sostineskl.lt | 2019 m. lapkričio 11 d. 15:13 |
![]() ![]() |
Broliai lėktuve sėdi prie avarinio išėjimo
Sostinės krepšinio lygoje rungtyniaujantys broliai Lavrinovičiai: „Dar per mažai laiko praėjo, su chebra dar nebuvome išėję atsigerti sulčių.“
Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai šį sezoną yra ryškiausios Sostinės krepšinio lygos („GEALAN–SKL“) žvaigždės. Lapkričio pradžioje 40-metį paminėjęs brolių dvynių duetas šį sezoną gyvena maršrutu Vilnius–Londonas–Vilnius ir mėgaujasi kiekviena Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje praleidžiama akimirka.
Jų atstovaujamas Londono „City Royals“ (7/1) užtikrintai žygiuoja šalies pirmenybėse, o patys krepšininkai šiame klube fiksuoja solidžią statistiką. Grįžę į Lietuvą broliai skuba į „GEALAN–SKL“ A lygoje žaidžiančios „Sporto namų“ komandos (3/1) rungtynes. Darjušas šioje lygoje jau spėjo tapti spalio mėnesio naudingiausiu žaidėju.
„Svarbiausia dabar – susižaisti, išvengti traumų. O iki medaliuko reikia būtinai prieiti“, – SKL laidoje „Žvilgsnis iš arčiau“ sakė D. Lavrinovičius.
Garsiausiuose Europos klubuose žaidę ir ne vieną medalį su Lietuvos rinktine laimėję broliai laidoje dalinosi prisiminimais apie pirmuosius žingsnius krepšinyje, praėjusį sezoną ir tikslus SKL čempionate.
Šuo metu gyvenate ritmu Vilnius–Londonas–Vilnius. Kaip randate laiko šeimai, laisvalaikiui?
Darjušas: „Suderinom, kad laiko viskam užtektų po truputį. Mums labai palankus toks tvarkaraštis.“
Kšištofas: „Ryte – laikas sau, per pietus – vaikams, o vakare – žmonai (šypsosi, – aut. pastaba).“
O kaip sekasi su skrydžiais?
Darjušas: „Yra labai patogių ir daug skrydžių. Ir nebrangu (šypsosi). Aišku, iš Vilniaus ne visada užtenka bilietų, kadangi pilni lėktuvai. Mes niekada nežinome, kada galime iškristi iš rikiuotės, mums bilietą visada reikia pirkti likus 1–2 dienoms. Todėl kartais tenka nuvažiuoti iki Kauno ir skirsti iš jo arba grįžti į jį.“
Į lėktuvus lengvai telpat?
Darjušas: „Mes niekur lengvai netelpame.“
Kšištofas: „Bet komanda mums visada stengiasi nupirkti bilietus prie avarinio išėjimo, kur vietos yra daugiau. Jeigu ne, papuola geri žmonės, kurie pasikeičia bilietais arba stiuardesės pasodina į verslo klasę. Kol kas sekasi.“
Kaip jums kilo mintis dalyvauti SKL čempionate?
Darjušas: „Turime pažįstamų, kurie žaidžia toje lygoje ir mes tikrai dar norime palaikyti gerą sportinę formą. Kadangi vis dar žaidžiame profesionaliai, mums idealesnio varianto negalėjo pasitaikyti. Ačiū komandos vadovams, kad pakvietė mus į lygą. Visada atvažiuojame sužaisti, labai malonu. Aišku, dar nežaidėme su stipriausiais priešininkais, bet kiek žaidėme, tiek nugalėjome. Jaučiamės labai gerai.“
Kšištofas: „Ir mums didelė nauda, ir komandai bus nauda.“
Kokie įspūdžiai mėgėjų krepšinyje po pirmojo mėnesio?
Darjušas: „Kolektyvas – žiauriai geras. Mes daug žaidėjų pažįstame iš seniau – Aivarą Kiaušą, Rolandą Skaisgirį, trenerio asistentą Rolandą Matulį. Kitus žinome iš matymo, todėl mums nebuvo sunku pritapti.“
Kas yra komandos siela, kuri sukuria gerą atmosferą rūbinėje?
Kšištofas: „Visi pozityvūs, kol laimime, tol viskas gerai. Veidas pasimato po pralaimėtų rungtynių. Bet dar per mažai laiko praėjo, su „chebra“ dar nebuvome išėję atsigerti sulčių (šypsosi, – aut. pastaba).“


Kokie pagrindiniai skirtumai tarp profesionalaus ir mėgėjų krepšinio?
Kšištofas: „Turbūt didžiausias skirtumas tas, kad kai žaidi profesionaliai, tu kiekvieną dieną sportuoji, su komanda analizuoji priešininką, ruošiesi. O žaisdamas mėgėjiškai susirenki tik rungtynėms, kadangi žmonės turi darbus ir negali kiekvieną dieną sportuoti ir palaikyti formą. Keletą paprastų derinių žinai iš anksčiau, pasitari su „chebra“, kaip ginamės, kokius kelis derinius darome ir viskas.“
Darjušas: „Manau, kad geriausias susižaidimas ateis prieš atkrintamąsias varžybas, kada tikrai bus lemiamos kovos. Tokiame lygyje kaip SKL, manau, svarbiausia yra atkrintamosios. Dabar tu gali užimti bet kurią vietą, o prasidėjus atkrintamosioms būti optimalioje sportinėje formoje ir pasiekti rezultatą. Aišku, manau, lygoje daug žaidėjų neapsieis be traumų. Norėdamas jų išvengti, kūną tu visada turi laikyti tonuse.“
Esate neatskiriamas tandemas. Jau kelis metus žaidžiate toje pačioje komandoje. Jau net nesvarstote galimybės žaisti atskirai?
Kšištofas: „Mums labai malonu pažaisti kartu. Pavyzdžiui, eini mieste vienas, tai nelabai kas prašo nusifotografuoti. Kai einame dviese, visi nori nusifotografuoti (šypsosi). Žmonės jau pripratę mus abu matyti, turime bendrą tikslą „LavTwins“ projekte. Todėl mums būtinai reikia būti dviems.“
Krepšinį pradėjote lankyti ganėtinai vėlai. Ką veikėte iki tol?
Darjušas: „Karatė lankėme. Mūsų tikslas nebuvo tapti kovinio sporto atstovais. Visą laiką eidavome sportuoti ten, kur eidavo mūsų kiemo draugai. Tai būdavo baseinas, lengvoji atletika, karatė. Kieme žaisdavome tinklinį, futbolo, ledo ritulį. Mes praktiškai su sportu buvome visą gyvenimą dar iki krepšinio. Visada norėjome nugalėti ir galbūt krepšinis tapo postūmiu kažką pasiekti.
Kšištofas: „Atsimenu kaip dabar. Mums buvo 13 ir tėvai sakė, kad su tokiu ūgiu reiktų eiti į krepšinį. Mama atėjo su laikraščiu ir parodė skelbimą, kad Šarūno Marčiulionio krepšinio akademija ieško tam tikro ūgio vaikų. Mums dar trūko kažkiek tų centimetrų. Atėjome, bijome, kad dar nepapulsime, bet treneris Vytautas Poteliūnas pamatė ir sušuko „Ateikit čia!“
Darjušas: „Dar buvome su tokiais laukiniais „kedais“, salėje buvo slidu kaip ant pačiūžų.“
Kšištofas: „Chebra juokėsi – jie jau mokėjo driblinguoti, mesti, o mes... Mes dar net taisyklingo dvižingsnio nemokėjome padaryti.“
Kaip suprantu, komandinis sportas jus sužavėjo labiau nei individualus?
Kšištofas: „Kai buvome vaikai, nelabai kalbėjome lietuviškai. Po to jau pradėjome laisviau kalbėti, pasijautėme savo rogėse ir mums tai buvo postūmis į priekį. Tada maloniau eidavome į treniruotes ir pan. Abejoju, ar individualiose sporto šakose mes būtume kažką pasiekę.“
Darjušas: „Mes buvome fiziškai silpni ir mums trūkdavo ištvermės. Aišku, mes sportuodavome, bet nebūdavome tokie užsispyrėliai, kad turime būtinai kažką laimėti.“
Pirmieji metai krepšinio treniruotėse tokie ir buvo – mokėtės to, ką kiti jau seniausiai darė?
Darjušas: „Be abejo. Treneris mums imdavo į rungtynes, veždavo, būdavome su komanda, bet laiko žaisti negaudavome. Turbūt matė perspektyvą – ūgis ir duomenys buvo, reikėjo tik gerai padirbėti su mumis. Netrukus pradėjome gana greitai tobulėti, gaudytis krepšinyje.
Kaip prasidėjo jūsų profesionalų karjera?
Darjušas: „Čia vėl reikia paminėti mūsų pirmąjį trenerį V. Poteliūną. Jis dirbo besikuriančiame „Savy“ klube. Komanda rungėsi tuometinėje Lietuvos krepšinio A lygoje (LKAL), dabar ji vadinasi Nacionalinė krepšinio lyga (NKL). Kai komanda pateko į Lietuvos krepšinio lygą (LKL), ji iš Vilniaus persikėlė į Alytų. Atėjo rėmėjas „Alita“, treneris mus prigriebė su savimi, pasirašėme kontraktą ir pan. Išvažiavome 15 metų, 16 jau buvome pagrindinėje sudėtyje, bet dar nelabai žaisdavome. Nuo 17 pradėjome rimčiau padėti komandai.“
Ar esate kada nors rungtynių metu pasikeitę marškinėliais, jeigu kažkuris iš jūsų pasijuto blogai?
Kšištofas: „Ne, tikrai taip nebuvo, bet gal dar bus (juokiasi).“
Kokie tikslai mėgėjų krepšinyje?
Darjušas: „Svarbiausia dabar – susižaisti, išvengti traumų. O iki medaliuko reikia būtinai prieiti.“
Kšištofas: „Mes visada galvojame, kad jeigu įdedi daug darbo, gerai būtų, kad tą darbą kažkas įprasmintų, primintų. Būna labai skaudu, kai visą sezoną dirbi, atiduoti labai daug jėgų, o nieko nepasieki. Mums taip pasisekė, kad praktiškai kiekvieną sezoną kažką laimėjome. Praeitas sezonas buvo vienintelis, kai mes su Prienais nelaimėjome nieko.“
Darjušas: „Asmeniškai buvo sunku. Po kiekvieno pralaimėjimo buvo daug bemiegių naktų ir analizavimo. Bet man taip pasirodė, kad praėjusiais metais dėl tų pralaimėjimų mažai kas išgyveno. Nebent vienintelis treneris Virginijus Šeškus vaistus nuo nervų gėrė. Kitose komandose matosi, kad žaidėjai širdyje yra čempionai ir jiems sunku ištverti pralaimėjimus. Praeitais metais buvo kažkoks disbalansas. Pradžioje buvo keista, bet po to pripratome ir pagal tą srovę plaukėme.“
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.