Ingvaras Butautas | 2018 m. gruodžio 21 d. 12:20 |
![]() ![]() |
Sėkmės banga atplukdė iššūkius
Lietuvoje vyksiantis salės futbolo pasaulio čempionatas bus labai rimtas išbandymas tiek organizatoriams, tiek šalies rinktinei.
2018-ieji Lietuvos salės futbolo bendruomenei – įsimintini metai. Visų pirma dėl Kauno „Vyčio“ sėkmės. Kauniečiai sugebėjo patekti į Europos čempionų lygos elitinį etapą, kuris dar ir buvo surengtas Lietuvoje – Alytuje. Netrukus po šio turnyro Ruandoje posėdžiavusi FIFA taryba nusprendė, kad 2020-ųjų pasaulio salės futbolo čempionatas vyks Lietuvoje.
Nors elitiniame etape lapkritį kauniečiai pralaimėjo visus tris susitikimus (2:5 Belgijos „Halle Gooik“, 1:2 Slovėnijos „Dobovec“ ir 2:4 Ispanijos „Inter“), vien tai, kad jame žaidė, buvo įvertinta kaip didžiulis Lietuvos salės futbolo laimėjimas.
Nelengvas FIFA sprendimas
Lietuvos futbolo federacija (LFF) kandidatūrą rengti pasaulio čempionatą pateikė 2016 metais.
Ji tarp pretendenčių buvo vienintelė Europos šalis. Be Lietuvos, pasaulio čempionatą organizuoti panoro Iranas, Japonija ir Naujoji Zelandija.
Kam patikėti pirmenybes, FIFA turėjo nuspręsti dar pernai, tačiau vis atidėliojo verdiktą.
„Kas šiemet Lietuvos salės futbolui buvo gerai – „Vyčio“ patekimas į elitinį etapą. Manau, dabar greitai niekas to nepakartos. Ir laimėjimas FIFA koridoriuose, kad 2020 m. pasaulio čempionatas vyks Lietuvoje“, – vertino 2018-uosius buvęs Lietuvos salės futbolo rinktinės strategas 43 metų Kęstutis Rudžionis.
Jis, beje, abu šiuos Lietuvos salės futbolo rezultatus susieja. Anot buvusio ir lauko, ir salės futbolininko, be vieno nebūtų buvę kito: „Europoje pasaulio čempionatas vyko jau labai seniai. O čia – Lietuva vienintelė šalis, pareiškusi norą jį surengti. FIFA, aišku, ilgai tempė laiką, vis tikėdamasi, kad atsiras norinčiųjų iš kitų Europos šalių. Bet nesulaukusi tokių, atidavė pirmenybes Lietuvai. Manau, taip jai apsispręsti padėjo ir „Vyčio“ pademonstruoti rezultatai – patekimas į elitinį Čempionų lygos etapą. Leisti pasaulio pirmenybes rengti mūsų šaliai, vertinant salės futbolo populiarumą, lygį, meistriškumą, pagal tai, kad mes neturime normalaus salės futbolo nacionalinio čempionato, nei jaunimo rinktinių, jau nekalbant apie salės futbolo mokyklas ar akademijas, FIFA turėjo būti nelengvas sprendimas. Aš to tikrai nesitikėjau. Bet, kad suteikė tokią galimybę – džiugu. Organizuoti renginius mes mokame, infrastruktūrą turime.“
Tiesa, anot pašnekovo, daugiau salės futbolas nelabai turi kuo džiaugtis. Lietuvos salės futbolo A lygoje – nė vieno profesionalų klubo. Net ir „Vytyje“ yra žaidėjų, kurie į treniruotes ateina iš darbo. Daugumos tų žaidėjų specializacija nėra būtent žaidimas salėje, vasarą jiems svarbiau lauko pirmenybės.
K. Rudžionio nuomone, nepaisant „Vyčio“ pergalių ar FIFA dovanos, Lietuvos salės futbolas ilgus metus nenori priimti naujovių. Ir dėl to jo perspektyvos nėra labai daug žadančios.
„Prieš šešerius metus tapau rinktinės treneriu. Nors prieš tai kokius trejus metus buvau atitolęs nuo salės futbolo. Prisijungęs prie rinktinės, supratau, kad reikia domėtis, kas vyksta šiuolaikinio salės futbolo pasaulyje. Nuvažiavau į kursus Latvijoje ir pasidarė aišku, kad mes vieninteliai Lietuvoje dar žaidžiame su atsitraukusiu gynėju. Mums atrodė, kad viskas gerai, nes negaudavome jokios informacijos, kad Europoje ir visame pasaulyje žaidžiama kitaip. Kol žaidėme nieko nekeisdami, visas likęs pasaulis tobulino taktiką. Kai grįžau, mano akys buvo didelės, bandžiau tai perteikti Lietuvos salės futbolo klubams, rengiau seminarus. Bet nieko neišėjo. Teko rinktinės žaidėjus mokyti naujos taktikos per tris ar keturias dienas. Tai praktiškai neįmanoma. Po ketverių metų išėjau, nes supratau, kad to reikia tik man vienam. Kiti neturi nei noro, nei entuziazmo, nei pinigų, nei laiko.
Atsirado vienas klubas, atsivežęs brazilų. Pradėjo rinktis žiūrovai, varžovams tai tapo papildomu iššūkiu, bet ėmė vienas klubas ir pareiškė, kad visa tai nesąmonė. Visos komandos treniruojasi po du kartus per savaitę, o čia kažkoks „Vytis“ prisivežė užsieniečių, treniruojasi nuolat ir jo neįmanoma įveikti. Užuot nutaręs daugiau treniruotis, pasikviesti legionierių ir įveikti lyderius, susigalvojo reikalauti įvesti užsieniečių limitą. Tą idėją sumąstęs klubas surinko kitų klubų parašus ir nusprendė „Vytį“ užgesinti. Vienintelę komandą, kuri žaisdama salės futbolą kažką pradėjo daryti teisingai.
Tada federacija buvo nutarusi įvesti legionierių limitą.
Šie du pavyzdžiai įrodo, kad salės futbolo perspektyvos Lietuvoje – nekokios, mes ir toliau norime eiti lengviausiu keliu, nors jis į tobulėjimą neveda“, – savo pesimistines nuotaikas grindė buvęs rinktinės strategas.
Rinktinei legionieriai netrukdo
K. Rudžionis yra vienas didžiausių legionierių limito priešininkų. Ypač kai kalba apie salės futbolą. Jis įsitikinęs, kad jokie užsieniečių limitai negali kenkti šalies rinktinei. Niekaip.
„Rinktinėje akivaizdu, kad „Vyčio“ lietuvių žaidimas gerokai aukštesnio lygio negu kitų klubų. Kodėl jie geresni? Todėl, kad daugiau treniruojasi, treniruojantis su brazilais išaugo žaidimo ir mąstymo greičiai. Jeigu keturi brazilai žaistų kituose Lietuvos klubuose, tų klubų žaidėjai taip pat patobulėtų“, – įsitikinęs buvęs Lietuvos rinktinės strategas.
Palaiko jis ir dabartinį Lietuvos rinktinės trenerį iš Ukrainos.
„Jevgenijus Ryvkinas yra nepaprastas treneris ir geras žmogus. O kai žmogus geras, tai visada atsiranda, kas juo pasinaudos ir apsuks aplink pirštą. Nenustebčiau, jei rinktinę pasaulio čempionatui paruoš J. Ryvkinas, o prieš pat varžybas atsiras koks nors intrigantas ir sugebės išstumti jį iš trenerio pozicijos. Aišku, aš labai norėčiau, kad taip nenutiktų. Tokį trenerį reikia ant rankų nešioti“, – sako K. Rudžionis.
Nors apie Lietuvos salės futbolą buvęs rinktinės strategas kalbėjo be didelio optimizmo, vertindamas lietuvių galimybes 2020-ųjų pasaulio čempionate, jis buvo labai pozityvus ir nepalaikė gana populiarios nuomonės, kad Lietuvos komanda pernelyg silpna rimtai varžytis su 23 geriausiomis pasaulio ekipomis.
„Tai, kad pasaulio čempionate pasiekti pergalių bus sunku – faktas. Bet tai nėra neįmanoma. Jei tai būtų Europos čempionatas, galbūt ir būtų neįmanoma, bet pasaulio čempionate burtai gali lemti ir santykinai silpnesnių varžovų iš kitų žemynų. Juo labiau kad Lietuva, kaip turnyro šeimininkė, bus pirmajame burtų krepšelyje ir į jos grupę negalės patekti didžiausi pirmenybių grandai: Ispanijos, Rusijos, Portugalijos ir panašios komandos. Jeigu burtai bus mums parankūs, tikrai galima pasiekti pergalių“, – įsitikinęs K. Rudžionis.
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.