Marytė Marcinkevičiūtė | 2019 m. birželio 28 d. 14:45 |
![]() ![]() |
Olimpinės dvynių svajonės
Europos taurės laimėtoja Živilė Vaiciukevičiūtė ir jos sesuo Monika viena nuo kitos neturi jokių paslapčių.
Barselonos olimpinių žaidynių dalyvis ėjikas Viktoras Meškauskas, atsisveikinęs su didžiuoju sportu ir pradėjęs dirbti treneriu, nutarė, kad jo tikslas – ugdyti olimpiečius. Savo žodį ištesėjo: Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse dalyvavo jo auklėtiniai Artūras Mastianica ir Živilė Vaiciukevičiūtė, netoli olimpinio kelialapio buvo ir Živilės sesuo dvynė Monika.
Šiemet gegužę per Europos taurės varžybas Alytuje Ž. Vaiciukevičiūtė triumfavo 20 km distancijos varžybose, tapo Lietuvos čempione ir įvykdė Tokijo olimpinį normatyvą. Svarbiausias jos šio sezono startas bus rudenį Katare vyksiantis pasaulio čempionatas.
Bilieto į Tokiją bei į pasaulio čempionatą siekia ir jos sesuo dvynė Monika Vaiciukevičiūtė. Kol kas normatyvai Monikai vis nepaklūsta. Didelis viltis ji sieja su universiada, vyksiančia liepos mėnesį.
M. Vaiciukevičiūtė turėjo vilčių startuoti ir Rio de Žaneire: penkios Lietuvos ėjikės buvo įvykdžiusios normatyvą. Lietuvos lengvosios atletikos federacija nusprendė, jog B. Virbalytė- Dimšienė ir Neringa Aidietytė į Braziliją vyks be papildomos atrankos, o tarp Kristinos Saltanovič ir Živilės bei Monikos Vaiciukevičiūčių, lemtingos bus Pasaulio taurės varžybas Romoje. Ten geriausiai pasirodė Živilė, kuri olimpiete tapo vos pirmus metus kovojusi moterų grupėje.
„Živilė ir Monika – puikios ėjikės, daug treniruojasi, siekia savo tikslų. Dažnai nuvažiuojame pas profesorių Juozą Skernevičių ir analizuojame jų galimybes, gabumus. Monika tikrai turi panašių potencinių galimybių nuvažiuoti į Tokiją“, – teigia pabradiečių ir Lietuvos sportinio ėjimo rinktinės vyriausiasis treneris V. Meškauskas.
Įtempti metai
Šie metai 23-ejų seserims ypač įtempti, nes abi baigė mokslus aukštosiose mokyklose, kur studijavo tą pačią specialybę ir įgijo bakalauro diplomus: Živilė – Vytauto Didžiojo universitete, o Monika – Klaipėdos universitete. Abi diplominius darbus gynė tą pačią dieną – birželio 6-ąją.
Po Europos taurės varžybų treneris seserims leido mėnesį pailsėti, kad jos atsigautų ir visą dėmesį sutelktų diplominiams darbams. 20 km distanciją Živilė dabar eis tik per pasaulio čempionatą Dohoje.
Monika, baigusi studijas, sugrįžo į Vilnių ir žada siekti sporto vadybos magistro diplomo. Živilė nutarė toliau nestudijuoti, ji visą dėmesį skiria pasirengimui Tokijo olimpinėms žaidynėms.
„Kai Živilė ketverius metus studijavo Vilniuje, ji kiekvieną savaitę po tris keturis kartus sugrįždavo į Pabradę ir treniruodavosi. Dabar seserys jau treniruojasi kartu, padeda viena kitai“, – sako jų treneris.
Judrios nuo mažens
Dvynių atėjimą į sportinį ėjimą nulėmė didelis jų aktyvumas ir judrumas Pabradės „Ryto“ gimnazijoje. Tai pastebėjusi kūno kultūros mokytoja Jurgita Meškauskienė, V. Meškausko žmona, jas ir nukreipė į sportinį ėjimą.
Pabradėje didelio sporto šakų pasirinkimo ir nebuvo. Porą metų jos kartu lankė futbolo ir sportinio ėjimo treniruotes. Tačiau ilgainiui Živilė su Monika pasirinko sportinį ėjimą, kur pasiekė geresnių rezultatų.
„Vaikystėje sportinis ėjimas nebuvo toks sunkus, kaip dabar. Stengdamasis, kad jis mums neatsibostų, treneris pratybas paįvairindavo žaidimais, estafetėmis. Krūvis pamažu didėjo, prie jo pripratome, pamažu ėmė gerėti rezultatai“, – prisiminė Živilė.
Pabradiečių debiutas ėjimo takelyje įvyko Birštone per olimpiečio Antano Mikėno taurės varžybas. 2013 m. Živilė jau dalyvavo pasaulio jaunių čempionate Ukrainoje ir 5 km distancijoje buvo 16-a. Tai buvo jos kelio į didįjį sportą pradžia.
Rio de Žaneiro olimpiniais metais Živilė 20 km distancijoje pagerino Lietuvos jaunimo iki 23 metų rekordą, tačiau po poros savaičių jo neteko. Rio ji užėmė 56 vietą. „Kaip debiutantei, ta vieta mane tenkino, bet dabar galvoju apie sėkmingesnį pasirodymą, mano tikslai gerokai aukštesni. Labiau priartėjus olimpiadai, kai padarysiu visus namų darbus ir pamatysiu, kaip jaučiuosi, svajoju gal netgi patekti į 20-uką. Ramina tai, kad normatyvas jau įvykdytas, galėsiu ramiai rengtis savo ketverių metų svarbiausioms varžyboms“, – sako Europos taurės laimėtoja.
Prieš stodamos į startą, seserys su klubo nariais ir treneriu aptaria kovą, siekiamus tikslus ir uždavinius, o Živilė su Monika dar pasikalba atskirai. „Viską aptariame draugiškai, mes neturime jokių paslapčių“, – sako M. Vaiciukevičiūtė.

Pradžiugino pati save
Didelis stimulas tobulėti buvo ir praėjusiais metais per Europos čempionatą Berlyne iškovota penktoji vieta bei pasiektas asmeninis rekordas – 1 val. 28 min. 7 sek. Ankstesnysis geriausias rezultatas pagerintas net 3,5 min.
„Pradžiuginau pati save. Tačiau dar yra kur tobulėti, pasaulyje daug ėjikių, kurios yra pasiekusios geresnių rezultatų“, – sako Živilė. Vienas svarbiausių jos laimėjimų – pergalė Europos taurės varžybose Alytuje, prieš kurias treniravosi aukštikalnėse Kirgizijoje.
Svarus laimėjimas yra ir Ž. Vaiciukevičiūtės 2017 m. pelnytas Europos jaunimo iki 23 metų čempionato Lenkijoje bronzos medalis.
Sportavo ir trečia sesuo
Dar ne taip seniai ėjimo pratybas lankė ir pusantrų metų vyresnė sesuo Gintarė, kuri per Europos jaunimo čempionatą 10 km distancijoje užėmė 7 vietą. Tačiau ji ištekėjo ir jau nesitreniruoja.
Pagrindiniai seserų pomėgiai – pabūti su draugais, laiką praleisti gražioje gamtoje. Po Tokijo olimpinių žaidynių Živilė ketina užsiimti kokia nors veikla, ją domina masažas.
Živilė turi dvi gyvenamąsias vietas: sugrįžusi į gimtąją Pabradę, ji gyvena su tėvais, o Vilniuje – pas draugą Imantą, dirbantį banke.
„Didžiausia sportininkų svajonė – nuvažiuoti į olimpines žaidynes ir ten laimėti medalį. Aš irgi svajoju, jog auklėtinės užkoptų ant olimpinės nugalėtojų pakylos. Nuvažiuoti į olimpiadą ir neužimti aukštos vietos – jau neįdomu. Ne tam dirbu 20 metų. Per treniruotes atiduodu visą save ir olimpiadoje užimtos 30–50 vietos manęs netenkina“, – sako V. Meškauskas.
Apie olimpinį medalį, gal netgi auksinį, svajoja ir Živilė. „Niekada nesakyk niekada. Mano svajonių svajonė – į Lietuvą parvežti ne tik olimpinį, bet ir pasaulio ar Europos čempionatų medalį“, – tvirtina Ž. Vaiciukevičiūtė.
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.