Marytė Marcinkevičiūtė 2011 m. rugpjučio 28 d. 11:51 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuva - gimtinė, Prancūzija - darbovietė

"Kai tiktai atsiranda nedidelis atokvėpis, nuolat grįžtu į Klaipėdą, kur gyvena mano šeima", - teigė olimpinis čempionas Artūras Kasputis

Artūras Kasputis su žmona.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Artūras Kasputis su žmona.

Vienas labiausiai tituluotų Lietuvos dviratininkų klaipėdietis Artūras Kasputis padeda per „Baltic Chain Tour“ daugiadienes dviračių lenktynes ir džiaugiasi atgimstančiomis varžybomis
 

Septyniolika metų Prancūzijoje gyvenantis Seulo olimpinis dviračių treko čempionas ir 1987 m. pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas klaipėdietis Artūras Kasputis penkis kartus dalyvavo prestižinėse „Tour de France“ daugiadienėse dviračių lenktynėse. Nuo 2000 m. jis dirba Prancūzijos profesionalų „Agr2R“ klubo vadybininku-treneriu, o nuo 2003 m. – vienu iš vadovų-trenerių.
 

Kasmet olimpinis čempionas sugrįžta atostogų į Lietuvą. Neseniai jis savanoriškai talkino mūsų šalies dviračių sporto federacijai per  „Baltic Chain Tour“ daugiadienes lenktynes.
 

Artūrai, ką gali pasakyti apie šias lenktynes, kurios vėl sugrįžo į Lietuvos dviračių sporto varžybų kalendorių?
Buvo labai malonu matyti šias atgimstančias tarptautines varžybas. Vos tik grįžau iš kitų daugiadienių lenktynių Olandijoje ir įsijungiau į šitas. Jų sugrįžimas turėtų kažkiek atgaivinti dviračių sportą Lietuvoje. Organizuoti tokias lenktynes, kuriose dalyvauja daug šalių dviratininkai, yra labai sunku. Pirmasis blynas dažniausia būna prisvilęs, tačiau dabar taip neatsitiko.
 

Esu labai patenkintas, kad Lietuvos didysis dviračių sportas vėl atsigauna, atgaivinamos gražios tradicijos. Kaip sportininkui, teko dalyvauti daugelyje daugiadienių lenktynių, bet kai pirmą kartą susidūriau su organizacine varžybų puse, pamačiau, kiek daug įvairiausių problemų reikia spręsti. Tai gan didelis darbas ir be varžybų rėmėjų jų būtų neįmanoma surengti.  
 

Ar tau teko dalyvauti daugiadienėse lenktynėse Baltijos šalių keliais?

Neteko, tačiau dabar per šias lenktynes sutikau savo komandos draugą estą Jaaną Kirsipuu, su kuriuo ilgokai kartu važinėjau, taip pat Raimondą Rumšą. Abu dabar sportuoja daugiau savo malonumui.
 

Gal reikėjo ir tau nenulipti nuo dviračio?

Kiekvienam yra savas laikas. Žmogus turi nesimėtyti, daryti vieną darbą, o ne du. Esu vienas iš prancūzų komandos vadovų, pusę metų būnu kelionėse. Pasirinkau šitą kelią ir savo sprendimu esu patenkintas.
 

Ar pagalvoja, kad koks sunkus yra profesionalų dviračių sportas, kurio duoną valgei  nemažai metų?

Ir mėgėjų sportas, kuriame dalyvavau, buvo ne ką lengvesnis. Atėjus į  profesionalų sportą, labai didelio skirtumo nepajutau.
 

Ar šiemet su savo komanda dalyvavai „Tour de France“ daugiadienėse lenktynėse?

Ne, šeštus metus iš eilės dalyvavau lenktynėse „Giro d‘Italia“.
 

Ką gali pasakyti apie naująją Lietuvos dviratininkų kartą – Ignatą Konovalovą, Tomą Vaitkų, Ramūną Navardauską, Gediminą Bagdoną, Marių Bernatonį, Vytautą Kaupą, kitus? 

Malonu, kad jaunimas stengiasi. Lietuvoje jaunių lygio varžybų dar vyksta, o suaugusieji teturi vieninteles varžybas namie – šalies čempionatą. Gaila, kad dviratininkai, norėdami progresuoti, turi ieškotis užsienio klubų ir jiems atstovauti.
 

Ankstesniais metais, kada pats aktyviai sportavai, Lietuvoje klestėjo vyrų dviračių trekas, per Seulo olimpines žaidynes Lietuvai padovanojote net tris aukso medalius. Dabar estafetė – moterų trekininkių rankose.

Kaip galvoji, ar atsigaus mūsų vyrai trekininkai?
Dviračių trekas yra visai kita sritis, reikia labai daug specialiai dirbti. Mes turėjome gerą sporto bazę Klaipėdoje, kur galėjome treniruotis bet kuriuo dienos metu. Buvo geras finansavimas, važinėjome po užsienį, matydavom savo perspektyvas. SSRS rinktinėje buvome gerai aprūpinti sportiniu inventoriumi, apranga, gaudavom maitinimą.
 

Dabar netgi užsienyje mada jau kita: dviračius, kitą sportinį inventorių, aprangą perka tėvai, o tiktai vėliau, kai pradedi pasiekti gerų rezultatų, viską duoda klubas. Norint suburti gerą komandą ir su ja dirbti, - reikalingas ilgas laiko tarpas. Tačiau pirmiausiai turi būti geras finansavimas, kurio Lietuvoje nėra. Norint atgaivinti vyrų dviračių treką, reikia įdėti labai daug darbo.
 

Bet aš tikiu, kad kada nors atsigaus ir Lietuvos vyrų dviračių trekas, sportininkai vėl pelnys medalių per aukščiausio rango varžybas. Kai grįžtu į namus, aplankau ir savo trenerį Narsutį Dumbauską, su juo prisimename „auksinius“ laikus. Tikrai yra ką prisiminti, santykiai su treneriu iki šiol išliko geri. Mano išėjimas į profesionalus, mūsų komandai ir pačiam treneriui buvo labai skaudus. Tačiau toks yra gyvenimas.
  

 

Kaip tau sekasi Prancūzijoje?

Gyvenu Savojos regione, Šamberi mieste. Iš Lietuvos išvažiavau 1994 m. Man kai kas jau pasako, kad lietuviškai pradėjau kalbėti jau su  prancūzišku akcentu. Bet aš taip nemanau. Darbo savo klube turiu daug: lenktynės, lenktynės, lenktynės, kurios, rodos, niekada nesibaigs. Sukaupiau jau nemažą patirtį. Kai tiktai atsiranda nedidelis atokvėpis, nuolat grįžtu į Klaipėdą, kur gyvena mano šeima.
 

Visada stengiuosi Kalėdas ir Naujuosius metus švęsti su šeima. Savo tolesnio gyvenimo kol kas neplanuoju susieti su Prancūzija, tačiau gyvenimas parodys, kaip bus toliau. Dauguma dviratininkų, patekusių į vakarus, sudegina paskui save tiltus. Aš tikrai to nepadarysiu.  Lietuva – mano gimtinė, o Prancūzija – darbovietė, kur šeimai uždirbu duoną. Manęs niekas neatskirs nuo tėvų, draugų, gimtųjų namų.
 

Ar dviračiu dabar pavažinėji?

Savo malonumui, taip. Kai sugrįžtu į namus, man labai mielas būna dviračių takelis iš Klaipėdos į Palangą. Gamtoje ant dviračio visada malonu praleisti laiką. Dviračio pedalus minu su šeima – žmona, 16-mete dukra ir 20-mečiu sūnumi, taip pat su draugais.
 

Ar Lietuvos dviračių sporto federacija nekalbina tavęs sugrįžti į Lietuvą ir vadovauti mūsų nacionalinei vyrų plento ar treko rinktinėms?

Tokių minčių girdėjau, bet konkrečių pasiūlymų negavau. Kai sulauksiu, - žiūrėsiu. Mes anksčiau dalyvaudavome ir treko, ir plento varžybose. Per Seulo olimpines žaidynes tapau olimpiniu čempionu treko varžybose, o  per Atlantos ir Sidnėjaus olimpines žaidynes rungtyniauti ir plento varžybose.
 

Kaip, gal būt, ir kiekvienam dviratininkui, mano širdyje visam laikui pasiliks dalyvavimas olimpinėse žaidynėse, „Tour de France“, „Vuelta a‘ Ispania“, „Giro d‘ Italia“ daugiadienėse lenktynėse. Tai savotiškos varžybos, reikalaujančios didelės ištvermės ir valios pastangų. Dviratininkams – tai pats didžiausias išbandymas

 
 



Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas