Marytė Marcinkevičiūtė 2011 m. gegužės 31 d. 11:39 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vienas lauke – ne karys

Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) prezidentas Romualdas Bakutis per Londono olimpines žaidynes tikisi medalių

asmeninio albumo nuotr.
   

Prasidėjo naujas dviračių sporto sezonas. Ko tikitės iš jo? – paklausėme R. Bakučio.
Šis sezonas dviratininkams bus labai intensyvus. Svarbiausias įvykis – Londono olimpinės žaidynės. Joms mūsų dviratininkai rengiasi ypač intensyviai. Turime pagrįstų sveikų ambicijų per jas laimėti medalių. Darbų nemažai – reikės rūpintis, kad sportininkams būtų sudarytos geros pasirengimo sąlygos, sukomplektuotas jų sportinis inventorius, suburtas trenerių ir medicinos personalas.

Darbų nemažai – reikės rūpintis, kad sportininkams būtų sudarytos geros pasirengimo sąlygos, pakankamai sukomplektuotas jų sportinis inventorius, suburtas trenerių ir medicinos personalai. Antras didžiulis įvykis – 2012 m. LDSF minės savo 90 metų jubiliejų, kurį esame pasirengę pasitikti gražiais darbais.

Šiemet atgaiviname dideles perspektyvas turinčias Baltijos šalių daugiadienes dviračių lenktynes, kurias skiriame Baltijos keliui paminėti. Kažkada tos lenktynės maršrutu Vilnius–Talinas buvo labai garsios ir mėgstamos, bet ilgainiui nutrūko. Šiemet jos atgaivintos ir startuoja rugpjūčio mėnesį. Manau, kad varžybos bus tęsiamos ir ateityje.

Laukia tikrai daug gražių įvykių, Federacija stengiasi į aukštesnį lygį pakelti dviratininkų, rungtyniaujančių plente ir treke, šalies čempionatus. Vainikuojantis mūsų dviračių sportinio gyvenimo įvykis – 2012 m. rudenį Panevėžyje vyksiantis Europos dviračių treko čempionatas.

Varžybų kalendorius itin intensyvus, tačiau Lietuvos dviračių sporto federacija, šiek tiek atsipūtusi per krizę, kai teko mažiau darbuotis ir stengėmės kaip nors išgyventi bei išlaikyti didelio meistriškumo dviratininkus, dabar yra pasirengusi naujiems iššūkiams ir panaudoti savo organizacinius sugebėjimus.

Neseniai dviračių sporto klausimais viešėjote Rygoje, apie ką tenai kalbėjotės?
Susitiko Latvijos, Estijos ir Lietuvos dviračių sporto federacijų prezidentai ir kalbėjomės apie  pasirengimą artėjančioms Baltijos šalių daugiadienėms lenktynėms. Labai sunku varžybas organizuoti, nes visiems reikės įrodyti, kad jos tikrai įvyks ir bus įdomios, reikalingos ir labai svarbios.
 

 Rengiamės tikrai kruopščiai, susitinkame su žmonėmis, rėmėjais, varžybas organizuojamomis struktūromis, valstybinėmis institucijomis, kelininkais, savivaldybių merais ir t. t. Sulaukėme nemažo pasitikėjimo ir dėmesio, puikūs mūsų ryšiai su Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio merais, taip pat rajonų, kur bus tarpiniai finišai, savivaldybių vadovais. 

Prasidėjo tikras bumas, rengiant įvairius masinius dviratininkų žygius Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ,Vilkaviškyje, kitur. Kaip Federacija juos vertina?
Masinius žygius, žinoma, vertiname teigiamai. Tai – didelis mūsų sporto šakos populiarinimas, ir mes jų rengėjams visada esame pasirengę padėti. Prieš porą metų apie tai kalbėjau Federacijoje – puikūs dviratininkų startai, matyt, užgožė masinių dviračių sporto renginių padangę, ir jie nebuvo organizuojami.

Tie dviratininkų maratonai yra komerciniai renginiai, bet jie yra be galo svarbūs tiek dviračių populiarinimui, tiek žmonių sveikatai. Su stambiausio renginio – Vilniaus maratono – rengėjais ir jo vadovu Benediktu Vanagu, taip pat su Klaipėdos maratono iniciatoriumi, Lietuvos dviračių sporto federacijos viceprezidentu, Seulo olimpiniu  Gintautu Umaru, kitais organizatoriais palaikome glaudžius ryšius.

Praėjusiais metais už puikų masinio dviračių renginio organizavimą rekomendavome B. Vanagui suteikti geriausio sporto vadybininko vardą. Kelias rėmėjų įmonių esame priėmę į Federaciją ir jas laikome lygiaverčiais mūsų nariais, kurie  populiarina dviračių sportą. Didelio meistriškumo mūsų dviratininkus kviečiame, kad jie aktyviai dalyvautų juose ir savo pavyzdžiu reklamuotų tuos masinius renginius.

Kažkokių specialių finansinių resursų masiniams renginiams Federacija neskiria, nes mums netrūksta rūpesčių, rengiant didelio meistriškumo sportininkus.

Esate verslininkas, bet įsikinkėte į visuomeninį darbą. Ar nekeiksnojate savęs, kad ėmėtės LDSF prezidento pareigų?
Tikrai ne. Tačiau būčiau daug laimingesnis, jeigu sunkmetis nebūtų sutrukdęs labiau padėti dviratininkams. Per krizę, kai sumažėjo verslo ir darbo, daugiau teko gintis, o ne kurti. Tačiau dalyvavimas dviračių sporto veikloje man buvo didžiulė moralinė paspirtis, nes per tą laiką teko dalyvauti daugelyje renginių.

Esu išrinktas Europos dviračių sporto sąjungos atstovu Tarptautinėje dviračių sporto sąjungoje (Union Cycliste Internationale, UCI), kurioje iš Europos yra tik 14 žmonių, ir turime teisę balsuoti. Tenka dalyvauti įvairiuose pasaulio ir Europos dviračių sporto kongresuose. Viename jų – Australijoje, kur pasaulio čempionato dienomis vyko UCI kongresas – netgi teko paminėti savo 50 metų jubiliejų.

Jis užklupo mane lėktuve rugsėjo 28 d., skrendant į šį renginį. Buvo puiki galimybė pamąstyti apie savo gyvenimą ir vietą dviračių sporte. Kartais labai svarbu matyti žmones, siekiančius konkrečių ir aiškių rezultatų. Tokie žmonės yra sportininkai. Reikia mokėti siekti rezultato ir trumpoje, ir ilgoje distancijose. Dviračių sportas man teikia daug puikių akimirkų ir emocijų.

Kas jus surado ir pasiūlė tapti Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidentu?
Sunku pasakyti, kas ką surado. Anksčiau turėjau verslą ir dešimt metų prekiavau „Adidas“ sportine apranga. Remdavom sportą, tarp jų ir dviračių. Seulo olimpinis čempionas Gintautas Umaras pradėjo kalbinti ateiti į dviračių sportą ir jam vadovauti. Labai gerbiu buvusį LDSF prezidentą Gediminą Gruodį, kuris be galo daug davė mūsų mėgstamai sporto šakai ir vargu ar greitai koks nors kitas prezidentas sugebės tiek duoti, kiek šis žmogus.

Mums pavyko surasti puikų kontaktą su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu ir jo vadovais Artūru Poviliūnu bei Vytautu Zuberniu. Labai džiaugiuosi, kad LDSF ir ypač Vykdomasis komitetas yra darbingi, čia daug puikių asmenybių. Prezidentas vienas lauke – ne karys. Jeigu neturėčiau geros komandos (ją papildė ir mūsų Federacijos generalinis sekretorius, puikus sporto organizatorius Vaclovas Šiugždinis – jis sutiko iš Klaipėdos atvažiuoti į Vilnių), dirbti būtų sunku.

Išsaugojome ir Antano Taučiaus patirtį – jis liko dirbti LDSF. Pradėjo gyvuoti LDSF trenerių taryba. kurios žmonės turi savo nuomonę ir yra pasirengę dirbti dviračių sporto labai, sprendžia strateginius mūsų sporto klausimus. Jeigu tiesi tiltą, nebūtina į jį prikalti daug vinių, bet jis turi būti iš geros medienos.

Žingsnis po žingsnio Dviračių sporto federacija stiprėja, tampa demokratiška ir kolegiali. Džiaugiuosi trenerių korpusu. Užleido savo vietą puikus mūsų treneris Valerijus Konovalovas, tačiau jis liko su mumis ir perteikia savo patirtį, didžiulį darbą daro Lietuvos dviračių treko rinktinės vyr. treneris Antanas Jakimavičius. Tai – mūsų aukso fondas.

Mūsų komanda dabar tikrai yra gera, todėl ir mūsų tikslai yra ambicingi. Tačiau jie nėra tokie, kad galėčiau ramiai miegoti. Esame išsikėlę gana ambicingų tikslų ir, Duok Dieve, kad juos mums pavyktų įgyvendinti. LDSF turėtų būti matoma visomis aplinkybėmis Lietuvos sportiniame gyvenime. 



Ar nebaugina tai, kad tenka tęsti tą darbą, kurį puikiai dirbo G. Gruodis?
Norint ateiti į tokią senas ir gražias sporto tradicijas turinčią šeimą – Dviračių sporto federaciją, – reikia turėti ką nors už savęs. G. Gruodis turėjo viską – ir didelį autoritetą, ir pinigų, subūrė puikią komandą, kuri, vadovaujama Valentino Rutkausko, dirba iki šios dienos. Turiu prisipažinti: prieš ateidamas vadovauti Federacijai buvau susitikęs su G. Gruodžiu, klausiau jo nuomonės. Jis siūlė ateiti ir akcentavo, kad dviratininkų šeima yra nuostabi, tačiau viskas priklausys nuo to, su kuo teks dirbti. Tapęs LDSF prezidentu, jokiu būdu nesistengiau daryti revoliucijų – stengiausi perimti viską, kas buvo geriausia ankstesniame laikotarpyje, ir plėtoti tą veiklą pridėdamas ši tą naujo.

Su Gediminu Gruodžiu mes tikrai neatsisveikinome. Esame parėmę jo klubą, kartu su juo  suorganizavome treniruočių stovyklą Bulgarijoje. Džiaugiamės, kad gyvuoja jo dviračių sporto klubas, Federacija su juo bendradarbiauja.

Negerbiu tokių žmonių, kurie sumenkina iki tol dirbusių vadovų darbą, kurie teigia, kad viskas, kas buvo iki jų, yra kriminalas, dabar jie padarys reviziją ir sukurs naują Eldoradą. Tokie žmonės vienadieniai. Kiekvienas mūsų duodame tai, ką galim. Atėjus krizei, suprantame, kad ji yra tokia duobė, kurios užpildyti negalima.

Jeigu pelkės negali užpildyti, tada per ją reikia bandyti tiesti tiltą. Mano tikslas per sunkmetį buvo išvesti Federaciją – nesužlugusią, nepraradusią sportininkų, trenerių ir autoriteto.

Nebeliko vyrų dviračių treko tradicijų. Kas atsitiko, kad nesugebėjome užsiauginti deramos pamainos?
Kiekviena sporto šaka auginasi sau pamainą. Matau, kad dviračių sporte yra chaotiškumo: kai labai gerai plente startavo moterys, nebuvo gerų vyrų, nes jie tuo metu tik augo. Visi gyvenome žvaigždėmis. Dabar atsirado treko žvaigždžių, turime tikrai fantastiškų sportininkių. Tikiuosi, kad bent šiuo metu turėtų gerėti vyrų, kurie ištroškę pergalių, rezultatai.

Mes, verslininkai, esame įpratę braižyti diagramas, schemas ir žiūrėti, kas, kur, kokia rinka, kur juda, kokie pinigai, kokie poreikiai. Lygiai tą patį darau ir dviračių sporte. Įtakos atsirasti chaotiškumui, manau, turi pergalių alkis. Atsiranda asmenybių, kurių per žvaigždes mes nematome. O tos asmenybės vėliau tampa puikiais sportininkais ir treneriais. Federacijos tikslas ir yra sudaryti sąlygas ir galimybes tiems talentams užaugti ir subręsti.

Stengiamės, kad visiems būtų atviras dviračių trekas, kad jame vaikai galėtų treniruotis. Puiki dviračių treko bazė yra Panevėžyje, tačiau Klaipėdos dviračių trekas neturėtų būti toks, koks yra dabar. Reikėtų jį atgaivinti ir sutvarkyti. Labai norėtųsi kokį nors dviračių sporto įrenginį matyti ir Vilniuje.
Rygoje mačiau puikią BMX dviračių trasą, nekainuojančią šimtus milijonų litų. Panašią trasą, kuri būtų patraukli jaunimui, būtų galima nutiesti ir Vilniuje, Klaipėdoje ar Panevėžyje.

Premjeras Andrius Kubilius pažadėjo, kad trekininkės turės geras treniruočių patalpas Panevėžyje, ar reikalai juda į priekį?
Juda, tačiau ne taip greitai, kaip norėtųsi. Bet pabaiga turėtų būti gera, ir Premjero pažadai bus įgyvendinti. Tą problemą gerai žino ir Sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis, su kuriuo ne kartą buvome susitikę ir apie tai kalbėję.
 

Ar LDSF prezidentas irgi važinėja dviračiu?
Važinėja. Dviračių garaže yra. Vis nuvažiuoju pas G. Umarą ir pasitariu, pasikonsultuoju. Manau, kad kiekvienas mano amžiaus vyras turi palaikyti gerą fizinę formą, nes gyvenimas yra gražus ir tuo reikia džiaugtis.

Visą laiką mėgau dviračius, bet jaunystėje niekada nebuvau dviratininkas. Gimiau ir augau nedideliame miestelyje – Kuršėnuose, kur labai populiarus rankinis, jo pratybas lankiau ir aš. Dabar keli mano darbuotojai, žinodami, kad esu LDSF prezidentas, į darbą kartkartėmis irgi atvažiuoja dviračiu.

Jeigu pelkės negali užpildyti, tada per ją reikia bandyti tiesti tiltą. Mano tikslas per sunkmetį buvo išvesti Federaciją – nesužlugusią, nepraradusią sportininkų, trenerių ir autoriteto.
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas