Paulius Matulevičius 2019 m. spalio 28 d. 09:28 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Studentų lyga vėl žada daug intrigos

Lietuvos studentų krepšinio lygos prezidentas Rimantas Cibauskas: apie naująjį LSKL sezoną, dėmesį 3x3 krepšiniui, aukštąjį mokslą ir pergales.

R.Cibauskas.
LSKL nuotr.
R.Cibauskas.
Spalio 28 dieną (pirmadienį) ketveriomis rungtynėmis prasideda XXII Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionatas. 2019-2020 metų sezoną LSKL čempionate kausis 10 ekipų, suskirstytų po 5 komandas į Rytų ir Vakarų divizionus.
 
 
Kaune, KTU sporto salėje (Radvilėnų pl. 19, Kaunas), nuo 18.30 val. į Vakarų diviziono dvikovą kils Kauno technologijos universiteto (KTU) ir Lietuvos sporto universiteto antroji (LSU-2) komanda;
 
Nuo 19 val. Kauno klegijos sporto salėje (Pramonės pr. 22, Kaunas) Vakarų diviziono rungtynėse susitiks Kauno kolegijos (KK) ir Klaipėdos universiteto (KU) komandos.
 
Rytų divizione 18.40 val. VGTU sporto salėje (Saulėtekio g. 28, Vilnius) Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ekipa priims Vilniaus kolegijos (VK) studentus ir 19.15 val. VU sporto salėje (Saulėtekio g. 2, Vilnius) kausis Vilniaus universitetas (VU) ir svečiai iš Klaipėdos - LCC tarptautinis universitetas (LCC).
 
Visos 2019-2020 metų sezono rungtynės, kaip jau įprasta LSKL čempionate, vyks pirmadieniais.
 
Naujojo LSKL sezono išvakarėse apie pirenybių sisetmą, naujoves ir artimiausius planus kalbamės su LSKL prezidentu klaipėdiečiu Rimantu Cibausku.
 
Rimantai, plačiau pristatykite artėjantį XXII LSKL čempionatą ir jame dalyvausiančias komandas?
Iš viso varžysis 10 vaikinų ekipų. Jos, kaip ir pernai, bus suskirstytos į du divizionus - Rytų ir Vakarų.
 
Vakarų divizione rungtyniaus keturios Kauno komandos - Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno technologijos universitetas, antroji Lietuvos sporto universiteto komanda ir Kauno kolegija bei viena pajūrio ekipa - Klaipėdos universitetas.
 
Rytų divizione varžysis trys Vilniaus komandos - Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Vilniaus universitetas, Vilniaus kolegija ir po vieną Kauno ir Klaipėdos komandą - Lietuvos sporto universitetas ir LCC tarptautinis universitetas.
 
Šįkart padarėme išimtį - leidome Lietuvos sporto universitetui užregistruoti dvi komandas su sąlyga, kad šios komandos kovos skirtinguose divizionuose. Nebus jokių galimų spekuliacijų ar susitarimų, kurie lemtų kitų komandų rezultatus.
 
Mes skatiname LSU ekipos pavyzdžiu pasekti ir kitus universitetus. Norime, kad studentų krepšinis būtų masiškesnis.
 
Praėjo ta didžioji Lietuvos švietimo ir mokslo reformos banga, kai kurie universitetai susijungė.
 
Studentų sumažėjo, tad kai kurie universitetai taupė sporto - krepšinio - sąskaita. Dabar jau lyg viskas normalizavosi.
 
Kai kurie universitetai abejojo, ar dalyvaus, man pačiam teko važiuoti po universitetus, pakalbėti su rektoriais. Pokalbiai buvo produktyvūs. Mato, kad yra daromas didžiulis darbas, ir sutiko dalyvauti LSKL čempionate.
 
Mykolo Romerio universitetas (MRU) anksčiau buvo lygos pasididžiavimas, tapęs ir Lietuvos, ir Europos studentų čempionu. Tikimės, kad jie kitais metais vėl grįš į mūsų lygą. Buvo norima juos sujungti su Vilniaus Gedimino technikos universitetu, tačiau dabar lyg ir tą jungtį nori atidėti keleriems metams. Taigi, šiemet MRU nebespėjo įsilieti į LSKL, tačiau kitąmet gali būti, kad jų krepšinio komandą vėl išvysime mūsų lygoje. Tikimės, kad suburs išties konkurencingą komandą. Norėtųsi, kad kitąmet grįžtų ir Šiaulių universiteto ekipa.
 
Kalbant apie 2019-2020 metų čempionatą, kokia sistema vyks varžybos?
Komandos savo divizionuose varžysis dviem ratais (namuose ir išvykose). Antrajame etape kovas tęs po keturias geriausias kiekvieno diviziono komandas ir jau čia susikirs skirtingų divizionų komandų keliai: pirmąją vietą užėmusi komanda kausis su kito diviziono komandos ketvirtoje vietoje likusia komanda, antrosios vietos laimėtojai - su trečia komanda.
 
Bus žaidžiamos dvejos rungtynės: pirmosios vyks aukštesnę vietą pogrupyje užėmusios komandos aikštėje, antrosios - išvykoje. Bus sumuojamas bendras dviejų rungtynių rezultatas.
 
Komandos, iškovojusios pergales, pateks į keturių komandų finalinį turnyrą ir kovos dėl LSKL didžiosios taurės.
 
Komandos, I etape užėmusios 9-10 vietas ir II etape, užėmusios 5-8 vietas, rungtyniaus dėl LSKL mažosios taurės.
 
Praėjusių metų patirtis parodė, kad tokia sistema tik dar labiau padidina konkurencingumą ir intrigą. Praėjusį sezoną iki pat paskutinio turo nebuvo aišku, kurios ekipos pateks į atkrintamąsias varžybas. Abejose divizionuose net teko skaičiuoti bendrų susitikimų santykį.
 
Jei prieš kelerius metus buvo galima iš anksto nuspėti, kuri ekipa nugalės, tai paskutiniais metais dvikovos būna nenuspėjamos ir permainingos. Nuo to žiūrovams tik įdomiau. Juk sporto misija - sužadinti žiūrovų emocijas.
 
Kokie LSKL planai dėl dailiosios lyties atstovių čempionato ir 3 prieš 3 krepšinio?
Organizuosime ir LSKL merginų čempionatą. Buvau susitikęs su Lietuvos moterų krepšinio lygos direktoriumi Giedriumi Gustu. Aptarėme planus ir apsikeitėme mintimis, kaip paskatinti universitetus išsaugoti merginų studenčių komandas. Su merginomis yra tokia situacija: iki 18 metų jos stengiasi, žaidžia, tobulėja, tačiau vėliau jos tarsi ir dingsta, neranda savo karjeros galimybių... Taigi, dėsime pastangas, kad perspektyviausios krepšininkės stotų į universitetus ir tęstų krepšinio karjeras. Stengsimės, kad nesubirtų jų bendruomenė.
 
LSKL planuose yra aktyviau vystyti ne tik klasikinį - 5 prieš 5, bet ir 3 prieš 3 krepšinį. Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionatas turėtų susidėti iš dviejų dalių - klasikinį krepšinį mąstome baigti kovo mėnesį, o vėliau padaryti maždaug mėnesio pertrauką ir pradėti organizuoti tris krepšinio 3 prieš 3 turus. Šie turai galėtų vykti Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje. Galėtų dalyvauti ir daugiau komandų. Mano vizijose yra tai, kad vienas universitetas galėtų deleguoti net po 3-4 komandas. Per tuos tris turus išsirinktume pajėgiausią komandą, kuri galėtų atstovauti Lietuvai pasaulio ir Europos 3 prieš 3 studentų krepšinio čempionatuose.
 
LSKL jau antri metai organizuojame 3 prieš 3 turnyrus, tačiau dar nesame taip plačiai išvystę. Planuose yra ties šiuo klausimu padirbėti šiek tiek daugiau. Tam impulsą duoda ir tai, kad 3 prieš 3 krepšinis tampa olimpine sporto šaka.
 
LSKL misija yra plati, svarbu ne tik pergalės, bet ir jauno žmogaus tobulėjimas visomis prasmėmis.
 
LSKL tikslai - sudaryti kuo geresnes sąlygas jauniems žmonėms mokytis ir sportuoti bei per krepšinį į universitetus pritraukti užsienyje gyvenančius jaunus žmones. Krepšinis universitetams - savotiška rinkodaros priemonė. Juk šioje srityje esame pavyzdys daugeliui pasaulio šalių.

 
LSKL yra svarbi Lietuvos krepšinio piramidės dalis. Kaip pavyksta bendradarbiauti?
Mes glaudžiai bendradarbiaujame su kitomis lygomis - įtraukėme ir moksleivius, ir į Lietuvą studijuoti atvykusius užsienio šalių atstovus. Juk LSKL rungtyniauja tiek Lietuvos krepšinio lygos (LKL), tiek Nacionalinės krepšinio lygos (NKL), tiek Regionų krepšinio lygos (RKL), tiek Moksleivių krepšinio lygos (MKL) žaidėjai. Reikia pripažinti, kad LSKL sudarytomis sąlygomis skatina jaunus žmones rinktis mokslus ir žaisti krepšinį Lietuvoje. Juk Lietuvoje - aukštas krepšinio lygis, be to, LSKL kreipia didžiulį dėmesį ir į mokslus - gabiausi studentai kasmet apdovanojami tūkstantinėmis stipendijomis, tokiu būdu stabdydami talentingų žaidėjų emigraciją.
 
Stipendijas gabiausiems studentams skiriame nuo 2008-2009 metų LSKL sezono.
 
Per semestrą LSKL stipendijas gauna du studentai - geriausiai besimokantis LSKL vaikinas ir mergina. Per tą laikotarpį stipendijas gavo dešimtys studentų.
 
Mes nuolat kartojame, kad mokslai yra vertybė, kurią reikia išnaudoti. Taip pat džiugu, jog universitetai yra suinteresuoti turėti kuo geresnes krepšinio komandas, todėl geriems žaidėjams patys stengiasi sudaryti sąlygas sportuoti. Krepšininkams mažinamas mokestis už mokslą arba visai nereikia mokėti, suteikiama kitų lengvatų. Būtent per krepšinį mes pristabdėme ir jaunų sportininkų emigraciją. Lietuvoje krepšininkai studijuoja universitetuose, tai leidžia jiems likti mūsų šalyje, čia tęsti karjerą ir, žinoma, sėkmingai ginti universitetų garbę.

Pasigirsta minčių, kad neva Lietuvoje aukštojo mokslo lygis nėra jau toks geras. Ką jūs galite argumentuoti į tokias kalbas?
Tai klaidingos kalbos, tiesiog iš piršto laužti mitai. Pažvelkite į pasaulio universitetų reitingus ir patys įsitikinsite, kad mūsų aukštasis mokslas yra aukšto lygio ir vertinamas užsienio šalių specialistų.
 
Pavyzdžiui, Vilniaus universitetas reitinguose patenka tarp 500 geriausiųjų universitetų visame pasaulyje. Vilniaus Gedimino technikos, Kauno technologijos ir Vytauto Didžiojo universitetai patenka tarp 700-800 geriausiųjų. Kai kurios studijų programos patenka tarp 200 geriausių pasaulyje (vertinta daugiau kaip 4200 universitetų).
 
Prieš porą metų analizavau pasaulio ekonomikos forumo įvertinimą, tai itin gerai buvo įvertintas aukštasis išsilavinimas ir profesinis mokymas. Tai daug ką pasako. Turėtume tuo didžiuotis ir vertinti, o ne tik kritikuoti, kaip tapo įprasta Lietuvoje. Tai liudija ir užsienio kompanijos, kuriančios darbo vietas Lietuvoje. Juk čia kasmet dygsta vis nauji ofisai, keliasi įvairios užsienio kompanijos. Manyčiau, tai yra ir dėl to, kad mūsų šalyje - daug gerų specialistų, jaunų, motyvuotų ir išsilavinusių žmonių. Ir aš džiaugiuosi, kad didžioji dalis yra mūsų lygoje - jie sportuoja, mokosi, tobulėja. Kaip jau minėjau, mes prieš daugiau nei dešimt metų juos paskatinome studijuoti, įsteigėme stipendijas.
 
Skatiname ir toliau baigti būtent lietuviškus universitetus, o ne emigruoti į kitas šalis. Būtent per mokslo prizmę sustabdėme krepšininkų emigraciją. Džiugu, kad jie nesustoja ties bakalauru, vis dažniau baigia ir magistro studijas.
 
Yra konkrečių pavyzdžių, kai jie, baigę krepšinio karjeras, sukauptas žinias realizuoja ir gyvenime - įkuria verslus, pasiekia aukštumų tarptautinėse kompanijose. Džiaugiamės, kad ir gyvenime suranda savo sėkmės kelią.
 
Apskritai daugelis krepšininkų studijuoja ir vertina aukštąjį mokslą, ko galbūt negalima pasakyti apie kitas sporto šakas. Tai taip pat yra didelis mūsų įdirbis. Jei pažiūrėtume į praeitį, kai 2003 metais mes iš Klaipėdos išlydėjome Lietuvos rinktinę, kuri Švedijoje tapo Europos čempione, tuomet rinktinėje tebuvo tik vienas Lietuvos universitete bestudijuojantis krepšininkas ir tik keli, kurie mokėsi Amerikoje, o didžioji dalis niekur nesimokė.
 
Šių metų Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje, kuri varžėsi pasaulio krepšinio čempionate, net ir tarp buvusių 18 kandidatų, beveik visi, išskyrus, atrodo, vos du, buvo ne Lietuvos universiteto studentai. Tai taip pat daug ką pasako.
 
Pavyko įrodyti, kad Lietuvoje studijuoti ir siekti sportinių rezultatų yra sudaromos itin geros sąlygos. Įteigdami LSKL stipendijas, ir turėjome tikslą į aukštąjį mokslą pritraukti jauną 18-19 metų sportuojantį žmogų. Juk dažnai tokio amžiaus jaunimas mąsto taip: ai, dabar sportuosiu, atsiduosiu sportinei karjerai, o mokslai universitete palauks. Mums pavyko įtikinti ir sudaryti sąlygas, kad galima paraleliai siekti aukštumų tiek moksle, tiek sporte.
 
LSKL prezidento pareigas einate nuo 2006 metų. Per tą laikotarpį pasiekta išties įspūdingų pergalių. Prisiminkite svarbiausias.
2007 metais Lietuvos studentų rinktinė Tailande tapo universiados čempione, tą patį pavyko pakartoti ir 2017 metais Taivane. 2011 metais Kinijoje iškovoti bronzos medaliai.
 
VDU komanda daugybę kartu triumfavo Europos universitetų krepšinio čempionatuose, taip pat džiaugėsi ir Europos universitetų sporto žaidynių nugalėtojos titulais. 2014 metais šį titulą iškovojo ir MRU ekipa. LSKL ekipos nuolat skina pergales tarptautiniuose turnyruose Italijoje, Izraelyje, Kinijoje ir kitose šalyse.
 
Lietuvos sporto universiteto merginos sugebėjo tapti Europos universitetų žaidynių 3x3 krepšinio turnyro nugalėtojomis, taip pat ir FISU pasaulio universitetų trijulių (3×3) merginų krepšinio čempionėmis. VDU studentai - Europos universitetų trijulių krepšinio čempionai.
 
LSKL ekipos lygiu nenusileidžia geriausioms NCAA komandoms. LSKL apskritai yra viena pajėgiausių pasaulyje, nors kartais to nevertiname, kadangi jau esame pripratę prie pergalių. Kai kuriems atrodo, kad tos pergalės ateina savaime, tačiau dėl to reikia nuolat dirbti ir vis judėti į priekį. Net priešingai - apginti čempionų titulus yra sudėtingiau, nei iškovoti pirmą kartą.
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas