Eugenija Misevičienė ("Amerikos lietuvis") 2011 m. liepos 23 d. 12:09 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kovotoja labiausiai nenori nuvilti fanų

Penkiolikmetė Naujojo Džersio lietuvė laimėjo pirmąją vietą braziliškojo džiudžitsu moterų violetinio diržo absoliutaus svorio kategorijoje

Penkiolikmetė D. Obelenytė pajėgiausia planetoje tapo jau antrą kartą
J. Lamonica nuotr.
Penkiolikmetė D. Obelenytė pajėgiausia planetoje tapo jau antrą kartą
   
Gąsdinanti statistika - viena iš trijų moterų per savo gyvenimą bent kartą gali būti užpulta ar patirti smurtą. Todėl neretai tėvai, norėdami, kad jų mergaitė, neduokdie užklupta užpuoliko, galėtų apsiginti, ją nuveda į savigynos klases. Pastebima tendencija, kad vis daugiau moterų susidomi ir pastoviai lanko įvairių stilių kovų menų treniruotes, kur jos išmoksta apsiginti, sustiprėja, o tuo pačiu... sudegina gerokai kalorijų, na ir sakykite, kuriai iš mūsų tai nesvarbu?

Prieš maždaug penketą metų Skirmantas Obelenis, siekdamas, kad jo dukrelė Dominyka taptų tvirtesne bei drausmingesnė, nuvedė ją į džiudžitsu klases (pasirinko šią sporto šaką dėl to, kad vyras ir pats anksčiau lankė panašų sportą). Tada lietuvis net neįsivaizdavo, kad vos už kelių metų jo dukra, būdama keturiolikmete taps... pasaulio čempione! Vėliau, po metų ir vėl apgins savo titulą jau kitoje svorio ir diržo kategorijoje.

Dominyka Obelenytė džiudžitsu sportuoja nuo dešimties. Šiuo metu ji pasirinko braziliškojo džiudžitsu stilių. Braziliškas džiudžitsu - kovos menas ir kovinių sporto šakų atmaina, kurios pagrindą sudaro imtynių veiksmai, o ypač - kova parteryje. Šio stiliaus sporto šakos principas - silpnesnis taip pat sėkmingai gali apsiginti nuo fiziškai stipresnio priešininko gerai išmanydamas kūno judėjimą ir tiksliai atlikdamas techninius veiksmus. Būtent tai, kad technika ir sugebėjimai yra svarbesni už amžių ir kūno sudėjimą įrodė ir Dominyka, kuri birželio pradžioje stambiausiame pasaulyje braziliškojo džiudžitsu čempionate „2011 Mundials“, vykusiame Kalifornijoje, Long Byče, tapo moterų violetinio diržo absoliutaus svorio kategorijos nugalėtoja.

Pernai „Pan American 2010“ čempionate mėlyno diržo lengvojo svorio kategorijoje lietuvaitė laimėjo auksą, taip pat tapo nugalėtoja tarptautinio „International NY Open“ moterų violetinio diržo vidutinio svorio kategorijoje. Už savo laimėjimus talentinga mergina dėkinga ne tik savo tėvams, bet ir treneriui - vienam garsiausių braziliškojo džiudžitsu meistrų Marcelo Garcia, pas kurį dabar treniruojasi Niujorke.

Šiemet braziliškojo džiudžitsu pasaulio čempionate Kalifornijoje dalyvavo 2300 sportininkų. Moterų violetinio diržo grupėje varžėsi 40 sportininkių, tarp jų jauniausia dalyvė - Dominyka. Vieną čempionato dieną ji sudalyvavo vidutinio svorio kategorijoje ir pateko į finalą, kur po įspūdingos kovos nusileido savo varžovei braziliškojo džiudžitsu pasaulio čempionei amerikietei Rachel Demara. Vis dėl to lietuvaitė pasinaudojo puikia proga atsirevanšuoti kitądien, kuomet vyko moterų absoliutaus svorio varžybos. Šioje kategorijoje D. Obelenytė laimėjo 6 kovas ir finale susitiko su ta pačia varžove, prieš kurią buvo pralaimėjusi. Tačiau šį kartą Dominyka jai nebenusileido ir, visus nustebinusi savo puikia technika, pelnytai išsikovojo pasaulio čempionės titulą.

Dominyka, jau ne pirmą sykį laimi braziliško džiudžitsu pasaulio čempionate. Ar šių metų laimėjimas visgi svarbesnis?

Pernai laimėjau pasaulio čempionatą mėlynojo diržo lengvo svorio kategorijoje, o šiemet dalyvavau vidutinio svorio, bet jau dėvėdama violetinį diržą ir tose varžybose iškovojau antrąją vietą. Bet smagiausia yra tai, kad kitą dieną dalyvavau absoliutaus svorio kategorijoje ir joje nugalėjau! Šis laimėjimas man itin svarbus dėl to, kad finale laimėjau prieš varžovę, kuriai pralaimėjau dieną prieš tai.

Ką galvojai ir kaip jauteisi vėl finale susitikusi su varžove, nugalėjusia tave tos kovos išvakarėse?

Susitikus finale su ta pačia varžove labai norėjosi laimėti. Prisiminus vakarykščią kovą, ją išanalizavus, galvojau apie techniką - ko turėčiau imtis šį kartą, kad šįsyk galėčiau dominuoti dvikovoje. Bandžiau tiesiog atsipalaiduoti ir nieko į priekį neplanuojant įvertinti situaciją, pritaikyti spontaniškus sprendimus, kas iš tiesų „atsipirko“. Vėliau ir mano treneris pasidžiaugė, kad jau esu pasiekusi tokį lygį, kad galiu pagal aplinkybes nuspręsti, kokia technika labiausiai pasitarnaus tuo momentu - jau kovai prasidėjus, iš anksto nenumačius vieno ar kito veiksmo.

Tavo treneris neabejotinai didžiuojasi Tavimi, manai šiuo metu esi pajėgiausia Marcelo Garcia mokinė?

Aš negalėčiau sakyti, kad esu pajėgiausia, bet manau, kad tikrai nesu ir blogiausia, ko gero įrašė mane į tų geresniųjų sąrašą (juokiasi).



Šių metų čempionate buvai jauniausia dalyvė, ar nesunku varžytis su didesnėm ir sunkesnėm bei vyresnėm varžovėm?

Žinoma, sunku, nes kai kurios varžovės tikrai pasitaikė žymiai stambesnės. Šio čempionato metu teko kovoti su viena, kuri svėrė apie 200 svarų (apytiksliai - 91 kg). Tokios varžovės fiziškai stipresnės, tad turėjau laimėti kažkaip kitaip, juk negali taikyti tokios pat kovos technikos, kurią naudotum, jei varžytumeis su panašaus sudėjimo priešininke. Panašiais atvejais turi „žaisti“ protingiau - stengtis ne jėga nugalėti varžovę, o bandyti ją įveikti gudrumu - neleisti jai daryti tai, ko ji siektų. Šios sporto šakos principas ir yra, kad mažesnis ir silpnesnis žmogus gali pasipriešinti didesniam ir stipresniam varžovui, naudodamas įvairią techniką bei protą. Brazilišką džiudžitsu angliškai net vadina „Human chess game“ (žmogiškieji šachmatai). Įsivaizduokite, juk į finalą patenka patys geriausieji, kurie būna panašaus pajėgumo, turi įvaldę vienodą techniką, naudoja tuos pačius principus. Tačiau turi pajungti galvą ir sukurti tokias situacijas, kad varžovas patektų į tavo „pinkles“. Šį kartą kovojant su didesnėm varžovėm mačiau, kad esu lankstesnė ir greitesnė - tuo pasinaudodama nugalėdavau.

Ar fizinis, ar psichologinis pasiruošimas svarbesnis tokiose kovose?


Fizinis pasiruošimas yra labai svarbus, tačiau psichologinis, manau, - dar svarbesnis. Atsimenu, kai tik pradėjau dalyvauti varžybose, labai pergyvendavau, būdavau įsitempusi. Dabar lengviau. Žinoma vistiek tebesijaudinu, bet jau ne taip stipriai, varžovės baimės man nebesukelia, gal tik dėl žiūrovų pergyvenu, nesinori jų nuvilti, kuomet „serga“ už mane. Tačiau kartais sunku valdyti savo emocijas ir jaudulį. Manau tas man ir pakišo koją penktadienio varžybose. Kitą dieną tėvelis man patarė išėjus į ringą negalvoti apie varžovę, o tiesiog į šią kovą žiūrėti kaip į paprastą treniruotę. Tada labiau atsipalaidavau, kas ir padėjo man laimėti.

Tačiau tau svarbu būti stipriai. Neabejotinai daug sportuoji. Ar laikaisi ir kokios nors specialios maitinimosi sistemos?


Kai ruošiausi varžyboms, kasdien treniruodavausi po 4 valandas. Be džiudžitsu treniruočių eidavau į sporto salę, kur atlikdavau jėgos bei ištvermės pratimus. Anksčiau aš labiau žiūrėdavau ką valgau - į mitybą įtraukdavau daugiau tokių dalykų kaip varškė, salotos su vištiena, taip pat turėjau skaičiuoti kalorijas, nes varžiausi lengvo svorio kategorijoje, o esu aukšta, todėl buvo sudėtingiau. Dabar, kai nusprendžiau varžytis absoliutaus svorio kategorijoje, man nebereikia vis perskaičiuoti kilogramų. Valgau ką noriu ir kas prie širdies. Žinoma, tėvai žiūri, kad maistas ant stalo būtų kuo sveikesnis, bet tikrai niekuo savęs neberiboju.

Kokia būtų tavo diena, jei neitum į sporto salę ir mokyklą?


Turbūt nieko neveikčiau. Šiaip įprastai gyvenu pagal labai griežtą grafiką, neturiu perdaug laisvo laiko. Todėl jei nereiktų eiti į sportą ir mokyklą, greičiausia pusę dienos pramiegočiau, o paskui bandyčiau ką nors nuveikti, kam paprastą dieną neturiu laiko.

Kiek žinau, tau ir mokslai gerai sekasi, tad be sporto turi ir kitokių talentų. Ar vis dėlto manai ateitį sieti tik su profesionaliu sportu?

Ateityje norėčiau gyventi vien iš sporto. Būtų gerai atidaryti savo kovos menų mokyklą. O kol kas, manau, tai man padės lengviau įstoti į aukštąją mokyklą, kurią būtinai noriu baigti.

Ar jau planuoji kokiose varžybose dalyvausi?

Manau rudenį sudalyvauti „No gi Pan American“ čempionate, kuris vyks Niujorke. Na o kada nors labai norėčiau sudalyvauti „Abudabi“ braziliško džiudžitsu čempionate, kuris yra aukščiausio lygio. Turnyrą, kuriame dalyvavau Kalifornijoje, organizavo Tarptautinė braziliškojo džiudžitsu federacija. Kadangi ši sporto šaka sparčiai populiarėja, oficialūs asmenys stengiasi, kad ji būtų įtraukta į olimpinių sporto šakų sąrašą, o kai tas pagaliau įvyks, neabejotinai norėčiau sudalyvauti ir Olimpiadoje.



Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas