Jolanta Mockevičienė 2011 m. sausio 14 d. 09:15 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Ėjikui Lietuvoje trūksta konkurencijos

Vilnietis ėjikas Tadas Šuškevičius dideles viltis sieja su šiuo sezonu ir stengsis kuo anksčiau įvykdyti olimpinį normatyvą

Tadas Šuškevičius
Alfredo Pliadžio nuotr.
Tadas Šuškevičius
   
Šiuo metu T. Šuškevičius naujojo sezono kovoms rengiasi Ispanijoje. Jis nedalyvaus Lietuvos žiemos čempionate, visas savo jėgas sutelks pirmiesiems startams kovo pabaigoje. Pirmosios varžybos – Dudencuose (Slovakija), kur sportininkas 50 km distancijoje bandys įvykdyti olimpinį normatyvą.

Kaip Tau prasidėjo 2011-ieji metai?
Nelabai gerai. Gavau čiurnos traumą, su kuria ir įžengiau į 2011 -uosius metus. Trauma nėra labai rimta, bet trukdo treniruotis visu krūviu. Kai spustelėjo šaltukas, visi iš plento patraukėme į maniežą. O tenai – danga visai kita. Jeigu pačiame manieže didelis „skruzdėlynas“, einame į balkoną ir sukame ratus. Balkone – vėl kita danga. Ją kaitalioti nėra gerai. Ėjimas – monotoniška sporto šaka, turime pakartoti daug žingsnių. Taip ir susiplaka tie raumenys, juos patempiame ar atsiranda uždegimai.

Nerizikuoji išvažiuoti į Ispaniją, kur daug treniruosiesi?
Dabar prasidėjo intensyvus gydymas, į Kalėjos miestelį prie Barselonos, kuriame apsistosime, vežamės įvairių vaistų nuo uždegimo, tepalų. Tenai bus visai kita atmosfera, kitoks oras, daug šilčiau, manau, kad bus galima normaliai treniruotis. Į tą miestelį vykstame trečius metus, tenai dabar pats pavasaris. Ispanijoje dabar tikras rojus, palyginti su tuo, ką žiemą turime Lietuvoje.

Po Pekino olimpinių žaidynių įsiveržei į Lietuvos ėjikų lyderių gretas, gerini savo rezultatus ir tapai lyderiu. Ar jautiesi, juo esąs?
2008 metais 50 km nuotolį nuėjau per 3.54:40, o 2009 m. šį rezultatą pagerinau tiktai 10 sek. Barselonoje per Europos čempionatą distanciją nuėjau per 3.52. Čempionate tikėjausi eiti dar greičiau, bet nepavyko. Nė nepajutau, kaip tarp visų Lietuvos lengvaatlečių pasaulyje mano rezultatas praėjusiais metais 50 km distancijoje buvo  pats aukščiausias – 18-as. Tačiau lyderiu nesijaučiu, reikia dar daug dirbti, kad juo pasijusčiau.   

50 km distancijoje pradėjai rungtyniauti tiktai prieš Pekino olimpines žaidynes. Kaip galvoji, ar šis nuotolis – Tavo?
Net ir nežinau. Anksčiau dažniausiai rungtyniaudavau 20 km distancijoje, tačiau turėjau šiokių tokių technikos problemų, nekilo rezultatai. 2007 m. rudenį surizikavau ir pabandžiau jėgas stabilesniame 50 km nuotolyje. Sekėsi visai neblogai. Tačiau man vis dėlto norisi sugrįžti prie 20 km nuotolio.

Tai gal bandysi olimpinius kelialapius pelnyti abejose distancijose?
Sunku pasakyti, žiūrėsiu, kaip seksis šiemet. 50 km distancijoje paprastai rungtyniauju vos kelis kartus per metus, o 20 km nuotolį galima eiti ir dažniau. Trumpesnis nuotolis man bus daugiau treniruočių pobūdžio, kontrolinis startas, per varžybas stengsiuosi pasiekti maksimalų rezultatą.

Ar daug kartų esi rungtyniavęs 50 km distancijoje?
Septynis kartus. Ankstesniais metais šį nuotolį eidavo daugiau vyresnio amžiaus sportininkai, o dabar – jau ir jaunimas. Jauni ėjikai pasiekia aukštų rezultatų, tačiau jiems ne visiems pavyksta išsilaikyti didžiajame sporte. Man irgi būtų pats laikas rimčiau pasirodyti ir ką nors svaraus pasiekti.

Per pasaulio ir Europos žiemos čempionatus varžybų programoje nebūna ėjimo, kaip į tai reaguoji?
Tai atsitiko gal dėl to, kad ėjikai pradėjo labai greitai vaikščioti ir gali aplenkti bėgikus (šypsosi ...). Ankstesnis metais per čempionatus dėl apdovanojimų buvo rungtyniaujama 5 km distancijoje, sportininkai pasiekdavo kone kosminius greičius. Rungtyniaujant maniežuose iškyla problemų su ėjimo technika – distancija trumpa, daug posūkių, didelis greitis. Sportininkai eidavo dažniausiai visi kartu, teisėjai ne viską galėdavo sužiūrėti. 

Per varžybas ir Tu gauni pastabų, kartais netgi tenka ir distanciją palikti. Vadinasi, turi technikos problemų?
Sportiniame ėjime visiems taip gali atsitikti. Technika – labai svarbus dalykas, negali bet kaip eiti. Atrodo, gerai jautiesi, per varžybas veržiesi į priekį, bet, pasirodo,  tavo technika nėra labai gera, ir tą dieną gali prarasti viską, netgi nefinišuoti. Kitaip sakant, griovyje likti su „baranka“.



Kada prasidėjo Tavo, ėjiko, sportinė karjera?
Prieš penkiolika metų. Mano brolis Tomas buvo ėjikas, kartą po treniruotės jo turėjau palaukti. Kad laikas neprailgtų, treneris Juzefas Romankovas man pasiūlė pasportuoti – pažaisti futbolą, pabėgioti, prisitraukti prie skersinio. Man sportas niekada nebuvo svetimas, todėl ir kibau pasimankštinti. Šeimoje nesu vienintelis sportininkas. Dviračių pratybas lankė mano tėvelis Voicechas Šuškevičius, kuris dviračių virusu užsikrėtė visam gyvenimui. Dar ir dabar dalyvauja veteranų kalnų dviračių mėgėjų varžybose, rungtyniauja plentuose.

Visada ilgiuosi Mykolo Biržiškos gimnazijos, kur mane mokė puikūs pedagogai, skiepiję meilę sportui ir gyvenimui. Jeigu gaudavau dvejetą, tai žinodavau už ką. Gimnazijoje buvau savotiškas maištininkas, kovodavau, tiktai nežinodavau prieš ką. Patikdavo pasiginčyti su mokytojais, įrodinėti savo tiesas, nors ir neturėdavau svarių argumentų. 

Atrodo, kad panašus esi ir distancijoje?
Distancijoje reikia rizikuoti, negalima būti konservatyviam. Tačiau tą riziką reikia gerai pasverti. Negaliu be galvos lėkti į priekį, eiti su lyderiais, nes puikiai žinau, kad man varžybos gali baigtis 30-ame kilometre.  Kažkiek rizikuoti reikia, nes, jei  nerizikuosi – nelaimėsi.

Kas Tavo idealas?
Nuo seno labai patinka lenkas Robertas Korženiovskis, kuris ėjime yra viską laimėjęs, ką tiktai įmanoma. Tai labai aukšto lygio sportininkas, kuriuo visą laiką žavėjausi. Labai patiko ir greitasis latvis Aigaras Fadejevas, kuris dažnai dalyvaudavo varžybose Druskininkuose. Jis mėgdavo rizikuoti, ypatingai daug treniravosi.

Tačiau distancijoje ir Tu esi greitas ...
Man ir pačiam keista, greičiu iš tikrųjų pasižymiu, bet kažkodėl einu 50 km nuotolį. Patinka ir 5 km, 10 km distancijos, kurios yra trumpos. Nuo pat pradžios reikia eiti greitai, pasižvalgyti galima tiktai per pirmuosius 2 km.

Ar negalvoji apie Lietuvos rekordus?
Kiekvienas sportininkas apie juos galvoja, tačiau ne visiems lemta rekordus gerinti. 50 km distancijos Lietuvos rekordas priklauso vilniečiui Donatui Škarmuliui, o 20 km – kauniečiui Valdui Kazlauskui. Aš kada nors privalau pagerinti tuos rekordus, apie juos galvoju. Treniruojuosi puikioje grupėje – joje tobulėju kartu su Brigita Virbalyte, Ričardu Rekstu, Diana Kačianova, jaunimu, yra visos sąlygos siekti gerų rezultatų.

Visą laiką Tave matome besišypsantį, tikriausiai, prieš startą Tavęs nekausto įtampa?
Taip tikrai atrodo, bet po mano šypsena slypi didelis startinis jaudulys. Tai – mano viena didžiausių problemų. Gal būt todėl ir pradėjau specializuotis 50 km distancijoje, kadangi joje susitvarkau su jauduliu. Po varžybų žinau, kad turėsiu kažkiek poilsio. O prieš 20 km distancijos varžybas naktį negaliu užmigti, labai jaudinuosi, net ir nežinau kodėl. 

Ar be ėjimo turi kokį nors pomėgį?
Iš varžybų, kuriose dalyvauju, stengiuosi parsivežti kokį nors suvenyrą. Mūsų rinktinės vyr. treneris Kastytis Pavilonis renka olimpinius ženkliukus, jis turi be galo didelę kolekciją. O mano kolekcija dar labai mažytė, tiktai pradeda egzistuoti.

Gyveni su tėvais, neturi savojo kampo, ar nepakelsi sparnų kur nors kitur?
Jeigu pas Donatą Rimšaitę buvo blogesnė situaciją, nei pas mane, tada ją palaikau. Pas mus, Lietuvos sportinio ėjimo asociacijoje, nėra taip blogai, dar laikomės. Mums ypač daug padeda asociacijos prezidentas Kastytis Pavilonis, kuris yra puikus vadybininkas ir treneris. Negalėčiau į viską nusispjauti ir išvažiuoti kitur. 2009 m.  baigiau Vilniaus pedagoginį universitetą, turiu bakalauro diplomą.

Kokia Tavo didžiausia svajonė ėjimo trasoje?
Labai norėčiau per olimpines žaidynes ar pasaulio čempionatą patekti į aštuntuką, o paskui – priartėti prie pjedestalo. Viską įmanoma padaryti, reikia tiktai to siekti. Gaila, kad Lietuvoje nedaug tėra ėjikų, nėra didelės konkurencijos.

Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas