ltok.lt | 2019 m. gegužės 26 d. 14:32 |
![]() ![]() |
Bėgimas – ne kliūtis artėjančiai motinystei
Pirmagimio laukianti Vaida Žūsinaitė: „Nesu nei pirma, nei paskutinė, kuri bėgioja būdama nėščia.“
![]() |
Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė vos 2014 metais įveikė pirmąjį savo maratoną, o jau 2016-aisiais Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių maratono finišo liniją kirto 38-ta bei po metų dar dalyvavo ir pasaulio čempionate. Tačiau ne šį šuolį į bėgikių elitą moteris laiko savo gyvenimo pasiekimu, o kartu su baidarininku Ričardu Nekriošiumi sukurtą šeimyninį gyvenimą. „Net ir nepatekus į Tokijo olimpines žaidynes daug svarbesni gyvenimo tikslai jau bus pasiekti“, – kalbėdama su LTeam.lt džiaugsmu spinduliavo šeštą mėnesį besilaukianti, tačiau bėgimo vis dar neapleidžianti Vaida.
Beveik prieš metus V. Žūsinaitei bėgimo varžybų apdovanojimų ceremonijos metu pasipiršo jos mylimasis Ričardas, prabėgus keturiems mėnesiams olimpiečių pora sumainė aukso žiedus, o jau po šiek tiek daugiau nei dviejų mėnesių jų šeimyną papildys pirmagimis.
Ir nors Vaidos gyvenime dabar daugiau malonių šeimyninių rūpesčių, tarp dieninio darbo ir vedamų asmeninių treniruočių 31-erių moteris atranda laiko ir pati apsiauti bėgimo batelius. Ar netgi sudalyvauti bėgimo varžybose.
Štai prieš kelias savaites, būdama šeštą mėnesį nėščia, olimpietė dalyvavo bėgimo varžybose, kuriose 10,5 km nuotolį įveikė per 46 min. ir 53,4 sek. ir bendroje įskaitoje tarp 560 dalyvių užėmė 66-ą vietą.
„Jaučiuosi tikrai gerai, o kadangi bėgioju ne kiekvieną dieną, organizmas yra pailsėjęs ir širdis yra stipri – tai ir leidžia bėgti. Palyginus su nėštumo pradžia, tai dabar jaučiuosi daug geriau – galėčiau ir daugiau, ir dažniau bėgti, bet bėgioju tik savo malonumui, savęs nespaudžiu, nes dabar turiu ir kitų veiklų“, – pasakojo sportininkė.
Interviu su LTeam.lt metu V. Žūsinaitė-Nekriošienė taip pat pasidalijo pojūčiais apie permainas jos gyvenime, meilę bėgimui, pasirinkimą nenutraukti bėgiojimo ir davė patarimų birželio 1-ąją Klaipėdoje vyksiančių Olimpinės dienos bėgimo varžybų dalyviams.
Vaida, per pastaruosius metus jūsų ir Ričardo gyvenime įvyko labai daug: sužadėtuvės, vestuvės, o dabar jau laukiate ir pirmagimio. Tikriausiai tai vieni įsimintiniausių metų, užgožiančių net ir karjeros pasiekimus?
Po Rio olimpinių žaidynių buvo labai daug įvykių, nes mes būtent jose su Ričardu ir susipažinome. Nepaisant visų nesėkmių varžybose, man asmeniškai didžiausias laimėjimas yra šeimos sukūrimas. Jis duoda daugiau jėgų, daugiau motyvacijos sugrįžti į sportą – stengtis ne tik dėl mūsų su Ričardu, bet ir dėl vaikučio. Mane dabartinė situacija labai nuramina, nes šeima buvo mano siekiamybė, o kai ji jau bus pilna, tai tikrai daug ramiau sportuosiu, nes žinosiu, jog nieko nepraradau ir viską turiu bei dar daugiau turėsiu.
Kaip pasitikote žinią apie nėštumą ir koks jausmas žinoti, kad greitai būsite mama?
Mes kartu su Ričardu pasitikome šią žinią – ir iš tikrųjų gana ramiai, nes abu to siekėme, tai planavome, todėl nuostabos nebuvo. Tačiau apsidžiaugėme, kad viskas pavyko ir labai laimingi buvome. Aišku, iš pradžių buvo jaudulys ir nerimas, bet vėliau jis išblėso ir dabar vis didėja laukimas bei noras kuo greičiau sutikti savo naują šeimos narį. Dažnai su Ričardu pakalbame, kad netgi sunku patikėti, jog per tokį trumpą laiką tiek daug nuveikėme. Pagalvojus, kad tapsiu mama, kartais ir susigraudinu – bus žmogus, kurį ugdysime, auklėsime ir norėsime užauginti geru žmogumi. Tai labai įpareigoja, bet ir jaudina gerąją prasme.
Net ir būdama šeštą mėnesį nėščia vis dar bėgiojate. Tiesiog jaučiate malonumą ir negalite gyventi be bėgimo ar stengiatės, kad po gimdymo būtų lengviau grįžti į bėgimą?
Jau šešis su puse (juokiasi). Čia yra abu faktoriai. Aišku, jeigu aš norėčiau kuo geresnę formą išlaikyti, tai bėgiočiau ir dažniau, ir daugiau, bet kadangi dirbu ir dieniniame darbe, ir dar vakare vedu bėgimo treniruotes, tai pačiai laiko bėgioti nėra labai daug, todėl labiau bėgioju dėl geros savijautos. Iš tikrųjų prabėgusi geriau jaučiuosi, todėl netgi norisi bėgti – tai nėra labai ilgas bėgimas, nebėgu daug kilometrų: savaitėmis dienomis po 3-5 km, o savaitgaliais 10 km. Bet jeigu nebėgioju 3-4 dienas, tai jau organizmas nori pabėgioti – jau tai yra įaugę į kraują, todėl norisi to jausmo, kad bėgu, treniruojuosi.
Bet tikrai nėra spaudimo, kad kuo geresnę formą išlaikyti. Nors tikslas yra Tokijo olimpinės žaidynės, tačiau jeigu jo ir nepasiekčiau, tai daug svarbesni tikslai gyvenime jau bus pasiekti.

Bet tikrai nėra spaudimo, kad kuo geresnę formą išlaikyti. Nors tikslas yra Tokijo olimpinės žaidynės, tačiau jeigu jo ir nepasiekčiau, tai daug svarbesni tikslai gyvenime jau bus pasiekti.

Gydytojai tikriausiai tokiam jūsų sprendimui nepritartų, nors tikriausiai kiekvienos moters organizmas reaguoja kitaip. Galbūt pasidarėte ir su šeimos ar olimpinės rinktinės gydytoju?
Turbūt labiausiai išgyvena mano mama (šypteli), o savo gydytojai taip pat esu pasakiusi ir ji reaguoja ramiai. Kiekviena moteris turi žiūrėti pagal savo savijautą: jauti savo organizmą, jeigu nenori, bėgi lėčiau, ramiau – bėgioji pagal savo galimybes. Aš jau anksčiau ėmiau rinkti informaciją apie galimus krūvius – tiek iš Daliaus Barkausko, tiek iš gydytojų, tiek iš kitų sportininkių. Nesu nei pirma, nei paskutinė, kuri bėgioja būdama nėščia. Informacijos nėra sunku rasti, o bėgioju tikrai atsakingai, saugau save.
Galbūt patarimų klausėte ir Dianos Labočevskės, kuri bėgiojo net iki aštunto nėštumo mėnesio?
Esame su Diana kalbėjusios, kad bėgiojimas nėštumo laikotarpiu yra normalu, tiesiog reikia viską daryti pagal savo organizmą – labai sunku kažkam kitam patarti, nes kiekvienas nėštumas yra skirtingas, kiekviena moteris kitaip jaučiasi.
Artėja vasara, oras lauke pasakiškas, ką patartumėte visiems, išeinantiems į parkus ir gatves pabėgioti?
Aš apskritai visiems, ne tik bėgiojantiems, patarčiau sportuoti lauke – naudotis geru oru. Kalbant apie bėgimą, svarbiausias patarimas visiems būtų žiūrėti savo sveikatos – jeigu jaučiate, kad sunkiai pakenčiate karštį, tai geriau bėgti vakare, kai saulė jau ne tokia kaitri. Vasaros metu taip pat reikėtų suvartoti daugiau skysčių, jeigu reikia organizmą papildyti ir elektrolitais, nes bėgiodami viską išprakaituojame. Taip pat svarbu nepamiršti naudoti galvos apdangalą. Sportuoti reikia atsakingai.
Vasarą vyks daug bėgimo varžybų, 5 ir 10 km bėgimai organizuojami ir birželio 1-ąją Olimpinėje dienoje Klaipėdoje. Kodėl žmonėms verta save išbandyti tokiose varžybose?
Vienam kas kartą bėgioti parke gali pabosti, o varžybose, kai bėgi minioje, ir jautiesi geriau, ir gali greičiau prabėgti ar geros nuotaikos ir emocijų pasisemti. Be to, atsiranda azartas, motyvacija. O jeigu žmogus varžybose dalyvauja nuolatos, tai jis žino savo rezultatus ir kitą kartą bėgdamas gali matyti, ar patobulėjo – tai irgi motyvuoja. Taip pat varžybos gali tapti ir treniruočių tikslu – kartais būna sunku bėgti treniruotėse, bet kai išsikeli tikslą, kad bėgsi varžybose, tuomet joms ir ruošiesi. Kai tikslą pasieki, tai ir emocijos būna geresnės, todėl varžybomis galima palengvinti treniruočių procesą, save po varžybų apsidovanoti – sukelti motyvaciją bėgioti (šypteli).
* * *
500 metrų bėgimas vaikams iki 12 metų ir olimpinės mylios bėgimas (1,988 km), kuriuose svarbu ne laimėti, o dalyvauti, bėgti sau tinkamu tempu ir mėgautis švente, bus nemokami.
Tuo metu dalyvavimas 5 km ir 10 km bėgimuose, registruojantis internetu iki gegužės 31 dienos 23:59 val., kainuos atitinkamai 7 ir 10 eurų. Pasivaržyti bėgimuose bus galima ir užpildžius dalyvio anketą renginio vietoje, tačiau tuomet tokiu atveju kaina išaugs jau iki 10 ir 15 eurų. Pastarosiose varžybose bus matuojamas kiekvieno dalyvio laikas – greičiausi bėgikai laimės trofėjus ir piniginius bei kitus vertingus prizus.
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.