Marius Grinbergas 2011 m. sausio 12 d. 21:47 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sprinterių kalvis rūpesčių atsikrato gamtoje

Lengvaatlečių trenerio Alekso Stanislovaičio gyvenimo kelią nulėmė autobusas. Nes likimo ranka galėjo parinkti jam miškininko karjerą.

Jūratė ir Aleksas Stanislovaičiai.
Nuotr. iš asmeninio albumo
Jūratė ir Aleksas Stanislovaičiai.
   

Į Kauną prieš 30 metų iš gimtojo Joniškėlio atvykęs abiturientas Aleksas Stanislovaitis per daug nesuko galvos, ką rinktis – ar sportą, kuris neblogai sekėsi, ar miškininkystę, kuri viliojo galimybe būti gamtoje, be to, pastarąjį pasirinkimą palaikė ir artimieji.
 

Būsimasis studentas sau pasakė: jei atvažiuos 18-ojo maršruto autobuso, keliausiu į Žemės ūkio akademiją mokytis Miškų ūkio specialybės, o jei 20-ojo – į tuometį Kūno kultūros institutą (dabar – Kūno kultūros akademija).
 

Atvažiavo 20-uoju numeriu pažymėtas autobusas. Jis ir nuvežė atvykėlį iš Pasvalio rajono ten, kur iki šiol veda kasdienis A.Stanislovaičio maršrutas.
 

Kartu su studijomis A.Stanislovaitis Lietuvos kūno kultūros akademijoje (LKKA) praleido 30 metų ir čia nuėjo kelią nuo studento, iki Senato vadovo ir profesoriaus, katedros vedėjo.
 

Bet svarbiausias darbas, kuris jau 25 metus yra A.Stanislovaičio gyvenimo variklis – trenerio veikla.
 

“Man daugiausia teigiamų emocijų suteikia mano auklėtinių pergalė”, - neslepia 47 metų specialistas, vadinamas sprinterių kalviu – jo auklėtiniams priklauso visi vyrų sprinto ir ne vienas moterų rungčių Lietuvos rekordai.
 

Pradžia. Kaip ir dauguma Pasvalio rajono vaikų, A.Stanislovaitis sportinį kelią pradėjo nuo tame krašte karaliavusio rankinio. Bet šiame sporte neužsibuvo – perėjo į lengvąją atletiką, nes vienoje sporto švenčių peršoko visą šuoliaduobę ir atkreipė trenerių dėmesį.
 

Atvykęs studijuoti į Kauną judrus vaikinas savo kolekcijoje jau turėjo ne vieną šuolio į tolį, trišuolio bei bėgimo medalį, iškovotą rajoninėse ir respublikinėse varžybose.
 

Tapęs studentu lengvaatletis pateko į patyrusio trenerio Valentino Butkaus rankas. Ir mokslus baigė galėdamas didžiuotis bėgimo takelyje pasiektu asmeniniu 100 m distancijos rekordu, kuris nepadarytų gėdos ir dabar – 10,7 sek.
 

Lūžis. 1985 metais, kai A.Stanislovaitis baigė studijas, ką tik iškeptų specialistų ne visąlaik klausdavo, kur jie norėtų dirbti – pasiųsdavo ten, kur nuspręsdavo aukštosios mokyklos vadovai.
 

Daugkartinis Lietuvos čempionas tikėjosi, jog gaus paskyrimą į Joniškėlį, kur tikėjosi tapti technikumo kūno kultūros dėstytoju. Bet tuometis Instituto rektorius pareiškė: “Geriausieji turi likti pas mus”. Jam pritarė ir Lengvosios atletikos katedros vedėjas profesorius Juozas Šliažas.
 

“Tą pačią dieną, kai pradėjau dirbti institute, baigiau sportininko karjerą. Gal kiek ir gailėjausi. Bet neilgai, nes man labai smagu žiūrėti, kaip varžosi mano mokiniai”, - neslėpė A.Stanislovaitis. Pirmieji jo auklėtiniai buvo šuolininkai į aukštį. Netrukus jie ėmė skinti pergales bėgimo takelyje.
 

“Jei nori sugadinti šuolininką, atiduokite Stanislovaičiui – padarys iš jo bėgiką”, - juokavo šviesaus atminimo J.Šliažas.

 

Netrukus į A.Stanislovaičio rankas pateko Andrius Kornikas. Po metų bendro darbo, 1986-aisiais, Taškente šis bėgikas pasiekė iki šiol gyvuojantį 200 m distancijos Lietuvos rekordą – 20,88 sek.
 

Treneris puikiai pamena ir koks buvo geriausias Kastyčio Klimo rezultatas, kai 16-metis sportininkas pasirodė A.Stanislovaičio pratybose. Po devynerių metų lengvaatletis padarė tai, ko iki šiol nepavyko nė vienam lietuviui: 100 m įveikė greičiau nei per 10 sek. Tiesa, K.Klimo rezultatas – 9,9 sek., buvo užfiksuotas rankiniu chronometru, todėl dabar nelaikomas Lietuvos rekordu.
 

Visgi šalies rekordų lentelėje iki šiol yra du K.Klimo rekordai, abu pasiekti uždaroje arenoje – 60 m (6,62 sek.) ir 200 m (21,27 sek.) distancijų. O šio sprinterio 1992 metais Vilniuje pasiektą  Lietuvos 100 m bėgimo rekordą (10,33 sek.) pernai pagerino A.Stanislovaičio sprinto kalvę perėjęs sportininkas – Rytis Sakalauskas (10,24 sek.).
 

“Smagu, kad mokinio rekordą pagerina mokinys”, - neslėpė treneris, pastaruoju metu sprinterius treniruojantis su žmona, buvusia bėgike Jūrate Stanislovaitiene.
 

Auklėtinė. Praėjusiais metais A.Stanislovaičio auklėtinių gretas papildė tituluočiausia šių metu Lietuvos lengvaatletė, septynkovės olimpinė vicečempionė Austra Skujytė. Po nesėkmingai jai susiklosčiusios Pekino olimpiados sportininkė daugiakovę buvo iškeitusi į vieną rungtį – rutulio stūmimą. Pernai suprato, kad be reikalo pasuko iš kelio.
 
Tapusi A.Stanislovaičio auklėtine A.Skujytė tapo greitesnė, šoklesnė. “Labai tobulėja jos greičio rodikliai. Tai rodo, kad šis aruodas nebuvo išsemtas. Ir šuoliuosi anksčiau ji rėmėsi jėga, o dabar – greičiu. Viskas buvo daroma per didžiulius krūvius, tuo tarpu mes treniruojamės tik keturis kartus per savaitę, bet rezultatai gerėja. Neabejoju, kad Austra netrukus pagerins visus asmeninius rekordus”, - tikino patyręs specialistas, daugiakovininkę treniruojantis drauge su kitais treneriais.
 

Metodika. “Kai tapau treneriu, mane labai kritikavo, sakė, kad nemoku dirbti su sprinteriais, nes darau ne taip, kaip kiti. Bet pasipylė rekordai ir skeptikams teko nutilti. Mano metodika formavosi ne iš vieno mokslininko darbų. Labai didelę įtaką turėjo profesoriaus Alberto Skurvydo nuolat atliekami tyrimai.
 

Mano metodika skirta ne vienam žmogui, o visiems. Mes stebime visas energetines sistemą, visą raumenyną. Pagal testų rezultatus nustatome kiekvieno stipriąsias puses ir jas labiausiai tobuliname, kad negaišti laiko ten, kur nereikia”, - aiškino A.Stanislovaitis.
 

Treneris jau daug metų stebi visų sporto šakų – ir asmeninių, ir komandinių – lyderius, mėgina gilintis į jų pasirengimo varžyboms specifiką ir taip tobulina treniruočių metodiką.
 

Sporto specialistas įsitikinęs, jog labai didelę žalą sportui padarė sovietinė ir Rytų Vokietijos sistema, beprotiškai išpūtusi krūvius: “Tada buvo sporto mokslo ir anabolinių steroidų amžius. Tie preparatai leido atlaikyti milžiniškus krūvius. Kai kurie treneriai iki šiol negali atsisakyti krūvių. O juk rezultatą lemia ne kiekybė, o kokybė.”
 

Kūno kultūros institute dėstytojo specialybę įgijęs A.Stanislovaitis netruko pajusti, jog kai kurių žinių darbe jam pritrūksta siekiant maksimalaus rezultato. Todėl tuometėje Medicinos akademijoje baigė doktorantūrą ir apgynė biomedicinos mokslų disertaciją apie krūvių poveikį.
 
“Ir dabar kruopščiai seku visas naujoves. Kai kurios tokios paprastos, bet tokios veiksmingos, kad sunku nesižavėti jomis. Visąlaik sakau savo studentams – imkime viską, kas šiuolaikiška. Žmonės atlieka mokslinius tyrimus, už tai gauna Nobelio premiją. Kodėl nekreipti į tai dėmesio?
 

Eidamas skaityti paskaitą į auditoriją nesinešu užrašų, kalbu gyvai. O savo mokslines tiesas visada galiu pagrįsti praktiniais pavyzdžiais. Tai žmonėms labiausiai patinka, nes lengva įsisąmoninti žinias”, - aiškino A.Stanislovaitis. 
 


Galimybės.
Lietuvoje ne kartą kalbėta, jog ugdyti sprinterių neverta, nes jie pasaulinėse varžybose vis tiek neprilygs bėgimui tarsi sutvertiems tamsiaodžiams atletams. A.Stanislovaitis tam nepritaria.
 

“Lina Grinčikaitė 2009 metais juk tapo Europos jaunimo ir universiados čempione. Ji net bėgo Pekino olimpiados pusfinalyje. Dar anksčiau, 2007-aisiais pasaulinės universiados 100 m finale bėgo net dvi lietuvės – Audra Dagelytė ir Edita Lingytė. Audra tada iškovojo bronzą.
 

Europos jaunimo čempionate užpernai R.Sakalauskas buvo ketvirtas, universiadoje – penktas. Visur gerino asmeninius rekordus.
 

Dar labai svarbu – universiadoje penktąją vietą su įspūdingu Lietuvos rekordu (39,81 sek.) – penktąją vietą užėmė mūsų vyrų estafetės komanda. Pirmąkart šalies istorijoje jie 4x100 m nubėgo greičiau nei per 40 sek.”, - vardijo treneris.
 

Sąlygos.  A.Stanislovaitis neabejoja, kad jei treniruočių sąlygos pagerėtų, Lietuvos sprinteriai pasiektų įspūdingų rezultatų.
 

Treneris pateikė pavyzdį, kad net tokiomis sąlygomis talentai sugeba daug -- sausio pradžioje Panevėžyje vykusiose varžybose Domantas Žalga per penkias minutes net du kartus pagerino du šalies 17-mečių rekordus – 200 m (22,26 sek.) ir 300 m (34,88 sek.) distancijose.
 

“Domantas parodė, kad auga dar vienas puikus sprinteris. O jų yra ir daugiau. Todėl galime suburti ir labai stiprią estafetės komandą. Juk turime Rytį Sakalauską, Žilviną Adomavičių, Paulių Ibianską, Aivarą Pranckevičių savo talentą įrodė ir Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidento Eimanto Skrabulio sūnūs Martas ir Kostas. Su jais visais galėtume kalnus nuversti”, - kalbėjo A.Stanislovaitis.
 
Nuoskauda. Vardydamas pajėgiausius Lietuvos sprinterius A.Stanislovaitis nepamiršta ir šiuo metu JAV gyvenančio ir besitreniruojančio Martyno Jurgilo. Už Atlanto jis prieš metus iškeliavo nieko nepasakęs treneriui.
 

“Tai vienintelis atvejis, kai pasijutau lyg gavęs peiliu į nugarą. Kai atėjo pas mane į treniruotes, jam buvo toli iki Amerikos ir olimpiados. Per trejus metus bendro darbo jis tapo tarptautinės klasės sporto meistru.
 

Tikiu, kad šis jaunas žmogus supras, ką padarė. Linkiu jam sėkmės. Beje, manau, kad ir toliau prisidedu prie jo rezultatų, nes jam reikia įrodyti, ką gali. Tai savotiškas variklis”, - kalbėjo ilgametis sprinterių treneris.
 

Perbėgėliai. M.Jurgilas į lengvąją atletiką atėjo iš krepšinio. R.Sakalauskas ir Ž.Adomavičius ilgai žaidė futbolą.
 

“Nė vieno pats neperviliojau. Arba pasiprašė patys, arba rekomendavo jų treneriai. Štai A.Pranckevičius sustabdė mane ir sako: “Laba diena, aš – Pranckevičius”. Atsakiau, kad girdėjau apie tokį. Jis tęsia: “Įstojau į akademiją, labai norėčiau pas jus treniruotis, bet žinau, kad nepriimsite, nes per didelė grupė”. Nuraminau jį, kad priimsiu vien dėl to, jog jis pats mane susirado”, - prisiminė treneris.
 

Posūkiai. A.Stanislovaitis yra treniravęs ne tik lengvaatlečius. Jis dirbo Kauno NECA krepšinio ir Kauno “Inkaro-Grifo futbolo komandos fizinio rengimo treneriu, su pastarąja ekipa šventė pergalę Lietuvos čempionate, taurės ir supertaurės varžybose.
 

A.Stanislovaičio patarimų yra klausę ledo šokėjai Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas, krepšininkas Žydrūnas Ilgauskas, dabartinis vyrų krepšinio rinktinės treneris Kęstutis Kemzūra ir šios komandos masažuotojas Aidas Buzelis, bušido ir kitų dvikovinių sporto šakų atstovai.
 

Įkandin žengia ir nemažai buvusių jo auklėtinių sprinterių. Dainius Šerpytis, Evaldas Kandratavičius, Ričardas Reimeris, Vaidas Verbickas, Donatas Januševičius, Sigitas Kavaliauskas, R.Sakalauskas dirba įvairių Lietuvos krepšinio rinktinių, šalies ir užsienio klubų fizinio rengimo treneriais.
 

Mokslo srityje būrys A.Stanislovaičio auklėtinių gali didžiuotis habilituotų daktarų arba daktarų laipsniais.
 
Šeima. LKKA baigė ir J.Stanislovaitienė, buvusi daugkartinė Lietuvos 400 m bėgimo čempionė. Dabar ji ne tik padeda vyrui treniruoti lengvaatlečius, bet ir yra Individualių sporto šakų katedros docentė.
 

“Man pasisekė, kad turiu žmogų, kuris mane supranta net iš žvilgsnio. Labai ilgai laukiau, bet vertėjo. Ji pamato, ko aš nepastebiu ir atvirkščiai. Ir taip tobulėjame”, - prisipažino prieš porą metų tada Kudirkaitės pavarde prisistatinėjusią  sportininkę vedęs treneris.
 

Jam teko patirti ir daugybę netekčių. Iš šešių vaikų, augusių Stanislovaičių šeimoje Joniškėlyje, liko tik Aleksas su seserimi dvyne Rima. Beje, jos dukra Inga Garbašauskaitė mokosi LKKA, yra šuolininkė į tolį.
 

Pareigos. A.Stanislovaičiui nelengva išvardyti visas jo užimamas pareigas. 11 metų jis buvo Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės vyriausiasis treneris. Pasitraukė po Pekino olimpiados.
 

Dvi kadencijas iš eilės treneris renkamas LKKA Senato pirmininku, buvo Lengvosios atletikos, dabar – Individualių sporto šakų katedros vedėjas. 2008 metais tapo profesoriumi. Be to, jis yra S.Dariaus ir S.Girėno sporto komplekso valdybos pirmininkas, Kauno mero visuomeninis patarėjas sporto klausimais.
 
Paklaustas, ar ateityje neketina siekti LKKA rektoriaus kėdės, A.Stanislovaitis neslėpė: “Nesiveržiu į šias pareigas. Bet jei matysiu, kad valdžią bando perimti žmonės, kuriems rūpi ne akademija, jos progresas, o tik akademijai priklausantys pastatai ir galimybės pasipelnyti, kovosiu dėl šio posto”.
 

Laisvalaikis. Sprinterių treneris su 16 metų jaunesne žmona nuo rūpesčių pabėga į nuosavą sodybą netoli Kauno.
 

Ten jiems svarbūs visai kiti įvykiai, nei mieste. “Į lesyklą atskrenda vis kiti paukšteliai. Žmona padarė unikalų kadrą – nufotografavo prie pat mūsų namo apsigyvenusį labai reta paukštį juodąjį genį. Jis toje pačioje drevėje peri tik vienerius metus, o vėliau ją palieką. Tai užvakar Jūratė toje drevėje nufotografavo voveraitę.
 

Prie pat namo ateina stirnos, strazdai obuolius kapoja. Neseniai sužinojau, kad yra toks paukštis bukutis. Aš trupinu duoną, o jis man ant peties nutupia. Į medį įkėlėme inkilą, zylės išperėjo. Vasarą pasilenki – žemuogė, gervuogė, mėlynė. Jūratė pernai už namo rado net devynis baravykus. Tvenkinyje yra galybė karosų. Reikės keletą lydekų įleisti”, - nesustodamas bėrė A.Stanislovaitis.
 
Treneris su žmona augina ir du šunis – spanielį Nojų, keliaujantį su šeimininkais net į treniruotes, ir vokiečių aviganę Tigrę. “Jie labai protingi”, - gyrė augintinius A.Stanislovaitis.


  



Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas