Marius Grinbergas | 2011 m. vasario 18 d. 09:12 | Siųsti nuorodą | Spausdinti | Komentarai |
Panevėžio arenoje - nenuspėjamos karatė kovos
Apie 400 šotokan karatė kovotojų sekmadienį žengs ant tatamio Panevėžio “Cido” arenoje, kur vyks Baltijos šalių klubų čempionatas.
“Arenoje įrengiame šešis tatamius. Viskas vyksta dinamiškai – 20 metų vystome šį judėjimą, visas mechanizmas jau suderintas”, - sakė Lietuvos šotokan karatė federacijos prezidentas Kazimieras Bartkevičius, paklaustas, kaip keli šimtai sportininkų spės per vieną dieną baigti varžybas.
Baltijos šalių čempionate rungsis 20 klubų auklėtiniai nuo 7 iki 18 metų amžiaus. Jie bus suskirstyti į grupes pamečiui.
“Anksčiau grupių buvo mažiau, bet kai į vieną susirikdavo po 40 kovotojų, nutarėme dalyvius skirstyti kas metus”, - paaiškino K.Bartkevičius.
Baltijos šalių klubų čempionatas sekmadienį prasidės 10 val. atrankos kovomis. Oficialus varžybų atidarymas ir finalai – 15 val. Sportininkai varžysis kata (kova su įsivaizduojamu priešininku) ir kumite (kova su varžovu) rungtyse.
Varžybos rengiamos Panevėžyje jau ne vienerius metus, nes, anot K.Bartkevičiaus, organizatoriams padeda miesto sporto skyrius, arenos šeimininkai suteikia karatistams nuolaidų.
Kurių šalių klubai dalyvaus varžybose?, - paklausėme K.Bartkevičiaus.
Iš viso užsiregistravo 20 klubų. Daugiau nei pusė – iš Lietuvos. Be to, atvyks Lenkijos, Latvijos ir Baltarusijos kovotojai.
Kvietimus išsiuntėme ir į daugiau šalių. Bet vakariečiai kažkodėl yra atsitvėrę nepasitikėjimo siena, vengia važiuoti į rytus, nes galvoja, kad čia gali būti prastos sąlygos.
Ar į varžybas susirenka daug pačių mažiausių, septynmečių karatistų?
Būtent jų kasmet vis daugiau. Karatė jaunėja ir vaikai labai aktyviai sportuoja.
Būna, kad meistriškumo egzaminą tuo pat metu laiko ir vaikas, ir tėvas. Paprasčiausiai, kas paragavo šio dalyko, mano, kad tai - gera auklėjamoji, drausminanti priemonė, todėl atveda į klubą ir savo atžalas, kad jie irgi praeitų šią mokyklą.
Gal lietuviai yra šių varžybų favoritai?
Labai sunku kažką nuspėti, nes būna, kad net Europos čempionatų medalininkai čia netampa prizininkais.
Šis turnyras skirtas ne masiškumui, o meistriškumui, todėl susirenka stipriausi dalyviai. Pavyzdžiui, rengiame panašų turnyrą Kaune. Tai ten dalyviai skirstomi ne tik pagal amžių, bet ir pagal diržo spalvą.
Tos varžybos pradedantiesiems, kad jie įsitrauktų į šotokan karatė judėjimą. Čia visi yra vienoje grupėje. Ir stipriausi dažniausiai patenka į Lietuvos rinktinę.
Kiek žiūrovų stebi į varžybas Panevėžyje?
Nemažai žiūrovų dažniausiai atvažiuoja kartu su klubais. Iš viso susirenka iki pusantro tūkstančio žmonių.