Ingvaras Butautas 2018 m. gruodžio 1 d. 14:00 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Už sportą svarbiau – tik šeima

Sergejus Maslobojevas – apie kovas ringe, riziką, paskaitas pataisos namuose, klystkelius, iš kurių išvedė sportas, žmonos ašaras, išsipildžiusią svajonę.

S.Maslobojevas.
Alfredo Pliadžio nuotr.
S.Maslobojevas.
Būtų sunku suskaičiuoti visus Sergejaus Maslobojevo apdovanojimus, gautus įvairiausių stilių varžybose. Pats jis sakosi, kad nėra kovojęs nebent ant karatė tatamio. „Sportas mane padarė tuo, kas esu šiandien“, – teigia 31 metų atletas, pinigus sau ir šeimai uždirbantis profesionaliomis kovomis ir trenerio darbu savo vardo sporto klube „Champion’s House“. 

Pastarąjį kartą į profesionalų ringą S. Maslobojevas kopė lapkričio 17 d. Vilniuje, kur arenoje „Siemens“ vykusio turnyro „Hero’s & KOK World Series“ svorio kategorijos iki 93 kg kovoje S. Maslobojevas teisėjų sprendimu nugalėjo brazilą Rafaelį de Souzą Xavierą.

„Čia bet kur išeini – visur būni laisvas, jauti ir matai žmones. Azijoje teko kovoti su ne ką žemesnio, o gal net aukštesnio lygio kovotojais, bet kovoti ten lengviau, o čia aš taip myliu šiuos žmones, – kreipdamasis į arenoje „Siemens“ susirinkusius žiūrovus kalbėjo S. Maslobojevas. – Man čia kovoti yra didelė našta, nes noriu, kad mūsų šalimi didžiuotųsi visas pasaulis. Noriu parodyti, kad esame maža, bet labai stipri šalis.“

Vis dėlto sportas kovotojo gyvenime – ne viskas. Jo vertybių skalėje pirmą vietą užima šeima – žmona ir ketverių metų sūnus. 

Sergejau, kiek laiko reikia ruoštis kovai?
Kiekvienai kovai ruošiuosi apie 4–5 savaites. Kai dirbu pagal pasiruošimo planą.
 
Ar tai priklauso nuo to, kokiu stiliumi kovosite?
Prie stiliaus prisiderini dirbdamas. Daugiausia keturias savaites didiname ištvermę, greitį, sprogstamąją ir fizinę jėgas. 
 
Keliais stiliais apskritai jūs galite kovoti? Kurie jų jums parankiausi?
Esu kovojęs visais, kur tik turi būti kontaktas: boksas, kikboksas, MMA. Gal tik karatė nebandžiau. Neparankaus stiliaus nėra. Dabar nedalyvauju MMA kovose, nes jau seniai neužsiimu imtynėmis. O visi kiti stiliai man parankūs. Nes pagrindas yra panaši trajektorija ir rankų darbas. Tai – mano stipriausia vieta. 

Profesionalų sporte varžovus jums parenka ir nuo paties kovotojo niekas nepriklauso?
Nė karto per savo karjerą nebuvau pats pasirinkęs varžovo. Niekad nebuvo minčių: su šituo aš kovosiu, o su šituo – ne. Atsisakau kovos, tik jei matau, kad nespėju jai pasirengti. Kaip ir sakiau, man pasiruošti kovai reikia 4–5 savaičių, nes kiekvienai kovai ruošiuosi labai atsakingai. Nemanau, kad verta rizikuoti ir eiti į ringą, kai nesi visiškai pasiruošęs. Anksčiau buvo, kad nesusilaikiau ir pasielgiau neatsakingai. Ir padariau didelę klaidą.


 
Jūs gyvenate iš sporto?
Taip, gyvenu iš profesionalų kovų ir individualių treniruočių. Taip pat važiuoju į mokyklas, įmones, skaitau paskaitas. Ar už tai gaunu pajamų? Žiūrint, į kokias įstaigas važiuoji. Jei tai yra įmonė, gaunu. Jeigu labdaringa veikla, pavyzdžiui, vykstu į Veliučionių vaikų socializacijos centrą, pataisos namus, tai, aišku, kad jokių pinigų neimu.

Tos paskaitos – apie sportą?
Ne, nebūtinai. Dažnai apie tokius dalykus, kuriuos kiekvienas žmogus gali panaudoti savo gyvenime. Pasakoju savo gyvenimo istoriją, apie padarytas klaidas, jų pasekmes ir iššūkius, su kuriais buvau susidūręs. Tiesiog kaip pavyzdį kitiems, rodantį, kad galima pasiekti viską, nors pradžioje buvo padaryta nemažai klaidų, už kurias skaudžiai sumokėta. Ir geriau jų nedaryti. Dėl savo ateities, perspektyvų. Kad žmogus visada turi pasirinkimo galimybę. Visi mes klystame. Aš neturėjau teisingo gyvenimo pavyzdžio, ieškojau jo ne ten, kur nereikėjo, ir buvau jaunystėje tikras neklaužada. 

Jūsų įkurtas klubas prisideda prie pajamų ar yra tiesiog pomėgis?
Žinoma, prisideda. Jame ir vyksta mano individualios treniruotės. Tai mano svajonės išsipildymas. Visada svajojau klubą pavadinti savo vardu. Klubą, kuriame žmonės ne tik sportuotų, bet jaustųsi kaip antruose namuose, kur susikurtų savotiška bendruomenė – žmonės su teisingomis pažiūromis.

Atsirenkate žmones pagal pažiūras ir ne visus į klubą priimate?
Priimame beveik visus. Tik pas mus nėra taip, kaip visur – madingos 30 eurų per mėnesį kainos. Ji didesnė. Nors – nei mažiausia, nei didžiausia. Žmonės atsirenka patys, o mes bandome skiepyti tokias vertybes, kaip bendruomeniškumas, pagarba vienas kitam ne tik salėje, bet ir už jos ribų. Visada ištiesime ranką ir stengsimės žmoguje pažadinti jo vidinį čempioną. Neruošiame elitinių sportininkų, veikiau stengiamės padėti žmonėms atskleisti jų pačių potencialą. Kai žmogus patenka į gerą, šiltą aplinką, jis greitai susipažįsta su visais ir tada tikrai nebūna taip, kad jis neištiestų kitam rankos, nepasisveikintų. Žmonės čia tiesiog priversti būti atviri. Net pats droviausias žmogus čia atsipalaiduoja. Dėl to ir klubo pavadinimas „Champion’s House“, kad jame visi jaučiasi lyg šeimoje.

Dalyvaujate profesionalų kovose, o mėgėjų turnyruose pasirodote tik retkarčiais? 
Negaliu sau leisti būti be kovų. Todėl spalį važiavau į Rygą ir dalyvavau mėgėjų kikbokso pasaulio pirmenybėse, kur iškovojau auksą.
 
Kažkada esate sakęs, kad šeima – svarbiausia. Svarbiau nei sportas ir karjera?
Taip, tai tiesa. Sportas tave iškelia. Sportas padarė mane tuo, kas esu šiandien. Bet gyvenu su šeima. Ir kai sporto srityje tau nepasiseka, nes žmonės šiandien ploja tau, o rytoj gali ploti kam nors kitam, šeima su tavimi būna kartu. Nesvarbu – ar laimi, ar pralaimi. Man sportas labai svarbi gyvenimo dalis, kuri suformavo mano asmenybę, kaip vyrą, kaip žmogų, net išvedė iš klystkelių, padarė taip, kad dabar galbūt galiu būti pavyzdys kitiems. Bet dabar, kai esu vyras ir tėvas, sakau – pirmoje vietoje yra šeima.

Ar jaudinasi šeima per varžybas? O gal jau priprato, kad nieko baisaus per jas neįvyksta?
Sūnus gal dar labai visko nesupranta – jam tik ketveri. O žmonai tikrai tenka daug iškęsti. Ypač pasiruošimo metu, kai būnu labai išsekęs, nervingas, aštriai į viską reaguoju. Todėl ji laukia varžybų, nori, kad jos ateitų kuo greičiau, ir džiaugiasi, kai visa tai baigiasi. Be abejo, kad per pačią dvikovą šeima jaudinasi. Varžybose Vilniuje esu matęs savo antrąją pusę su ašaromis akyse.
 
Kokie būna santykiai tarp kovotojų varžovų? Nekenčiate vienas kito, gerbiate, draugaujate? 
Gajus stereotipas apie kovos menus, kad tai yra muštynės, pyktis, agresija. Taip, agresijos yra, bet tai sportinė agresija – kaip ir bet kurioje kitoje sporto šakoje. Taip, užsienyje priimtas vadinamasis „thrash-talk“ su grasinimais vienas kitam ir panašiai. Bet visada po kovos priešininkai vienas kitą apkabina, padėkoja. Po kovos viskas baigiasi. Kad nesibaigtų gražiuoju, būna labai retais atvejais. Aš visada stengiuosi priešininkui parodyti pagarbą, nors pabrėžiu, kad esu pasiryžęs laimėti ir rankų nuleisti neketinu. Lįsti į akis, maivytis, keikti varžovą ar jo šeimą, komandą – mano akimis, žema. Nesakau, galbūt galėčiau tai daryti dėl šou, kad kova sulauktų didesnio susidomėjimo, kad apie ją dėl skandalo daugiau rašytų, kalbėtų ir žmonės norėtų ją pamatyti, bet gyvenime mano vertybės kitokios. Jas aš stengiuosi skiepyti ir jaunimui. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas