Marytė Marcinkevičiūtė | 2019 m. balandžio 24 d. 09:17 |
![]() ![]() |
Visos jėgos ir mintys – auksinei svajonei
Po sunkiausio sezono biatlonininkas Tomas Kaukėnas ilsėsis egzotiškoje Bė saloje, o po to vėl kibs į darbą. Svarbiausias jo tikslas – olimpinis auksas.
Dvejų olimpinių žiemos žaidynių dalyvis biatlonininkas Tomas Kaukėnas baigė savo šiemetinį sezoną. Paskutinės buvo Pasaulio taurės varžybos Osle. „Dėl didelio rūko buvo sudėtinga varžytis. Tikėjomės, kad sezoną baigsime Lietuvos čempionatu, kuriam kaupiausi, tačiau nutirpus sniegui, jis nebuvo surengtas“, - prisiminė T. Kaukėnas.
Pasibaigus sezonui, geriausias Lietuvos biatlonininkas ilsėjosi aktyviai. Žaidė tenisą, stalo tenisą, plaukiojo baseine, užsiiminėjo kitomis veiklomis. Kai buvo geresnis oras, sėsdavo ant dviračio.
Dar anksčiau sakei, kad balandžio 25-ąją išvyksi atostogauti. Kur?
Tai bus mano tikrosios atostogos. Su žmona Agne, dirbančia verslo srityje, pasirinkome egzotiškąją Bė salą netoli Madagaskaro.
Ten ilsėsiuosi savaitę ir užmiršiu sportą: gulėsiu paplūdimyje, dalyvausiu ekskursijose po Bė salos apylinkes ir kitas Madagaskaro salas, susipažinsiu su šios šalies kultūra ir grožybėmis. Madagaskare nesu buvęs, norėjosi kažko unikalaus, todėl tą salą ir pasirinkau.
Po sėkmingų Pjongčango olimpinių žiemos žaidynių, kur buvai 13-as ir 17-as, tau šiemet ne taip gerai sekėsi, tad sezonas tikriausiai suteikė daugiau nerimo nei džiaugsmo?
Sezonas buvo sunkus, nors sau ir nekėliau didesnių tikslų, neplanavau vietų. Jo pradžioje prastokai jausčiausi, vėliau ir susirgau. Niekaip negalėjau įsivažiuoti, per visą sezoną taip ir nespėjau įgyti geros sportinės formos, nepasiekiau svarių rezultatų per pasaulio ir Europos čempionatus.
Tai, ko gero, buvo pats sunkiausias mano sezonas karjeroje. Viskas klostėsi ne taip, kaip norėjau.
Tačiau sunkūs metai duoda peno paanalizuoti ir pataisyti klaidas, kad vėliau į trasas sugrįžčiau dar stipresnis ir geriau pasirengęs. Nepaisant to, sezoną vertinu teigiamai, buvo ko pasimokyti.
Po Sočio olimpinių žiemos žaidynių įsiveržei į geriausių pasaulio biatlonininkų gretas, ar sunku jose išsilaikyti?
Žinoma, sunku. Pasiekti tokių rezultatų nėra lengva, mažokas finansavimas.
Lietuvoje dar nėra gilių biatlono tradicijų, nėra šios sporto šakos centrų. Mes esame tie, kurie Lietuvoje kuriame biatloną ir kartu patys mokomės iš savo klaidų.
Neturime didesnės patirties, sportuodami pamažu ją įgyjame. Mums pirmiausiai reikia pasivyti geriausius, o vėliau su jais išsilaikyti - tai tikrai didelis iššūkis.
Gegužės 1-ąją tau sukaks 29-eri, net 19 metų - praleidai biatlone, tačiau tik dabar pradedi pasiekti svarių rezultatų. Tad ar gali teigti, kad kaip biatlonininkas sulaukei brandos?
Kasmet mano rezultatai gerėja. Gerai pasirodžiau per Sočio olimpines žiemos žaidynes, o Pjongčange pasiekiau svariausius karjeros rezultatus.
Įgijau daugiau patirties, tapau išmintingesnis, todėl turiu vilties, jog Pekine gal pavyks pagerinti savo asmeninius rezultatus.
Manau, kad einu gera linkme ir tai mano brandai, galbūt, dar nėra ribų. Pagal fiziologiją 29-eri – pats pikas siekti svarių rezultatų, o po 30-ties rungtyniauti bus vis sunkiau. Tačiau patirties daugėja, todėl ir po 30-ties nėra ko nuleisti rankų. Viskas įmanoma, o daugybė pavyzdžių rodo, jog pergalės neaplenkia ir vyresnio amžiaus biatlonininkų.

Tad būtų galima galvoti ir apie Dianos Rasimovičiūtės rekordą – startuoti penkiose olimpinėse žaidynėse?
Apie tokius rekordus negalvoju. Mano pagrindinis tikslas - geri rezultatai, o tie skaičiai, kiek kartų dalyvausi olimpinėse žaidynėse, yra tik simboliniai.
Baigei Lietuvos edukologijos universitetą, įgijai magistro laipsnį, ar įsivaizduoji savo gyvenimą be biatlono?
Mane dažnai pakviečia į susitikimus mokyklose ir darželiuose, todėl pagalvoju, ar aš galėčiau dirbti treneriu, ar kūno kultūros mokytoju – ar tai mano pašaukimas? Tačiau iki šių dienų kol kas nesupratau, ar norėčiau ir galėčiau dirbti treneriu ar mokytoju. Vaikai man patinka, tačiau neįsivaizduoju, kaip man sektųsi su jais dirbti. Trenerio darbas sudėtingas, tačiau pakankamai greitai išmokstu, kaip reikia daryti, todėl, manau, kad išmokčiau ir prisitaikyčiau prie šių mano gyvenimo permainų.
Jeigu sulaukčiau gerų pasiūlymų, tikriausia dirbčiau ir treneriu, ir kūno kultūros mokytoju.
Lietuvoje ypač trūksta biatlono trenerių, tavo įsiliejimas į jų gretas biatlono bendruomenei būtų labai naudingas.
Lietuvoje trenerių vis mažėja. Į užtarnautą poilsį jau išėjo ir mano pirmieji treneriai ignaliniečiai Edvardas Rasimovičius bei Aleksandras Ščekočichinas.
Daug metų praleidau sporte, nuo jo tikriausiai jau niekur nepabėgsiu, todėl gal būtų kvaila kardinaliai keisti savo specialybę.
Esu sukaupęs nemažai patirties, būtų logiška likti biatlono šeimoje, tačiau viskas paaiškės vėliau.
Ar nesusigundai užsienio klubais?
Ne, išskėstomis rankomis niekas nelaukia tų užsieniečių. Didžiulės meilės iš jų tikrai negaučiau, juolab pasaulyje nesu geriausias. Galvoju, savo gimtinėje esu svarbesnis, manimi čia rūpinasi. Esu patriotiškas, nesinori iš Lietuvos niekur išvažiuoti.
Gimei ir augai Ignalinoje, čia ketvirtoje klasėje prasidėjo tavo draugystė su biatlonu, šiame ežerų krašte gyvena tavo tėvai, kaip dažnai juos aplankai?
Savo krašte lankausi labai dažnai, myliu Ignaliną ir noriu, kad jai sektųsi. Čia yra vienintelis Lietuvos žiemos sporto centras, vyksta nemažai mūsų treniruočių stovyklų. Kai jų nėra, savaitgaliais stengiuosi aplankyti tėvus, Ignalina taip pat – ir mano draugų susitikimų vieta, nes dauguma jų yra iš Ignalinos. Sugrįžtame į gimtinę ir visi susitinkame.
Ar Vilniuje turi savo būstą?
Pasiėmę paskolą nusipirkome ir įsirengėme butą Viršuliškėse. Ten yra visos sąlygos pabėgioti, dažnai nubėgu į Vingio parką.
Kokia pati didžiausia tavo svajonė?
Pagrindinė svajonė, tikslas ir kelrodė žvaigždė – olimpinio čempiono titulas. Dabar į tai nukreiptos visos mano jėgos ir mintys.
Norint, jog ta svajonė išsipildytų, reikia labai daug dirbti. Būtų neblogai tapti ir pasaulio čempionu ar prizininku.
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.