerė, praeityje irgi buvusi puiki ieties metikė Zita Jankūnaitė-Grabauskienė. Sportininkas tikrai talentingas, puikių fizinių duomenų. Labai džiaugiamės, kad Povilas yra ir puikus žmogus, tikras komandos lyderis. Nesibijo imtis lyderio vaidmens, yra jaunųjų lengvaatlečių siela. Tokių žmonių mūsų lengvajai atletikai reikia daugiau.
Po traumos nieko negirdėti apie 2010 m. pasaulio jaunimo čempioną Andrių Gudžių, ja šis sezonas buvo vienas sudėtingesnių. Ar jis atsigaus po visų negandų ir diską mes toli?
Taip dažnai atsitinka, kada iš jaunimo amžiaus grupės reikia pereiti į suaugusiųjų. Ypač – metimo rungtyse, kada vyrams keičiasi svoriai. Vakarykščiam jaunimui nebūna lengva prie to priprasti. Atsiranda technikos problemų, traumų. Tas šiemet įvyko ir su Andriumi.
Pavasarį dėl traumos (iš pradžių kauniečiui skaudėjo nugarą, vėliau atsirado antkaulių problemų) jis negalėjo atlikti savo darbo. Sugrįžęs iš treniruočių stovyklos Portugalijoje, Andrius į kitą stovyklą jau neišvyko. Porą mėnesių sportininkas negalėjo mėtyti disko, nes buvo sugipsuota koja. Neatlikus reikiamo darbo, rezultatai iš dangaus nenukrenta. Tačiau jaunasis atletas labai rimtai žiūri į disko metimą ir, manau, viskas bus gerai.
Svariais rezultatais 100 m distancijoje stebina Rytis Sakalauskas, universiadoje jis vėl pagerino Lietuvos rekordą.
Lengvosios atletikos skeptikams Ryčio didžiulė pažanga buvo lyg akibrokštas. Žmonės, kurie nelabai mėgsta lengvąją atletiką, taip pat tie, kurie turėjo kitokių priežasčių, visą laiką kritikavo, kad federacija vienai krypčiai skiria daugiau dėmesio, o kitai mažiau. Tačiau gyvenimas parodė, kad LLAF eina teisinga linkme.
Negalima sakyti, kad Lietuva – ne sprinto ar ne šuolininkų šalis. Jeigu atsirastų tokių talentingų žmonių kaip R. Sakalauskas, tai jie, neabejoju, pasiektų gerų rezultatų.
Skeptikai kalba, kad iš didžiojo sportus pasitraukus Virgilijui Aleknai ir Austrai Skujytei Lietuvos lengvoji atletika neturės lyderių ir atsidurs duobėje...
Norėčiau paprieštarauti tiems skeptikams. Negalima sakyti, kad nėra nepakeičiamų žmonių. Galbūt neturėsime olimpinių čempionų, bet jų vis tiek kada nors užaugs. Turime gana gausią jaunų sportininkų plejadą, jie per pasaulio ir Europos čempionatus patenka į aštuntukus, dalyvauja finalinėse varžybose. Čempionai iš karto neatsiranda. Virgilijus Alekna iš karto irgi netapo čempionu. Reikia laiko.
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.