2011 m. birželio 8 d. 14:56 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Nuomonių dvikova: K. Pavilonis prieš E.Skrabulį

Ar pastaraisiais metais neblogų rezultatų pasiekiantys mūsų šalies ėjikai Lietuvos lengvosios atletikos federacijos tikrai skirstomi į savus ir svetimus?

LLAF PATAIKAUJA SAVIEMS

         

PINIGŲ REIKIA VISIEMS

KASTYTIS PAVILONIS, LIETUVOS SPORTINIO ĖJIMO ASOCIACIJOS PREZIDENTAS: „Pastaraisiais metais Lietuvos ėjikai sėkmingai startavo pasaulio (Berlyne) ir Europos (Barselonoje) čempionatuose. Bet gerėjant rezultatams, kažkodėl mažėja startuojančių Europos ėjimo taurės varžybose. 

Šiais metais pasiektas antirekordas – vos septyni lietuviai startavo Portugalijos mieste Olhão. Prieš tai šioje šalyje vyko treniruočių stovykla. Europos taurės varžybos – ne tik asmeninės, kova vyksta ir tarp valstybių. Taip pat tai yra puiki mokykla rinktinės rezervui, nes veteranėms Kristinai Saltanovič ir Sonatai Milušauskaitei artimiausia olimpiada Londone gali tapti paskutine. 

Turime perspektyvaus jaunimo, bet Olhão trasoje matėme tik vieną merginą ir nė vieno vaikino. Nenuvežėme visos vyrų komandos. Su Tadu Šuškevičiumi, Mariumi Žiūku galėjo startuoti Ričardas Rekstas, Tomas Gaidamavičius. Juk R. Rekstas varžybose Birštone pasiekė minute geresnį rezultatą nei Lietuvos sporto meistro normatyvas, yra olimpinės rinktinės kandidatų sąraše. Tai kur jam įgyti didelių varžybų patirties, dėl ko treniruotis kitiems jauniems ėjikams?

Deja, LLAF vadovybės pozicija yra kitokia. Motyvas, kad trūksta lėšų – nekorektiškas. Keli ėjikai ir treneris į varžybas išvyko Lietuvos olimpinio sporto centro (LOSC) lėšomis iš savo uždirbto „krepšelio“, nors Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD) skiria tikslines lėšas federacijoms dalyvauti pasaulio, Europos čempionatuose, taurių varžybose. Bet įdomiausia, kad atsirado lėšų deleguoti komandos vadovu trenerį, neturintį rinktinėje savo auklėtinių bei darbo patirties su aukšto lygio sportininkais. Formaliai jis – ėjikų vyriausiasis treneris, bet aš esu Trenerių tarybos pirmininkas.

Kad LLAF treneriai ir sportininkai yra skirstomi į savus ir svetimus, rodo keli pavyzdžiai. Kai Lietuvos ėjikių komanda iškovojo pasaulio taurės varžybose ketvirtą vietą, buvo stengiamasi šio laimėjimo nepastebėti. Kai Neringa Aidietytė pasiekė rezultatą, artimą A normatyvui, jai neatsirado vietos vykti į pasaulio čempionatą Berlyne. Bet ten išvyko Eimantui Skrabuliui lojalaus trenerio auklėtinis. Rezultatas – paskutinė 45-oji vieta. Kitais metais N. Aidietytė vis dėlto dalyvavo Europos čempionate Barselonoje, bet už savo asmeninius pinigus. Iškovota 15-oji vieta, nors nemažas būrys po jos buvo su žemesnėmis vietomis. Dar įdomesnis faktas. Europos čempionate sėkmingai dalyvavo T. Šuškevičius (9-oji vieta) ir Brigita Virbalytė (13-oji vieta). Tačiau jiems buvo neišmokėti viso mėnesio maistpinigiai. Kam jie atiteko? E. Skrabulio sūnui ir dar vienam sprinteriui. Taip ir pasibaigė graži pasaka, kad LLAF vadovas skiria lėšas lengvajai atletikai. Dar kartą spėkite, kas šiais metais treniravosi Pietų Afrikoje?

Federacijos dažnai prasilenkia su teisingais sportinio gyvenimo principais. Dėl to įkūrėme profesinę sąjungą ir siekiame sportinio teisingumo. Pasiūlėme KKSD, kad sportininkas, esantis LOSC sąrašuose ir įvykdęs visus atrankos reikalavimus, būtų privalomai įtraukiamas į delegacijų, vykstančių į pagrindines sezono varžybas, sudėtį. Taip pat siūlome, kad kiekvieno sezono pradžioje būtų pasirašomos sutartys tarp federacijų ir nacionalinių rinktinių sportininkų, kuriose turi būti apibrėžtos kiekvieno subjekto teisės bei pareigos. Mes už skaidrų sportą su aiškiais atrankos kriterijais, kad nebūtų laužomi žmonių likimai.“

 










            

 

EIMANTAS SKRABULIS, LIETUVOS LENGVOSIOS ATLETIKOS FEDERACIJOS PREZIDENTAS: „Kastyčio Pavilonio veiklą prilyginčiau buvusio LLAF prezidento Vitalio Vilimo veiklai. Tai yra bandymas griauti lengvosios atletikos šeimą. Dirbi, o tas mažai užsiėmęs vaikinas vaikšto visur ir mala liežuviu. Blogiausia, kad nuo to kenčia kiti treneriai ir sportininkai. Todėl su K. Paviloniu jau nelabai kas nori bendrauti. Juk lengvojoje atletikoje yra daugiau nei 40 rungčių ir visoms reikia pinigų, ne tik ėjikams.

Mano vaikai nenori jokių privilegijų dėl pavardės. Bet jei sportininkas yra kandidatų į olimpinę rinktinę sąraše, jis gali gauti maistpinigius. Juk jis yra olimpinės estafetės rinktinės kandidatas, šalies čempionas, tai yra jo darbo įvertinimas. Negi būti Skrabuliu yra nusikaltimas?

Jau pernai Ėjimo trenerių taryba savo posėdyje, kuriame kažkodėl nedalyvavo K. Pavilonis, nustatė normatyvus patekti į Europos ėjimo taurės varžybas. Moterų buvo deleguota visa komanda – keturios ėjikės. O vyrų komanda nesurinkta, nes beveik nebuvo įvykdyta normatyvų. Tik M. Žiūkas buvo įvykdęs. Dar vežėme olimpietį T. Šuškevičių. Marius Šavelskis buvo įvykdęs jaunimo normatyvą, bet pasitaręs su savo treneriu Kęstučiu Jezepčiku nutarė, kad sportinė forma per silpna ir nėra prasmės važiuoti. O R. Rekstas ir T. Gaidamavičius tuo metu nebuvo tinkamos sportinės formos. Taip teigia ėjimo specialistai. Jie ir sprendžia, ką vežti, o ne aš.

K. Pavilonis sako, kad Viktoras Meškauskas tik formaliai yra ėjikų vyriausiasis treneris. Ne – jis yra oficialus šalies sportinio ėjimo vyriausiasis treneris. O K. Pavilonis – tik Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos trenerių tarybos pirmininkas.

Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės vyriausiasis treneris dabar yra K. Jezepčikas, ėjikų treneris. K. Pavilonį pašalinome iš LLAF tarybos, nes jis per posėdžius atvirai įžeidinėdavo K. Jezepčiką ir kitus.

Kai ėjikai važiavo į Portugaliją, prieš tai ten vyko komercinės varžybos. Dar prieš treniruočių stovyklą ir Europos taurę. Už kelionę į tas komercines varžybas sumokėjo LOSC, o kelionės į Europos taurės varžybas išlaidas likusiems sportininkams ir treneriams sumokėjo federacija. 

Kažkodėl K. Pavilonis pamiršta, kad ėjikams šiemet buvo surengtos stovyklos Italijoje, Meksikoje, Portugalijoje. 

Puikiai pamenu, kad N. Aidietytė pati nenorėjo startuoti pasaulio čempionate Berlyne, nes nesijautė pajėgi. Taip, į Barseloną N. Aidietytė vyko už savo pinigus. Ji mums pranešė, kad jau seniai turi nusipirkusi pigius bilietus ir paklausė, ar galės būti įtraukta į Lietuvos rinktinę, jei pasieks gerą formą. Ėjikė būtų skridusi į Europos čempionatą net ir tuo atveju, jei būtų tik žiūrovė.

T. Šuškevičius ir B. Virbalytė po Europos čempionato negavo maistpinigių, nes ėjikai jau buvo išnaudoję visas lėšas. Pinigai skirstomi ketvirčiais. Mes sutikome, kad ėjikai didžiąją dalį pinigų naudotų per pirmąjį pusmetį. Ir ne tik jie. Bet yra susitarimas – jei išnaudoji pirmo pusmečio lėšas, vėliau kelis mėnesius lieki be nieko. Kelių rungčių sportininkai viską išnaudojo iki Europos čempionato. Tik kai KKSD per LOSC skyrė papildomų lėšų, visiems buvo sumokėti maistpinigiai.

Į stovyklą Pietų Afrikoje keliavo dešimt žmonių. Ten treniravosi Austra Skujytė, Lina Grinčikaitė, Rytis Sakalauskas, Martas ir Kostas Skrabuliai, kiti sportininkai, vyko treneriai. Daugiau nei 70 proc. visų išlaidų sumokėjau iš privačių lėšų. 

K. Pavilonis siūlo privaloma tvarka įtraukti sportininkus į komandas. Tačiau juk tokia tvarka jau yra. Atletas, norėdamas patekti į svarbiausias varžybas, turi įvykdyti normatyvus. Bet ir vėliau reikia demonstruoti gerą sportinę formą, kad normatyvų siekimas nebūtų pagrindinis tikslas. Todėl Trenerių taryba, Vykdomasis komitetas analizuoja ir sprendžia, ką pakviesti į rinktinę, o pinigus skirsto komisijos. Aš mažiausiai kišuosi į rinktinių formavimą ir lėšų skirstymą, nes tam yra specialistai.“



 

FAKTAI.  Europos ėjimo taurės varžybose dalyvavo septyni Lietuvos atstovai. Vyrų 20 km distancijoje M.Žiūkas liko 20-as (1 val. 29 min. 16 sek.) tarp 36 finišavusių, o T. Šuškevičius buvo diskvalifikuotas. Moterų 20 km ilgio trasoje B. Virbalytė užėmė16-ą vietą (1 val. 34 min. 35 sek.), o N. Aidietytė – 23-ią (1 val. 36 min. 55 sek.) tarp 46 finišavusių. S.Milušauskaitė ir K. Saltanovič nefinišavo. 10 km nuotolyje D. Kačanova buvo 13-a (51 min. 6 sek.). *** Lietuvos olimpinės rinktinės antrajame sąraše yra trys ėjikai – K. Saltanovič, B. Virbalytė ir T. Šuškevičius. Dar penki patenka į trečią sąrašą – N. Aidietytė, S. Milušauskaitė, M. Žiūkas, R. Rekstas ir V. Grinko. *** LLAF prezidentas E. Skrabulis yra Vokietijos įmonės COSMA GmBH valdytojas. Jis – buvęs bėgikas, 17 kartų Lietuvos sprinto čempionas. **** K. Pavilonis vadovauja ne tik Sportinio ėjimo asociacijai, bet ir Lietuvos trenerių profesinei sąjungai.

 
 

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas