vaikuatostogos.lt | 2011 m. birželio 2 d. 18:35 |
![]() ![]() |
Laisvės ir atsakomybės mokykla
Kartu su vasaros pradžia visoje Lietuvoje prasideda ir įvairiausios vaikų bei jaunimo stovyklos,kurios puikiai tinka asmenybės lavinimui
![]() |
Anot psichologų, stovyklavimas – tai ne tik puiki galimybė vaikams ir jaunuoliams smagiai praleisti vasarą, bet ir pasisemti asmenybės lavinimui naudingų dalykų.
Pasak stovyklas organizuojančio Lietuvos vaikų ir jaunimo centro psichologės Ingos Aleknavičiūtės, stovyklos – tai praktine patirtimi paremta bendruomeniškumo, atsakomybės, pasitikėjimo savimi, savęs ir kitų pažinimo mokykla.
„Kai mokinių neslegia pamokų ruošimo rūpesčiai ir mokyklos ritmas, jie lengviau atsiskleidžia. Vasaros stovykla – tai vaikų kūrybiškumo, vaizduotės išlaisvinimo mokykla. Šie bruožai yra svarbūs vaiko ir paauglio psichologinei raidai, jo asmenybės tobulėjimui. Visi vaikai yra kūrybiški, tačiau neugdomas kūrybiškumas gali būti užslopintas“, – pasakoja Inga.
Kitas svarbus dalykas, ko vaikai, pasak Ingos, išmoksta stovyklose – socialiniai įgūdžiai. Leisdami laiką kartu jie mokosi efektyviai bendrauti: išsakyti savo nuomonę ir išklausyti kitų, vertinti, derėtis, ginti savo poziciją. Be to, ugdo bendruomeniškumą, empatiją, mąstymo lankstumą.
Pagaliau, stovyklos – savęs, savo stipriųjų pusių ir galimybių pažinimas. Pasak Ingos, naujame kolektyve vaikai gali pasireikšti visai kitomis savybėmis bei sugebėjimais, kurių jie patys galėjo ir nepastebėti: lyderio savybėmis, kūrybiškumu ir kt. Stovykla taip pat gali padėti paaugliams pasirenkant mokymosi kryptį bei specialybę.
Psichologės patarimai tėvams, renkantis stovyklą:
- Labai svarbu kartu su vaiku pasirinkti stovyklą, kuri atitiktų vaiko pomėgius ir norus, todėl būtina kartu su vaiku atidžiai peržiūrėti stovyklos programas, stovyklos vietą ir laiką.
- Vaikams, kuriuos žavi judriosios veiklos, patrauklesnės sportinės stovyklos. Jeigu vaikas bijo, nesijaučia drąsiai išvykdamas iš namų, jam geriau tiktų dienos stovykla, tuo tarpu kitiems – išvykstamosios stovyklos.
- Nerimas ir nesaugumas persipina su laukimu, planavimu, susipažinimu su naujais draugais, jų pažinimu ir stovyklos patirtimi. Reikia aptarti su vaiku ne tik gerąsias stovyklos puses, bet ir netikėtumus, kurių gali būti.