Marytė Marcinkevičiūtė ("Olimpinė panorama") 2019 m. rugsėjo 3 d. 10:31 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kai vienos durys užsidarė, atsivėrė kitos

Prieš 3 metus nepatekusi į antrąsias savo olimpines žaidynes Rio de Žaneire G.Venčkauskaitė-Juškienė nenuleido rankų ir dabar yra arti Tokijo žaidynių.

Sunkiausia rungtis – fechtavimas.
Virago Buza (UIPM) nuotr.
Sunkiausia rungtis – fechtavimas.
Antrose per karjerą žaidynėse siekianti dalyvauti 26-erių kaunietė Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė svarbų žingsnį Tokijo link žengė rugpjūčio 11 d. Bate (Anglijoje) vykusiame Europos čempionate. 

Šių metų Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės finalo varžybų Tokijuje ketvirtos vietos laimėtoja žemyno pirmenybėse užėmė devintą vietą ir Lietuvai pelnė olimpinį kelialapį. Europos auksą jau ketvirtą kartą nuskynė liepą pasaulio taurę ir kartu vietą olimpinėse žaidynėse iškovojusi Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė. 

25-ta Bate finišavo Rio de Žaneiro olimpietė Ieva Serapinaitė. Visos trys lietuvės drauge kopė ant garbės pakylos – joms komandų varžybose atiteko bronza. Komandinį auksą pelnė Didžioji Britanija, sidabrą – Baltarusija.

Vietą olimpinėse žaidynėse Bate užsitikrino ir aštuntas vyrų varžybų finale finišavęs Justinas Kinderis.

Siekti antro olimpinio kelialapio G.Venčkauskaitei-Juškienei padeda nuo praėjusių metų lapkričio ją treniruojantis Paulius Aleksandravičius, kuris savo auklėtinę tobulina plaukimo, šaudymo ir bėgimo rungtyse. Fechtavimo pamokų kaunietė gauna iš Rasos Ažukienės, jojimo – iš Romo Jakučio. 

Gintare, iš Bato grįžai su komandinių varžybų bronzos medaliu ir Lietuvai iškovotu kelialapiu į Tokiją. Ar džiaugiesi?  
Džiaugiuosi, kad nenuvyliau komandos, dirbome iš visų jėgų ir vos trimis sekundėmis aplenkėme ketvirtą vietą užėmusias vokietes. Jaučiau didelę atsakomybę ne tik dėl savęs, bet ir dėl visos komandos. Tačiau mane nelabai džiugino asmeniniai rezultatai, nors ir pelniau Lietuvai dar vieną vietą olimpiadoje. 
 
Tas kelialapis man suteikia daug motyvacijos ir jėgų žvelgiant į kitų metų svarbiausius startus, kai bus skaičiuojami reitingo taškai. Nereikės per daug nervintis, atslūgs psichologinė įtampa, galėsiu ramiai rengtis kovoms.

Kitąmet penkiakovininkai į olimpines žaidynes pateks tik pagal reitingą, pasaulio čempionate užėmusieji 1–3 vietas ir pasaulio taurės laimėtojai. Konkurencija bus didžiulė. Šiemet Pasaulio taurės varžybų etapuose dalyvavo apie 70 sportininkių, o kitąmet jų tikrai susirinks apie 90. Kovos vyks dėl kiekvieno taško, bus gerokai sunkiau patekti į finalines varžybas.   

Bate prieš bėgimo ir šaudymo rungtį buvai 21-ma, tačiau sugebėjai pakilti į devintą vietą. Paskutinė rungtis neabejotinai pavyko, o kuria nusivylei?
Netenkino plaukimas, jojimas ir šaudymas. Iki tol per tarptautines varžybas neturėjome didesnio sirgalių palaikymo, o Bate jų susirinko nemažai. Bėgau ir trasoje girdėjau lietuviškus raginimo šūksnius. Buvo kažkaip neįprasta, savotiškas spaudimas, nes mano pasirodymus stebėjo ne tik treneris, bet ir iš įvairių Jungtinės Karalystės vietovių suvažiavę tautiečiai. Europos čempionatas pagal rezultatus buvo pats prasčiausias mano startas šį sezoną.  

Londono olimpinėse žaidynėse užėmei dvyliktą vietą, bet po ketverių metų nepatekai į Rio de Žaneiro olimpiadą. Kas atsitiko?
Man Londono olimpinės žaidynės buvo lyg sapnas, didelė euforija, jaučiausi kaip pačioje gražiausioje pasakoje. 
 
Per tą laiką namie užaugo ir subrendo rimta konkurentė Ieva Serapinaitė, su kuria tarpusavyje ir kovojome dėl antro kelialapio į Rio de Žaneirą. Ilgai ėjome koja kojon, tačiau vėliau reitinge ji pakilo aukščiau, tad Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija nutarė ją siųsti į žaidynes. 

Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Nepatekusi į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes sukūriau šeimą. Vienos durys man užsidarė, tačiau kitos atsidarė. 

Dabar turi realią galimybę patekti į Tokiją. 
Viskas paaiškės po paskutinių atrankos ciklo varžybų – kitų metų pasaulio čempionato, kai bus susumuoti visi reitingo taškai. Labai nusivilsiu, jeigu fortūna antrą kartą nusigręš nuo manęs: įdėjus tiek darbo būtų skaudu ir sunku. Kaip ir per praėjusią olimpiadą, dėl antrojo kelialapio vėl kovoju su Ieva. 
 
Pernai per Pasaulio taurės finalo varžybas Kazachstano sostinėje Astanoje buvai trečia, o šiemet Tokijuje – ketvirta, bet laimėjai bronzos medalį mišrių estafečių varžybose. Ar tai stiprus stimulas siekiant kelialapio į Tokiją?
Bet koks medalis ir kuo aukštesnė vieta skatina gerinti rezultatus ir tobulėti. Kaip ir kiekvienam sportininkui, ketvirta vieta gal ir būna skaudžiausia, vis dėlto ir ji pamalonina širdį. Tokijuje rungtyniavome šalia olimpinės sporto bazės. Olimpinės kovos vyks stadione, o per finalo varžybas mes ten tik fechtavomės. Mums buvo sudaryta galimybė pabūti tame stadione. Jis tikrai įspūdingas.  

Kiek metų užsiimi šiuolaikine penkiakove?
Į penkiakovę atėjau 2007-aisiais. Nuo trečios klasės lankiau plaukimo treniruotes. Tačiau ši sporto šaka man nepatiko. Plaukimo trenerė Vilma Kučikienė kartą pasakė, kad baseine lankosi penkiakovės treneriai, kurie ieško būsimų penkiakovininkių. 
 
Ši sporto šaka mane sudomino, bet iš pradžių irgi nepatiko. Žiauriai nemėgau bėgti, vien dėl šios rungties nenorėjau lankyti treniruočių. Tačiau dabar bėgimas yra viena stipriausių mano rungčių. Kuo toliau, tuo labiau penkiakovė pradėjo patikti. 

Mūsų šeimoje vyrauja sportinė dvasia. Bokso pratybas anksčiau lankė mano pusbrolis Evaldas Dabužinskas, o mano mama Asta Jasevičiūtė-Venčkauskienė – pramoginius šokius. Ji mane vedė ir į šokių, baleto grupes, bet iš visur išėjau. Buvo ne ta atmosfera, ne tie draugai.

Ar nekeiksnoji savęs, kad pasirinkai tokią sunkią sporto šaką?
Kartais pakeiksnoju, tačiau geras pasirodymas atperka visus sunkumus. Po Pasaulio taurės finalo neprabėgus nė savaitei Minske rungtyniavau atvirame Baltarusijos penkiakovės čempionate ir likau antra. Dar buvau neatsigavusi po baigiamųjų Pasaulio taurės varžybų, o jau startavau Minske. Bėgimo trasoje pradėjau galvoti, ko aš čia kankinuosi, bet kartu jaučiau malonumą. Kai myli savo darbą, iš visų jėgų stengiesi pasiekti kuo geresnį rezultatą.  
 
Kuri karjeros pergalė kol kas įsiminė labiausiai?
Negalėčiau išskirti kurios nors vienos. Kiekvienas laimėjimas – savotiškai įdomus, saldus ir brangus.   
 
Kuri penkiakovės rungtis tau kelia didžiausią nerimą?
Viskas priklauso nuo nusiteikimo. Sunkiausia rungtis man – fechtavimas, o pats nemėgstamiausias – plaukimas. Jau daug metų plaukiu ir žiūriu į tas pačias plyteles. Su niekuo negaliu pasišnekėti, tenka būti vienai su savimi.  



Ar Kaune geros treniruočių sąlygos?
Tikrai negaliu skųstis: Kaune yra daug baseinų, parkų, miškų. Jojame Marvelėje, plaukiojame „Vilijos“ baseine, fechtuojamės kartu su šios sporto šakos atstovais. Per savaitę treniruojuosi šešias dienas, jeigu nedalyvauju varžybose, ilsiuosi tik sekmadieniais.  

Ar tavo vyras Andrius Juškys, su kuriuo auginate trečius metus pradėjusią dukrą Patriciją, irgi sportininkas?
Andrius profesionalus sportininkas nebuvo, su juo susipažinau ne per sportą. Jis inžinierius konsultantas. 
 
Rugsėjo pradžioje lauks pasaulio čempionatas Budapešte. Kokie ten planai?
Praėjusiais metais per pasaulio čempionatą Meksikoje nepatekau į finalines varžybas. Aukštikalnėse man buvo sunku rungtyniauti. Šiemet vieną tikslą jau įgyvendinome, o kaip bus Budapešte – taip bus. Negaliu prognozuoti, kokią vietą užimsiu, nes nežinau, kaip jausiuosi per atskirų rungčių varžybas, su kokiu žirgu teks joti. 

*  *  *
 
Viačeslavas Kalininas, Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos generalinis sekretorius: „Laurai Asadauskaitei-Zadneprovskienei ir Justinui Kinderiui jau uždegta žalia šviesa vykti į Tokijo olimpines žaidynes, o dėl Gintarės Venčkauskaitės-Juškienės pelnyto kelialapio dar vyks kova. 
 
Viską lems pasaulinis reitingas, kuris paaiškės iki 2020 m. birželio 30 d. Visi taškai bus susumuoti po Pasaulio taurės varžybų ir pasaulio čempionato. Svarbus bus ir šiemetinis pasaulio čempionatas, kuriame kelialapius pelnys 1–3 vietą užėmę sportininkai. 

Be Gintarės, patekti į Tokiją siekia Rio de Žaneiro olimpietė Ieva Serapinaitė bei gerai šaudanti Aurelija Tamašauskaitė.“  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas