sportas.info | 2019 m. sausio 9 d. 18:23 |
![]() ![]() |
Sprinterės apetitas vis auga
Keliskart rekordus gerinusi sprinterė Agnė Šerkšnienė: „Tik dabar suprantu, kad ne veltui tiek sportavau“
![]() |
„Iki praėjusių metų neturėjau nė vieno rekordo, bet kai pradėjau mušti tuos rekordus – prie jų pripratau“, - juokiasi sprinterė Agnė Šerkšnienė. Prieš kurį laiką į aktyvų sportą grįžusi lengvaatletė po įspūdingų metų sako, kad tik dabar pasijautė atradusi savo kelią ir užsimena svajojanti apie laimėjimus tarptautinėje arenoje.
Geriausios Lietuvos lengvaatletės rinkimuose antrą vietą užėmusi A. Šerkšnienė 2018 metais pagerino uždarų patalpų 400 metrų bėgimo rekordą bei du itin senus rekordus: 400 ir 200 metrų bėgimo, kurie galiojo atitinkamai 34 ir 18 metų.
30 metų bėgikė savo rezultatą nuolat gerino, tad iš viso istorines rekordų lentelės privertė perrašyti septynis kartus. Apie savo karjeros kelią ir naujausius laimėjimus sportininkė papasakojo TV laidai „Lietuvos mokyklų žaidynės.
Šveicarijoje gyvenanti sportininkė džiaugiasi, kad šioje šalyje lengvoji atletika sulaukia didesnio dėmesio: „Kiekvienoje šalyje sportų populiarumas skirtingas. Lietuvoje populiarus krepšinis, o Šveicarijoje apie jį mažai girdėję. Ten populiarūs ir tokie sportai kaip ledo ritulys, slidinėjimas.“

Ji pati prieš pasirinkdama lengvąją atletiką išbandė įvairius sportus ir tą patį rekomenduoja jaunimui. „Buvau judri mergina, dalyvaudavau visokiose moksleivių varžybose – ir kvadrate, estafetėse „Drąsūs stiprūs vikrūs“, ir bėgimuose, krose. Taip pat lankiau ir chorą, grojau pianinu. Dar lankiau baseiną, - kalbėjo A. Šerkšnienė. - Manau, kad jei vaikai anksti neįsitraukia į vieną sporto šaką, verta išbandyti kuo daugiau skirtingų. Galbūt talentas slypi kitur, nei tėvai galvoja.“
Lengvoji atletika Agnę įtraukė greitai, tačiau ji pripažįsta, jog patikėjusi savo pasirinkimu tik neseniai. „Pradėjau lankyti nuo 12 metų. Neblogai sekėsi nuo pradžių. Trenerė stengėsi sudominti, su pergalėmis taip pat buvo vis idomiau. Daug kur pakeliavau, man tas labai patiko. Tačiau kad esu čia, kur turiu būti – savo kelyje – kad ne veltui tiek sportavau, supratau tik šiemet“, - juokdamasi atviravo sportininkė.
Ji teigė, norėjusi labiau lankyti šuolį į tolį arba daugiakovę, tačiau trenerė pasiūlė pasilikti prie bėgimo ir sprinto. „Sakė, kad ateityje būsi 400 metrų bėgikė. Tas pasiteisino. Išėjo geras spėjimas“, - prisiminė lengvaatletė.
Merginai gerai sekėsi ne tik sportas – jai pavyko ir sėkmingai suderinti su mokslais. Eiti link aukštumų pasidėjo nusiteikimas ir tikslo siekimas. „Mokykloje buvau pirmūnė. Buvo sunkumų, bet kai turi tikslą - viskas įmanoma. Mokantis buvo tikslas gauti kuo aukščiausią įvertinimą, todėl dariau namų darbus ir stengiausi. Varžybose irgi norėjau nugalėti, pasiekti naują asmeninį rekordą, todėl nepraleisdavau treniruočių. Svarbu žinoti, ko nori“, - dėstė A. Šerkšnienė.
Jos teigimu, sportininkui išsilavinimas reikalingas ne vien dėl tolimesnių karjeros galimybių, bet ir padeda svečiose šalyse: „Jei keliauji po pasaulį, susipąžisti su daug kitų žmonių, ne tik sportininkų. Labai įdomu bendrauti su kitų šalių kultūrų žmonėmis, bet kad galėtum bendrauti, pirmiausia reikia mokėti kalbą, Kai moki kalbą, dar gali pašnekėti kitomis įdomiomis temomis, sužinoti kaip jie gyvena.“
Prieš kelerius metus gimus dukrai A. Šerkšnienė svarstė ir apie karjeros pabaigą, tačiau vis tik nutarė tęsti sportinę karjerą. Į bėgimo takelį sprinterė grįžo dar tvirtesnė. „Po sugrįžimo viskas atėjo palaipsniui, ne viskas iš karto. Rekordai prasidėjo, kai dukrai buvo du su pusę metų. Daug dalykų susidėjo. Turėjo praeiti šiek tiek laiko kol grįžau, fiziškai sutvirtėjau, pasiruošiau. Pasikeitė ir treneris, nauja metodika davė stiprybių, - kalbėjo bėgikė - Su laiku išmokau pakelti nervinę įtampą. Dabar noriu varžybų, noriu dalyvauti, man smagu. Yra tas jaudulys, adrenalinas kiekvieną kartą, bet jis turi būti. Svarbu jį išnaudoti gera linkme, kad jis nepakenktų, bet padėtų. Dažniausiai nėra problemų susikaupti. Man patinka dalyvauti varžybose.“
Sugrįžimas lengvaatletei atsipirko su kaupu. „Išėjo kurioziška situacija. Iki šių metų neturėjau nė vieno rekordo, šiame sezone pavyko gerinti septynis kartus. Neatrodo taip lengva juos pamušti, bet praėjusį sezoną kiekvienose varžybose mušiau tuos rekordus ir po to pripratau. Labai malonu tai pasiekti. Be abejo, prisidėjo ir sėkmė. Rekordo nenubėgsi prieš vėją, pasisekė kad buvo pavėjui. Bet įdėjau daug darbo gerai pasiruošiau, o kai sekasi - ir muši tuos rekordus“, - džiaugėsi sportininkė.
Pats netikėčiausias ir mieliausias jai buvo pagerintas 400 metrų bėgimo rekordas. „Liepą prieš rekordą buvo tikrai sunki savaitė. Neturėjau daug laiko treniruotėms, nes buvau grįžusi į Lietuvą estafečių varžyboms. Keliaujant atgal į Šveicariją vėlavo skrydžiai, naktį mažai miegojau. Kitą dieną keliavau į varžybas. Atrodo, kad rekordą turi pagerinti idealiomis sąlygomis – išsimiegojęs, pailsėjęs. Tačiau per apšilimą jaučiausi neblogai ir kai atbėgau - labai apsidžiaugiau“, - prisiminimais dalijosi bėgikė.
Jos teigimu, itin didelę motyvaciją suteikia galimybę atstovauti Lietuvai. Šiemet A. Šerkšnienė pirmą kartą dalyvavo Europos čempionato finale. „Visada tai pats geriausias jausmas atstovauti savo šaliai. Mano tikslas - važiuoti į didžiąsias varžybas, čempionatus. Tas jausmas nerealus, norisi vis sugrįžti į dideles arenas. Kai išėjau bėgti finale Berlyne… Tikrai nepamiršiu to jausmo, kiek buvo žmonių stadione. Tiesiog išeini ir atrodo – vau! Tiek žmonių žiūri į mane ir man taip gerai čia būti, - emocijas atskleidė A. Šerkšnienė - Aišku, reikia ir atsargumo. Gali pajausti tą jausmą, bet negali užsižiopsoti. Turi susikaupti, nes išėjai dalyvauti ir turi parodyti geriausią ką gali.“
Sportininkė jau galvoja apie kovo mėnesį vyksiantį Europos žiemos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatą, rudenį tikisi dalyvauti Pasaulio čempionate. Ji teigia, kad sau kelia vis aukštesnius tikslus: „Iš pradžių, kai gali tapti Lietuvos čempione, tas labai motyvuoja, malonu ir smagu. Dabar, kai išeini į pasaulinę areną, nori ir ten laimėti. Apetitas vėl auga.“
„Lietuvos mokyklų žaidynių“ TV laida apie sportą transliuojama kiekvieną šeštadienį 11 val. per TV6.
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.