Marius Grinbergas – iš Minsko 2019 m. liepos 1 d. 08:05 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vidinė kova čempionę ir gniuždo, ir įkvepia

Simona Krupeckaitė: „Mintis mesti sportuoti ateina ne todėl, kad man sunku treniruotis. Pralaimėjimo jausmas tave sutraiško iš vidaus kiekvieną kartą.“

S.Krupeckaitės triumfas.
Vytauto Dranginio nuotr.
S.Krupeckaitės triumfas.
   
Prieš pat užkopdama ant Europos žaidynių garbės pakylos aukščiausio laiptelio keirino rungties laimėtoja Simona Krupeckaitė akimirskiu susigraudino. Bet iškart užsidengė delnais veidą, sutramdė besitvenkiančias ašaras ir sušvito šypsena, kuria apdovanojo ir jai auksą įteikusį legendinį Ukrainos lengvaatletį, šios šalies Olimpinio komiteto prezidentą Sergejų Bubką.

Tačiau kartu su jos garbei skambančio Lietuvos himno žodžiais S.Krupeckaitei ašara vis dėlto išsprūdo. Bet netrukus veide vėl švietė šypsena, kuri nedingo nei klausant jai tariamų sveikinimų, nei kalbantis ir fotografuojantis su savo vyru ir treneriu Dmitrijumi Leopoldu, komandos nariais bei draugais, šalies Dviračių sporto federacijos prezidentu Romualdu Bakučiu, žurnalistais. 

„Nesitikėjau laimėti. Važiavau net nemąstydama apie medalį. Buvo daug jaudulio, daug nepasitikėjimo savimi, bet labai didžiuojuosi, kad pavyko įvykdyti užduotis. Didžiuojuosi tiek savo, tiek visos komandos padarytu darbu. Esu be proto dėkinga treneriui už begalinį palaikymą ir tikėjimą. Labai džiaugiuosi šiuo medaliu“, – sakė dviratininkė, kuriai buvo patikėta nešti Lietuvos vėliavą Europos žaidynių uždarymo iškilmėse.

Minske iškovotas keirino rungties auksas buvo jau antras Minske pelnytas Europos žaidynių medalis. Pirmą – sidabro – 36 metų dviratininkė laimėjo kartu su 23-ejų Migle Marozaite komandų sprinte. 
 
Abi šios rungtys – olimpinės. Kaip ir asmeninis sprintas, kuriame S.Krupeckaitė pateko į Europos žaidynių ketvirtfinalį. Jose lietuvė pasiekė viršūnę 2010 m. tapdama keirino pasaulio čempione, 2012 m. – komandų sprinto ir keirino Europos čempione. Iš viso ryškiausios Lietuvos treko žvaigždės sąskaitoje – net 22 planetos ir žemyno pirmenybių įvairių spalvų medaliai. Dabar – ir du Europos žaidynių apdovanojimai.

Savo kolekcijoje S. Krupeckaitė neturi vieno medalio, kuris kartu yra jos svajonė, bet po kiekvieno bandymo ją pasiekti sportininkei lieka kančia ir nusivylimas. Tai – olimpinis apdovanojimas.

Jau ketvirtose olimpinėse žaidynėse tarp aštuonių geriausiųjų nuolat patenkanti treko dviratininkė kol kas nekopė ant garbės pakylos. Arčiausiai jos buvo 2004 m. Atėnuose, kai 500 m lenktynėse finišavo ketvirta. Sprinte ji tąsyk užėmė septintą vietą. 2008 m. Pekine lietuvė buvo aštunta sprinte, 2012 m. Londone – penkta sprinto ir septinta keirino varžybose. Rio de Žaneiro žaidynėse Krupeckaitė iškovojo septintą vietą sprinto ir liko dvyliktą keirino rungtyje.

„Atėnuose važiavau į varžybas, dar nesupratau, kas tai yra olimpinės žaidynės. Ten pavyko pakilti aukščiausiai. Tačiau kaskart labai daug negatyvių emocijų parsivežu. Visą laiką patenku į aštuntuką, bet aštuntukas manęs netenkina. Visada norisi būti aukščiau“, – tikino sportininkė.

Atrodytų, auksu ir sidabru sužibusios Europos žaidynės – geriausias motyvacijos šaltinis rengtis 2020 m. Tokijo olimpiadai. Tačiau Lietuvos treko žvaigždę drasko abejonės. „Nežinau, ar aš noriu į Tokiją“, – tarstelėjo atletė, dar po Londono olimpinių žaidynių prasitarusi apie karjeros pabaigą.  Bet vėliau pridūrė: „Aišku, važiuosiu, kur aš dėsiuos, nepabėgsiu juk. Įdėta daug darbo, lėšų. Sulaukiau ir materialinio, ir moralinio palaikymo. Lietuva manimi visada labai tikėjo ir palaikė.“

Po Rio de Žaneiro žaidynių paklausta, ar ruošis Tokijo olimpiadai, dviratininkė kalbėjo: „Dar anksti apie tai galvoti. Grečiausiai ne. Nes jau ir pati kažkiek tingiu. Bet gyvenimas parodys.  Nes, kai pagalvoji, tiek metų atsportavus sunku vieną dieną pasakyti: viskas. Ką aš veiksiu? Nieko daugiau daryti nemoku. Namuose blynus kepti – ne man.“

Tiesa, blynų ji iškepa – sūnui, jau šeštus metus einančiam Maksimilianui. Jis ir vyras Dmitrijus – žmonės, kuriuos ji besąlygiškai myli ir pasitiki. Ir kai S. Krupeckaitė vėl užsiminė apie karjeros pabaigą, vyro žodis padėjo nuginti šias mintis. „Likti įkalbėjo, kaip visada, tas pats žmogus. Vienintelis ir nepakartojamas. Mano vyras“, – šyptelėjo S.Krupeckaitė.  

Išgirdęs, kad žmona nenori į Tokiją, D. Leopoldas šypsojosi: „Aš tikrai neįkalbinėsiu. Ji turi partnerę. Viskas bus gerai.“ Bet pripažino, kad po Rio de Žaneiro net nebuvo minčių, kad Simona dar rengsis iTokijo olimpinėms žaidynėms. 

Simona, ar Dmitrijui ilgai reikėjo įkalbinėti jus likti sporte?
Jis įsivaizduoja, kad manęs išvis neįkalbinėja. Sako – daryk kaip nori. Bet pateikia tiek argumentų, kad tiesiog neturiu kitos išeities.
 
Išties, tie metai, kai sūnus mažas, labai sunkūs ne fiziškai, bet dėl to, kad norisi kuo daugiau laiko pabūti su vaiku, šeima. Kol neturėjau vaiko, negalėjau net pagalvoti, kad taip būsiu prie jo prisirišusi, norėsiu praleisti kuo daugiau laiko. Dabar jis jau yra paaugęs, savarankiškas, supranta, kad man reikia išvažiuoti, palaiko mane. Mielai eina į darželį, būna su močiute. Tai labai padeda. Todėl ir sportas pasidarė mielesnis.

Aišku, metai daro savo. Duoda ir pliusų, ir minusų.


 
Kodėl atsiranda minčių apie karjeros pabaigą?
Nes yra buvę labai daug nusivylimo. Po kiekvieno pralaimėjimo galvoju – viskas, dabar jau tikrai baigsiu. Ir tokia mintis kyla beveik po kiekvienų varžybų. 
 
Todėl ir sakau, kad nenoriu startuoti Tokijo olimpiadoje. Nes olimpiada man kažkokia prakeikta. Ir eilinį kartą važiuoti, kad vėl nusivilčiau savimi, tiesiog nebenoriu. Nenoriu vėl patirti to negatyvaus jausmo, nes jis mane žudo iš vidaus. 
 
Mintis mesti sportuoti ateina ne todėl, kad man sunku treniruotis. O būtent dėl pralaimėjimo. Tas jausmas tave sutraiško iš vidaus kiekvieną kartą. Ir kiekvieną kartą atsikeli ir eini toliau. Gal tai ir daro mane stipresnę. Bet tai vienas šlykščiausių jausmų sporte, kuris sutrypia tave į purvą.
 
Pergalės džiaugsmas nenustelbia pralaimėjimo kartėlio?
Pralaimėjimo jausmas yra stipresnis. Tokia mano prigimtis. Pasiduoti visada lengviau, negu atsikelti ir kovoti. Aš turiu labai didelę komandą, puikų palaikymą. Medicininę priežiūrą. Turiu trenerį, kuris visada tiki tuo, ką mes darome. Matau, kaip ir jam yra sunku. Nes labai daug rūpesčių, labai daug smegenų darbo. Mane tiesiog graužia jausmas, kad jį nuviliu važiuodama varžybose. 
 
Jei treneris būtų kitas, kurio aš taip artimai nepažinočiau, nežinočiau, kiek įdeda širdies, savęs, gal būtų kiek lengviau. O dabar viskas susideda. Nusivylimas savimi, mintys, kad nuvili trenerį, nes žinai, kiek jis dirba. Kiek iš tavęs laukia kiti. Tai sunkiai pakeliama.

Išsikalbate su vyru apie tai?
Man nėra ko slėpti. Galiu ir visiems pasakyti, kas galvoje.  Jis labai daug supranta, daug mato, yra neįtikėtinai patyręs. Dažnai duoda tokių patarimų, kurių kartais kaip moteris nesupranti. Nes vyras į tam tikrus dalykus žiūri kitaip. Tai labai padeda. Gerai, kai tu nebijai kalbėtis su žmogumi. 

Gal jis atstoja psichologą?
Ne.
 
Tai gal kreipiatės į sporto psichologus?
Stengiuosi ieškoti. Bet, man atrodo, esu tiek sukirmijęs daiktas, kad man niekas nebepadės. 
 
Ar gali būti, kad olimpinėse žaidynėse startuosite net trijose rungtyse – sprinto, keirino ir komandų sprinto? 
Viską lemia pasaulio reitingas. Lietuva vieną kelialapį į asmeninį sprintą ir keiriną jau beveik užsitikrino. Jis teks man arba Miglei. O komandų sprinte dar reikia pasistengti. Nes olimpinėse žaidynėse dalyvaus tik aštuonios komandos.
 
Kvalifikacinis periodas yra nuo 2018 m. liepos iki 2020 m. kovo 1 dienos. Taškai skaičiuojami pasaulio ir atskirų žemynų čempionatuose, taip pat įtraukiama po tris geriausius rezultatus iš 2018–2019 m. ir 2019–2020 m. Pasaulio taurės varžybų.

Artėja žiaurus sezonas. Po pirmų dviejų pasaulio taurės etapų Minske ir Glazge kiti vyks labai toli – Honkonge, Naujojoje Zelandijoje, Australijoje ir Kanadoje. Savotiška bomba kelionių atžvilgiu.

Bet jei seksis taip gerai, kaip čia, galime per du taurės etapus susirinkti pakankamai taškų. Nes sumuojasi du etapai Europoje ir vienas kitame žemyne. Konkurencija milžiniška. Nes neužtenka vien būti reitingo aštuntuke. Visiems žemynams bus skirta po vietą. Tai jei kuris nors nepateks pagal reitingą, jam atiteks aukščiau reitinge esančios komandos vieta. O daugiausia stiprių komandų yra Europoje.

Žiaurūs kriterijai. Ir atranka labai sunki, kelionės tolimos. Galėtų būti kaip, pavyzdžiui, lengvojoje atletikoje – įvykdei normatyvą ir viskas, ačiū. O pas mus – besikeičiantis reitingas ir turi jame nuolat laikytis aukštose vietose. Bet turime neblogą galimybę patekti į olimpines žaidynes. Minskas tai parodė. 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas