ELTA | 2019 m. spalio 28 d. 21:21 |
![]() ![]() |
Rusijos pasą šokėja iškeitė į Lietuvos piletybę
Šokėja V.Golodneva-Lacitienė: „Džiaugiuosi tapusi Lietuvos piliete, nes čia pastaruosius metus praleidžiu daugiausiai laiko, Vilnius yra mano namai.“
![]() |
Netrukus dėl vietos ant apdovanojimų pakylos pasaulio klasikinių sportinių šokių čempionate Vilniuje su partneriu Vaidotu Lacičiu varžysis Rusijoje gimusi ir augusi šokėja Veronika Golodneva. Nors pora kartu šoka jau 12 metų, Lietuvos vardą garsinančiai V. Golodnevai pasirodymas šiose varžybose bus ypatingas. Moteriai prieš keletą savaičių buvo suteikta Lietuvos pilietybė, tad ji pirmą kartą Lietuvoje varžysis kaip mūsų šalies pilietė.
„Labai malonu, kad galutinis sprendimas apie pilietybės suteikimą buvo priimtas po pokalbio su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda. Turėjau unikalią galimybę apsilankyti Prezidentūroje ir trumpai pabendrauti su šalies vadovu. Buvo labai malonu, šventiška, jaučiausi ypatinga. Manau, kad kitose šalyse toks reiškinys gana retas, todėl dėl tokio man parodyto dėmesio buvau maloniai nustebusi ne tik pati, bet ir mano draugai, kitų šalių piliečiai“, - pasakoja V. Golodneva-Lacitienė.
Lietuvos vardą visame pasaulyje su šokių partnerių ir sutuoktiniu V. Lacičiu garsinančiai moteriai Lietuvos pilietybė buvo suteikta natūralizacijos tvarka ir santuokos pagrindu. V. Golodneva-Lacitienė Lietuvoje gyvena ilgiau nei dešimtmetį, o su šokių partneriu šiemet minėjo jau penktas vestuvių metines. Tapdama Lietuvos piliete V. Golodneva-Lacitienė turėjo atsisakyti Rusijos pilietybės.
„Esame šokėjai, todėl labai daug keliaujame. Jei būtų galimybė, mielai turėčiau dvi pilietybes, kurios palengvintų keliones, tačiau įstatymus reikia gerbti. Džiaugiuosi tapusi Lietuvos piliete, nes čia pastaruosius metus praleidžiu daugiausiai laiko, Vilnius yra mano namai. Tiesą sakant, net Rusijoje gyvenantys mano tėvai dažniau atvažiuoja manęs aplankyti į Lietuvą nei aš nuvažiuoju pas juos į gimtinę“, - sakė puikiai į Lietuvos gyvenimą įsiliejusi ir lietuvių kalbą išmokusi V. Golodneva-Lacitienė.
V.Lacitis bei V.Golodneva-Lacitienė yra pasaulyje geriausių klasikinių sportinių šokių šokėjų porų penketuke, o netrukus, lapkričio 30 dieną, dėl geriausiųjų vardo jie varžysis pasaulio klasikinių sportinių šokių čempionate Vilniaus „Siemens“ arenoje. Trumpame interviu šokėjų pora atskleidė, ko tikisi iš šio starto ir kokios baimės juos kausto.
Klasikinių sportinių šokių šokėjai varžybose šoka 5 šokius. Kuris šokis jūsų mėgstamiausias ir sėkmingiausias?
Vaidotas ir Veronika: Dabar, matyt, tai yra tango.
Skaniausia patirta pergalė ir skaudžiausias nusivylimas?
Veronika: Skaudžiausias nusivylimas man turbūt buvo varžybose Štutgarte, kai pirmą kartą patekome į finalą. Skamba kvailai, tačiau tuomet jautėme, kad nepaisant rezultato, nesušokome gerai, susipykome. Buvo skaudu, kad didelis pasiekimas, tačiau mumyse verda neigiamos emocijos, kurios neleidžia džiaugtis. O skaniausia pergalė turbūt taip pat buvo Štutgarte, kai pirmą kartą patekome į varžybų pusfinalį. Mes to labai siekėme, tačiau tuo metu šis tikslas atrodė nelabai realus.
Vaidotas: Tuomet galvojau, kad jau galiu mesti šokius.
Nuo 2012 metais Štutgarte vykusių varžybų praėjo daug laiko, per kurį patekote tarp šokėjų elito. Kokį tikslą sau keliate pasaulio čempionate?
Vaidotas: Veronika mane išmokė garsiai apie tai nekalbėti.
Veronika: Mano mama sakydavo: „Nesakyk Dievui savo planų“.
Ko artėjant svarbiam startui labiausiai bijo šokėjai? Ko bijote jūs?
Vaidotas: Sušokti blogai.
Veronika: Anksčiau labai bijodavau, kad kaklą sutrauks mėšlungis. Paskutiniu metu baimių nebeliko. Gal tik vienos figūros, kurią dar visai neseniai šokome. Ją net naktimis sapnuodavau, bet dabar ją išėmėme iš pasirodymo.
Dažnai žmonės šokį vertina labiau kaip meną nei kaip sportą. Kiek juose meno ir kiek sporto?
Vaidotas: Anksčiau buvo daugiau meno, mažiau sporto. Dabar menas ir sportas yra neatsiejami. Negali gerai šokti didžiuliu greičiu ir plačiomis amplitudėmis 2 minutes, jei nesi fiziškai stiprus. Bet šokis yra menas, todėl stengiamės būdami sportininkais žiūrovams parodyti meną.
Veronika: Mūsų pasiruošimas varžyboms neapsiriboja tik treniruotėmis, kur gludiname šokio žingsnelius. Darome ir fizinius pratimus. Be fizinio pasirengimo negalėsi parodyti meno. Kad šoktum taip, jog atrodyti, kad plauki, reikia labai daug ne tik meistriškumo, bet ir fizinių jėgų.
Jūsų programa, kurią matysime pasaulio čempionate Vilniuje jau, matyt, sudėliota. Ar ją keitėte?
Veronika: Iš pagrindų programos nekeitėme, tačiau bus naujų dalykų, naujų figūrų. Kaip tik neseniai savo šokius pakoregavome ir šiuo metu stipriai treniruojamės.
Kokį vaidmenį siekiant aukščiausių rezultatų vaidina išvaizda? Ar ji svarbi?
Vaidotas: Šokėjams išvaizda labai svarbi. Kas ką besakytų, tai tikrai yra dalis sėkmės.
Veronika: Tai viena priežasčių, kodėl pirmaujančios poros nuolat keičia savo drabužius. Jei žemesnio lygio šokėjos visus metus šoka su 1-2 suknelėmis, tai aš su ta pačia suknele retai kada šoku daugiau nei dvejose varžybose. Čempionatui Lietuvoje taip pat ruošiame naują rinkinuką.
Kas rūpinasi jūsų išvaizda, stiliumi?
Veronika: Bendrą stilių paprastai formuojame kartu su trenere ir dizainere, o prieš varžybas padeda įvairios grožio studijos, kuriose dirbantys meistrai padaro ir makiažą, ir šukuoseną. Retai, bet būna, kad varžybose užsienyje jų nėra, tada tenka pačiai. Man tai didelė problema. Pasidaryti makiažą paprasta, tačiau nemoku daryti sau šukuosenos. Man tai kainuoja daug jėgų ir nervų. Tiesą sakant, ne tik man, bet ir Vaidui.
Vaidotas: Vyrui paprasčiau. Nuolat kartoju, kad jei būčiau mergina, nešokčiau. Būti mergina šokiuose dabar taip sunku. Jei anksčiau vyras buvo variklis, arklys, kuris neša savo gražuolę, tai dabar moteriai neužtenka būti tik gražiai. Moteriai keliami labai dideli reikalavimai, ji turi atlikti daug funkcijų. Plius dar tos suknios... Išprotėčiau. Gerą fraką pasiūti taip pat nėra lengva. Visame pasaulyje gerų meistrų yra vienetai. Bet pasiuva ir turi, nereikia keisti kas kelias varžybas.
Gerai sutariate su pirmoje reitingų lentelės vietoje esančia Evaldo Sodeikos ir Ievos Žukauskaitės-Sodeikienės pora. Ar draugystei netrukdo konkurencija?
Vaidotas: Aikštelėje esame konkurentai ir ten tikrai kiekvienas norime būti geriausiu. Už aikštelės ribų esame draugai. Porą metų buvo taip, kad keitėmės Lietuvos čempionų titulais, tad žinome, ką reiškia būti priekyje jų. Manau, kad mes vieni kitiems duodame papildomos motyvacijos. Manau, kad aš niekada nebūčiau tiek pasiekęs, jei ne Veronika ir ne Evaldo bei Ievos pora.
Pasaulio klasikinių sportinių šokių čempionatas lapkričio 30 dieną vyks Vilniaus „Siemens“ arenoje.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.