Marytė Marcinkevičiūtė | 2019 m. kovo 3 d. 23:53 |
![]() ![]() |
Treneris sporto baze pavertė net savo namus
Vilniaus r. sporto mokyklos direktorius Marijanas Kačianovskis apie savo auklėtinį Karolį Dombrovskį: „Jis gimęs biatlonui.“
![]() |
Biatlono trenerį Marijaną Kačianovskį šiemet ypač džiugina nuo pirmųjų žingsnių išugdytas jo auklėtinis Karolis Dombrovskis.
Neseniai Raubičiuose (Baltarusija) per Europos biatlono čempionatą K. Dombrovskis 20 km asmeninėse lenktynėse liko visai greta garbės pakylos – šeštas. Jis aplenkė tokius šios sporto šakos grandus olimpinius čempionus rusą Dmitrijų Malyšką ir švedą Sebastianą Samuelssoną bei dukart Europos čempioną Latvijos sportininką Andrejų Rastorgujevą. Persekiojimo lenktynėse Karolis finišavo 19-as.
„Pagaliau išaušo jo diena. Iki šiol Karolis dažnai sirgdavo, jį persekiodavo įvairios ligos. Pastaraisiais metais prieš prasidedant sezonui jis vis pasigaudavo kažkokį virusą. Kol atsigaudavo, žiūrėk, jau ir prabėgo pusę sezono. Praėjusiais metais Karolis irgi buvo gerai pasirengęs, bet vėl neišvengė ligos, apie pusę mėnesio negalėjo rimtai treniruotis. Dėl sveikatos problemų jis negalėjo svariai rungtyniauti, tokio blogo sezono dar nebuvo turėjęs. Tačiau, pasveikęs po ligos, Karolis per 2018-ųjų Europos čempionatą sugebėjo užimti 12-ąją vietą. O šiemetinis jo sezonas visiškai nepanašus į pernykštį. Karolis nebuvo susirgęs, sugebėjo fiziškai sustiprėti“, - džiaugiasi M. Kačianovskis.
Jis praeityje irgi buvo gero lygio slidininkas ir biatlonininkas. Iš pradžių lankė slidinėjimo pratybas, laimėjo medalių per tuometės draugijos „Dinamo“ SSRS jaunių čempionatus, tačiau draugijai pagrindinį dėmesį pradėjus skirti biatlonu, jis su savo trenere Julija Stašeliene perėjo į šią sporto šaką.
Biatlonininku M. Kačianovskis tapo 1974-aisiais ir su juo draugauja iki šios dienos. Čia vėl pasižymėjo: tapo „Dinamo“ draugijos SSRS jaunimo čempionu, o SSRS suaugusiųjų čempionatuose laimėjo aukso medalį patrulių lenktynėse ir du bronzos medalius estafečių varžybose, kai atstovavo SSRS „Dinamo“ rinktinei.
Kai buvo formuojama SSRS perspektyvinė grupė, nemenčinietis buvo vienas kandidatų. 1983-aisiais M. Kačianovskis tapo absoliučiu Lietuvos biatlono čempionu, tačiau tais pačiais metais jo, 25-mečio sportininko, karjera baigėsi.
Pradėjo dirbti Vilniaus „Dinamo“ draugijos biatlono treneriu, grupę subūrė ir Nemenčinėje, kur gyvena. Dar darbavosi ir Nemenčinės vidurinėje mokykloje (dabar – Konstanto Parčevskio gimnazija), buvo kūno kultūros mokytojas.
„Visą savo gyvenimą likau ištikimas Lietuvai. Turėjau pasiūlymų atstovauti Maskvai, Baltarusijai, Latvijai, net butus siūlė, bet nesusigundžiau. Gal mano gyvenimo karjera būtų ir kitaip susiklosčiusi, bet esu laimingas, kad treniruoju biatlonininkus“, - sako M. Kačianovskis.
Kaip pavyko surasti ir išugdyti Karolį Dombrovskį?
Jo gabumus pastebėjau dirbdamas Nemenčinės vidurinėje mokykloje. Vadovaujant kūno kultūros pamokoms ir bendraujant su mokiniais, galima greičiau įžvelgti talentus, kurie tiktų biatlonui.
Karolis tikrai buvo gabus. Biatlono pratybas jis pradėjo lankyti penktoje klasėje, būdamas dvylikos metų.
Karolis tikrai buvo gabus. Biatlono pratybas jis pradėjo lankyti penktoje klasėje, būdamas dvylikos metų.
Slidinėjime ir biatlone, norint pasiekti aukštą lygį, sportininkui turi būti Dievo duotas talentas. Žinoma, reikia ir daug treniruotis. Karolis gimęs biatlonui. Jis mokykloje pasižymėjo ne tik kaip puikus sportininkas, bet ir šoko didžiausiame Vilniaus rajone liaudiškų šokių ansamblyje „Perla“. Tačiau, kai reikėjo apsispręsti, ar biatlonas, ar liaudies šokiai, Karolis pasirinko sportą. Jam patinka ir kulinarija, mėgsta gaminti maistą. Jis baigė Vilniaus kolegiją, o praėjusiais metais norėjo studijuoti sporto vadybą universitete, bet pavėlavo paduoti dokumentus ir viltis atidėjo šiems metams.
Su Karoliu mes kartu iki šių dienų. Po šiemetinio Europos čempionato, truputį pailsėjęs, jis atskubėjo į šaudyklą pasitreniruoti ir rengtis kovo 7 d. prasidėsiančiam pasaulio čempionatui.
Ko tikiesi iš savo auklėtinio pasaulio čempionate?
Karolis dabar įsibėgėja, slidinėjimo trasoje didėja jo greitis, gerina savo sportinę formą, kurios, tikiuosi, nepraras ir Švedijoje.
Išaugo ir mokinio pasitikėjimas savo jėgomis, stabilizavosi jo rezultatai šaudykloje ir trasoje. Manau, kad Karolis 20 km asmeninėse lenktynėse gali patekti į 20-uką, o sprinte – į 40-uką.
Nemenčinėje praėjusiais metais buvo pastatyta nauja 20 vietų šaudykla, kurioje sportininkai bet kuriuo metu gali treniruotis. Gal todėl ir Karolis Dombrovskis gana taikliai šaudo?
Sunku pasakyti. Iki praėjusių metų gruodžio 1-osios turėjo būti baigtas sporto bazės administracinis pastatas, tačiau statybos užsitęsė, nes reikėjo truputį koreguoti projektą.
Pastatas rikiuotėn turėtų stoti šiemet gegužės mėnesį. Dabar viskas taip, kaip ir prieš 14 metų, kai sporto bazė buvo ir dabar yra mano namai, esantys apie 400 metrų nuo šaudyklos. Apie 20 metrų nuo mano namų nusidriekia ir slidinėjimo trasa.
Mūsų naujoji šaudykla pritaikyta treniruotėms, o varžyboms ji neatitinka tarptautinių standartų. Tačiau vasarą čia galima rengti gero lygio varžybas. Nemenčinėje rengėme Lietuvos vaikų čempionatus, viskas buvo gerai, tik kad to sniego būtų daugiau.
Karolis su savo treniruočių draugais ilgą laiką persirenginėjo mano namuose. Dabar, jei būna sugrįžęs į namus, į pratybas jau atvažiuoja savo mašina persirengęs, o pas mane laiko tik slides. O jauniesiems biatlonininkams, kurių treniruojasi 23, mano namai – iki šiol gana patogi sporto bazė.
Du mano auklėtiniai atstovavo Lietuvai Europos olimpiniame žiemos festivalyje Sarajeve. Tačiau jiems nepasisekė, prastai šaudė.
Dar treniruoju ir vaikų slidininkų grupelę.
Ar Nemenčinėje biatlonininkus treniruoji tik tu vienas?
Nuo praėjusių metų rugsėjo mėnesio mūsų sporto mokykloje pradėjo dirbti penkių olimpinių žaidynių dalyvė Diana Rasimovičiūtė. Dabar ji gyvena Švenčionėliuose ir važinėja į Nemenčinę, kur treniruoja pačius jauniausius biatlonininkus.
Mūsų rajono sporto mokykla kultivuoja 11 sporto šakų, o dirba 16 trenerių. Sporto šakos išbarstytos po visą rajoną. Tarkime, lengvosios atletikos grupės veikia Nemenčinėje ir Paberžėje, tinklinio – Avižieniuose ir Sudervėje, žolės riedulio – Rudaminoje, biatlono Nemenčinėje, slidinėjimo – Nemenčinėje ir Mosiškėse, graikų ir romėnų imtynių – Valčiūnuose, o nuo praėjusių metų spalio mėnesio grupes atidarėme Pagiriuose ir Vaidotuose.
Labai džiaugiuosi, kad nenutrūksta mūsų gražūs ryšiai su Žyvecu ir Radzenchovais kaimyninėje Lenkijoje. Mūsų rajono ir sporto mokyklos slidinėjimo entuziastai kasmet dalyvauja jų sporto klubo „Baca“ rengiamose tarptautinėse varžybose, o lenkai atvyksta į mūsų rajone organizuojamas Gedimino slidinėjimo maratoną ir tarptautinį bėgimą Nemenčinės gatvėmis.
Vadovauji Vilniaus r. sporto mokyklai, treniruoji jaunuosius biatlonininkus, esi Lietuvos jaunimo ir jaunių rinktinės treneris, tenka nemažai laiko praleisti treniruočių stovyklose ir varžybose, o dar ir pats aktyviai dalyvauji veteranų slidinėjimo ir biatlono varžybose. Kaip visur spėji?
Vilniaus rajonas ilgai buvo vienintelis Lietuvoje, neturėjęs sporto mokyklos. Pagaliau 2004-aisiais ji buvo įkurta ir man, tuomečiam kūno kultūros mokytojui ir biatlono treneriui, buvo pasiūlyta jai vadovauti.
Mokyklą norėjo įregistruoti Zujūnuose, tačiau aš nesutikau ten kasdien važinėti po 45 kilometrus ir, mano prašymu, sporto mokykla buvo įregistruota Nemenčinėje.
Visur spėti, žinoma, sunku, dažnai prie popierių tenka pasėdėti namie vakarais. Lietuvoje labai trūksta biatlono trenerių, mano vadovaujamoje sporto mokykloje – taip pat.
Mūsų A ir B Lietuvos biatlono rinktinėms vadovauja treneriai iš užsienio. Jeigu mūsų kuris nors treneris išvyksta į treniruočių stovyklas ar varžybas, jų nėra kam pakeisti. Kenčia vaikai, juos prarandame.
Ne visur galiu gyvai stebėti Karolio Dombrovskio pasirodymus. Kai vyko Europos čempionatas Raubičiuose, buvau atvirajame Latvijos jaunimo biatlono čempionate, kur dalyvavo mūsų sportininkai.
Šiemetinis pasaulio čempionatas sutaps su jaunųjų sportininkų varžybomis Latvijoje ir Estijoje, o po to vyksiu į pasaulio veteranų biatlono čempionatą Suomijoje. Savo amžiaus grupėje dalyvausiu 7,5 km asmeninėse ir 6 km sprinto distancijose. Po aštuonerių metų pertraukos praėjusiais metais irgi Suomijoje laimėjau du aukso medalius, o šiemet teks ginti titulus.
Pasaulio veteranų čempionatai anksčiau dažnai sutapdavo su Lietuvos biatlono čempionatu ir pirmenybę atiduodavau savo auklėtiniams. Tačiau praėjusiais metais ir šiemet pagaliau galiu parungtyniauti su savo bendraamžiais veteranų čempionatuose.
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.