sportoklinika.com | 2019 m. rugsėjo 26 d. 12:45 |
![]() ![]() |
Boksininkas po finišo sapnavo ultratriatloną
Savo fizines galimybes nusprendusiam išbandyti olimpiečiui Daugirdui Šemiotui pasiruošti dvigubam ultratriatlonui padėjo sporto medikų komanda.
Populiarėjant aktyviam gyvenimo būdui atsiranda vis daugiau sporto entuziastų, kurie pradeda dalyvauti įvairiose ištvermės, jėgos ir greitumo reikalaujančiose masinėse varžybose. Toks sportas tampa tarsi mada, įtraukianti vis daugiau fiziškai aktyvių žmonių. Vienas iš tokių - buvęs boksininkas, olimpietis Daugirdas Šemiotas, kuris savo fizines galimybes nusprendė išbandyti triatlone.
„Daugiau nei savaitę po ultratriatlono vis sapnuodavau, kad minu dviratį. Minu, skaičiuoju kilometrus“, – sako D. Šemiotas, rugpjūčio pabaigoje įveikęs pasaulio ultratriatlono čempionato etapą Panevėžyje.
Pats save nugalėjęs vyras tvirtina, kad ultratriatlonas yra sudėtinga sporto šaka, reikalaujanti daug atsakomybės, nes besiruošiant tokioms varžyboms didžiules apkrovas patiria ne tik kaulai ar raumenys, bet ir kūno organai bei nervų sistema.
Kaip sportuoti efektyviai, norint, kad po sunkių treniruočių pasiekti rezultatai varžybose būtų maksimalūs? Šis klausimas svarbus ne tik sportininkams profesionalams, bet ir sporto entuziastams.
Pasiruošti padėjo medikai
27 valandos ir 55 minutės. Per tiek laiko D. Šemiotas nuplaukė 7,6 kilometro, 360 kilometrų nuvažiavo dviračiu ir nubėgo 84,4 kilometro.
Padedamas „Sporto klinikos“ komandos, D. Šemiotas tokiam krūviui sugebėjo pasiruošti vos per pustrečio mėnesio, kai įprastai tokio lygio varžyboms sportininkai ruošiasi kelis metus.
„Buvau operuotas, turėjau rimtų kojų problemų ir likus pustrečio mėnesio iki varžybų apsisprendžiau, kad reikia ruoštis, dalyvauti“, – sakė D. Šemiotas. Tai - labai trumpas laikotarpis tinkamai pasiruošti tokiam dideliam fiziniam krūviui.
„Apsilankiau „Sporto klinikoje“, kurioje buvo atliekami įvairūs testai. Jų buvo ne vienas, o tikslas – kad sportuodamas neperžengčiau ribos ir sau nepakenkčiau. Kitaip tariant, buvo įvertintos mano organizmo galimybės“, – teigė D. Šemiotas.
Sporto medikų, kardiologų, kineziterapeutų ir kitų medicinos specialistų komanda sportininkui atliko įvairius testus bei tyrimus, pagal kuriuos buvo pasiūlytos rekomendacijos, kaip turi būti paskirstytas fizinis krūvis, kokie turėtų būti atliekami specifiniai pratimai po patirtos kojų traumos ir kokia turėtų būti taikoma treniruočių metodika, norint greičiau sustiprėti fiziškai.
Pasak D. Šemioto, neturint teisingos treniruočių krypties, jos gali prarasti efektyvumą ir naudingumą. Todėl norėdamas išvengti treniravimosi klaidų sportininkas rinkosi komandą, kuri padėtų jam ne tik pasiruošti, bet ir sėkmingai sudalyvauti pasaulio ultratriatlono čempionato etape.

Sportas tampa mada
Daugkartinė Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionė Vytenė Vitkauskaitė teigia, kad norint saugiai sportuoti reikia ne tik atletiško kūno. Taip pat reikia žinių bei medikų priežiūros, kad visas pasiruošimo procesas vyktų sklandžiai ir sveikai, norint išvengti nepageidaujamo skausmo ar traumų.
„Šių dienų mados tendencijas sportas liečia gana stipriai. Pavyzdžiui, šiandien žmonės bėga įvairias ilgas distancijas, bėga per įvairias bėgimo kliūtis, vis populiaresnis tampa vandenlenčių sportas, triatlonas. Žmonės į sportą pradeda žiūrėti kaip į pramogą. Dažniausiai pradeda intensyviai sportuoti net neįvertinę savo pajėgumo. Sporto medicina yra būtent tai, kas turėtų būti be išimties taikoma šalia šios sporto mados“, – kalbėjo V. Vitkauskaitė.
V. Vitkauskaitė, kuri savo sveikata rūpinasi reguliariai kreipdamasi į sporto medicinos specialistus, teigia, kad daug kas sporto mediciną supranta kaip kineziterapiją, tačiau tai yra daug daugiau.
Kur ir ką gydo sporto medicina?
„Sporto klinika“ - tai pirmoji tokia privati sporto medicinos klinika Kaune, kurioje fiziškai aktyvus žmogus gali rasti visą jam būtiniausią sveikatos priežiūrą vienoje vietoje. Klinikoje dirba olimpinę rinktinę ir Lietuvos čempionus konsultuojanti specialistų komanda, kuri nuo šiol yra pasiruošusi suteikti pagalbą ne tik profesionaliai sportuojančiam atletui, bet ir kiekvienam sporto entuziastui.
Klinikoje yra taikomos modernios, šiuolaikiškos medicinos technologijos bei pažangūs tyrimo metodai, kurie padeda greičiau ir tiksliau įvertinti aktyvų gyvenimo būdą propaguojančio asmens sveikatą. Tokia sveikatos priežiūra yra reikalinga ne tik profesionalams, siekiantiems sportinių rezultatų, tačiau ir tiems, kurių tikslas yra optimali sveikata kasdieniniame gyvenime.
Klinikoje dirbanti sporto gydytoja dr. Alma Kajėnienė sako, kad sveikatą reikėtų tikrintis tuomet, kai yra jaučiami jos sutrikimai. Ir nors apie fizinio aktyvumo naudą kalbama vis garsiau, tačiau neretai pamirštama, jog neatsakingai sportuojant, galima sau ir pakenkti. Todėl kalbant apie fiziškai aktyvų žmogų, jis neretai pamiršta, kad norint efektyviai sportuoti, pirmiausia reikia įvertinti savo sveikatą ir fizinį pajėgumą, siekiant išvengti nepageidaujamų skausmų, ilgainiui galinčių atsirasti sportuojant.
„Fizinis aktyvumas mažina širdies ir kraujagyslių ligų, antro tipo diabeto riziką, pusvalandžio treniruotė penkis kartus per savaitę net 24 proc. sumažina insulto riziką. Ir tai dar ne viskas. Net 13 rūšių onkologinių susirgimų yra rečiau diagnozuojami tiems, kurie yra fiziškai aktyvūs. Reguliarūs fiziniai pratimai padeda kontroliuoti svorį, mažina nerimą, veikia kaip antidepresantai, didina savivertę. Jei fizinius pratimus būtų galima supilstyti į buteliukus – tikriausiai tai būtų vienas geriausiai parduodamų vaistų.
Bet, kaip ir kiekvienas vaistas, fizinis krūvis gali turėti ne tik teigiamų, bet ir neigiamų pasekmių. Todėl šiam „vaistui“ labai svarbu tinkamas receptas, su aiškia vartojimo instrukcija – suderintu fizinio krūvio tipu, intensyvumu, trukme, dažnumu“, – teigė A. Kajėnienė.
Rūpintis savo sveikata yra būtina kiekvienam. Anot A. Kajėnienės, sporto gydytojas yra tas specialistas, kuris gali padėti įvertinti fizine veikla užsiimančio asmens sveikatą bei silpnąsias kūno vietas. Taip pat gali rekomenduoti fizinį krūvį, kuris ne tik teiktų naudą sportuojant, tačiau ir padėtų kūnui greičiau adaptuotis prie intensyvėjančio krūvio ir būtų saugus sveikatai.
Sporto gydytojas turi sportuoti pats
LOSC, olimpinės rinktinės kineziterapeutas Kęstutis Laurinskas sako, kad klinikoje stengiamasi įvertinti organizmo ribas, kiek galima sportuoti nedarant sau žalos. Tačiau norint tai įvertinti objektyviai, specialistas pats turi būti fiziškai aktyvus.
„Kuo sporto gydytojas ir sporto kineziterapeutas skiriasi nuo bendrai su žmonėmis dirbančio specialisto? Mano nuomone, sporto gydytojas, sporto kineziterapeutas ar kitas su sportu susijęs specialistas pirmiausia pats turėtų sportuoti. Gebėjimas patirti ir suprasti, ką išgyvena sportuojantis asmuo, leidžia ne tik įsijausti į fiziškai aktyvaus žmogaus patirtį, bet ir efektyviau numanyti jo gydymo ir atsigavimo strategijas, teikti tikslesnes sveikatinimo rekomendacijas“, – sakė K. Laurinskas.
Su sporto profesionalais dirbantis K. Laurinskas teigia, jog „Sporto klinikos“ išskirtinumas, lyginant su paprasta medicinos įstaiga, yra tas, kad čia yra vertinama žmogaus būklė, funkcinis pajėgumas tiek esant ramybės būsenoje, tiek intensyviai judant: įvertinama tolerancija krūviui, organizmo gebėjimas prisitaikyti ir atlaikyti labai dideles apkrovas.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.