Ingvaras Butautas | 2019 m. sausio 18 d. 10:45 | Siųsti nuorodą | Spausdinti | Komentarai |
Lietuviai mes iššūkį galingiems svečiams
Lietuvos muay thai federacijos prezidentas: „Pripažinimo sulaukiame net iš pasaulio ir Europos čempionų. Mūsų turnyre jie tikisi konkurencijos.“
Pirmąjį vasario savaitgalį Vilniuje vyks atvirasis Baltijos muay thai (Tailando bokso) čempionatas. Toks turnyras Lietuvoje rengiamas jau penktąjį kartą. Iki šios dienos dalyvauti čempionate užsiregistravo Lietuvos ir dar 13 šalių sportininkai. Savo atstovus atsiųs Baltarusijos, Belgijos, Kipro, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Lenkijos, Airijos, Rusijos, Austrijos, Olandijos, Suomijos, Vengrijos ir Vokietijos muay thai federacijos. Tačiau neabejojama, kad šalių dalyvių skaičius dar didės.
„Kiekvienais metais dalyvių skaičius augo, geografija platėjo. Šiemet prisijungs trys naujos šalys, kurios anksčiau turnyre nedalyvaudavo. Pripažinimo sulaukiame net iš geriausių kovotojų, pasaulio ir Europos čempionų, nors paprastai jie vyksta tik į žemyno ar pasaulio čempionatus. Mūsų turnyre jie tikisi konkurencijos“, - pasakoja Lietuvos muay thai federacijos prezidentas Edvardas Norkeliūnas.
Į Vilnių turėtų atvykti daugkartinės pasaulio ir Europos muay thai čempionės švedės Sofia Olofson ir Patricia Axiling, 2018 m. Europos čempionė suomė Satu Mykkanen, 2018 m. Europos čempionas vengras Norbertas Attila ir kiti tituluoti kovotojai. Lietuvos garbę čempionate gins Europos ir pasaulio muay thai čempionatų dalyviai bei prizininkai Martynas Jasiūnas, Mindaugas Narauskas, Ernestas Dapkus, Gabija Morkūnaitė, Greta Giedraitytė, Matas Pultaražinskas.
„Pagrindinis mūsų federacijos tikslas, siejamas su šiuo Baltijos čempionatu – įrodyti, jog Lietuvoje yra stiprių kovotojų, kurie gali laimėti šias pirmenybes“, - teigia E.Norkeliūnas.
Lietuviai varžysis ne tik Baltijos pirmenybių įskaitoje
„Mes į šį turnyrą žiūrime ir kaip į vidinį Lietuvos čempionatą“, - pasakoja E. Norkeliūnas ir priduria, jog lietuviai, užėmę pirmąsias vietas, ar aukštesnes užleidę tik užsieniečiams, gauna papildomų taškų varžantis dėl galimybės atstovauti šaliai Europos ir pasaulio čempionatuose.
Kitas pasaulio čempionatas numatytas liepos mėnesį Tailande, o Europos čempionatas – lapkritį Baltarusijoje.
Pasaulio muay thai sporto šakos lyderiai, suprantama – tajai. Europoje daug pasiekimų turi lietuvių kaimynai baltarusiai. „Bet jeigu žiūrėtume į dabartines komandas, kurios pas mus atvyksta, panašu, kad stipriausi bus švedai. Jie atsiveš tris pasaulio ir Europos čempionus“, - logišką vertinimą pateikia E. Norkeliūnas.
Lietuvos muay thai federacija vienija 18 klubų, o kiekviename iš jų treniruojasi apie 60-70 sportininkų. „Didesniuose miestuose jų, suprantama, kur kas daugiau, o mažesniuose miesteliuose šie skaičiai proporcingai skiriasi“, - apie Tailando bokso populiarumą Lietuvoje kalba federacijos prezidentas.
Tailando bokso universalumas – technikos įvairovėje ir tradicijose
„Muay thai yra pats universaliausias kovos menas. Štai kikboksas apribotas tuo, kad nėra smūgių alkūnėmis, o pas mus jie galimi dar ir keliais. Bet visos kovinės sporto šakos iš esmės panašios ir sportininkai dažniausiai dalyvauja tiek muay thai, tiek kikbokso ar net bokso varžybose. Rečiau – tose kovose, kuriose būna ne vien smūginės kovos, bet ir imtynių elementai“, - pasakoja pats anksčiau į ringą žengdavęs E. Norkeliūnas.
Tailando boksas – vienintelis kovinis sportas, kuriame varžomasi grojant muzikai.
„Kiekvienam raundui skiriama atitinkama muzika, o ir kova visada prasideda nuo ritualo – padėkos dievams, tėvams ir treneriui už tai, kad sportininkas gali dalyvauti varžybose. Tai yra didžiausias išskirtinumas, kurio neturi nė vienas kitas kovinis sportas“, - pabrėžia LMF prezidentas.
„Kiekvienam raundui skiriama atitinkama muzika, o ir kova visada prasideda nuo ritualo – padėkos dievams, tėvams ir treneriui už tai, kad sportininkas gali dalyvauti varžybose. Tai yra didžiausias išskirtinumas, kurio neturi nė vienas kitas kovinis sportas“, - pabrėžia LMF prezidentas.
Muay thai varžybos bendrai nėra apvelkamos komerciniu apdaru ir nesurenka pilnų didžiausių salių žiūrovų, jų stebėti susirenka tikri entuziastai, vertinantys techniką ir profesionalumą.
„Mūsų formatas – lygiai toks pats, kaip ir Europos arba pasaulio čempionatų, tik mastas mažesnis. Statysime du ringus, atvažiuos bent penki teisėjai iš užsienio, vyks gyva internetinė transliacija. Esame stebimi pasaulinės muay thai federacijos ir turime įgyvendinti visus jos keliamus kriterijus. Startuosime 12 valandą ir visą dieną vyks kovos. Kovotojui per dieną į ringą teks lipti vieną kartą. Taip per tris dienas išsiaiškinsime čempionus – paprastai, be jokių vakarinių šou“, - apie artėjantį atvirą Baltijos muay thai čempionatą pasakoja E. Norkeliūnas.
Vis dėlto, gali susiklostyti ir tokia situacija, kai kam nors teks pažeisti vienos kovos per dieną taisyklę. Nors ši galimybė – labiau hipotetinė.
„Trys kovos reiškia, kad vienoje svorio kategorijoje gali būti iki 8 žmonių. Kategorijų yra labai daug – vien suaugusiųjų 17, o viso – penkios amžiaus grupės. Todėl į vieną svorio kategoriją labai retai susirenka 8 žmonės. Pernai taip buvo vienoje svorio kategorijoje iš visų. Bet jeigu jau taip įvyktų, kad į vieną svorio kategoriją susirinktų daugiau nei 8 kovotojai, tada kažkam tektų į ringą žengti daugiau nei kartą per dieną“, - turnyro sistemos subtilybes aiškina LMF vadovas.
Nors turnyras – atviras, jame dalyvauja ne visi lietuviai
„Savo narius pirmiausia sukviečia tarptautinė muay thai federacija. Mes irgi ne visada kviečiame visus Lietuvos klubus, nes ne visi jie yra federacijos nariai. Kai kurie klubai tiesiog nemato tikslo, neturi aukšto lygio kovotojų, kurie dalyvautų įvairiose pirmenybėse. O federacijos tikslas – vežti kovotojus į pasaulio ir Europos čempionatus, ruošti juos profesionaliam sportui. Ir kai kuriems klubams tai nėra įdomu“, - atskleidžia vyras ir priduria, kad į šitą, Lietuvoje vykstantį turnyrą, kviečiami visi mūsų šalyje besitreniruojantys. O užsieniečiai – tik tarptautinės federacijos oficialiai patvirtinti kovotojai.
Paklaustas, ar yra lietuvių, kurie duonai užsidirbtų iš muay thai, E. Norkeliūnas įvardino kelis šios sporto šakos profesionalus: „Deividas Danyla, Sigitas Gaižauskas ir Martynas Jasiūnas. D. Danyla turi sutartį su „ONE Championship“. Per metus jis turi tris-keturias tos organizacijos kovas. S. Gaižauskas ilgą laiką gyvena Tailande ir ten dalyvauja varžybose, iš to gyvena. O M. Jasiūnas remdamasis realia kovotojo patirtimi treniruoja savo sporto klube ir valgo duoną iš trenerio darbo.“
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.