2011 m. liepos 29 d. 08:45 | Siųsti nuorodą | Spausdinti | Komentarai |
Nuomonių ringas: A.Arėška prieš V.Murauską
LBF plėtros ir propagandos pirmininkas, tarptautinės kategorijos teisėjas Antanas Arėška apkaltino trenerį Vincą Murauską nesąžiningu elgesiu
Treneris jaunus auklėtinius moko nesąžiningo elgesio | Viskas jaunų sportininkų labui, kitaip prarasime talentus | |
Antanas Arėška, bokso teisėjas: „Nors tu man ir draugas, bet man tiesa brangesnė.“ Taip, perfrazavęs žinomą antikos filosofo Aristotelio posakį pasakyčiau kolegai šilutiškiui bokso treneriui Vincui Murauskui. Gal draugu gerbiamo Vinco vadinti ir negalėčiau, bet kolega – tai tikrai. Jau senokai abu sėdime toje pačioje valtyje ir stengiamės, kad jos kelias būtų kuo tiesesnis, sėkmingesnis. Irkluoti bokso valtį niekada nebuvo lengva. Bet stengėmės, padėjome vieni kitiems. Todėl ir neblogi rezultatai atspindėjo bendras pastangas. Bene aukščiausias trenerio V. Murausko ir Lietuvos olimpinio sporto centro (LOSC) trenerio Vladimiro Bajevo laimėjimas – šilutiškio Evaldo Petrausko iškovotas jaunimo olimpinių žaidynių čempiono titulas. Titulai, pergalės skatina dar geriau dirbti, siekti naujų aukštumų. Bet kartais visos pergalės ir laimėjimai taip apsuka galvą, kad pasijunti visagalis, visavaldis. Taip, deja, nutiko su kolega, Lietuvos nusipelniusiu bokso treneriu V. Murausku. Gegužės 13–15 d. Klaipėdoje vyko tarptautinis bokso turnyras „Gintarinės pirštinės“. Vienuolikmetis Evaldo Petrausko brolis Lukas atstovavo Šilutės komandai, bet varžėsi vyresnėje 13–14 m. amžiaus jaunučių grupėje, o tai pagal boksininkų amžiaus skirstymą į grupes neleidžiama. Maža to, Lukas boksavosi prisidengęs kito šilutiškio, Dovydo Čerlinsko, pavarde. Gabus vaikinukas tapo turnyro nugalėtoju. Kad būtų visiškai atkurta teisybė, Luko treneris V. Murauskas prieš pat nugalėtojų apdovanojimą paprašė, kad diplomas būtų išrašytas jo, o ne D. Čerlinsko vardu. Birželio 7–11 d. Palangoje buvo surengtas Lietuvos jaunučių bokso čempionatas. Šilutiškiai ir Lukas vėl išsiskyrė. Sveriant dalyvius ir mandatinėje komisijoje dalyvavo minėtasis keturiolikmetis D. Čerlinskas, o ringe vietoje jo vėl boksavosi Lukas. Jis laimėjo dvikovą, ringo teisėjas pakėlė jo ranką. Tik kai nugalėtojas nusiėmė šalmą visi pamatė, kad tai visai ne D. Čerlinskas, o vėl Lukas Petrauskas. Nugalėtoju buvo paskelbtas jo varžovas L. Grabliauskas, o L. Petrauskas diskvalifikuotas. Dar vieną akibrokštą per varžybas Palangoje Šilutės jaunųjų boksininkų treneris V. Murauskas pateikė įtraukęs į savo komandą sostinės T. Liubartienės vidurinės mokyklos moksleivį Arnoldą Taraškevičių. Šį vaikiną jo tėtis iš sostinės atvežė tiesiog į varžybas. Šilutiškių paraiška bylojo, kad Arnoldas mokosi Pamario vidurinėje mokykloje ir, kad jo sveikata „visiškai patikrinta pagal formą Nr. 06 171-1 – yra neuropatologo, okulisto, chirurgo, LOR, stomatologo išvados, jam atlikti visi širdies ir kraujagyslių sistemos funkciniai bandymai.“ Tą savo spaudu patvirtino Šilutės šeimos gydytojo centro gydytoja Roma Šukliauskienė, A. Taraškevičiaus nė neregėjusi. Pasiteiravus Vilniuje, paaiškėjo, kad leidimas Arnoldui sportuoti baigėsi 2010 m. pabaigoje. Kas nors gali pasakyti – na ir kas? O jeigu būtų kas atsitikę? Juk boksas – ne šachmatai. Ar treneriai susimąsto, kokia ateitis laukia auklėtinių, kuriuos nuo jaunumės moko elgtis nesąžiningai?
|
Vincas Murauskas, bokso treneris: Visi tuo susidomėjo, nes jis (Lukas Petrauskas – red. past.) laimėjo. Matai, kaip čia jaunesnis, atvažiavęs iš kaimo, gali laimėti? Kai vaikas pralankė treniruotes dvejus trejus metus ir jam niekur neleidžiama dalyvauti, jis paprasčiausiai mes tą sporto šaką ir pereis į kitą arba išvis nebesportuos. Jam neįdomu vien treniruotėse mušti maišus. Rudenį, kai vyks moksleivių čempionatas, jis oficialiai galės dalyvauti jaunučių grupėje. Jaunučių toks svoris, toks amžius, ten smūgio nėra, kaip su lapinėmis pirštinėmis jie mušasi. Laimi tas, kurio technika geresnė. Čia ne suaugusiųjų boksas. Tokių dalykų netoleruos, jei vyresnį boksininką pastatytų kovoti vietoj jaunesnio. Tada gali traumuoti ir pan. O jis tik trimis mėnesiais jaunesnis. Tai, kad prašiau išrašyti diplomą Luko vardu – visiška nesąmonė. Taip buvo tik kartą jaunučių bokso čempionate Palangoje. Klaipėdoje, „Gintarinės pirštinės“ varžybose, Lukas boksavosi su bendraamžiu savo pavarde. Palangoje aš turėjau tėvų, gydytojo ir trenerio, t. y. savo, sutikimus. Tas anksčiau buvo įteisinta. Rajonuose geresni jaunesni vaikai, o didmiesčiai, nenorėdami, kad taip būtų, pradėjo tą visą akciją daryti. Tų sutikimų nebepriima. O vaikui didžiausia šventė tada, kai jis gali savo meistriškumą parodyti ringe ir grįžęs draugams pasakoti. O jei visi draugai išvažiuoja į varžybas… Supraskite mane, tokių vaikų mes neteksime, jei nuo mažens neauginsime. Ir olimpinis čempionas Evaldas Petrauskas nuo tokio amžiaus pradėjo. Neaišku, kokiu keliu būtų nuėjęs... Lukas pats suprato, dėl ko tas viskas vyksta, jie jau nebe kvailiukai. Ne vien mano, bet ir daugiau buvo tokių vaikų, bet kiti gal pralaimėjo. Visais laikais taip buvo. Jie dabar pavydūs, kad iš kaimo atvažiavęs Evaldas Petrauskas tapo olimpiniu čempionu ir dabar broliukas Lukas jo pėdomis seka. Jis labai geras vaikas, gyvena kaime, nė vienos treniruotės nepraleidžia ir jo nenuvežti į varžybas – nuodėmė! 80 kg ir daugiau grupėje visai kiti smūgiai, o dabar tokie varliukai po 40 kg kaip su pagalvėmis boksuojasi. Jei jis dalyvauja varžybose, jam nei taškų kas duoda, nei man atlyginimą pakelia. Toks vaikas ar išlošia, ar pralošia – treneriui jokios garbės nėra. Paprasčiausiai norisi vaikui padėti. Jei jis nori, širdį rodo – aš atsikelsiu naktį ir su juo treniruosiuosi. Arnoldas Taraškevičius pas mane atvažiuoja į stovyklas. Dabar pusantro mėnesio buvo, prieš varžybas atvažiuoja. Jo leidimas sportuoti nebuvo pasibaigęs. Kaip jis gali būti pasibaigęs? Juk yra mandatinė komisija, jie žiūri. Jis atvažiavo į stovyklą, kur jam patikrino sveikatą. Jo tėvas – buvęs šilutiškis, tad nori, kad ir sūnus atstovautų Šilutei. Tam neprieštarauja ir treneris Viktoras Bajevas. Esu turėjęs ne vieną auklėtinį, kurį tėvai atveždavo į mano treniruotes iš kitų miestų. Mane mėginama apjuodinti, nes artėja Lietuvos bokso federacijos rinkimai. O dabartiniai funkcionieriai stengiasi vienaip ar kitaip išsilaikyti. Todėl tokie dalykai ir vyksta.
|
Faktai *** Treneriai Vincas Murauskas ir Vladimiras Bajevas išugdė 2010 m. pirmųjų pasaulio jaunimo olimpinių žaidynių čempioną Evaldą Petrauską. Lietuvos bokso federacija šiemet iš Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo gavo 204 300 tūkst. litų. *** Treneris V. Murauskas apdovanotas „Sidabrinės nendrės“ premija už veiklą garsinant Šilutės kraštą. Nuo 1971 m., kai šis specialistas Šilutėje pradėjo organizuoti bokso užsiėmimus, šiame krašte buvo išugdyti 158 Lietuvos bokso čempionai. *** Lietuvos bokso federacijos rinkimų konferencija turėtų vykti 2012 m. pabaigoje arba 2013 m. pradžioje. Bet LBF generalinis sekretorius Gitas Juškevičius neslėpė, kad konferencija gali būti surengta anksčiau, nes to pageidauja LBF nariai. Šiuo metu federacijos prezidentas – Rimantas Rutkauskas.