Julius Bliūdžius | 2010 m. kovo 21 d. 23:38 |
![]() ![]() |
TOP-10: LKL "Žvaigždžių dienos" trūkumai
Dešimt priežasčių, kodėl gali nepatikti "Žvaigždžių diena", didžiausia Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezono šventė.
![]() |
1. Laikas. Jei parašyta, kad renginys prasidės 17 valandą, jis niekuomet neprasidės 17 valandą, o jei parašyta, kad baigsis 20 valandą, visuomet baigsis gerokai vėliau.
2. Šablonas. Kaip tame žaidime – raskite 10 skirtumų... Kuo ši „Žvaigždžių diena“ skiriasi nuo ankstesnės, nuo dar ankstesnės?.. Niekuo. Šablonas, kurį vienas LKL vadovų kažkada pavadino „sėkmės receptu“, taip įgrisęs, jog net ir tariamos renginio sėkmės atveju (suprask, viskas vyko pagal planą) užprogramuojama didžiulė nusivylusių atsiliepimų banga. Į klausimą, kodėl „Žvaigždžių diena“ nerengiama Vilniuje ar Kaune, kitas LKL vadovas yra atsakęs, kad didžiųjų miestų žiūrovai yra persisotinę krepšiniu. Deja, ne krepšiniu, o vis tuo pačiu produktu, kuris jau nebėra skanus. Jei „Žvaigždžių dienos“ nesikeis, tik laiko klausimas, kada jos pabos ir Šiaulių ar Panevėžio žiūrovams.
3. „Copy – Paste“. Kaip gražiai buvo pristatinėjamas „Įgūdžių slalomo“ konkursas... Neva žiūrovų laukė intriguojanti naujovė, staigmena. Taikliai viską į vietas sudėliojo renginio vedėjas: „Naujovė tiems, kas nematė NBA „Žvaigždžių dienos“... Originalumo stoka yra tai, kas LKL „Žvaigždžių dieną“ lydėjo nuo pat šios šventės Lietuvoje ištakų.
4. Naudingiausio žaidėjo rinkimai. Nuo absurdo iki absurdo. Nuo laikų, kai rungtynių MVP žiūrovai rinkdavo SMS žinutėmis, iki precedento, kai naudingiausiu žaidėju tampa pralaimėjusios komandos atstovas...
5. Teisėjai. Apibrėžti, kas yra kompetetingas "Oro karaliaus“ konkurso teisėjas, sudėtinga. Tikėtina, kad tokie gali būti Darius Sirtautas, Vaidas Jurgilas ar Mantas Kalnietis. Deja, konkurso teisėjus arenos pranešėjas dažniausiai pristato taip: tiesiog „garbingas žmogus“. Dar blogiau, jei apskritai nesupranti, kokia proga žmogus atsiduria komisijoje. Ypatingai iškalbingas vakarykščio konkurso momentas: Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro atstovė, vienintelė moteris penkių asmenų komisijoje, po vieno iš pasirodymų pasilenkia į priekį, žvilgteri į dešinę, po to pasisuka ir žvilgteri, kokius balus rodo kairiau sėdintys kolegos, ir tik tuomet pakelia į viršų savo lentelę... Kompetencija?
6. TV transliacija. Tą, ką Šarūnas Marčiulionis šią savaitę kalbėjo savo vardo akademijoje, pasikvietęs žurnalistus į atvirą pokalbį-diskusiją, „Žvaigždžių dienos“ transliacijos režisieriai patvirtino visu šimtu procentų. „FIBA krepšinis nuo 1985 metų nėra pasikeitęs. Nėra jokių inovacijų ir derinimosi prie technologijų, TV transliacijų <...>. Dvi kameros viršuje, viena apačioje – lygiai taip pat krepšinio rungtynės buvo filmuojamos ir prieš 30 metų“, – šaipėsi krepšininkas. „Žvaigždžių dienos“ žiūrovai negalėtų nesutikti. Jei iš savo sėdimos vietos vis atsistojančio žiūrovo nugara TV ekrane ir visiškas pasimetimas filmuojant konkurso „Įgūdžių slalomo“ dalyvius dar neerzino, tad tai, ką žiūrovai matė ar ko nematė konkurso „Oro karalius“ metu ne juokais turėjo varyti į neviltį. Dažnai tik iš audio informacijos galėdavai suprasti, kad kažkas įvyko, nes parodę įsibėgėjantį krepšininką režisieriai netrukdavo įjungti pustuščių tribūnų ar kokį kitą beprasmį vaizdą. O tai juk renginio dalis, kuri baigėsi fanfaromis... Jau nekalbant apie elementarias pastangas, kad reginys TV žiūrovams būtų bent kiek patrauklesnis. Pavyzdžiui, laiko rodymas ekrano kamputyje „Įgūdžių slalomo“ konkursą TV žiūrovams būtų padaręs žymiai įdomesnį.
7. "Oro karaliaus“ konkurso taisyklės. Nepavyko? Kitas!.. Tai, kad bandymų atlikti suplanuotam triukui skiriama mažai, „Oro karaliaus“ konkursą daro lėkštą ir nuobodų. Niekas nerizikuoja atlikti sudėtingesnį dėjimą, nes klaidos kaina yra didelė. Nepavyks, antro šanso negausi... Jei neatsiranda krepšininkas, turintis ambicijų ne tik laimėti, bet ir pradžiuginti publiką, koks, pavyzdžiui, buvo Mantas Kalnietis ar dar anksčiau Vaidas Jurgilas, „Oro karaliaus“ konkursas tampa nykus. Daug ką pasako Aarono Bayneso, šių metų oro karaliaus žodžiai: „Mano dėjimai buvo paprasti, bet to užteko, kad laimėčiau“. Tau, Aronai, užteko, o žiūrovams?
8. Žvaigždžių stygius. Kai konkursą laimėjusio žaidėjo kolegos žurnalistai prašo prisistatyti ir papasakoti apie save, būna nejauku... Juk tai „Žvaigždžių diena“! Organizatoriai turėtų būti principingesni. Komandos į konkursus ne retai stengiasi deleguoti žaidėjus, kurie nerizikuotų savo garbe ir kuriems tai puiki proga grūdintis. Nejaugi niekas nenorėtų "LKL Snaiperio“ konkurse išvysti kovos tarp Martyno Gecevičiaus ir Marcuso Browno?
9. Šou programa. Gaila, kad apart sutarčių su žiobčiojančiais atlikėjais pasirašymo, į šou programą (beveik) nieko daugiau neįdedama. Be to, Lietuvoje tebuvo vienintelė sporto arena – Koncertų ir sporto rūmai Vilniuje, kuri atitiko muzikiniams pasirodymams būtinus akustinius reikalavimus. Tokių renginių šou programose turėtų dominuoti vizualumas, audio atmosfera – publikos priedermė.
10. Bilietų kainos. Bilietai į renginį kainavo nuo 30 iki 70 litų.