s-marketing.eu | 2019 m. rugsėjo 9 d. 17:58 |
![]() ![]() |
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
![]() |
Edita Liachovičiūtė praleido tūkstančius valandų teniso kortuose kaip žaidėja ir pasiryžusi praleisti dar tūkstančius kaip aukščiausio lygio trenerė. Vilniaus teniso akademijos vyr. trenerė neseniai tobulinosi pusantro mėnesio trukusiuose Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
Ir teorija, ir praktika
„Seniai to norėjau, tačiau tik dabar atsirado laiko. Labai džiaugiuosi ta patirtimi, kurios įgijau, ir tikiuosi ją įgyvendinti ugdant naujus Lietuvos talentus“, - sakė ilgametė Lietuvos teniso moterų rinktinės kapitonė, šiuo metu treniruojanti geriausias VTA tenisininkes.
ITF turi trijų lygių kursus. Pirmo lygio – darbui su pradedančiaisiais, antro lygio – pažengusiųjų treniruotėms ir trečio, aukščiausiojo – aukšto sportinio meistriškumo žaidėjų ugdymo.
Trenerių kursai Valensijoje (Ispanija), kuriuose dalyvavo E. Liachovičiūtė, truko šešias savaites. Į juos paprastai atrenkami tik du kandidatai iš Europos, o iš šalies – tik vienas specialistas. Jie finansuojami pagal olimpinio solidarumo programą. Editai pavyko gauti vardinį kvietimą.
Per šešios savaites kursų dalyviai lankėsi šešiose skirtingose teniso akademijose, labai daug mokėsi. Galiausiai laikė net septynis egzaminus – penkis teorijos ir du praktikos.
„Praktiniai egzaminai trukdavo apie pusvalandį realios treniruotės – „išsitrauki“ temą ir vedi treniruotę. Tai pakankamai struktūrizuota pusės valandos parodomoji treniruotė. Jos metu turi parodyti tris būdus arba pratimus pagal „ištrauktą“ temą“, - pasakojo Palangoje gimusi teniso specialistė.
Galima tema - psichologija aikštelėje. Pasak jos, yra tam tikros technikos. Pavyzdžiui, fokuso susiaurinimas, vidinis susitelkimas. Siekiant, kad sportininkas nesiblaškytų ir dirbtų kryptingai, reikia išlaikyti koncentraciją.
„Turi sutelkti dėmesį į specifinius dalykus, ką darai su tenisininkais gana dažnai. Nieko stebuklingo, tačiau labai gerai veikia. Pavyzdžiui, skaičiuoti garsiai. Vaikui tai atrodo, kad tai nesąmonė, tačiau kai muša ir skaičiuoja, pataikymo procentas dažniausiai padidėja 50 procentų“, - teigė E. Liachovičiūtė.
Anot trenerės, tikslų išsikėlimas taip pat vienas dalykų, kurie padeda išlaikyti ne tik koncentraciją, tačiau ir motyvaciją. Jei užsibrėši tikslą per treniruotę padaryti dešimt tikslių smūgių ir tai pasieksi, treniruotė bus vykusi. Kai treniruotės yra monotoniškos – tai vienas dalykų, kodėl vaikai praranda motyvaciją toliau pažinti teniso paslaptis. Pasak E. Liachovičiūtės, svarbu per treniruotę neprarasti džiaugsmo.
„Tenisas yra labai techniškas sportas, kuriame labai svarbu teisingai panaudoti kūną atliekant smūgius. Juk tie, kas tiesiog žiūri tenisą, tikriausiai mano, kad tenisas žaidžiamas rakete ir kamuoliuku. Tačiau iš tikrųjų jis žaidžiamas kūnu. Kai neišnaudoji kūno teisingai, negali tikėtis rezultato. Kitas dalykas, jei neteisingai naudoji savo kūną, atsiranda didelė tikimybė patirti traumą“, - sakė VTA vyr. trenerė.
Kaip išlaikyti sportininkus?
Kursų metu buvo mokomasi įvairių dalykų, apie juos diskutavo įvairių šalių teniso specialistai. Pasak E. Liachovičiūtės, kai kurie dalykai buvo žinomi, tačiau juos papildė koncentruota informacija, padedanti įveikti daugelį iššūkių.
Vienas jų - išlaikyti vaikus šiame sporte, ypač mergaites. Tai yra labai sudėtinga, nors pasauliniu mastu pritraukti vaikus į tenisą yra gana lengva.
„Esi vienas, treneris yra tik žiūrovas per varžybas. Psichologiškai tai labai sunku. Mažai kas tai atlaiko. Pradedame praradinėti sportininkus 14-15 metų. Varžybos vyksta savaitėmis, o ne savaitgaliais. Tai reiškia, kad turi praleisti pamokas mokykloje. Daugelis mokyklų to netoleruoja. Mano nuomone, tai yra neteisinga, nes įmanoma derinti sportą su mokslu. Dabar turi balansuoti, kad vaikas nenueitų vien į sportą, nes suvoki, kad jie turi augti pirmiausia sveiki ir geri žmonės, ir tuo pačiu ugdyti vaikus kaip sportininkus. Tokį balansą išlaikyti yra pakankamai sunku visur“, - teigė trenerė.
Anot jos, į šiuos dalykus labai daug dėmesio kreipia visi VTA treneriai, ir darbas vyksta pastoviai, stabiliai.
„Labai džiaugiuosi Vilniaus teniso akademijos kolektyvu, kad jis yra pakankamai stabilus. Esame tvirta komanda. Esame pasiskirstę, kas dirba su bendro ugdymo vaikais, kurie lanko tenisą kaip būrelį. Kiti rūpinasi vaikais, kurie siekia sportinių rezultatų, kurie ne tik sportuoja, tačiau ir dalyvauja varžybose“, - sakė E. Liachovičiūtė.
VTA vadovai nuolat skatina trenerius dalyvauti mokymuose. Šįmet daug VTA trenerių laikė ir išlaikė II kategorijos egzaminus, kurie leidžia dirbti su 14-16 metų talentingais vaikais.
„Didžiausia jų investicija buvo laikas. Juk reikia rasti laiko, kurį skiri tobulėjimui, tačiau tuo metu negali dirbti savo tiesioginio darbo. Labai svarbu, kad jų darbdavys – Vilniaus teniso akademija – supranta tobulėjimo būtinybę ir ją palaiko. Visi mūsų treneriai yra sertifikuoti, visi dirba daug metų. Visi žaidę tenisą, sportavę, o vėliau pasirinko trenerio kelią. Aišku, yra kur tobulėti. Turime išsikelti naujus tikslus – tai turi būti nuolatinis procesas“, - teigė VTA vyr. trenerė.
Ugdomas ir sportininkas, ir žmogus
E. Liachovičiūtė gerai žino, į ką turėtų kreipti dėmesį tėvai, leidžiantys savo atžalą sportuoti.
„Kaip mama visuomet pasidomėčiau, kur leidžiu savo vaiką sportuoti. Tai turi būti mokykla, kuri turi istoriją, dirba seniai, turi savo pagrindus. Tada yra ten dirbantys žmonės, ar jie yra to reikalo specialistai, profesionalai. Kitas dalykas – man patinka mūsų filosofija, kad mes ugdome ne tik sportininką, tačiau ir žmogų. Man atrodo, kad tai vienas svarbiausių dalykų“, - sakė E. Liachovičiūtė.
Pasak jos, teniso profesionalo kelias gali būti vienas. Tačiau yra daugybė kitų teniso kelių.
„Norisi, kad pasirinkę juos žmonės mylėtų tenisą visą gyvenimą ir jis liktų kaip hobis, kaip darbas, kad jie visada norėtų grįžti ir prisiminti. Tokia ir yra VTA filosofija – sekti kelrode žvaigžde, tačiau pakeliui ugdyti ir kitas žvaigždes – žmones“, - teigė trenerė.
Daugiau naujienų iš kategorijos Tenisas
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.