Inga Jarmalaitė | 2019 m. gegužės 25 d. 09:54 |
![]() ![]() |
Per atostogas kamuolį keičia meškerė
Naudingiausia „MultiGyn“ moterų lygos krepšinio žaidėja Daugilė Šarauskaitė – apie grybavimą, žvejybą, pabėgimą iš stovyklos, moterų krepšinio realybę.
Balandžio viduryje pirmąkart per karjerą pelniusi „MultiGyn“ moterų lygos čempionės, naudingiausios reguliariojo sezono ir finalo ketverto žaidėjos titulus Kauno „Aisčių-LSMU“ vidurio puolėja Daugilė Šarauskaitė tikrojo atokvėpio turėjo palaukti.
„Kol kas negaliu atsipalaiduoti – laukia studentų varžybos, artėja sesija. O po jos jau grybausiu, žvejosiu“, – netrukus po sezono finišo sakė D. Šarauskaitė.
22 metų 196 cm ūgio vidurio puolėja 2018–2019 m. sezoną praleido dviejuose klubuose: pirmąją jo dalį Lenkijoje – Torunės „Energa“, o nuo Naujųjų metų prisidėjo prie „Aisčių-LSMU“ komandos, su kuria šiemet pelnė du čempionės titulus – laimėjo ir „MultiGyn“ lygos varžybas, ir Karalienės taurę, o Baltijos lygoje iškovojo sidabrą.
„MultiGyn“ moterų lygos reguliariajame sezone D. Šarauskaitė vidutiniškai aikštėje praleisdavo po 25 min., pelnydavo po 14 taškų, atkovodavo po 9 kamuolius, blokuodavo po 3,1 metimo ir fiksuodavo 23,3 balo naudingumą. Jai priklauso lygos rekordas – dvejose rungtynėse ji blokavo po šešis metimus.
Gamtos vaikas
Per atostogas D. Šarauskaitė dažniausiai keliauja po Lietuvą. Paklausta, kas laimėtų varžytuves, – tarkime, prabangus užsienio viešbutis ar Lietuva, ilgai negalvojusi atsako. „Lietuva. Esu gamtos vaikas, man patinka prie ežerų, miškuose, prie jūros. Dar liko daug neatrastų vietų, ypač apie Biržus, Pasvalį. Mėgstu grybauti, žvejoti“, – pomėgius vardija krepšininkė.
Į žvejybą ją vaikystėje vesdavosi tėtis, o dabar žvejoti mėgstantis draugas nusiveda. „Procesas esmė, ne laimikis. Nors, kai pagauni gerą žuvį, irgi smagu. Kiek galiu išsėdėti su meškere? Būna, kad ir dvi dienas. Tai lyg meditacija“, – pasakoja D. Šarauskaitė.
Bet prieš pasisėdėjimą ant upės ar ežero kranto su meškere rankose laukia intensyvūs mokslai, po kurių bus baigtas antras Lietuvos sporto universiteto treniravimo sistemų programos kursas. Šį universitetą krepšininkė rinkosi dėl to, kad tai buvo vienintelės ją dominusios studijos, kurias galėjo krimsti būdama užsienyje. Bet turėjo rinktis tęstines studijas, trunkančias ne įprastus ketverius, o penkerius metus.
„Patinka, įdomu. Sunku viską suspėti, bet kažkaip spėju, nors dėl to tenka pietų miegą paaukoti, vakarais ilgiau pasėdėti. Aišku, tada per treniruotę šiek tiek lyg išskridusi pavaikštau, bet susiderinu. Knygų dabar nereikia, vykstant su komanda į ilgesnę kelionę užtenka kompiuterį pasiimti. Aš jį ir pasiimu, tik jis dažniausiai taip ir lieka padėtas šalia. Bet svarbiausia su savimi turėti – maža ką. Dabar, pasibaigus krepšinio sezonui, turėsiu laiko ramiai pasimokyti“, – krepšinio nediktuojamu ritmu džiaugiasi D. Šarauskaitė.
Po Naujųjų – į gimtinę
Palikusi Torunės „Energa“ ekipą D. Šarauskaitė į „Aisčių-LSMU“ komandą atvyko sausio mėnesį. „Ten nesijaučiau savo vietoje, – prisipažįsta vidurio puolėja. – O Lietuvoje man šiaip labai patinka būti, esu patriotė, nepaprastai norėjau grįžti, todėl sulaukusi „Aisčių“ pasiūlymo taip ir padariau.“
Lenkija – antra D. Šarauskaitės, 2017-ųjų vasarą nusprendusios išbandyti legionierės duoną, stotelė. Prieš tai ji žaidė Slovakijoje, Košicės ekipoje „Good Angels“.
„Tikėjausi, kad bus sunku, ir buvo sunku. Sunkiausia, kad beveik devynis mėnesius būni vienas – be šeimos, be artimųjų, be draugų“, – apie žaidimą svetur pasakoja krepšininkė. Bet minčių, kad galbūt per anksti paliko Lietuvą, nebuvo – vis tiek anksčiau ar vėliau būtų tekę šį kelią išbandyti. Beje, kitaip nei Slovakijoje, Torunėje ji nebuvo viena – šio miesto komandoje taip pat žaidžia Laura Svarytė.
Į Slovakiją Daugilė išvyko iš Vilniaus „Kibirkšties“ komandos, kurioje rungtyniavo trejus metus ir subrendo kaip žaidėja, tada grįžo į Kauną. „Ir ten, ir ten smagu, negaliu skųstis. Ir Vilniuje buvo labai geros sąlygos, ir dabar Kaune. Abi komandos tapo kaip šeima. Skirtumas toks, kad su „Aistėmis“ Moterų lygoje pirmąją vietą iškovojau, o žaidžiant Vilniuje to pasiekti nepavyko“, – lygina žaidėja.
Ar kitą sezoną pasiliks Lietuvoje, kol kas D. Šarauskaitė negali pasakyti. „Norėčiau likti, bet reikia būti realistei ir pasakyti, kad moterų krepšiniui Lietuvoje nėra gerai. Mažai komandų, rėmėjų tai nedomina, nors „Aistės“ šiemet daug rėmėjų sugebėjo pritraukti. Bet kiti klubai nuo pinigų stygiaus kenčia, todėl nėra tokie stiprūs, kad galėtų dalyvauti Europos taurės turnyre, o aš norėčiau jame žaisti, norėčiau stipresnio lygio. Juk nuo lygio kartu ir pajamos priklauso“, – pripažįsta krepšininkė, Europos taurės turnyre jau žaidusi su Vilniaus „Kibirkštimi“, Slovakijos ir Lenkijos ekipomis.
Gal turi atsakymą, kodėl Lietuvoje tik vyrų krepšinis pasiekęs aukštumas, o moterų kažkodėl ne toks įdomus? „Su merginomis juokais pasišnekame, kad vyrų krepšinyje raumenys, šuoliai, dėjimai ir visa kita gražu. Jeigu rimčiau, nežinau, kodėl moterų krepšinis mažiau žiūrovų, reklamos pritraukia. Apskritai mūsų šalyje gyvuoja tik vyrų krepšinis, o visas kitas komandinis sportas – miręs“, – sako krepšininkė.

Pavyzdžiui, Slovakijoje, Lenkijoje moterų krepšinis labai populiarus, į rungtynes žmonių pilnos salės susirenka. Pasak Daugilės, ją gatvėje atpažindavo, šaukdavo, žinodavo, kas ji tokia, o Lietuvoje praeivių dėmesio nebent dėl ūgio sulaukia.
„Todėl mąstau, kad greičiausiai vėl teks išvykti, nes netenkina lygis, nėra galimybės žaisti dėl Europos taurės. Atgal į Lenkiją gal nelabai norėčiau, verčiau vykti ten, kur šilta – į Ispaniją ar Italiją, bet bus taip, kaip bus“, – norams uzurpuoti minčių neleidžia krepšininkė.
Pabėgimas iš stovyklos
Jurbarke augusi ir nuo mažens iš bendraamžių ūgiu išsiskyrusi D. Šarauskaitė nepamena to momento, kai į viršų tįstelėjo ne keliais, o keliolika centimetrų. „Kiekvienais metais styptelėdavau, nesvarbu metų laikas. Susirenka bendraklasiai, o Daugilė jau vėl paaugusi“, – juokiasi vidurio puolėja.
Prieš dešimtmetį jos, kaip profesionalios krepšininkės, karjera galėjo net neprasidėti. Tašką būtų padėjusi stovykla pajūryje. Nuo dešimties metų daugiausia dėl ūgio į mokyklos komandą kviečiama Daugilė sulaukusi 13-os panoro nuvykti į normalią krepšinio treniruočių stovyklą. Kaip tik tokią jos tėvai surado Klaipėdoje. Kai į ją nuvažiavo, pamatė, kad stovykloje – vieni berniukai, nors Daugilės tėvai prieš pervesdami mokestį už stovyklą buvo patikinti, kad atvyks ir mergaičių.
„Kai atvažiavome, mergaičių nebuvo, tik berniukai, todėl tėvams pasakiau, kad tikrai su bernais nesportuosiu, ir pabėgau iš stovyklos. Bet mane, tada 13-metę, išstypusią iki gal 186 cm, vis tiek pastebėjo ir greitai sulaukėme skambučio – kvietė atvykti į Vilnių“, – pasakoja krepšininkė. Taip prasidėjo jos kelias: pirmiausia iš Jurbarko nuvingiavo iki Vilniaus Ozo gimnazijos, Lietuvos olimpinio sporto centro bendrabučio ir Diliaros Velišajevos treniruojamos mergaičių komandos.
Galbūt Daugilė pamena kitą akimirksnį, kai suprato, kad krepšinis – jos kelias? „Man atrodo, aš dar iki dabar nesupratau, ar tai iš tikrųjų mano kelias“, – juokiasi aukštaūgė, kurios profesinės ambicijos neapsiriboja vien asmenine gera statistika ir žaidimu.
„Žaisti nacionalinėje rinktinėje sunkiau, dar reikia daug patobulėti. Apskritai kaip komanda turėtume patobulėti, nes mums vis pritrūksta, kad išeitume į Europos čempionatą ar į olimpines žaidynes. Esame gera komanda, bet nuolat pralošiame keliais taškais. Vis laimės pristinga“, – sako ambicijų ir su nacionaline rinktine siekti aukštumų neslepianti D. Šarauskaitė.
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.