Julius Bliūdžius (15min.lt) 2011 m. balandžio 23 d. 17:13 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dviratininkės olimpinės viltys - miglotos

Per plauką nuo Pekino žaidynių likusi V. Rimšaitė didelių vilčių nepuoselėja ir šiame olimpiniame cikle. Atrankos sistema lietuvei yra itin nepalanki

Vilma Rimšaitė daugiausia laiko praleidžia Prancūzijoje
Augusto Četkausko nuotr.
Vilma Rimšaitė daugiausia laiko praleidžia Prancūzijoje
Lietuvos mažųjų dviračių kroso (BMX) lyderei Vilmai Rimšaitei sezonas prasidėjo itin sėkmingai. 28 metų šiaulietė Pietų Afrikoje pirmą kartą pateko į pasaulio taurės varžybų finalą (6 vieta), o Europos čempionato pirmajame etape Belgijoje užėmė antrąją vietą, važiavo ir antrojo etapo finale.

Žemyno BMX dviratininkių reitinge V.Rimšaitė iš 12-osios vietos šoktelėjo į 8-ąją, o pasaulio reitinge pakilo į 20-ąją poziciją.

Tiesa, puikų sezono startą sudrumstė nesklandumai dėl treniruočių. Šį savaitgalį, balandžio 23-24 dienomis, sportininkė varžosi Prancūzijoje, kur vyksta Europos čempionato 3 ir 4 etapo lenktynės. Paryžiuje apsistojusi V.Rimšaitė šių varžybų išvakarėse 15min.lt pasakojo, kad Prancūzijos sostinėje niekaip negalėjo rasti sporto klubo, kuriame galėtų padirbėti su treniruokliais.

Daug metų būdama pirmajame pasaulio BMX dviratininkių dvidešimtuke, V.Rimšaitė dar nė karto nedalyvavo olimpinėse žaidynėse. Per plauką nuo Pekino olimpiados likusi sportininkė, didelių vilčių nepuoselėja ir šiame olimpiniame cikle. Atrankos sistema lietuvei yra itin nepalanki.

Ji veikia taip: iki 2012 m. pasaulio čempionato dvi geriausios kiekvienos šalies sportininkės renka taškus savo šaliai. Taip sudaromas šalių reitingas, pagal kurį į olimpines žaidynes pirmos keturios valstybės gali siųsti po dvi sportininkes, 5-8 vietą užėmusios šalys – po vieną. Dar 2-3 dviratininkės bus atrenkamos pagal pasaulio čempionato rezultatus, o vienai arba dviems sportininkėms atiteks vardiniai kvietimai. Kadangi Lietuvoje daugiau nėra pajėgių BMX dviratininkių, Lietuvai reitingo taškus renka vienintelė V.Rimšaitė, kai kitoms šalims – dvi sportininkės.

Vilma, pasidalink įspūdžiais apie sezono pradžią
.
Pirmasis Europos čempionato etapas Belgijoje buvo ypač sėkmingas, užėmiau antrą vietą. Seniai jau buvau ant podiumo. Esu viena iš šalies, viena treniruojuosi, kai daugelis šalių Europoje turi nacionalines rinktines, kur suburtos geriausios dviratininkės kartu treniruojasi ir dirba labai sistemingai. Taigi laimėti medalį buvo labai smagu. Europoje moterų BMX lygis yra labai aukštas, yra maždaug 16 panelių, kurios visos gali laimėti. Pavyzdžiui, prancūzė Audrey Le Corguille, kuri laimėjo pirmąjį etapą, antrajame net nepateko į finalą.

Iš Belgijos vykau į Pietų Afriką, kur vyko pirmasis pasaulio taurės etapas. Nors kvalifikacija buvo išties sunki, vėliau ir čia viskas klostėsi tiesiog puikiai. Pirmą kartą pasaulio taurės varžybose papuoliau į finalą, iki tol buvau važiavusi tik pusfinaliuose. Šįkart pusfinalio važiavime įvyko didelis griuvimas, bet tai nutiko man už nugaros, todėl nesakyčiau, kad man pasisekė ir kad šio griuvimo dėka patekau į finalą. Nuo pat varžybų pradžių buvau labai gerai ir kovingai nusiteikusi, buvo puiki savijauta, gal todėl viskas pavyko.

Pasaulio taurė formaliai yra antros pagal svarbą varžybos, tačiau neretai jos būna netgi aukštesnio lygio nei pasaulio čempionatas. Pasaulio taurės etapuose važiuoja ne tik elito, bet ir jaunių grupės dviratininkės. Jaunių grupėje yra labai pajėgių panelių, kurios taurės varžybas padaro labai stiprias. Pasaulio čempionatas ne visuomet būna toks stiprus. Be to, pasaulio taurės etapuose paprastai būna labai specifinės trasos, pasižyminčios dideliais kalnais.

Keliuose pasaulio taurės etapuose šiemet ketini dalyvauti?
Planuoju visuose penkiuose, žinoma, jei nebus traumu ir kitų netikėtumų. Pasaulio taurės varžybos duoda daug reitingo taškų, reikalingų kovojant dėl kelialapio į Londono olimpines žaidynes. Daugeliui šalių taškus renka dvi sportininkės, o aš esu viena, todėl kovoti dėl kelialapio man yra labai sunku. Galbūt net neįmanoma, bet bandyti vistiek reikia. Kvalifikacija tik dabar prasidėjo, ir kas iškovos kelialapius paaiškės tik 2012 metų gegužę. Aišku, svarbiausias šių metų startas – liepos 27-30 dienomis Kopenhagoje vyksiantis pasaulio čempionatas.

Kaip manai, kokios tokios sėkmingos sezono pradžios priežastys?
Iš dangaus sėkmė nenukrito. Manau, žiemos pasiruošimas sezonui buvo tikrai geras. Dirbau Prancūzijoje su asmeniniu treneriu, tai padėjo. Aišku, įtakos turi ir tai, kad sezonas tik prasidėjo, ir galbūt kai kurios varžovės dar nėra įsivažiavusios. Tuo tarpu aš esu pagavusi varžybų ritmą ir psichologiškai jaučiuosi stipresnė. BMX lenktynės yra sprinto lenktynės, kuriose labai svarbus startas, todėl psichologinė būsena mūsų sporte yra nepaprastai svarbi. Ko gero psichologinis pranašumas šiuo metu yra mano pusėje.  


Anksti gerą sportinę formą įgiję sportininkai dažnai nerimauja, kad atėjus svarbiausiems sezono startams ji gali nukristi...
Šiek tiek nerimauju, ypač dėl to, kad pastaruoju metu negalėjau pilnaverčiai treniruotis. Keista, bet Paryžiuje neįmanoma rasti sporto klubo, kuriame būtų galima įsigyti vienkartinį bilietą. Kiek aplankiau sporto klubų, nė viename nebuvo mokesčio už vieną apsilankymą, visur siūlydavo įsigyti tik mėnesinius abonementus. O kainos milžiniškos. Viename po 1,5 valandos derybų ir laukimo pagaliau sutiko padaryti man išimtį, kad galėčiau pirkti vienkartinį bilietą, tačiau nusprendė, kad tokio apsilankymo kaina – 30 eurų. Tai velniškai brangu, negaliu sau to leisti. Nežinau, ką daryti. Treniruojuosi trasoje su dviračiu ir viliuosi, kad kitą savaitę pavyks rasti sporto klubą.

Yra treniruočių planai, į kuriuos negaliu spjauti. Kažko nepadarai ir viskas išsibalansuoja. Kiekviena treniruotė papildo kitą. Galvoje stresas, o per varžybas tai labai atsiliepia. Pavyzdžiui, pritumpimai su štanga yra esminiai pratimai mūsų sporte. Negalėdama jų atlikti, negaliu palaikyti tos sprogstamosios energijos, jėgos.  Nežinau, kaip juos pakeisti kažkuo kitu. Jaučiu, kad forma blogėja.

Ar iškilo problemų ir treniruojantis trasoje?
Ne. Buvau nuvykusi pasitreniruoti ir į trasą netoli Paryžiaus, kur šį savaitgalį vyks Europso čempionato 3 ir 4 etapai. Tiesa, buvau šokiruota – trasa apleista, senovinė, apšiurusi, gumbuota, nelygi... Nelabai europinio tipo. Keista, kad joje vyks čempionato etapai. Netgi Šiaulių trasa žymiai geresnė.

Anksčiau nebuvo tekę joje važiuoti?
Prancūzijoje labai daug trasų, ir visas pravažiuoti užtrunka daug metų (šypsosi).

Ar šį sezoną BMX moterų elite atsirado naujų pavardžių, naujų varžovių?

Sunku pasakyti, dar tik sezono pradžia. Akivaizdu, kad prancūzės yra padariusios didelę pažangą. Bent jau 21-erių Manon Valentino, kuri kol kas, galima sakyti, laimi viską iš eilės. Ji važiuoja tiesiog neįtikėtinai, lenkdama daugkartines Europos ir pasaulio čempiones. Ji visada buvo stipri, bet niekad taip nedominavo. Jos draugas yra BMX'ininkas, kuris jai labai padeda. Manau, ji bet kokia kaina stengiasi laimėti, kad papultų į Londono olimpiadą, nes tarp pačių prancūzių yra milžiniška konkurencija. Vietos tik dvi, o pretendenčių nemažai. Jos labai varžosi tarpusavyje ir stengiasi demonstruoti aukštus rezultatus nuo pat reitinginių varžybų pradžios.

Atstovauji prancūzų „Pais de la Loire BMX“ klubui. Papasakok, kaip ten sekasi.
Tai klubas, įsikūręs netoli Nanto. Klube vien prancūzai, aš vienintelė užsienietė. Komandos lyderė yra Magalie Pottier. Klubinės varžybos vyksta kas antrą savaitgalį. Šiuo metu bendroje čempionato įskaitoje esu 8 vietoje. Klubas patenkintas, bet aš ne. Žinau, kad galiu būti penketuke. Laimėti čempionato ko gero neįmanoma, nes čia važiuoja ir ta pati M.Valentino, tačiau penketuke tikrai galiu būti.

Kada žadi būti Lietuvoje?

Galbūt po pusantro mėnesio. Kol būsiu Lietuvoje, kažkiek dalyvausiu ir varžybose, bet visuose Lietuvos ir Baltijos šalių čempionatų etapuose nespėsiu sudalyvauti, nes didžiąją laiko dalį dabar praleidžiu Prancūzijoje.

Nuskambėjus penkiakovininkės Donatos Rimšaitės atvejui, ypač aktualus tapo klausimas: kaip valstybė prisideda prie tavo sportinio gerbūvio?
Aš esu trečiame olimpinės rinktinės kandidatų sąraše, o tai reiškia, kad nieko negaunu. Kuklią stipendiją gaunu iš Šiaulių savivaldybės. Federacija apmokėjo kelionės ir dalyvavimo pasaulio taurės varžybose išlaidas. Už visa kita moka mano tėvai.

Ačiū Dievui, pernai laimėjau keletą komercinių varžybų, šiek tiek pinigėlių gavau ir šiemet užėmusi antrą vietą Europos čempionato pirmajame etape. Klubas nieko nemoka, bet sėkmingai pasirodžiusi gaunu piniginius prizus. Tiesa, jie labai kuklūs. Pavyzdžiui, už patekimą į Prancūzijos taurės varžybų finalą gaunu 105 eurus. Lyginant su kelionių – maitinimo, apgyvendinimo – išlaidomis, tai labai maži pinigai. Taip pat klubas davė dviratį. Ne naują, teko pačiai pasikeisti kai kurias detales. Su juo važiuoju ir Europos čempionato etapuose bei pasaulio taurėje, kur atstovauju Lietuvai. Lietuvoje dviračio niekas nenuperka, sako, pinigų nėra ir tiek.




Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas