LTeam.lt | 2019 m. rugsėjo 30 d. 15:25 |
![]() ![]() |
H.Žustautas: „Moksliukai yra gerai“
Pasaulio čempionas Henrikas Žustautas yra lankęs dizaino būrelį, futbolą, žaidė šachmatais, krepšinį. O nuo kanojos jo neatbaigė net dažnos maudynės.
![]() |
Pirmadienį (09.30) visoje Lietuvoje prasidėjo pradinukų fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną propaguojantis projektas „Olimpinis mėnuo“. Keturias artimiausias savaites mažieji moksleiviai bus skatinami daugiau judėti, sveikiau maitintis, patirti kitokį lavinimą bei mažinti laiką, praleidžiamą prie išmaniųjų prietaisų monitorių.
850 – tiek klasių užsiregistravo į „Olimpinį mėnesį“. Tai yra 30 procentų daugiau nei prieš metus, kuomet projektas vadinosi „Olimpine savaite“. Projekte dalyvaus klasės iš 165 skirtingų miestų ir miestelių.
Pirmąją „Olimpinio mėnesio“ savaitę pradinių klasių pedagogai akcentuos fizinį aktyvumą, antrąją – sveiką mitybą, trečiąją – vaikų gerovę, o paskutinę, ketvirtąją, bandys atitraukti vaikus nuo telefonų, planšečių ir kompiuterių monitorių.
Projekto metu pradinukus savo vizitais nustebins bent keli Tokijo olimpinėms žaidynėms besiruošiantys Lietuvos sportininkai. Vienas jų – kanojininkas, pasaulio čempionas Henrikas Žustautas. LTeam komandos narys papasakojo apie vaikystėje išbandytas sporto šakas, santykį su tėčio palnšete bei dvigubą mėsainį prieš startą.
Ar tiesa, kad kanoją irkluojate nuo pirmos klasės ir tik todėl esate čempionas?
Ne. Pradėjau irkluoti tik septintoje klasėje. Mano sporto šaka yra tokia, kurią dažniausiai pradedame sportuoti vėliau. Išbandome krepšinį, futbolą, gimnastiką, šachmatus, plaukimą, karate ir tik tada atrandame kanoją (juokiasi). Bet kas žino, jei būčiau pradėjęs irkluoti kanoją pirmoje klasėje, gal jau bučiau septynis kartus pasaulio čempionas?!
Kiek šansų, kad trečiokas, pirmą kartą įlipęs į kanoją, neįgrius į vandenį? Kiek metų buvo jums, kai pirmą kartą įlipote į kanoją? Kiek kartų per pirmą treniruočių mėnesį apsivertėte?
Trečiokui, pirmą kartą įlupusiam į kanoją, beveik nėra šansų neįgriūti į vandenį. Nebent valtį laiko treneris arba prie jos pritaisytumėme pagalbinius plūdurus, kaip dviračiams pagalbinius ratukus. Kai pirmą kartą įlipau į kanoją, man buvo 13 metų. Žinoma, išsimaudžiau. Atsimenu, pabandžiau greičiau pairkluoti ir apsiverčiau. Bet man tai labai patiko, nes atsirado galimybė išsimaudyti karštą dieną. Vėliau tapau atsargesnis, bet dar penkis kartus tikrai panėriau (juokiasi).
Kokias sporto šakas, kokius būrelius lankėte, kai buvote pradinukas?
Esu išbandęs, ko gero, visas sporto šakas, buvau net dizaineris. Esu bandęs šachmatus, bet pirmose varžybose pralaimėjau mergaitei. Man tai labai nepatiko, todėl nusprendžiau nebežaisti. Lankiau futbolą, bet čia irgi atsitiko nelaimė: palankiau dvi treniruotes, neišgirdau, kur vyks trečioji, nenuėjau į ją, tuo mano futbolininko karjera ir baigėsi. Nuo pirmos klasės kieme žaidžiau krepšinį, kai turiu laisvo laiko, jį dar ir dabar pažaidžiu. Net dizaino būrelį lankiau, kūrėme rūbus, vėliau juos pristatydavome. Labai džiaugiuosi, kad tiek daug išbandžiau, nes tik pabandęs supranti, patinka tau ta veikla ar ne, gali joje ką nors pasiekti, ar geriau ieškoti kitos.
Man atrodo, kad kanojos irklavimas yra tobula sporto šaka. Viskas vyksta lauke, gryname ore, ant ežero. Pagrindinis sezonas vyksta vasarą, po treniruotės galima išsimaudyti, atsigaivinti. Tai fiziškai aktyvus sportas, stiprinantis kūną ir valią. Žiemą sportuojame salėje arba, jei kalbame apie profesionalus, vykstame į šiltus kraštus. Visi sportininkai tarpusavyje yra draugiški net iš skirtingų miestų ar šalių.
Koks vaikas buvote mokykloje, kuomet lankėte pradines klases?
Buvau ne pats geriausias mokinys, nemėgau ruošti pamokų, bet per pamokas buvau ramus, draugiškas.
Ar tai reiškia, kad čempionui nebūtina būti moksliuku?
Moksliukai yra gerai. Skaityti knygas, semtis žinių, tobulėti reikia visiems, pradedant pradinukais, baigiant čempionais. Sakyčiau, čempionas turi būti protingas. Sportui taip pat reikia labai daug žinių. Reikia pažinoti savo organizmą, raumenis, žinoti, kiek ir kokio krūvio jie gali atlaikyti, kaip juos pailsinti ar papildyti vitaminais. Tad reikia mokytis ir viskas, ką išmokstame, gali būti pritaikyta ne tik sporte, bet ir gyvenime.
Jūsų labai dideli raumenys. Ar žiūrėdamas į telefoną, žaisdamas žaidimus tėčio planšetėje ir nelankydamas treniruočių vis tiek taptumėte pasaulio čempionu?
Tokiu atveju tapčiau nebent kompiuterinių žaidimų žaidėju. Norint tapti bet kurios sporto šakos čempionu ar geriausiu bet kurioje kitoje srityje, reikia labai tikslingai siekti užsibrėžto tikslo. Reikia norėti, reikia stengtis, reikia klausyti trenerio ir netaupyti savęs treniruotėse.
Kaip pakistų jūsų rezultatas, jei prieš startą suvalgytumėte du dvigubus mėsainius su sūriu ir didelę bulvyčių porciją? Kokius sveikus pietus rekomenduotumėte pradinukams?
Dar neteko to pabandyti, turbūt ir nebandysiu. Manau, būtų labai prastai. Turbūt distancijos viduryje sustočiau ir finišuočiau paskutinis, nes maistas sporte yra labai svarbus, o toks, kokį pasiūlėte, energijos nesuteikia. Savo jauniesiems bičiuliams, pradinukams, rekomenduočiau pietums suvalgyti vištienos kepsnį su ryžiais bei daug daržovių, viską pasiskaninti prinokusiais vaisiais.
* * *
* * *
Projektas „Olimpinis mėnuo“ vyks rugsėjo 30 – spalio 27 dienomis. Jo tikslas – bendradarbiaujant su pedagogais, padėti pradinukams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą, kaip įtraukią, linksmą ir naudingą veiklą.
Visos klasės, pasibaigus projektui atsiuntusios veiklos ataskaitą, pretenduos laimėti daugiau kaip 20 solidžių prizų – nuo edukacinių veiklų visai klasei baseine, gatvės šokių studijoje ar fechtavimo salėje, iki sportinių rūbų komplektų, bilietų į rungtynes ar išmaniųjų apyrankių.
Sveikos elgsenos skatinimas pradinukams padeda gerinti ne tik jų sveikatą, bet ir mokymosi pasiekimus, o puoselėjamos olimpizmo vertybės neabejotinai prisideda prie vaiko asmenybės ir socialinių įgūdžių formavimo. Tikėtina, kad jauname amžiuje išvystyti tinkami įpročiai teigiamai atsilieps bendrai sveikatos būklei visą gyvenimą.
„Olimpinį mėnesį“ organizuoja LR Sveikatos apsaugos ministerija, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.