Jolanta Mockevičienė | 2011 m. vasario 24 d. 16:42 |
![]() ![]() |
Nuo Libereco iki Trabzono
Lietuvos tautiname olimpiniame komitete ketvirtadienį per Vykdomojo komiteto posėdį aptartos šiandienos sporto aktualijos
![]() |
Posėdyje nemažai kalbėta apie neseniai Liberece (Čekija) vykusį X Europos jaunimo žiemos festivalį. Išsamesnę informaciją pateikė LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas.
„Žiemos sporto šakose ypatingų pasiekimų neturime, tačiau norime, kad mūsų jaunimas dalyvautų olimpiniuose festivaliuose. Pirmą sykį šių festivalių istorijoje jaunieji sportininkai gyveno studentų miestelyje įkurtame olimpiniame kaimelyje, kuris niekuo nenusileido olimpinių žaidynių kaimeliams“, – kalbėjo A. Poviliūnas.
LTOK vadovas gerai įvertino mūsų misijos (Vida Vencienė ir Lina Vaisetaitės) bei spaudos atstovo Broniaus Čekanausko darbą. Per iškilmingą
festivalio atidarymą stadiono tamsiame fone gražiai atrodė mūsų sportininkai, vilkintys šviesią ir ryškią „Audimo“ paradinę aprangą. Gražių žodžių skirta gerų fizinių duomenų slidininkei Ingridai Ardišauskaitei, kuri gali pelnyti kelialapį į Sočio olimpines žiemos žaidynes.
„Lietuvos sąlygomis – tai perliukas. Nedidelių perspektyvų turi kalnų slidininkai, kurie yra ryžtingai nusiteikę. Liberece mūsų jaunieji sportininkai pasiekė vidutiniškus rezultatus, bet kaip Lietuvai jie nėra blogi. Sportas nemėgsta pralaimėjusių, todėl mūsų jaunimas turi siekti ir priprasti prie pergalių“, – sakė A. Poviliūnas.
Apie Lietuvos jaunimo rinktinės pasirengimą dalyvauti XI Europos jaunimo vasaros olimpiniame festivalyje Trabzone kalbėjo LTOK olimpinių programų darbo grupės vadovas Algirdas Raslanas, o apie dalyvavimo išlaidas – Lietuvos olimpinio sporto centro sporto šakų kuratorius Einius Petkus.
Tačiau A. Raslanas savo pranešimą pradėjo ne nuo vasaros, o nuo žiemos ir akcentavo, kad jam įdomu, iš kur tie sportininkai yra. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad festivalyje Liberece tebuvo vos vienas Ignalinos sportininkas ir dvi visaginietės, nors šiuose miestuose yra pakankamai geras sąlygas treniruotis. „Nieko negalima pasakyti ir apie šių miestų trenerius. Investicijos ateina ir į Elektrėnus, tačiau nieko negirdėti apie jų dailiojo čiuožimo atstovus“, – sakė A. Raslanas.
Trabzone mūsų sportinės delegacijos vadovu, kaip ir per ankstesniuosius festivalius, bus LTOK generalinio direktoriaus pavaduotojas olimpinių programų klausimams Kazys Steponavičius. Mūsų šaliai atstovaus 16 merginų ir 31 vaikinas, o sportinę delegaciją iš viso sudarys 80 žmonių.
Turkijoje startuos mūsų dviratininkai, gimnastai, lengvaatlečiai, plaukikai, dziudo atstovai, tenisininkai ir vaikinų krepšinio komanda. Kaip teigė E. Petkus, šiam festivaliui bus panaudotos biudžeto (70 tūkst.) ir LTOK (461 tūkst.) lėšos.
Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komiteto generalinė sekretorė Janina Brundzienė kalbėjo apie Lietuvos kilnaus sportinio elgesio 2010 m. laureatus. Ji apgailestavo, kad tarp kandidatų į laureatus – daugiausiai vyresnio amžiaus žmonės, o jaunimo nėra.
Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis pabrėžė, kad dešimtkovininko Dariaus Draudvilos žygdarbis buvo mažai nušviestas spaudoje, kad Lozanoje per iškilmingą Garbingo žaidimo laureatų apdovanojimą nebuvo nė vieno Lietuvos spaudos atstovo.
LTOK generalinis sekretorius, LTOK pašalpų komisijos pirmininkas Vytautas Zubernis informavo, kad LTOK pašalpos (po 700 Lt) yra paskirtos buvusiam ilgamečiam Lietuvos lengvosios atletikos federacijos generaliniam direktoriui Eugenijui Burokui, buvusiam ilgamečiui Lietuvos olimpinės akademijos viceprezidentui Kęstui Miškiniui ir Lietuvos nusipelniusiam irklavimo treneriui Eugenijui Vaitkevičiui.
LTOK viceprezidentas Algirdas Raslanas kalbėjo apie tai, kad būtų apmokamas papildomas darbas (nuo 300 iki 700 Lt), kurį atlieka mūsų gydytojai, masažuotojai ir mokslininkai, dirbantys su sportininkais.
Buvo apsvarstytas Vilniaus lengvosios atletikos trenerių-mokytojų kreipimasis dėl Vingio stadiono. „Turi būti sukurta gerokai didesnė ir geresnė bazė, nei dabar esanti Vingyje. Vilniečiams – tai vienintelis miesto stadionas. Ir jeigu jo neteks lengvaatlečiai, nebus kur treniruotis. Mums reikalingos geros sąlygos ne vieniems ir ne porai metų. Sporto bazių niekada nebus perdaug“– kalbėjo E. Skrabulis.
LTOK prezidentas A. Poviliūnas pridūrė, kad į Vingio stadiono likimą buvo labai greitai sureaguota, tačiau, kol nebus alternatyvios bazės, apie kitą nėra ką ir kalbėti. „Žalgirio“ sporto draugijos prezidentas Vytas Nėnius pašmaikštavo, kad gal geriau palaukim pirmadienio, tada daug kas gali būti kitaip.
Kovo 24-25 d. Sočyje vyks Europos šalių olimpinių komitetų atstovų susitikimas su Rusijos vicepremjeru, Olimpinio komiteto prezidentu Aleksandru Žukovu. Tame susitikime mūsų šaliai atstovaus Lietuvos sporto federacijų sąjungos generalinis sekretorius Valentinas Paketūras ir olimpinė čempionė Vida Vencienė. Birželio mėnesį numatomas A. Žukovo vizitas į LTOK.
LTOK vykdomasis komitetas nutarė įtraukti į Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatų Londono olimpinėms žaidynėms sąrašą žirginio sporto atstovus Beną Gutkauską ir Aistį Vitkauską.
Kovo 15 d. LTOK numatytas vienos datos paminėjimas – liks 500 dienų iki Londono olimpinių žaidynių.
LTOK jau tapo tradicija po Vykdomojo komiteto posėdžio apdovanoti šalies sportui ir olimpiniam judėjimui nusipelniusius žmones, neseniai šventusius jubiliejinius gimtadienius. 60-mečio proga Olimpine žvaigžde LTOK prezidentas A.Poviliūnas apdovanojo irklavimo trenerį iš Prienų Petrą Albertavičių ir buvusį ilgametį Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės narį, Vilniaus „Žalgirio" stadiono direktorių Joną Grigą.
LTOK lėkštė 65-mečio proga įteikta Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės generaliniam sekretoriui Viačeslavui Kalininui. LTOK plaketėmis apdovanoti buvęs ilgametis Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės narys, Šiaulių lengvosios atletikos mokyklos treneris, olimpietis bei olimpiečių treneris Česlovas Kundrotas ir Lietuvos olimpinio sporto centro lengvosios atletikos treneris Jurdanas Radžius, neseniai pamimėję 50-mečius.